Mūsų teisės aktai nustato (konkrečiai Civilinio kodekso 2.138 str.), jog įgaliojimas fizinio asmens vardu atlikti veiksmus, susijusius su juridiniais asmenimis, išskyrus įstatymų numatytus atvejus, kai leidžiama duoti kitokios formos įgaliojimą, turi būti patvirtinti notarine forma.
Civilinio kodekso 2.139 str. yra nustatyta išimtis, jog įgaliojimą, kurį fizinis asmuo duoda korespondencijai (konkrečiai siunčiamiems pinigams ir pašto siuntiniams) gauti, taip pat darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms gauti, gali patvirtinti organizacija, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios name gyvena fizinis asmuo, pirmininkas, seniūnijos, kuriai priskirtoje teritorijoje gyvena fizinis asmuo, seniūnas arba esančio tolimajame plaukiojime jūrų laivo kapitonas.
Taigi jei neturite supaprastintos formos įgaliojimo (kaip nurodyta 2.139 str.), pašte atsiimant kito asmens siuntinius reikėtų notariškai patvirtinto įgaliojimo.
Jei paštininkė atiduoda kad artimam asmeniui siuntinį ji arba tai daro nusižengdama įstatymams padėdama jums arba neišmano teisės aktų.
Juolab ir pačio pašto tinklapyje http://www.post.lt/l...odami-klausimai yra nurodyta, jog:
Kitas asmuo pašto siuntą atsiimti pašte gali, tik pateikęs patvirtintą įgaliojimą. Įgaliojimą tvirtina notaras. Patvirtintais laikomi ir priimami šie įgaliojimai:
karių įgaliojimai, patvirtinti karinių dalinių, junginių, karo įstaigų ir mokyklų vadų (viršininkų);
asmenų, esančių laisvės atėmimo vietose, įgaliojimai, patvirtinti laisvės atėmimo vietų vadovų;
asmenų, esančių tolimojo plaukiojimo jūrų laivuose, plaukiojančiuose su Lietuvos valstybės vėliava, įgaliojimai, patvirtinti tų laivų kapitonų;
įgaliojimai, patvirtinti organizacijos, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, vadovo;
įgaliojimai, patvirtinti daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios name gyvena asmuo, pirmininko;
įgaliojimai, patvirtinti įgaliotojo gyvenamosios vietos seniūnijos seniūno, išskyrus savivaldybių centrus, kuriuose yra notarų biurai.
Įgaliojimas, kuriame nenurodyta jo išdavimo data, nėra antspaudo, parašų, negalioja.
Kitas asmuo pašto siuntą atsiimti pašte gali ir tuo atveju, jei siuntos gavėjas (nurodytas ant siuntos) iš anksto siuntos gavimo pašte yra pateikęs nustatytos formos prašymą*, kuriuo įgalioja jo vardu gauti gaunamąsias registruotąsias pašto korespondencijos siuntas (išskyrus teismų siunčiamas pasiuntinių pašto korespondencijos siuntas su procesiniais dokumentais ir pašto korespondencijos siuntas su nuoroda Įteikti asmeniškai) ir siuntinius. Prašymas galioja prašymo vykdymo laikotarpį, kuris nurodytas gavėjo pateiktame prašyme.
Man asmeniškai teko susidurti su absurdiška situacija. Ką tik gimus mažiukui reikėjo atsiimti siuntinį. Žinau, kad vyrui, be notarinio įgaliojimo neatiduods. Jis susiginčijo su manimi, kad viską suderins Užbėgo pasiklausti į greta savo darbovietės esantį pašto skyrių, kaip yra su tais įgaliojimais. Ten jam paaiškino, jog pakanka rašytinės formos. Na, galvoju, įdomu, bet jei jiems tinka, tai kas man. Na parašiau aš namie tą rašytinės formos įgaliojimą. Nunešė vyras į kitą pašto skyrių, nei buvo pradžioje (kur yra siuntinys), įgaliojimą. Sako, nea, turi būti notarinės formos (kaip aš ir sakiau . Tai vyras prašė prašė, išprašė, parodęs vaiko gimimo liudijimą (buvo vos kelios dienos po gimimo).
Bet esmė, kad mūsų paštininkės nors tokius elementarius dalykus turėtų aiškinti visiems vienodai.
QUOTE(Rutele_S @ 2013 10 03, 20:27)
O norit bajeri pasakysiu? Drauge vyra visad siunte su tokiu igaliojimu, visados tiko, tik uztaike syki ant vienos darbuotojos kuri pareiske kad sis igaliojimas turi but patvirtintas notaro, o tai sake 100 lt kainuoja. Na nzn kiek kainuoja notaro patvirtinimai, bet butu kazkaip nenosmalu, ane?