Įkraunama...
Įkraunama...

Internetinės parduotuvės be tarpininkų 195 tema

Na piktintis nėra kuo. Jūsų draugei pasitaikė įstatymus išmananti paštininkė.
Mūsų teisės aktai nustato (konkrečiai Civilinio kodekso 2.138 str.), jog įgaliojimas fizinio asmens vardu atlikti veiksmus, susijusius su juridiniais asmenimis, išskyrus įstatymų numatytus atvejus, kai leidžiama duoti kitokios formos įgaliojimą, turi būti patvirtinti notarine forma.
Civilinio kodekso 2.139 str. yra nustatyta išimtis, jog įgaliojimą, kurį fizinis asmuo duoda korespondencijai (konkrečiai – siunčiamiems pinigams ir pašto siuntiniams) gauti, taip pat darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms gauti, gali patvirtinti organizacija, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios name gyvena fizinis asmuo, pirmininkas, seniūnijos, kuriai priskirtoje teritorijoje gyvena fizinis asmuo, seniūnas arba esančio tolimajame plaukiojime jūrų laivo kapitonas.

Taigi jei neturite supaprastintos formos įgaliojimo (kaip nurodyta 2.139 str.), pašte atsiimant kito asmens siuntinius reikėtų notariškai patvirtinto įgaliojimo.
Jei paštininkė atiduoda kad artimam asmeniui siuntinį ji arba tai daro nusižengdama įstatymams padėdama jums arba neišmano teisės aktų.
Juolab ir pačio pašto tinklapyje http://www.post.lt/l...odami-klausimai yra nurodyta, jog:

Kitas asmuo pašto siuntą atsiimti pašte gali, tik pateikęs patvirtintą įgaliojimą. Įgaliojimą tvirtina notaras. Patvirtintais laikomi ir priimami šie įgaliojimai:

karių įgaliojimai, patvirtinti karinių dalinių, junginių, karo įstaigų ir mokyklų vadų (viršininkų);
asmenų, esančių laisvės atėmimo vietose, įgaliojimai, patvirtinti laisvės atėmimo vietų vadovų;
asmenų, esančių tolimojo plaukiojimo jūrų laivuose, plaukiojančiuose su Lietuvos valstybės vėliava, įgaliojimai, patvirtinti tų laivų kapitonų;
įgaliojimai, patvirtinti organizacijos, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, vadovo;
įgaliojimai, patvirtinti daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios name gyvena asmuo, pirmininko;
įgaliojimai, patvirtinti įgaliotojo gyvenamosios vietos seniūnijos seniūno, išskyrus savivaldybių centrus, kuriuose yra notarų biurai.
Įgaliojimas, kuriame nenurodyta jo išdavimo data, nėra antspaudo, parašų, negalioja.

Kitas asmuo pašto siuntą atsiimti pašte gali ir tuo atveju, jei siuntos gavėjas (nurodytas ant siuntos) iš anksto siuntos gavimo pašte yra pateikęs nustatytos formos prašymą*, kuriuo įgalioja jo vardu gauti gaunamąsias registruotąsias pašto korespondencijos siuntas (išskyrus teismų siunčiamas pasiuntinių pašto korespondencijos siuntas su procesiniais dokumentais ir pašto korespondencijos siuntas su nuoroda „Įteikti asmeniškai“) ir siuntinius. Prašymas galioja prašymo vykdymo laikotarpį, kuris nurodytas gavėjo pateiktame prašyme.


Man asmeniškai teko susidurti su absurdiška situacija. Ką tik gimus mažiukui reikėjo atsiimti siuntinį. Žinau, kad vyrui, be notarinio įgaliojimo neatiduods. Jis susiginčijo su manimi, kad viską suderins smile.gif Užbėgo pasiklausti į greta savo darbovietės esantį pašto skyrių, kaip yra su tais įgaliojimais. Ten jam paaiškino, jog pakanka rašytinės formos. Na, galvoju, įdomu, bet jei jiems tinka, tai kas man. Na parašiau aš namie tą rašytinės formos įgaliojimą. Nunešė vyras į kitą pašto skyrių, nei buvo pradžioje (kur yra siuntinys), įgaliojimą. Sako, nea, turi būti notarinės formos (kaip aš ir sakiau smile.gif. Tai vyras prašė prašė, išprašė, parodęs vaiko gimimo liudijimą (buvo vos kelios dienos po gimimo).
Bet esmė, kad mūsų paštininkės nors tokius elementarius dalykus turėtų aiškinti visiems vienodai.

QUOTE(Rutele_S @ 2013 10 03, 20:27)
O norit bajeri pasakysiu? Drauge vyra visad siunte su tokiu igaliojimu, visados tiko, tik uztaike syki ant vienos darbuotojos kuri pareiske kad sis igaliojimas turi but patvirtintas notaro, o tai sake 100 lt kainuoja. Na nzn kiek kainuoja notaro patvirtinimai, bet butu kazkaip nenosmalu, ane?
Atsakyti
QUOTE(priklausomybe @ 2013 10 04, 10:09)
WWW.FEELUNIQUE.COM

user posted image

cia nemokamas pristatymas i LT? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(smeli @ 2013 10 04, 08:17)
cia nemokamas pristatymas i LT?  bigsmile.gif


Taip, nemokamas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vi_ktorija @ 2013 10 04, 09:16)
Na piktintis nėra kuo. Jūsų draugei pasitaikė įstatymus išmananti paštininkė.


Kitas asmuo pašto siuntą atsiimti pašte gali ir tuo atveju, jei siuntos gavėjas (nurodytas ant siuntos) iš anksto siuntos gavimo pašte yra pateikęs nustatytos formos prašymą*, kuriuo įgalioja jo vardu gauti gaunamąsias registruotąsias pašto korespondencijos siuntas (išskyrus teismų siunčiamas pasiuntinių pašto korespondencijos siuntas su procesiniais dokumentais ir pašto korespondencijos siuntas su nuoroda „Įteikti asmeniškai“) ir siuntinius. Prašymas galioja prašymo vykdymo laikotarpį, kuris nurodytas gavėjo pateiktame prašyme.

Man asmeniškai teko susidurti su absurdiška situacija. Ką tik gimus mažiukui reikėjo atsiimti siuntinį. Žinau, kad vyrui, be notarinio įgaliojimo neatiduods. Jis susiginčijo su manimi, kad viską suderins smile.gif Užbėgo pasiklausti į greta savo darbovietės esantį pašto skyrių, kaip yra su tais įgaliojimais. Ten jam paaiškino, jog pakanka rašytinės formos. Na, galvoju, įdomu, bet jei jiems tinka, tai kas man. Na parašiau aš namie tą rašytinės formos įgaliojimą. Nunešė vyras į kitą pašto skyrių, nei buvo pradžioje (kur yra siuntinys), įgaliojimą. Sako, nea, turi būti notarinės formos (kaip aš ir sakiau smile.gif. Tai vyras prašė prašė, išprašė, parodęs vaiko gimimo liudijimą (buvo vos kelios dienos po gimimo).
Bet esmė, kad mūsų paštininkės nors tokius elementarius dalykus turėtų aiškinti visiems vienodai.

Taigi parašyta, kad užtenka prašymo g.gif
Atsakyti
QUOTE(priklausomybe @ 2013 10 04, 10:20)
Taip, nemokamas  4u.gif

bet kvepalu nesiuncia g.gif
Atsakyti
Tai jei parašytas prašymas iš anksto pašte, užtenka prašymo, jei tokio prašymo išankstinio nebuvo, tada reikia įgaliojimo. O jei išankstinis prašymas parašytas buvo, o paštininkė vis tiek neatidavė, tai tuomet jau paštininkė kvaiša. smile.gif

QUOTE(Beautiful Life @ 2013 10 04, 09:21)
Taigi parašyta, kad užtenka prašymo  g.gif

Atsakyti
QUOTE(ladybird4 @ 2013 10 04, 00:30)
help.gif  help.gif  help.gif  help.gif  help.gif

oi, stai ir atsitiko tai, ko bijojau..  schmoll.gif  schmoll.gif  schmoll.gif  blush-anim-cl.gif  blush-anim-cl.gif  blush-anim-cl.gif 000189.gif  000189.gif  000189.gif 

teko pratrinti asmenines zinutes ir per daug isijauciau, kad istryniau supermamytes, kuri pirko man COLUMBIJOS BUGA ziemini rozini kombinezoniuka mazajai sad.gif Pirkom is cia stai toki - http://www.outdoorcl...ducts_id=153406

deja, net nicko nepamenu. Zinau, kad pirko per Tuki, sake spalio pradzioj turetu atkeliauti siunta. Pinigu nemokejau, tad nezinau ir vardo bei pavardes sad.gif

galbut perskaitysi ir parasysi man wink.gif
labai viliuosi ir tikiuosi pavyks susirasti  4u.gif  g.gif

as manau ji pati jums parasys kur atsiimti ir kiek sumoketi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(smeli @ 2013 10 04, 08:21)
bet kvepalu nesiuncia  g.gif


Gaila, bet ne.. sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Vi_ktorija @ 2013 10 04, 08:23)
Tai jei parašytas prašymas iš anksto pašte, užtenka prašymo, jei tokio prašymo išankstinio nebuvo, tada reikia įgaliojimo. O jei išankstinis prašymas parašytas buvo, o paštininkė vis tiek neatidavė, tai tuomet jau paštininkė kvaiša. smile.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(neringuska @ 2013 10 04, 08:10)
ir as noresiu prisijungt  ax.gif manau musu kelios  bus is sio galo  g.gif (Kretinga)


aš tai prie klaipedos jungiuosi kad maziau oliukei vargo su tais mazais miestais butu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(neringuska @ 2013 10 04, 07:10)
ir as noresiu prisijungt  ax.gif manau musu kelios  bus is sio galo  g.gif (Kretinga)

As jungsiuosi irgi jei ne prie kretingos tai bent jau prie klp (aisku geriau kretingoj butu) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ta-pa-ti @ 2013 10 04, 09:31)
aš tai prie klaipedos jungiuosi kad maziau oliukei vargo su tais mazais miestais butu  ax.gif

man nera galimybiu iki klp. nulekt verysad.gif
Atsakyti