Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios,25 tema

Sveiki. Gal galėtų kas nors patarti dėl aliejų mišinio arba kremo prieš strijas. Noriu ką nors padaryti nestuke.gif draugei. Jeigu daryčiau aliejų mišinį iš sviestmedžio, kokosų, makadamijų,sezamų ir gal net kažkiek argano aliejaus, kokius priedus būtų galima dėti? Pažiūrėjau Aroma-Zone, galvoju, ar tiktų tokie kaip Provitaminas B5, Alantoinas, Propolis? Galvoju, gal tikrų dauguma iš čia išvardintų altyvų, kurie skirti raminti, atstatyti, maitinti odą?
Būsiu labai dėkinga už patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2013 11 04, 11:24)
Taip tik skirtingai vadina. Kaip supratau cia klausimas buvo del aliejaus pakeitimo sviestu 4u.gif

Skirtingai vadina, aš irgi taip maniau, bet yra ir skirtingi sviestai (sal ir shea-karite AZ)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 04 lapkričio 2013 - 11:08
QUOTE(goccia @ 2013 11 04, 10:24)
Taip tik skirtingai vadina. Kaip supratau cia klausimas buvo del aliejaus pakeitimo sviestu 4u.gif

as ir taip supratau ax.gif
as suprantu kad cia skystas o cia kietas mano supratimu jie vienodi tik kad skystas/kietas
http://www.sveikipro...ar-tai-tas-pats cia apie ta pati ka saule/goda rase

as tai naudoju akomos ir ji ar sviestmedžio ar taukmedziu vadinu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 04 lapkričio 2013 - 12:07
QUOTE(zydrem @ 2013 11 04, 13:03)
as tai naudoju akomos ir  ji ar sviestmedžio ar taukmedziu vadinu  blush2.gif

Na taip, tas pats sviestmedis, tik skystame kitokia rieb.rūgščių sudėtis - daugiausia - oleino, pašalintas stearinas (nesudaro plėvelės). Kažkur skaičiau, kad tokio daikto negalima laikyti pilnaverčių sviestmedžio produktu.
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif

Noriu pasigaminti aliejinę plytelę veidui pagal šį receptą, bet turiu tik taukmedžio sv. Kadangi rašo, jog sviestmedžio al. nepakeičiamas, tai vadinasi man nieko nesigaus?
Atsakyti
QUOTE(Šarka-Li @ 2013 11 08, 09:20)
Labas rytas  4u.gif

Noriu pasigaminti aliejinę plytelę veidui pagal šį receptą, bet turiu tik taukmedžio sv. Kadangi rašo, jog sviestmedžio al. nepakeičiamas, tai vadinasi man nieko nesigaus?


lotuliukas.gif

Čia gi vienas ir tas pats.
Atsakyti
QUOTE(Scarlet12 @ 2013 11 08, 10:18)
lotuliukas.gif

Čia gi vienas ir tas pats.

Tai kad ne tas pats 4u.gif Yra taukmedzio aliejus ir sviestas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2013 11 08, 10:25)
Tai kad ne tas pats 4u.gif Yra taukmedzio aliejus ir sviestas 4u.gif



Na aliejus ir sviestas skiriasi dėl geografinės augimo vietos:
http://www.sveikipro...ar-tai-tas-pats

Bet juk ir migdolų aliejus aliejus išgaunamas iš skirtingose vietose augančių migdolų, bet jis vis tiek laikomas tuo pačiu migdolų aliejumi.
Ar aš kažkokį esminį skirtumą praleidžiu? g.gif
Atsakyti
Rugsciu sudetis skirias 4u.gif
As kalbu ne apie skirtingo augalo alieju ir sviesta, o apie to pacio. Cia aliejus http://translate.goo...cWEobsE-ihHJaxA
O sviesta ir taip zinot 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo goccia: 08 lapkričio 2013 - 09:49
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2013 11 08, 10:37)
Na aliejus ir sviestas skiriasi dėl geografinės augimo vietos:
http://www.sveikipro...ar-tai-tas-pats

Bet juk ir migdolų aliejus aliejus išgaunamas iš skirtingose vietose augančių migdolų, bet jis vis tiek laikomas tuo pačiu migdolų aliejumi.
Ar aš kažkokį esminį skirtumą praleidžiu?  g.gif


Įdomi čia nuoroda - rašo, kad taukmedis tai lot. Diploknema butyracea - AZ vadinamas kpangnan, o aš iki šiol žinojau, kad taukmedis - tai sal (Shorea robusta).

Bet esmė - kaip Goccia rašė - sviestmedžio sviestas ir sviestmedžio aliejus - skirtingi produktai;
rašiau prieš kelias žinutes - aliejus gaunamas perdirbant sviestą, pašalinant iš jo steariną (lieka daugiausiai oleino). Rusiškam forume skaičiau diskusiją apie tai, buvo nuomonių, kad aliejus neturi visų gerųjų sviestmedžio sviesto savybių, nes kartu pašalinamos ir kai kurios ypač vertingos sudėtinės dalys.

Šarka-Li, dėl tų plytelių - jei neturi sviestmedžio aliejaus, gali parinkti kitą aliejų su labai daug oleino (tiksliau - mononesočiųjų rūgščių, pav. alyvuogių, makadamijų, ryžių sėlenų, kamelijų) ir kad nebūtų daug sočiųjų, manau plytelių esmė - nesudaryti plėvelės ant veido ir suminkštinti raginį sluoksnį, pavalyti poras.

Dėl tavo pasirinkto recepto galima daug diskutuoti - ne visiems jis tiks: ten yra jojobos aliejus, kuris sudaro plėvelę, kakavos sviestas irgi pan. veikimo, tokiu atveku (man atrodo g.gif ) ir sviestmedžio sviestas tiktų, tik reikia suskaičiuoti, kiek bendrai gramų sviestų ir kiek aliejų recepte ir to skaičiaus nekeisti, nes nesukietės.
Kiek žinau kūno plyteles darant naudoja ne mažiau 50% kakavos sviesto ( čia kad vonioj rankose neištirptų), bet mano " bandomieji triušiai" visi buvo pasidengę riebalais nuo tokių plytelų ir daugiau aš jų nedariau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 08 lapkričio 2013 - 10:55
Saule/Guoda, ačiū 4u.gif bandysiu ieškotis kokį aliejų galiu pasirinkti iš turimų 4u.gif
Vakar tai buvo bajeris, na toks nutikimas: anyta turi sveiku produktų parduotuvėlę. Žiūriu, sviestmedžio al. pas ją. Pakilnoju - iš aromanatural. Bet tokio kad jausčiau, jog ten skystas, nebuvo, na nemoku paaiškint g.gif neteliuskavo. Tai jai sakau, ji trečia perperka. Aromanatural-sveiki produktai-anyta lotuliukas.gif

Tiesa, vakar bandžiau smalsumo vedama pasigaminti iš paprastesnių aliejų (alyvuogių, kakavos, taukmedžio sv) kremą kojoms, kulnams. Na tokį va. Bet su prolipid. Tai gavosi lyg ir.Iš pradžių paplakiau su plaktuvėliu, o po to su ranka skirtingom kryptim. Pabandymui žodžiu su tuo emulsikliu.


Papildyta:
Tiesa, radau losjono po skutimosi tokią receptūrą, tik nežinau kokiomis dalimis reikėtų dėti, gal kas ką patars?

Hidrolatas
Ksanto milteliai
Abrikosų kauliukų al.
Migdolų al.
EA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šarka-Li: 08 lapkričio 2013 - 10:54
QUOTE(Šarka-Li @ 2013 11 08, 11:54)
Saule/Guoda, ačiū  4u.gif  bandysiu ieškotis kokį aliejų galiu pasirinkti iš turimų  4u.gif
Vakar tai buvo bajeris, na toks nutikimas: anyta turi sveiku produktų parduotuvėlę. Žiūriu, sviestmedžio al. pas ją. Pakilnoju - iš aromanatural. Bet tokio kad jausčiau, jog ten skystas, nebuvo, na nemoku paaiškint  g.gif neteliuskavo. Tai jai sakau, ji trečia perperka. Aromanatural-sveiki produktai-anyta  lotuliukas.gif 

Tiesa, vakar bandžiau smalsumo vedama pasigaminti iš paprastesnių aliejų (alyvuogių, kakavos, taukmedžio sv) kremą kojoms, kulnams. Na tokį va. Bet su prolipid. Tai gavosi lyg ir.Iš pradžių paplakiau su plaktuvėliu, o po to su ranka skirtingom kryptim. Pabandymui žodžiu su tuo emulsikliu.
Papildyta:


Pažiūrėjau Aroma natural lyg ir nėra sviestmedžio aliejaus, ten prie sviesto parašyta "sviestmedžio aliejus", jei būtų aliejus - rašytų " sviestmedžio oleinas".
Dar pažiūrėk lotynišką pavadinimą - ar tikrai ten butyrospermum parkii, nes nilotica sviestmedis (Butyrospermum parkii Sp Nilotica arba Vitellaria Paradoxa Sp Nilotica) daug minkštesnis

Pakartoju dar dėl tų veido valymo plytelių:
Dėl tavo pasirinkto recepto galima daug diskutuoti - ne visiems jis tiks: ten yra jojobos aliejus, kuris sudaro plėvelę, kakavos sviestas irgi pan. veikimo, tokiu atveju (man atrodo g.gif ) ir sviestmedžio sviestas tiktų, tik reikia suskaičiuoti, kiek bendrai gramų sviestų ir kiek aliejų recepte ir to skaičiaus nekeisti, nes nesukietės.
Kiek žinau kūno plyteles darant naudoja ne mažiau 50% kakavos sviesto ( čia kad vonioj rankose neištirptų), bet mano " bandomieji triušiai" visi buvo pasidengę riebalais nuo tokių plytelių ir daugiau aš jų nedariau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 08 lapkričio 2013 - 11:12