Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios,25 tema

QUOTE(mairux @ 2014 02 09, 17:27)
O kurie dar emulsikliai naturalus? Ir kas tie DMS kremai, kur butu galima apie juos daugiau pasiskaityti?

Vienas iš šaltinių http://www.dermavidu...-dermatika.html
o daugiau - įsivedi DMS kremai ir ieškai biggrin.gif
bet pirma reikia korneoterapijos teoriją pastudijuoti. Gal kas bandėt?Kremai su lecitinu+sacharozė+lanolinas+ceramidai labai arti to, tik rašo, kad maišymui be emulsiklių (dar maišo sviestmedį kartais, aliejinė dalis nuo 20 proc. į didesnę pusę), reikia labai galingo mikserio , ne mažiau 5000 suk/min g.gif , įdomu, koks čia būtų
Atsakyti
Korneoterapija kažkada minėjo ir Alioniukas. Gal kas nors iš jos gavo info rinkinį, labai norėčiau pastudijuoti.

Mergaites, tiek visko gyvenime įdomaus, kaip puiku gyventi wub.gif
Saule, Guoda, tau 4u.gif už atnaujintą temą.
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2014 02 09, 20:59)
Vienas iš šaltinių http://www.dermavidu...-dermatika.html
o daugiau - įsivedi DMS kremai ir ieškai  biggrin.gif
bet pirma reikia korneoterapijos teoriją pastudijuoti. Gal kas bandėt?Kremai su lecitinu+sacharozė+lanolinas+ceramidai labai arti to, tik rašo, kad maišymui be emulsiklių (dar maišo sviestmedį kartais, aliejinė dalis nuo 20 proc. į didesnę pusę), reikia labai galingo mikserio , ne mažiau 5000 suk/min  g.gif , įdomu, koks čia būtų

Tai vat kur gamindavausi kremus su cukraus esteriu ir lecitinu, beveik visada ir ceramidus ir skvalaną dėdavau - tikrai patiko, tik lanolino nedrįsdavau komponuoti ir aliejinė dalis net pernai žiemą apie 20 proc būdavo. Bet tokia kompozicija tikrai buvo tinkama man. Paskui prasidėjo bandymai sukurti plokštelinę struktūrą emulsiklių, tokių kaip prolipid ir montanov pagalba.
Dabar galvoju, o jei aš dėsiu daug skystų pagerinimų po emulsavimo (medaus drėkiklis, ryžių proteinai, keramidai, kolagenas ir pan) kaip tai paveiks plokštelinę struktūrą g.gif Visuomet nemažai skystų komponentų naudoju, kal todėl man netikę kremai su prolipidu būna.
Atsakyti
QUOTE(redazuka @ 2014 02 09, 22:19)
Korneoterapija kažkada minėjo ir Alioniukas. Gal kas nors iš jos gavo info rinkinį, labai norėčiau pastudijuoti.

Mergaites, tiek visko gyvenime įdomaus, kaip puiku gyventi   wub.gif
Saule, Guoda, tau  4u.gif už atnaujintą temą.

Tame vokiškame psl. yra ir apie korneoterapija, atrodo, kad čia pradininkai ir yra. Alioniuko bloge buvo visa medžiaga apie odos struktūra( gal klystu), nežinau, ar dar atsidaro. Kas kas skaito rusiškai - atrodo Margolinos knygoje buvo , dar čia yra labai neblogi straipsniai: http://www.terra-aro...apiya-i-32.html
Papildyta:
QUOTE(neringa.jn @ 2014 02 09, 22:51)
Tai vat kur gamindavausi kremus su cukraus esteriu ir lecitinu, beveik visada ir ceramidus ir skvalaną dėdavau - tikrai patiko, tik lanolino nedrįsdavau komponuoti ir aliejinė dalis net pernai žiemą apie 20 proc būdavo. Bet tokia kompozicija tikrai buvo tinkama man. Paskui prasidėjo bandymai sukurti plokštelinę struktūrą emulsiklių, tokių kaip prolipid ir montanov pagalba.
Dabar galvoju, o jei aš dėsiu daug skystų pagerinimų po emulsavimo (medaus drėkiklis, ryžių proteinai, keramidai, kolagenas ir pan) kaip tai paveiks plokštelinę struktūrą g.gif Visuomet nemažai skystų komponentų naudoju, kal todėl man netikę kremai su prolipidu būna.

Na taip - lameliarinei struktūrai per didelis kiekis tų pačių ceramidų - osmosinis stresas ( taip skaičiau viename strapsnyje), nuo jo pradeda irti sluoksniai; ir dar - liposomos tie patys sluoksniai, tik užsidarę į cilindrus (čia aš grubiai aiškinu).
DMS kremuose prie ceramidų, skvalano ir lecitino( jie naudoja fosfoliponą), deda kelis proc. Glyceryl stearate (AZ ko-emulsiklis VE). Išeina, kad mes turim beveik visus reikalingus komponentus. Tiesa, lecitiną reikia komponuoti (sausas granules, AZ tirpų riebaluose ir dar kažkokį)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 09 vasario 2014 - 22:18
Anakart parasiau, kad kai salciau naudoju krema su nr2 ir lecitinu doh.gif kaip as taip parasiau.... Taigi su sacharoze. Ir nr 2 ir lecitina su sacharoze derinu, tai kazkaip sumaliau rasydama blush2.gif
Tai man saltesniems orams yra geriausias variantas kremo su lecitinu ir sacharoze. Ir taip pat jame yra keramidu, bet va fitosteroliu as kazkodel veido kremams nemegstu ax.gif
Bet kazin ar iseitu kremuka su lecitinu vasarai pasidaryti rolleyes.gif

Saule/Guoda aciu uz nuorodas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2014 02 09, 23:28)
Bet kazin ar iseitu kremuka su lecitinu vasarai pasidaryti rolleyes.gif



DMS kremų nėra naktinių ar dieninių, tiesiog kremas su ne mažiau 20 proc. aliejinės dalies+kt. (kokios kitos dalys rašiau) ir tada viskas - gerai, tinka ir vasarai, deda ir filtrus, žiemai dar riebesnis.
Nesu tiek įsigilinus ir labai daug medžiagos nerandu, kad daugiau galėčiau paaiškinti, esmė - kad kremas aitinka odos dermos membranų struktūra ir riebalai nebesijaučia.
ax.gif gal jūs dar ką rasit, parašykite.
Man veidui fitosteroliai kažkaip nelabai irgi, į naktinį maišau.
Tik reikės daug ceramidų pripirkti, kai organizuosim pirkimą iš USA, nes naudoja jų didelį proc. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 09 vasario 2014 - 22:42
Hnmm... O man vasarai su lecitinu truputi per riebus buna. Kadangi man tai buvo geriausias variantas, tai naudodavau su kokiais 22-24% alieju iki prolipido. dabar turiu su lecitinu su 28%alieju ir labai fainas, bet vasarai tikrai reiktu lengvesnio, su maziau nei 20% al. bent jau man ax.gif
Ir dar pamenu, kazkada Alionukas rase, kad kremu su lecitinu negalima pastoviai naudoti, reikia keisti i koki kita. Kodel nebepamenu.... blush2.gif

Kad jau Saule/Guoda uzsimine, tai gal butu norinciu kooperuotis MC uzsakymui? Einam turbut i pirkimu tema biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2014 02 10, 08:45)
Ir dar pamenu, kazkada Alionukas rase, kad kremu su lecitinu negalima pastoviai naudoti, reikia keisti i koki kita. Kodel nebepamenu.... blush2.gif


Alioniukas rašė, kad negalima lecitino ilgai naudoti, nes jis turi įtakos porų išsiplėtimui... kažkaip taip panašiai. Kadangi mano poros linkusios plėstis, tai šitas momentas ir užstrigo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2014 02 07, 19:05)
Tiesiog bandyk pati, nes niekas tau tiksliai nepasakys (  juk reikia pilnai išnagrinėti sudėtį , proc. ir .t.t.)  4u.gif

Ir dar kreipiuosi į visas dalyves ( ypač "senesnes" raganas) 4u.gif  4u.gif  4u.gif
ar jau nieko negaminat, ar nusibodo rašyti?
pasigendu receptų, įspūdžių apie pavykusius/nepavykusisu gaminius, apie naujus nusipirktus komponentus ir pan.
Nes dabar jau čia liko tik mokyklėlė pradedantiems kremų gamintojams  g.gif


Gaminam gaminam:) Tik vos spėju perskaityt postus, apie rašymą jau sunkiai besigauna pagalvot:)
Aš kol kas džiaugiuosi Ice ir lecitino deriniu..beje, atradau šalavijo eterinį, tai džiaugiuosi ir nuo kvapo, ir nuo poveikio mano kaprizingai odai.
Vis dar bandau susidraugauti su prolipidu, bet man labai lengvi kremukai su juo gaunasi, norisi daugiau drėkinimo, maitinimo..na iki vasaros dar suregsiu ką nors:)
Papildyta:
QUOTE(redazuka @ 2014 02 07, 21:07)
Aš tai dabar eksperimentuoju su AZ emulsikliu " Alyvuogiu apsauga". Nelabai jis man tinka, bet bandau pritaikyti. Traukia, sausina odą, nors pagal visą teoriją turėtų būti visokeriopa apsauga. Iki šiol apsaugai nuo šalčio naudodavau riebius kremus su emulsikliu Nr2 arba sviestų - aliejų mišinius ir jie visai tikdavo.
Panašu, kad teks grįžti prie senų receptų.

Taip pat noriu reabilituoti AZ naująją šampūno bazę. Kuo ilgiau naudoju, tuo labiau patinka  thumbup.gif


O man kremai su Olive protection kaip tik tokie riebūs gaunasi..nepatiko veidui visiškai, tai rankas sutepdavau:)
Papildyta:
QUOTE(zydrem @ 2014 02 08, 22:51)
sampuna naudoju pagal astos recepta tik gerokai pasikeitus  pagal save  bet kiekviena karta vis keiciu hidrolatus ,aliejus,miltelius tai man labai tinka/patinka nieko ateiti negalvosiu ir nebandysiu  naujo  ax.gif  maziams sumakalavau is tos naujo bazes bet, jie be nuomonės šituo klausimu dar  biggrin.gif  kad tik butu kuo pasitepti ar tai veida ar tai lūpas nepamiršta  tongue.gif


O aš jau seniai savąjį šampūną bedariau.. doh.gif reiks susimakaluot ir man, tik kad priedai plaukams senka.. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(krepsyte @ 2014 02 10, 08:37)
Alioniukas rašė, kad negalima lecitino ilgai naudoti, nes jis turi įtakos porų išsiplėtimui... kažkaip taip panašiai. Kadangi mano poros linkusios plėstis, tai šitas momentas ir užstrigo  ax.gif


Šit kaip..na tada reiks šiltėjant orams prolipidą jaukintis g.gif
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2014 02 10, 07:45)
Hnmm... O man vasarai su lecitinu truputi per riebus buna. Kadangi man tai buvo geriausias variantas, tai naudodavau su kokiais 22-24% alieju iki prolipido. dabar turiu su lecitinu su 28%alieju ir labai fainas, bet vasarai tikrai reiktu lengvesnio, su maziau nei 20% al. bent jau man ax.gif
Ir dar pamenu, kazkada Alionukas rase, kad kremu su lecitinu negalima pastoviai naudoti, reikia keisti i koki kita. Kodel nebepamenu.... blush2.gif


Alionukas rašė, kad ilgai naudojant AZ lecitinas(tirpus riebaluose) gali "įsitaisyti" odoje vietoj natūralių fosfolipidų, tik atrodo, kad nėra viskas taip vienareikšmiška.
Mes stengiamės maišyti kremus su medžiagom, kurios prasisikverbtų giliau į odą ir ją "paremontuotų", tai perspėjimas dėl lecitino lyg ir prieštaravimas išeina ( reikia dar daugiau įsigilinti į tą teoriją), tik svarbu neperdozuoti bigsmile.gif
Gaminant DMS kremus rekomenduoja kombinuoti 3 lecitino rūšis ara naudoti pakaitomis (jau rašiau), bet ten dar naudoja fosfoliponą (šveicarų gamybos aktyvas ir kaip ko-emulsiklis), odoje vyksta visokios reakcijos ir susidaro kitokie junginiai.
Dėl porų - naudojant kremuose aliejus su daug mononesočiųjų r.r. tai gresia taip pat, todėl ir reikai santykį skaičiuoti.
Dėl riebumo - aiškina, kad pradėjus tokius kremus naudoti, jei gerai prisitaikai savo odai santykį fitosterolių/ceramidų/lecitino/fosfolipono(irgi reikia reguliuotis, dar maišo bičių vašką), visai riebumo nesijaučia. bet nepabandęs nesužinosi 4u.gif

Šios teorijos šalininkai pripažįsta Prolipid kai vieną geriuaisų paruoštų emulsiklių, taip kad mes netoli nuo nutolę biggrin.gif jo sudėtyje yra ir lecitinas, palmitino ir strearino r.r., koemulsiklis VE ( pagal AZ), tai visai atitinka DMS teoriją
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 10 vasario 2014 - 09:40
Skaičiau skaičiau jūsų plepesius, kilo klausimų. Ar teisingai supratau - pvz gaminant su prolipid kremą, ir pridėjus keramidų (tarkim 3proc), dėl to gali iširti kremo struktūra?? tai kaip tada, nedėti jų iš vis, ar minimalų proc.?
Kas bandę ICE sunflowers, ar jį reikia su kažkuo maišyti, ar tiesiog paprastai kaip su kitu emulsikliu darant?
Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2014 02 10, 23:51)
Skaičiau skaičiau jūsų plepesius, kilo klausimų. Ar teisingai supratau - pvz gaminant su prolipid kremą, ir pridėjus keramidų (tarkim 3proc), dėl to gali iširti kremo struktūra?? tai kaip tada, nedėti jų iš vis, ar minimalų proc.?
Kas bandę ICE sunflowers, ar jį reikia su kažkuo maišyti, ar tiesiog paprastai kaip su kitu emulsikliu darant?

Beveik įsižeidžiau dėl "plepesių" biggrin.gif
Tavo klausimas iš srities - paskaitoje aiškina apie astrofiziką, iš auditorijos:" kiek bus 2+2" 4u.gif
O jei rimtai, korneoterapija viena iš rimčiausių čia aptarinėjamų temų.
Bet kas gali emulsiją išardyti - rūgštiniai ar šarminiai, teigiamo ar neigiamo krūvio aktyvai, todėl reikia skaityti gamintojo aprašymus.
Šiuo atveju apie ceramidus - jei laikaisi technologijos ir įterpi kai emulsija pilnai susiformavusi ir atvėsusi, ceramidai nesuardo. Dar žiūrint kokius naudoji. AZ visi komponentai labai "skysti" - pav. ceramidai augaliniai ir tik 10-25 proc., likusi dalis glicerinas, fitosteroliai - 10-25 proc. likusi dalis avokado aliejus, todėl tokie riebūs.

Mano minėtu atveju - ceramidų koncentracija iki 97 proc., DMS kremuose naudoja ir fitosterolius 97 proc.(tikriausiau neriebūs ir galima naudoti tuos 3 proc.), viskas čia šveicarų gamybos, pas mus kol kas neprekiauja.
ICEsunflower patariu nesusižavėti, nes čia polimerinis emulsiklis, o mes temoje "ekologiškas gyvenimo būdas". Be to tavo pirmieji kremai tikrai atitinka natūralios reikalavimus ( su vašku, lecitinu, lanolinu, prolipid)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 11 vasario 2014 - 11:12