Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios,25 tema

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2014 02 07, 22:53)
Taip, apie tą naują.Priedus dėjau pagal AZ psl. prie šitos bazės nurodytus receptus. Plaukai mano rieboki, anksčiau plaudavau kas antrą dieną, dabar - 2 kartus per savaitę, galvos oda normali. Šiandien ryte ploviau, dabar kai plaukai sausi, tai jei pakankamai slidūs ir blizga, ir tikrai neriebūs ( tikriausiai jau per daug neriebūs), bet mane glumina tas "pakuliškumas", kai būna tik išplovus, tikrai čia negeras požymis.
Iš jau paruoštų naudojimui tik 2 pas juos yra - Base lavante ( nesu bandžiusi) ir šita(base shampooing neutre -  šampūninė).
O kiti - putokliai, kuriuos reikai maišyti. Iki šiol dariau iš jų, nes šeimoj ne visiems patinka mano šampūninis muilas. Karts nuo karto ir pati išsiplaudavau su tokiais šampūnais. Visgi geriausiai tiko iš to nelabai geriečio SCS su trupučiu Sodium lauroyl sarcosinate ir kitų gėrybių. Buvau apsidžiaugusi, kad naujovė bus gerai, bet , atrodo, labai išsausina plaukus. Reikės pabandyti įmaišyti kažko slidumui.
O kokius priedus esi išbandžiusi ir apsunkimo plaukus?

Nu va, subarei ir atgijo diskusija tongue.gif .
Ir aš labai apsidžiaugiau ir bazių susimaišiusi keletą šampūnų, bet jau grįšiu prie šampūnmuilio, nėra geriau. Norsir ph aukštesnis, mano galvos odai labiau patinka su juo plautis ir rūgštų balzamą naudoti. Nuo bazinių šampūnų pradžioje plaukai super buvo, vėliau matyt, kaip ir Saulei/Guodai viskas išsiplovė per daug, net sausų pleiskanų ėmė rastis, nors ir drėkiklių pridedu verysad.gif
Tiesa, vaikams tik su babassu ir consistence dariau, tai tas ir man lyg geriau, bet greit susiriebaluoja šaknys.
Dėl emulsiklių - man montanov 68 labai lipnus jautėsi ant veido, o prolipidas - labai įnoringas ir nepajutau aš kažkokio stebuklo. Dienai man patinka kremus su spalva naudoti, į tokius dedu ir cinko oksido, ir kitų miltelių, artėja vasara, taigi reikia emulsiklio draugaujančio su mineraliniais milteliais. Matysiu kas išeis ir pasipasakosiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(neringa.jn @ 2014 02 07, 23:54)
Dėl emulsiklių - man montanov 68 labai lipnus jautėsi ant veido, o prolipidas  - labai įnoringas ir nepajutau aš kažkokio stebuklo. Dienai man patinka kremus su spalva naudoti, į tokius dedu ir cinko oksido, ir kitų miltelių, artėja vasara, taigi reikia emulsiklio draugaujančio su mineraliniais milteliais. Matysiu kas išeis ir pasipasakosiu  mirksiukas.gif

Aš ir vis bandau dieninius daryti su milteliais (kažką panašaus kaip BB ar CC kremas)
Su UV filtrais ir spalva šią vasarą maišiau prolipid, tai neblogai susijungė, tik pradžioj buvau išsigandusi, nes 2-oji emulgavimosi fazė buvo grynas vanduo ir atskirai miltelių/ aliejų košytė.
Reikia ieškoti prolipidui gerų priedų, skinlift, kur vis miniu, naudoja makiažo pagrinduose su spalvom ir jis labai tiko su prolipid.
Manau, kad galima susikurti emulsiklį iš turimų atskirų dalių, kaip Agnė/Ramutė savo bloge yra rašiusi, juk yra atskirai glikozidai , cetyl, behenyl ir kiti alkoholiai, lecitinai įvairūs, olivemai, tik tingisi, patogu, kai gauni gatava biggrin.gif
Iš naujesnių tokiems kremams ( čia pagal aprašymą) turėtų tikti montanov 82,(INCI Cetearyl Alcohol, Cocoglucoside) - visai paprasta sudėtis, įdomu, ar vėl nesijaus sunkumas dėl stearino; tas kitas montanov 202 truputį daugiau sudėtinių dalių turi - Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, ir be stearino, bet jo aprašyme nemini, kad gerai makiažo pagrindams.
Kitų gerų emulsiklių ( visokių nikomulsų) lyg tai ir nėra Lietuvoj pirkti. Žiūrėjau Aromarti - ten kažkokiso fantastiškos kainos ( 30g/50 Lt , jei neklystu).
Dabar pati susimasčiau, su kokiu emuls. maišyavau dieninius kremus iki prolipido, reikės užrašus traukti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 08 vasario 2014 - 00:20
Va kaip Saule/Guoda atgaivino diskusijas thumbup.gif
Su montanov 68 man kremai irgi neptiko. Per sunkus. Kitu montanovu nebandzius. Irgi ziurejau, kad nauji yra aroma-vitoj. Lauksim neringos.jn atsiliepimu 4u.gif
OP man irgi sausina. Siemet net nebedariau kremo su juo. Naudoju toki riebesni su nr2 ir lecitinu.
Kremai su prolipidu man labai patinka. Ne su jokiu kitu emulsikliu nera taip, kad pasitepiau ir nieko blogo - nei tempia, nei sausina, nei veidas blizga. Tik aisku tas maisymas doh.gif Ir vakar, pirmakart kiek su juo gaminu, pastebejau, kad mazdaug pries dvi sav. darytam kreme atsiskyre truputi vandenines fazes. Visada dedavau hialurono, o sitam nebuvo, tai matyt cia klaida. ax.gif
Neringa.jn o koks tavo megstamiausias emulsiklis? Kad sakai, jog skirtumo ant odos nepastebejai. Gal as tiesiog tavo megstamiausio varianto neisbandzius rolleyes.gif

Aciu uz issamesnius atsiliepimus apie naujaja AZ baze. 4u.gif Po ano karto, kai buvo isgirta, zadejau imti, nes mazajai is baziu sampunus darau, bet dabar jau liksiu prie gliukozidu maisymo.
Atsakyti
Labas rytas. Jeigu galima paprastučiu klausimu įsiterpsiu blush2.gif jeigu į kremą dėjau mangų sviesto, o kabinant krema tokie smulkūs grudukai (ju ant kremo nesimato, tik pakabinus), nors atrodo plakiau gerai, ir aliejus prieš sujungiant su vandeniu plakiau, ar čia jau taip ir turi būti/gali?
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2014 02 08, 08:31)
Aciu uz issamesnius atsiliepimus apie naujaja AZ baze. 4u.gif  Po ano karto, kai buvo isgirta, zadejau imti, nes mazajai is baziu sampunus darau, bet dabar jau liksiu prie gliukozidu maisymo.

Pabandymui rekomenduočiau paimti, tikrai geresnis rezultatas negu atskirų gliukozidų, pagal sudėtį ten yra putoklių ir kitų komponentų, kurių atskirai neparduoda. Aš dar bandysiu pagal pavyzdžius daryti su BTMS ir su lašeliu brokolių ar atalių aliejaus. Ir gal per daug pridėjau honequato ( buvo toks proc. pavyzdyje) ir Maca vital. Bandysiu išsiplauti plaukus su grynu, be jokių maišymų, gal tada bus aiškiau.
Papildyta:
QUOTE(Šarka-Li @ 2014 02 08, 09:28)
Labas rytas. Jeigu galima paprastučiu klausimu įsiterpsiu  blush2.gif  jeigu į kremą dėjau mangų sviesto, o kabinant krema tokie smulkūs grudukai (ju ant kremo nesimato, tik pakabinus), nors atrodo plakiau gerai, ir aliejus prieš sujungiant su vandeniu plakiau, ar čia jau taip ir turi būti/gali?

Neparašei visos sudėtis, tai sunku spręsti. Greičiausiai gerai nesušildei ir neištirpdei aliejinės dalies. Kartais emulsikliai nebūna iki galo ištirpę, nors žvilgtelėjus ir nesimato. Tda būna visokie grūdeliai, kruopelės, kremas ne taip gerai susijungia (ne pilna emulsiklio galia). jei grūdeliai lengvai ant odos ištirpsta, tai greičiausiai blogai ištirpdytas ir išplaktas sviestas, nebūtinai mango ( nebent jį vieną dėjai), bet būna ir kokie priedai ( net sacharozės grūdeliai kartais lieka, alantoino, proteinų ir pan.)
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2014 02 08, 10:16)
Pabandymui rekomenduočiau paimti, tikrai geresnis rezultatas negu atskirų gliukozidų, pagal sudėtį ten yra putoklių ir kitų komponentų, kurių atskirai neparduoda. Aš dar bandysiu pagal pavyzdžius daryti su BTMS ir su lašeliu brokolių ar atalių aliejaus. Ir gal per daug pridėjau honequato ( buvo toks proc. pavyzdyje) ir  Maca vital. Bandysiu išsiplauti plaukus su grynu, be jokių maišymų, gal tada bus aiškiau.

Ačiū Saule, už atsakymą. Sudėtis tokia: sviestmedis 20proc, kakavos sviestas 10proc., mangu sviestas 5proc., alyvuogiu al. 15proc., lanolinas 3proc., lecitinas 3proc., biciu vaskas 6proc., levandu vanduo, alavijo gelis 5proc., alantoinas 1proc., glicerinas 2proc., vit E, konservantas, EA.
Atsakyti
Sveikos merginos, mirksiukas.gif paskutiniu metu vis ruosiausi "amerikoniskus" emulsiklius aprasyti, o po Saules/Guodos paraginimo ta ir darau 4u.gif
Veido kremu su AZ emulsikliais nebedarau, jie man tokie netobuli atrodo, palyginus kas su "amerikoniskais" gaunasi ax.gif
Jau kazkada gyriau ICE sunflower ir Planta Mulse Liquide derini, kartojau darydama didesni kieki, nes ir vyras tuos pacius kremus naudoja, tai man jis labai patiko, nes jautesi stiprus drekinimo pojutis, o vyras sake - koks geras riebumo pojutis, nors aliejai jame sudaro viso labo 16 %. Naudojant pries didziuosius salcius, puikiai tiko. Stipriai atsalus jau kazko kito odai reikejo, bet taip ir neprisiruosiau padaryti. Cia receptukas, jei kam idomu (gaminama saltuoju budu, todel puiki proga naudoti karsciui neatsparius aliejus):

A Ice sunflower 3 %
Planta Mulse Liquide 2.5 %
Aliejai 16 %

B Keramidai (is MC) 2 %
Vanduo+hidrolat. 70.1 %
Vysniu ziedu ekstrakt. 2 %
B3 Niacinamidas 2%
Ultra Maize 1 %

C Vitaminas E, konservantas, EA, kvapai - visi like %

Pries kelias dienas kita krema pasidariau, nes apsaugos daugiau norejosi. Kazkada dariausi ranku krema su Olivoil glutamate, Olivax LC ir Cera Bellina. Ziemai gal butu per lengvas, bet rudeniui/pavasariui puikiai tiko thumbup.gif Pagal panasias proporcijas ir veidui sumeistravau ir i dienos sviesa istraukiau AZ geliu vaskus. Net ir nedidelis ju kiekis kremam suteikia "skania" spalva ir uzuomina i kvapa wub.gif Uzrasu knygutej receptas jau be %, tai toki ir parasau. Gavosi labai geros, malonios konsistencijos, labai gerai pasiskirsto, maloniai susigeria, jokios pleveles jausmo (kaip su Olivem 1000) arba prakaitavimo jausmo (kaip su emulsin.v. Nr. 2 doh.gif ). Is po nakties oda graziai atrodo, jokiu sausumu. Nezinau, ar toks geras jis man atrodytu, jei lauke stipriai saltu, bet siuo metu jis man tobulas wub.gif Vyrui taip pat biggrin.gif

50 ml Veido kremas:
A Olivoil Glutamate 2.5 g
Olivax LC 1.5 g
Jazminu vaskas 1 g
Shea svies. 2 g
Aliejai 8 ml
Skvalanas 2 ml

B Migdolu milteliai (AZ) 0.5 g
Alantoinas 0.25 g
Vanduo+hidrolat. 32 g

C Orchideju ekstraktas 0.5 g
Vitaminas E, kvapai, EA ir konservantas like %

Del sampuno bazes, tai dariau su ja viena karta, nelabai dideli kieki, tai nuomones dar nesusidariau g.gif Bandysiu kitam kartui irgi pagal kita AZ recepta daryti. Buvo kazkada kalbeta, kad nuo kietuju sampunu is SCS ir SCI daug kam galva niezti. Tai as isbandziau viska - kietus sampunus, skystus is atskiru AZ baziu, skysta is sampuno bazes, naturalius pirktinius, nenaturalius pirktinius, ir rezultate man nuo ju visu galva niezti doh.gif Labiausiai gal kietas sampunas galvos oda dirgina ir plaukai taip greit nesusiriebaluoja, o galvos oda tokia issausejusi, smulkiai papleiskanojusi po plovimo atrodo unsure.gif Taigi, su sampunais man problema, vis dar neatradau geriausio. O kadangi plaukai linke garbanotis, vadinasi is prigimties sausesni, tai be savos gamybos kondicionieriaus su kruva priedu, galvos net nepradedu plauti. Saule/Guoda apie sampuno baze kalbejo, o man rodos ta pati ir apie kietus sampunus galiu pasakyti, kad tik pasigaminus ir po pirmu kartu plaukai blizga, grazus, o ilgiau panaudojus kazkokie negyvi pasidaro... tikrai per daug ten visko isplauna doh.gif

Uzmeciau aki i The Herbarie psl., is kurio kazkada uzsakyma darem, tai visu produktu, kuriuos pirkausi, kainos pakeltos doh.gif Turbut ten viskas pabrango, tik negaliu palyginti, nes nezinau, kiek pries tai kainavo. Gerai, kad smalsumas tuo metu nugalejo ir ivairesniu emulsikliu pabandymui uzsipirkau cool.gif
Atsakyti
Dieve, aš čia kaip musytė, paskendusi katile jaučiuosi blink.gif blink.gif doh.gif

Kur perkate tą ICE sunflower? čia kaip suprantu emulsiklis. Ir šiaip norėjau pasidomėti, patyrusios dabar kur labiau perkate priemones daugiausiai? kaip suprantu ne AZ?
Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2014 02 08, 10:45)
Ačiū Saule, už atsakymą. Sudėtis tokia: sviestmedis 20proc, kakavos sviestas 10proc., mangu sviestas 5proc., alyvuogiu al. 15proc., lanolinas 3proc., lecitinas 3proc., biciu vaskas 6proc., levandu vanduo, alavijo gelis 5proc., alantoinas 1proc., glicerinas 2proc., vit E, konservantas, EA.

O kokiu būdu gaminai, kiek vandeninės dalies? Sunkokas turėtų būti tavo kremas, iš sudėties sprendžiu, kad nepašildei kaip reikiant, ir sviestmedis, ir mangai, ir kakava gali sudaryti grūdelius, net ir vaškas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 08 vasario 2014 - 12:51
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2014 02 08, 13:51)
O kokiu būdu gaminai, kiek vandeninės dalies? Sunkokas turėtų būti tavo kremas, iš sudėties sprendžiu, kad nepašildei kaip reikiant, ir sviestmedis, ir mangai,  ir kakava gali sudaryti  grūdelius, net  ir vaškas

23proc berods vandens buvo. Suprantu, kad sunkus, bet as jau nesigaudau, jeigu daryciau su 40-50proc alieju, tai kaip tada su tuo biciu vasku?? aisku turbut papaildomai reiktu kokio is mano turimu vasko Nr2? Nu jau pasimeciau... unsure.gif
gaminau iprastai, i aliejus piliau vandeni.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šarka-Li: 08 vasario 2014 - 12:58
Labai lauksiu Neringos atsiliepimų apie naujus Montanovus. Aš žiemai puikiai prisitaikiau Prolipidą su nedideliu Nr.2 priedu ir fitosteroliais iš AZ.
Saule, jei sugalvosi pirkimą iš Aroma Vita, sakyk, susikooperuosim, pasidalinsim papildomas išlaidas.
Dar man įdomu, kad OP bandot naudoti veido kremams. Man jis toks riebalas, bet kūnui ir rankoms žiemai, parinkus atitinkamus aliejus, sviestus, HAG ekstraktus, hialuronus, tiesiog idealus. Ir susigeria greičiau, negu su bičių vašku.

Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2014 02 08, 12:50)
Dieve, aš čia kaip musytė, paskendusi katile jaučiuosi  blink.gif  blink.gif  doh.gif

Kur perkate tą ICE sunflower? čia kaip suprantu emulsiklis. Ir šiaip norėjau pasidomėti, patyrusios dabar kur labiau perkate priemones daugiausiai? kaip suprantu ne AZ?

Pora kartu is JAV uzsakymus organizavomes ir pirkom is: http://www.theherbarie.com/
http://www.makingcosmetics.com/

AZ puiki parduotuve, pateikia labai daug informacijos apie parduodamus produktus thumbup.gif Nusiperki, pasiskaitai ir gamini smile.gif I kitas parduotuves pasizvalgom, kai ko nors idomesnio ieskom.

Kiek atsimenu, tai smulkus grudeliai kreme atsirasdavo Mango sviesta naudojant. As pati jo niekad neturejau, negaliu patvirtinti. Bet riebesniuose kremuose su sviestmedziu, ar tiesiog issukus sviestmedi su skystu aliejumi, su laiku man irgi grudeliai atsiranda. Kadangi tepant jie pasiskirsto ir istirpsta, nesuku galvos del to smile.gif
Atsakyti