Sveiki, forumiečiai.
Noriu žinančių paklausti dėl katilinės aprišimo. Įsigijau katilą OPOP BlackStar Comfort 30, kaip supratau kaip tik nauja karta man pasitaikė - valdiklis jau su spalvotu ekranu ir t.t. Dokumentacija, aišku, senai kartai, bet daina ne apie tai. Protingi žmonės iš protingošildymo.elte paprotino, kad projektuojant katilinės aprišimą atkreipčiau dėmesį į tai, jog gamintojas (pardavėjas) reikalauja aprišimą daryti pagal jų siūlomą schemą, kitaip negalios garantija. Na, kol aš derinau aprišimo schemą gamintojo tinklalapyje (opop.cz) rekomenduojamos schemos pasikeitė, bet čia vėl gi detalės.
Esminė problema yra tai, kad pabendravęs su pardavėjo siūlomų montuotojų, su kokių 5 santechnikų brigadų atstovais, su Arminu iš gudrausšildymo, taip pat pasiskaitęs katilo instrukciją aš likau nustebęs dėl nuomonių gausos ir pasimetęs tarp katilinės aprišimo realizacijos 1001 variantų.
Kadangi savaitgalį Latvijoje mane prigavo latviškas gripas, turėjau daug laiko pastudijuoti tą 1001 variantą bei katilo instrukciją. Rezultate gimė 1002 variantas, kurį aš Visio pagalba ir nupiešiau.
Jei nesunku pakomentuokit, prašau. Kitų schemose mačiau, kad boileriui atskirą siurblį dar deda, bet aš jo nedėjau - gal kas gali argumentuotai pasakyti kodėl ir kada jo reikia?
Situacija schemoje - 2 butų gyv. namas, prioritetas karštam vandeniu valdomas per katilo automatiką, greitaeigis boileris 6 gyventojams, gyvatukai nuo karšto vandens recirkuliacijos, šildymas visur tik grindinis, šildomo ploto ~270 m2.
katilinės schemaPapildyta:QUOTE(ThereIsAlwaysHope @ 2014 02 06, 15:33)
Jeigu pastatai nama ir galvoji kur cia surasti papildomus 4m2 tai mazu maziausia yra kvailai suplanuotas namas. Juokingesnio dalyko nelabai galiu isivaizduoti.
...
Mano atveju, pvz., buvo tokia situacija, kad namas buvo projektuojamas su ŠS, tačiau prieš pat priduodant statybos projektą paaiškėjo, jog LESTO neduoda reikiamos galios elektros įvado, teko skubiai perrašyti projekte, jog bus skystas kuras. Tačiau statybos komisija skysto kuro neleido, mol neekologiška (miestas, šalia regioninis parkas), užtai leido rinktis kietą kurą (pasirodo anglis ekologiškesnis kuras nei dyzelis). Leidimas gautas, o tačiau kur granules sandėliuot? Šiek tiek pakeitus išplanavimą vietą pavyko rasti, bet galėtu būti ir kitaip.