Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios,25 tema

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 13, 11:52)
parašyk pilną sudėtį su proc., tada galima spręsti.
Atskirai nei sviestmedis nei kanapių al. nesausina. Benzoino EA vis akcentuoji, kiek lašinai ir kieno gamybos ? Kiek naudoju nuo tavo paminėtų komponentų sausinimo nebuvo.

Berods taip buvo:
6proc. biciu vasko
2proc. AZ vasko
30proc. kanapiu al.
30proc. sviestmedzio al.
H2O like
Bisabololio 5lasai
vit E 3 lasai
Benzoino ea 5-10lasu (gal sitoj vietoj dedu per daug?)
Atsakyti
Gal galetumet patarti, kiek procentu aliejaus deti i sampuna plaukams? Gaminciau su Base moussante Consistance (Lauryl Glucoside) ir Douceur de Coco (Coco glucoside and Glyceryl oleate). Nezinau dar kokius procentus siu medziagu pasirinkti, nes pirma karta bandysiu. Ypac Lauryl Glucoside platus diapazonas nuo 2 iki 35%. Buciau dekinga, jei pasidalintumet patirtimi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2013 12 13, 12:18)
Berods taip buvo:
6proc. biciu vasko
2proc. AZ vasko
30proc. kanapiu al.
30proc. sviestmedzio al.
H2O like
Bisabololio 5lasai
vit E 3 lasai
Benzoino ea 5-10lasu (gal sitoj vietoj dedu per daug?)

Į kokį kiekį benzoino 5-10 lašų? jei į 30ml- tai gal ir daug. Klausiau, kieno gamybos tavo benzoinas, nes tai ištirpinta derva, naudojami skirtingi tirpiklai, ir kai kurie gali sausinti, ankstesnėse temose buvo A/R visa žinutė su nuorodomis apie tai 4u.gif .
Kai kam grynas kanapių aliejus sukelia diskomfortą ( pan į tempimą), pas tave nemažas proc., bet čia šneka apie poveikį veido odai, o tavo rankų kremas. Negaliu pasakyti, kaip čia yra. Aš kanapių al. naudoju 5-7 proc. maks., dedu daugiau "švelnesnių" aliejų ir sviestų į rankų kremus - mangų, avokadų, migdolų.
Papildyta:
QUOTE(Deja Vu @ 2013 12 13, 12:58)
Gal galetumet patarti, kiek procentu aliejaus deti i sampuna plaukams? Gaminciau su Base moussante Consistance (Lauryl Glucoside) ir Douceur de Coco (Coco glucoside and Glyceryl oleate). Nezinau dar kokius procentus siu medziagu pasirinkti, nes pirma karta bandysiu. Ypac Lauryl Glucoside platus diapazonas nuo 2 iki 35%. Buciau dekinga, jei pasidalintumet patirtimi  4u.gif

Aš dedu tik 2-3%labai lengvų ( brokolių, kanapių, puoųniųjų atalių ir pan.), anksčiau maišydavau cocosilikoną, bet man sunkina plaukus. Tik nežinau, ar iš viso aliejų čia reikia, gal užtektų D pantenolio, proteinų, šilko, inulino ir pan. bei eterinių al.

Kiek prisimenu tokios optimalios sudėtys šampūnų iš AZ PAV:
su kondicionierium
Consistance 25 %
babasu 6%
Coco 3%
Cond E 4%
Pieno r. 2%
viso 40 %; likę 60 proc. - vanduo ir kiti priedai;

be kondicionieriaus:
Base moussante Douceur-20
Base moussante Consistance-10
Douceur de Coco 3
Mousse de Sucre 3
Mousse de Babassu 6

Man pačiau labiausiai patinka iš Sodium coco sulfate 10-15 proc. + 5 proc. kito putojimui , tik tokį dabar naudoju biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 13, 18:08)

Aš dedu tik 2-3%labai lengvų ( brokolių, kanapių, puoųniųjų atalių ir pan.), anksčiau maišydavau cocosilikoną, bet man sunkina plaukus. Tik nežinau, ar iš viso aliejų čia reikia, gal užtektų D pantenolio, proteinų, šilko, inulino ir pan. bei eterinių al.

Man pačiau labiausiai patinka iš  Sodium coco sulfate 10-15 proc. + 5 proc. kito putojimui , tik tokį dabar naudoju  biggrin.gif


Aciu 4u.gif na siuo metu turiu tik sias bazes, rinkausi pacias svelniausias, nes noresiu gaminti sampuna ir vaikams.
Bandziau pasidelioti recepta, ka manot apie proporcijas?
consistance 20%
douceur de coco 3%
silkas 2%
keramidai 2%
pantenolis 3%
ryziu proteinai 2%
hidrolatas 65,8%
konservantas 0,6%
eteriniai 0,6%
ksantanas 1% (gal reikes patirstinti, neisivaizduoju, koks bus tirstumas smile.gif )

Ph reguliuociau obuoliu actu.

Atsakyti
QUOTE(Deja Vu @ 2013 12 13, 19:53)
Aciu  4u.gif na siuo metu turiu tik sias bazes, rinkausi pacias svelniausias, nes noresiu gaminti sampuna ir vaikams.
Bandziau pasidelioti recepta, ka manot apie proporcijas?
consistance 20%
douceur de coco 3%
silkas 2%
keramidai 2%
pantenolis 3%
ryziu proteinai 2%
hidrolatas 65,8%
konservantas 0,6%
eteriniai 0,6%
ksantanas 1% (gal reikes patirstinti, neisivaizduoju, koks bus tirstumas smile.gif )

Ph reguliuociau obuoliu actu.

Tikriausiai normalu, tik Consitance labai šarminis ( kažkur virsš 10 PH), tai teks gerokai rūgštinti. Sakyčiau, kad glicerino 2 proc. neblogai būtų arba kokių žolelių glicerinis- spiritinis užpilas. Tik bazes maišyk šildydama, tada lieka skaidrios.
O šiaip - tik praktiškai pamatysi, ar tinka, man bazės "neprilipo", geriausiai tinka iš SCS
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 13 gruodžio 2013 - 19:37
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 13, 19:35)
Tikriausiai normalu, tik Consitance  labai šarminis ( kažkur virsš 10 PH), tai teks gerokai rūgštinti. Sakyčiau, kad glicerino 2 proc. neblogai būtų arba kokių žolelių glicerinis- spiritinis užpilas. Tik bazes maišyk šildydama, tada lieka skaidrios.
O šiaip - tik praktiškai pamatysi, ar tinka, man  bazės "neprilipo", geriausiai tinka iš SCS


Aciu 4u.gif kazka susimakalavau, ziuresiu, ar plaukams patiks smile.gif
Ph matavau juostelemis, gavosi kazkas tarp 5,5-6, jei jomis galima pasitiketi g.gif Gal esat pirke ph matuokli is kinijos? Ar jie tikslus?
Atsakyti
Skaičiau skaičiau, rašytis pradėjau, ir teko nubėgti nuo kompo, tai tik dabar persirašiau kas auktualu viską.
Saule/Guoda, pamiršau paminėti, jog benzoino ea iš KN. tai kaip orientuotis, kiek apskritai reikia dėti ea i 30 ir į 50g kremo? ar su kiekvienu skirtingai? Ačiū už pasidalinimą patirtimi - tikrai mėginsiu daryti ne tik tokį rankų kremą, o kaip Tu darai irgi pabandysiu 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Gal galėtum pasakyti, ar įmesti nuorodą, pavyzdį, kas yra alkoholinė žolelių tinktūra? blush2.gif
Ir dar, kaip padaryti parūgštintą vandenį ar hidrolatą dėl vyro nugaros odos? Gal kokios pieno rūgšties įimaišyti? Atsiprašau, gal ir nusišnekėjau doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2013 12 14, 00:10)
Skaičiau skaičiau, rašytis pradėjau, ir teko nubėgti nuo kompo, tai tik dabar persirašiau kas auktualu viską.
Saule/Guoda, pamiršau paminėti, jog benzoino ea iš KN. tai kaip orientuotis, kiek apskritai reikia dėti ea i 30 ir į 50g kremo? ar su kiekvienu skirtingai? Ačiū už pasidalinimą patirtimi - tikrai mėginsiu daryti ne tik tokį rankų kremą, o kaip Tu darai irgi pabandysiu  4u.gif  4u.gif  4u.gif
Gal galėtum pasakyti, ar įmesti nuorodą, pavyzdį, kas yra alkoholinė žolelių tinktūra?  blush2.gif
Ir dar, kaip padaryti parūgštintą vandenį ar hidrolatą dėl vyro nugaros odos? Gal kokios pieno rūgšties įimaišyti? Atsiprašau, gal ir nusišnekėjau  doh.gif  blush2.gif

Pagal šią nuorodą rasi daug naudingo, tame tarpe ir Ea koncentracijas ( dešinėj pusėj):
http://www.patisau.l...rata-pagal.html
Ne vien spiritinės, o spiritinės-glicerininės, apie jas tau jau aiškino (AZ ir kitose pard. pilną)
Taip, parūgštinti galima ir pieno rūgštimi, bet reikia tiksliai pamatuoti, kad nebūtų rūgščiau kaip 4,5-5,5 PH, su juostelėm neišeis tiksliai pamatuoti.
4u.gif Nesurašysiu čia tau visko, turi pati skaityti ankstesnes temas ir kitus šaltinius, jei neklystų apie nugaros odos problemas ne taip seniai buvo diskutuota.
Atsakyti
Dabar dar, jeigu būtų nesunku... blush2.gif 4u.gif
Dėliojuos sau kremą su 19proc. aliejų, ir 6 proc. prolipid.
Noriu dėti agurkų ekstraktą, AZ rašo, kad jo dėti nuo 5-50proc., bet ten skirtingai pavaizduota.

Kremai faktūrų
Pirmenybė bus teikiama 7-8% emulsiklio rinktis iš šių veiksmų:
Vaškas # 3
Olivem 1000
Vaškas # 2
Alyvuogių Saldumas
Vaškas Nr.1
Lydimas:
30% augalinio aliejaus

Dėl purškiamas ir pieno faktūrų
Emulsiklis bus naudojami:
Gélisucre 6-10%
Lydimas:
Ksantano guma 0,2-0,5%
augalinis aliejus 20-30%
5-30% agurkų ekstrakto BIO

tai jeigu viso mano kremo bus taip:
aliejai 19proc.
prolipid 6proc.
vanduo 81proc.
akurku ekstrakto rasiau 15proc. ir visa kita dar keli aktyvai.
bet ar man gausis, aš jau pasimečiau, ar nereikia papildomai ksantano?
ir dar klausimas, nors kalbėjom, bet užsitikrinimui: jeigu dėčiau mažiausią procentą hialiurono r., tai man tiesiog šildyti hidrolatą, ir jo truputį kai pašyla (~30l.) paimti iš šildomo indo ir sumaišyti su hialiuronu, paskui juk jis vėsta, atvės, ir sumaišysiu su kremu? ar nieko taip nenutiks, tas vanduo neteliūskuos vienas sujungtas su kremu - nes jis jau bus atvėsęs? dėkoju už kantrybę 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2013 12 14, 00:47)
Dabar dar, jeigu būtų nesunku...  blush2.gif  4u.gif
Dėliojuos sau kremą su 19proc. aliejų, ir 6 proc. prolipid.
Noriu dėti agurkų ekstraktą, AZ rašo, kad jo dėti nuo 5-50proc., bet ten skirtingai pavaizduota.

Kremai faktūrų
Pirmenybė bus teikiama 7-8% emulsiklio rinktis iš šių veiksmų:
Vaškas # 3
Olivem 1000
Vaškas # 2
Alyvuogių Saldumas
Vaškas Nr.1
Lydimas:
30% augalinio aliejaus

Dėl purškiamas ir pieno faktūrų
Emulsiklis bus naudojami:
Gélisucre 6-10%
Lydimas:
Ksantano guma 0,2-0,5%
augalinis aliejus 20-30%
5-30% agurkų ekstrakto BIO

tai jeigu viso mano kremo bus taip:
aliejai 19proc.
prolipid 6proc.
vanduo 81proc.
akurku ekstrakto rasiau 15proc. ir visa kita dar keli aktyvai.
bet ar man gausis, aš jau pasimečiau, ar nereikia papildomai ksantano?
ir dar klausimas, nors kalbėjom, bet užsitikrinimui: jeigu dėčiau mažiausią procentą hialiurono r., tai man tiesiog šildyti hidrolatą, ir jo truputį kai pašyla (~30l.) paimti iš šildomo indo ir sumaišyti su hialiuronu, paskui juk jis vėsta, atvės, ir sumaišysiu su kremu? ar nieko taip nenutiks, tas vanduo neteliūskuos vienas sujungtas su kremu - nes jis jau bus atvėsęs? dėkoju už kantrybę  4u.gif   4u.gif   4u.gif

Blogai pas tave su aritmetika: 19+6+81+15 bus ne 100
Viską sudėjus turi būti 100%.
Tai ką tu nori dėti ir yra agurkų spirtinis-hidro-glicerinis užpilas, siūlau naudoti ne daugiau kaip 5%.
Būtų taip:
aliejai 19
prolipid 6
Vanduo 70
agurkų HGA 5
Jei dėsi dar kokius aktyvsu, vandeninės dalies kiekis mažėja atitinkamai.
Hialiurono įterpimą aprašei teisingai, visos taip ir daro ir neatsisikiria, tik hialiurono miltel;isu maišyk į pravėsusį vandenį :4u
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 gruodžio 2013 - 00:17
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 12 14, 01:16)
Blogai pas tave su aritmetika: 19+6+81+15 bus ne 100
Viską sudėjus turi būti 100%.
Tai ką tu nori dėti ir yra agurkų spirtinis-hidro-glicerinis užpilas, siūlau naudoti ne daugiau kaip 5%.
Būtų taip:
aliejai 19
prolipid  6
Vanduo 70
agurkų HGA 5
Jei dėsi dar kokius aktyvsu, vandeninės dalies kiekis mažėja atitinkamai.
Hialiurono įterpimą aprašei teisingai, visos taip ir daro ir neatsisikiria, tik hialiurono miltel;isu maišyk į pravėsusį vandenį  :4u

Labas rytas. taip, teisingai, aš suklydau, kažkaip neįrašiau lentelėje po aliejais galutinės sumos tai žodžiu viską pasitaisiau dabar 4u.gif ačiū 4u.gif
o kodel agurkų HAG geriau 5proc. tik naudoti?
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2013 12 14, 10:05)
Labas rytas. taip, teisingai, aš suklydau, kažkaip neįrašiau lentelėje po aliejais galutinės sumos tai žodžiu viską pasitaisiau dabar  4u.gif  ačiū  4u.gif
o kodel agurkų HAG geriau 5proc. tik naudoti?
4u.gif

Visos šios žinios ( apie aktyvų % ir apie glicerino naudą/žalą) yra pirmo psl. nuorodose ir ankstesnėse temose 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 14 gruodžio 2013 - 10:02