Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios,25 tema

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 13, 19:08)



Man pačiau labiausiai patinka iš  Sodium coco sulfate 10-15 proc. + 5 proc. kito putojimui , tik tokį dabar naudoju  biggrin.gif


O galima tikslesnį receptuką? Padariau draugei šampuną iš bazių, tai išpeikė, reikia kažką kitą galvoti.
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 14, 11:01)
Visos  šios žinios ( apie aktyvų % ir apie glicerino naudą/žalą) yra pirmo psl. nuorodose ir ankstesnėse temose  4u.gif

Ačiū 4u.gif tenka ir kelis kartus ką nors perskaityti, skaitysiu 4u.gif

ar gerai supratau ar nelabai - i hidrolatą galiu įdėti ne tik aktyvų kokių kaip vakar rašei, bet ir pvz šitą agurkų ekstr.?

O dėl rankų kremo dar - rašei vakar, bet dabar galvoju: jeigu naudoji 45proc aliejinės dalies, ir jeigu as bandyčiau taip, ar man jungtųsi su kokiu 6-8proc. bičių vašku? neturiu nei lecitino nei lanolino.
Atsakyti
QUOTE(mairux @ 2013 12 14, 12:04)
O galima tikslesnį receptuką? Padariau draugei šampuną iš bazių, tai išpeikė, reikia kažką kitą galvoti.

Čia buvo įdėti merginų receptai, dar atrodo Alionukas rašė, kad vaikams taip daro -
100 ml - apie 15 g SCS - 5 g. babasu ( ar pan.) ir vandenninė dalis iki 100, jei teisingai atsimenu;
aš darau su kondicionierium CE tokį ( visi milteliniai), šildant tirpinu vandenyje juos:
48g SCS
24g SCI
24 SLSA
150 g. hidrolato
2 g. pieno r.
4 g. Cond E
Tada visi kiti gėriai - šilkas, aliejai ( tik 5 g/100 ml), D-pant, šilkas , visokie keratinai- proteinai, EA. Gerokai sutirštėja kitą dieną, reikai nutaikyti vandens kiekį ( reikia daugiau), bet man daug labiau patinka negu iš skystų PAV
Daug buvo apie tokius čia kalbėta, yra daugiau receptų kažkur
Papildyta:
QUOTE(Šarka-Li @ 2013 12 14, 12:04)
Ačiū  4u.gif  tenka ir kelis kartus ką nors perskaityti, skaitysiu  4u.gif

ar gerai supratau ar nelabai - i hidrolatą galiu įdėti ne tik aktyvų kokių kaip vakar rašei, bet ir pvz šitą agurkų ekstr.?

O dėl rankų kremo dar - rašei vakar, bet dabar galvoju: jeigu naudoji 45proc aliejinės dalies, ir jeigu as bandyčiau taip, ar man jungtųsi su kokiu 6-8proc. bičių vašku? neturiu nei lecitino nei lanolino.

Agurkų užpilas - toks pat aktyvas ( bendras visų aktyvų kiekis kreme neturi viršyti 15%), tikriausiai neblogai jis būtų, tik nežinau jo PH. bet gydymo tikslais geriau nusipirk medetkų vaistinėj ir pasidaryk jų užpilą su degtine ir glicerinu, ir naudok gydomajam skysčiui, jei neturi CO2 ar pan.
Lecitinas ir lanolinas neprivalomi, vien su bičių vašku nesijungs, daryk su vašku Nr.2 Az + bičių vaškas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 gruodžio 2013 - 15:53
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 14, 16:51)


Labai ačiū. Dariau ir aš kažką panašaus, bet vis nenutaikau proporcijų. Pirmą kartą labai neblogas pavyko, toks kreminis, o vėliau gaudavos labai skysti.
Atsakyti
QUOTE(mairux @ 2013 12 14, 17:18)
Labai ačiū. Dariau ir aš kažką panašaus, bet vis nenutaikau proporcijų. Pirmą kartą labai neblogas pavyko, toks kreminis, o vėliau gaudavos labai skysti.

Man atrodo, kad padarius tą pirmą dalį geriau be aktyvų palikti kol sutirštės, tada pašildžius galima ir vandeniu papildyti ir sudėti aktyvus, nes kartą man išėjo kieta košė. Aišku, ji lengvai minkštėja ir tirpsta užpylus vandens, bet laikyti reikia dėžutėj, ne buteliuke
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 gruodžio 2013 - 16:25
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 14, 16:51)
Agurkų užpilas - toks pat aktyvas ( bendras visų aktyvų kiekis kreme  neturi viršyti 15%), tikriausiai  neblogai jis būtų, tik nežinau jo PH. bet gydymo tikslais geriau nusipirk medetkų vaistinėj ir pasidaryk jų užpilą su degtine ir glicerinu, ir naudok gydomajam skysčiui, jei neturi CO2 ar pan.
Lecitinas ir lanolinas neprivalomi, vien su bičių vašku nesijungs, daryk su vašku Nr.2 Az + bičių vaškas

O kur man susirasti, pirmam psl nuorodas bandžiau ieškoti bet neaptikau, kaip tą užpilą būtent su medetkom pasidaryt? Supratau viską dėl rankų kremo, ir dėl aktyvų, didelis dėkui drinks_cheers.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Šarkždaug a-Li @ 2013 12 14, 19:14)
O kur man susirasti, pirmam psl nuorodas bandžiau ieškoti bet neaptikau, kaip tą užpilą būtent su medetkom pasidaryt? Supratau viską dėl rankų kremo, ir dėl aktyvų, didelis dėkui  drinks_cheers.gif   4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif

tikrai nebeatidaro ta nuoroda, nes savininkė pradėjo pardavinėti savo užpilus, tai matyt nutarė aprašymus panaikinti smile.gif
AZ prie sausų žolelių yra smulkiai aprašyta kaip juos gaminti, pav. čia
http://www.aroma-zon...e_calendula.asp , tik mes dar maišom glicerino(maždaug tiek kiek alkoholio), o paskui jį nugarinam
Naudoja ir kitokius būdus - taigi - yra toks dalykas kaip visagalis internetas 4u.gif įvedi burtažodžius ir ieškai biggrin.gif senose temose rašyta- prirašyta
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 gruodžio 2013 - 19:15
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 13, 19:35)
O šiaip - tik praktiškai pamatysi, ar tinka, man  bazės "neprilipo", geriausiai tinka iš SCS


Dar noriu paklausti, kodel tau neprilipo bazes? Ar nepatiko putojimas, konsistencija ar kokia kita priezastis?
Dar idomu, kaip del jo svelnumo, baziu palyginimo lentele AZ yra, o kaip su SCS? Ar jis stipresnis nei lauryl glucoside? As del vaiku labiausiai abejoju. Norisi jiems paciu svelniausiu priemoniu, nes surfaktantai, nors ir ekologiski, vis tiek nera labai jau gerai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Deja Vu @ 2013 12 14, 20:45)
Dar noriu paklausti, kodel tau neprilipo bazes? Ar nepatiko putojimas, konsistencija ar kokia kita priezastis?
Dar idomu, kaip del jo svelnumo, baziu palyginimo lentele AZ yra, o kaip su SCS? Ar jis stipresnis nei lauryl glucoside? As del vaiku labiausiai abejoju. Norisi jiems paciu svelniausiu priemoniu, nes surfaktantai, nors ir ekologiski, vis tiek nera labai jau gerai  g.gif

g.gif Net ir nežinau, kaip aprašyti; keistas pojūtis išplovus galvą su šampūnu iš skystų PAV - lyg ir nesielektrina, išsiplovę, bet kažkokie kitokie plaukai, kvapas nepatinka, to skysčio pojūtis, pabandyk rankas su juo paplauti, turėtum pajusti. Dėl jų švelnumo - buvo A/R įdėjus nurodą, kaip eksperimentus darė su tais skystais, tai nugriaužė rankas kaip priklauso tongue.gif
dėl SCS - kam erzina, tam erzina, o kam tinka - tai tikrai jis gerai, anksčiau rašiau - (man atrodo) darė su juo vaikams iki 15% skystą
Aš irgi mažom mergytėm darau iš skystų bazių, bet ne stebuklas tas mano šampūnas. pati aš plaunuosi su muilu, tik daug procedūrų su juo smile.gif , vaikams nepritaikysi.
O kokio amžiaus vaikiukui? Gal reikėtų tą naują paruoštą šampūno bazę išbandyti, ten yra sudėtinių dalių, kurių atskirai neparduoda ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 gruodžio 2013 - 20:15
Saule/Guoda jums tas sampunas su coco sulfatu gaunasi skystas? As irgi darausi su juo, ir patenkinta paciu sampunu, bet man tirstokas gaunasi. Is buteliuko nebegtu... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2013 12 14, 21:16)
Saule/Guoda jums tas sampunas su coco sulfatu gaunasi skystas? As irgi darausi su juo, ir patenkinta paciu sampunu, bet man tirstokas gaunasi. Is buteliuko nebegtu... schmoll.gif

Man irgi tirštas, paskutinį kartą kitą dieną perdirbau - dar pašildžiau, papildžiau vandens ir tada sudėjau aktyvus, išėjo toks tirštokas, bet iš buteliuko bėgo gerai. man atrodo, kad dar nuo kitų komponentų priklauso, pav. aš darau ne su BTMS, o su CE 4u.gif
Atsakyti
As irgi su CE darau. Man labiau patinka nei su BTMS. Man ir vyrui tinka ir kosele. Bet mama vis praso padaryt, tai jei reiktu jau is butliuko begancio. Reiks pabandyti padidinti vandens kieki ir ziuret kaip gausis. Kazkaip pripratau prie savo recepto, tinka jis mums, tai pagrindo ir nekeiciu ax.gif
Atsakyti