Įkraunama...
Įkraunama...

Plaukų dažymas su chna

Gaila, kad ta puslapiuka pavarciau, kai jau issitepusi galva sedejau tongue.gif Kita karta pabandysiu su citrinos sultimis bandyt, nes maciau labai grazi spalvyte gaunasi smile.gif Gal ir man pavyks g.gif
Atsakyti
QUOTE(VILTE20 @ 2005 12 10, 15:45)
Gaila, kad ta puslapiuka pavarciau, kai jau issitepusi galva sedejau tongue.gif Kita karta pabandysiu su citrinos sultimis bandyt, nes maciau labai grazi spalvyte gaunasi smile.gif Gal ir man pavyks g.gif



Na pabandyti niekada nevėlu mirksiukas.gif Šiaip visi mišiniai naudojami su citrinos, apelsinų sultimis, arba actu. Tai reikalinga, kad išsiskirtų dažai iš chna. Žodžiu, bet koks rūgštinis skystis. Tai kai pasirenki, ką nori su chna maišyti, tą mišinį atskiedi su šiltu vandeniu ir šiek tiek citrinų ar kitų sulčių iki jogurto konsistencijos. O tada laikai apie 8-12 valandų. Per tą laiką išsiskiria dažai iš chna. Šiaip spalva priklausys nuo to, ką mašai ir kokiomis proporcijomis, ir aišku nuo pradinės plaukų spalvos. Beje, kas nenori ryškios spalvos, gal paeksperimentuoti su "bespalve chna" ir normalia chna. Pagrinde dėti "bespalvę chna" ir tik kokį šaukštą chna. Tada plaukai įgauna tik silpną norimą atspalvį. Beje, basma bet kuriuo atveju įmaišoma prieš pat "terliojimąsi" tongue.gif Reikiamą kiekį basmos reikia išmaisyti su šiltu vandeniu, palaukti kokias 5 min. ir įmaišyti į chna mišinį. Žodžiu, technikų yra daug. Kam reikia pagalbos dėl sudedamųjų dalių, proporcijų ir pan. rašykit. Mielai padėsiu. Ir būtinai ilgiau pasisėdėkit www.hennaforhair.com! Sėkmės thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(raskam @ 2005 12 11, 00:25)
Ir būtinai ilgiau pasisėdėkit www.hennaforhair.com! Sėkmės  thumbup.gif

Sedeciau ilgiau, jej suprasciau viska smile.gif Mano pirma kalba prancuzu, tai is manes tokia angliste doh.gif doh.gif Vyras vakar padejo paskaityti man ta puslapiuka cool.gif
Atsakyti
labai idomus puslapiukas thumbup.gif aciu raskam 4u.gif 4u.gif
dabar reiks pasedeti ir pastudijuoti
Atsakyti
Nu va, o aš jau ir išmėginau smile.gif
Šiandien iš pat ryto išmygau kelių citrinų sultis, sumaišiau su dviem pokeliais chna ir palikau šiltai. Vakare įmaišiau pusę pokelio basmos sumaišytos su karštu vandeniu, dar įpyliau truputį varnalėšų aliejaus. Laikiau košę ant galvos 3 valandas. Ir ką, nerealus plaukų švelnumas tikrai nustebino! thumbup.gif Paprastai aliejus apsunkina skalavimą, dabar to nesijautė. Ir po chna visada plaukai standesni ir sausesni, o dabar kaip po balzamo ar kaukės. Dėl spalvos tai jokių pasikeitimų nepastebėjau, bet jų ir nereikia, man patinka mano dabartinė spalva.

Raskam, bestudijuodama tą puslapiuką, gal radai kokią sudedamąją dalį, kuri padėtų ilgiau išsilaikyti spalvai? Nes po kiekvieno kaukės užtepimo pamažu spalva nusiplauna, išlenda žili plaukai, o jų turiu daug, deja.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2005 12 11, 13:57)
Raskam, bestudijuodama tą puslapiuką, gal radai kokią sudedamąją dalį, kuri padėtų ilgiau išsilaikyti spalvai? Nes po kiekvieno kaukės užtepimo pamažu spalva nusiplauna, išlenda žili plaukai, o jų turiu daug, deja.



Hm...šiaip chna neturėtų nusiplauti, jei yra gera, pakankamai palaikyta, kad išsiskirtų dažas, ir bent tris valandas palaikyta ant plaukų. Na bet visko būna. Šiaip kiek skaičiau, tai pagrindiniai patarimai yra:
vietoj citrinos sulčių naudoti obuolių actą
nenaudoti šampūnų, kuriuose yra sulfatų
Pabandyk Miaška kitą kartą obuolių acto įmaišyti. Gal padės. Ir būtinai pranešk, o aš dar pasidomėsiu g.gif

Atsakyti
Dar keletas dalykų, kurie man labai patinka. Aš į savo mišinį įmaišau medaus nemažai. Na ne to kieto, bet skysto. Tada labai fainai ant plaukų tepasi, plaukai pasimaitina, o ir išskalauti ta visą košę daug lengviau.
Kas nori truputi prigesinti raudonumą ar oranžinę spalvą, siūlau užvirinti (viename puodelyje vandens) kokius du šaukštus (sriubos) gvazdikėlių (būtų geriau smulkintų/trintų, bet nebūtinai), užvirus palaukti kol atauš ir įpilti į savo mišinį. Radona ir oranžinė ne tokia intensyvi gaunas.
O kas nori kaip tik degančios raudonos - įmaišykite raudonosios paprikos miltelių (turėtų būti prieskonių skyriuje).
Ai, *****, galėčiau kalbėti ir kalbėti apie tą chna blush2.gif
Atsakyti
as daziau plaukus vien tik su chna. kadangi mano plaukai tokie tamsiai rudi (pagal lietuviskus standartus) tai spalva gaunasi "bordine" arba raudonmedzio. o as noreciau spalvos labiau orandzines(suprantu, kad plaukai nepasvieses, bet pati atspalvi padaryti siltesniu turbut galima g.gif ). kaip supratau, man rekia ideti "geltonu" komponentu. as o kuris is tu geltonuju komponentu "efektyviausias" ?
ir dar turiu viena klausimeli, kaip daznai dazyti plaukus su chna? as dazau kas savaite, bet gal taip per daznai g.gif
Atsakyti

QUOTE(raskam @ 2005 12 11, 00:25)
Na pabandyti niekada nevėlu  mirksiukas.gif Šiaip visi mišiniai naudojami su citrinos, apelsinų sultimis, arba actu. Tai reikalinga, kad išsiskirtų dažai iš chna. Žodžiu, bet koks rūgštinis skystis. Tai kai pasirenki, ką nori su chna maišyti, tą mišinį atskiedi su šiltu vandeniu ir šiek tiek citrinų ar kitų sulčių iki jogurto konsistencijos. O tada laikai apie 8-12 valandų. Per tą laiką išsiskiria dažai iš chna. Šiaip spalva priklausys nuo to, ką mašai ir kokiomis proporcijomis, ir aišku nuo pradinės plaukų spalvos. Beje, kas nenori ryškios spalvos, gal paeksperimentuoti su "bespalve chna" ir normalia chna. Pagrinde dėti "bespalvę chna" ir tik kokį šaukštą chna. Tada plaukai įgauna tik silpną norimą atspalvį. Beje, basma bet kuriuo atveju įmaišoma prieš pat "terliojimąsi"  tongue.gif  Reikiamą kiekį basmos reikia išmaisyti su šiltu vandeniu, palaukti kokias 5 min. ir įmaišyti į chna mišinį. Žodžiu, technikų yra daug. Kam reikia pagalbos dėl sudedamųjų dalių, proporcijų ir pan. rašykit. Mielai padėsiu. Ir būtinai ilgiau pasisėdėkit www.hennaforhair.com! Sėkmės  thumbup.gif


palaikius 10-15 min su paprasciausia chna, ne misiniu, irgi gaunasi svelnus atspalvis mirksiukas.gif (tamsesniems plaukams) tik reikia labai greitai isterlioti, kad neatvestu.
Atsakyti
QUOTE(raskam @ 2005 12 12, 01:58)
Pabandyk Miaška kitą kartą obuolių acto įmaišyti. Gal padės. Ir būtinai pranešk, o aš dar pasidomėsiu  g.gif


Dėkui už patarimą - jei tik turėsiu laiko, tai kitą sekmadienį užmaišysiu košę su obuolių actu, parašysiu, kas gausis. Beje, ten mačiau tame psl. yra skyrelis apie žilus plaukus, reikės ten paskaitinėti, gal ką rasiu.

QUOTE(manu @ 2005 12 12, 10:06)
ir dar turiu viena klausimeli, kaip daznai dazyti plaukus su chna?  as dazau kas savaite, bet gal taip per daznai  g.gif


Man atrodo, per dažnai nebūna - juk chna tai natūrali kaukė, plaukus ne tik dažo, bet ir stiprina. Kai tik turiu laiko - kiekvieną savaitgalį dažau, nors būna, kad ir mėnesį nepasiterlioju...
Atsakyti
QUOTE(manu @ 2005 12 12, 02:06)
as daziau plaukus vien tik su chna. kadangi mano plaukai tokie tamsiai rudi (pagal lietuviskus standartus) tai spalva gaunasi  "bordine" arba raudonmedzio. o as noreciau spalvos labiau orandzines(suprantu, kad plaukai nepasvieses, bet pati atspalvi padaryti siltesniu turbut galima  g.gif ). kaip supratau, man rekia ideti "geltonu" komponentu. as  o kuris is tu geltonuju komponentu "efektyviausias" ?


Manu, kitą kartą chna pabandyk maišyti ne su vandeniu, o su citrinos sultimis (beje, jas nebūtinai spausti pačioms, būna pirkti buteliukuose citrinų arba lime (na tų žaliųjų citrinų) sulčių) ir labai labai stipria ramunėlių arbata. Spalva turėtų gautis geltonesnė. Tiesa, daugelis naudoja ciberžolę (arba dar vadinama kurkuma). Aš tik nežinau kur Lietuvoje jos rasti. Gali būti vaistinėse arba prieskonių skyriuje. Ciberžolė pasižymi geltonu dažu. Ja dažant blondiniškus plaukus netgi gali gautis citrinos geltonumo spalva. Na bet pradžiai manau maišyk chna tik su citrinų sultimis ir stipria ramunėlių arbata (turbūt apylygėm dalim). Parašyk, ar nors kiek spalva pasikeis smile.gif
Atsakyti
Na, ciberžolės arba kurkumos rasti ne problema - yra tarp prieskonių, dažnai dedu į ryžius dėl aromato ir gražios spalvos mirksiukas.gif
O vat mano kitokia problemėlė: šiaip esu tamsiaplaukė, bet smilkiniai beveik ištisai žili, ir jie nusidažo tokia ryškia oranžine spalva. Skaitinėjau tame psl. hennaforhair.com, bet neaptikau info, kaip tą oranžinę spalvą prigesinti ar patamsinti. Juk jei ir toliau tokiais tempais žilsiu, tapsiu visa oranžinė, o man labiau patinka tamsi kaštoninė g.gif
Atsakyti