Įkraunama...
Įkraunama...

Įveikiau nevaisingumą

QUOTE(drieze @ 2013 09 17, 23:22)
Atidarau tema su savo istorija..  ax.gif

Ilgai svajojau parasyti sioje temoje.. Viskas prasidejo pries 5 metus.. Su MB nusprendeme susituokti ir dar neatsokus vestuviu emem planuoti vaikuti  smile.gif  aisku pirmas bandymas su pasvarstymais, o jei ims ir iskart uzkibs, gi per vestuves jau busiu nescia  smile.gif  pradejom planuoti liepos menesi 2008 metu.. o pavasari tu paciu metu suzinojau, kad pas mane PKS. Taciau I tai nelabai kreipiau demesio, gi pilna su sia beda pastojusiu.. Taip beplanuojant ir laukiant praejo 2 metai.. kadangi mano ciklas buvo labia neleguliarus, tai beveik per kiekviena cikla gadindavau nestumo testus.. ir bandydavau kazka izvelgti, ardydavau, kad tik geriau matytusi. Su finansais pas mus buvo nelabai kas, bet nusprendem pabandyti viena cikla pasistimuliuoti. Deja.. pirmas bandymas nepavyko.. Antram pinigeliu nebebuvo, o ir savijauta nuo tu hormonu man nelabai patiko.. po stimuliacijos, antrame cikle as pamatu II. Ir be galo apsidziaugiu! Jokiu MB siurprizu iskart skambinu ir pranesu naujiena! Abu laimingi, pagaliau pavyko! Tik déjà ilgai nesidziaugem.. po keliu dienu prasidejo gausus kraujavimas ir HCG pradejo kristi.. Ivyko persileidimas. Paverkiau pora dienu, o paskui susitaikiau. Taigi pavyko pastoti, bent tai pavyko. Jei pavyko viena karta, pavyks ir kita karta. Tokiom mintim gyvenom toliau. Ir tu paciu metu liepa as vel pastoju. Vel dziaugsmo daug ir garantijos, kad si karta viskas pavyks! Iki 8 sav viskas einasi sklandziai, kai viena diena ima teplioti neaiskiom isskyrom. Man jau nuotaika krenta, bet dar tikiu, kad viskas bus gerai. Taip su gulimu rezimu pratempiu iki 15 sav. Beziurint echoskopu gine suabejoja ir issiuncia mane pas genetiku I Vilniu. Lapkricio menesi vaziuojam I Vilniu, visa kelia man raizo pilva, taip lyg noreciau I tuoleta.. netoli Vilniaus taip uzsimanau I WC, kad jau atrodo nebegaliu.. bet mes nestojam( aciu D), nes vaziuojam paskui kita masina, kurios negalim paleisti is akiu (cia del kitu priezasciu). Atvaziuojam, MB palieku darbuotis, o pati sedu uz vairo ir vaziuoju I genetikos centra. Islipu is masinos ir jauciu kaip kazkas nemazo man iskrenta.. Protas suvokia kas tai, o sirdis negali tuom patiketi.. as visa drebu, nebezinau nei ka daryti, jauciu kaip bega kraujas. Issikvieciu greitaja. nuvaziavus I ligonine paaiskeja, kad vaikutis iskrito, o placenta liko, atliekama abrazija. Visa ta diena verkiau, vakare ir kita ryta nurimau. Tik kai grizau namo ir supratau, kad pas mane nieko nebera kaukiau rekiau ir saukiau.. Ilgai isgyvenau sia netekti.. visi ramino, kad taip turejo buti, ne be reikalo I genetikos centra siunte ir pan. Bet manes niekas neguode..  po sio karto tapau labiau uzsidariusi, maziau pasitikinti savimi.. prasidejo tyrimai po tyrimu ir visi atsakymai geri.. dar po metu as vel pastoju ir vel nesekmingai… jau pradedu abejoti ar isvis kada pavyks man isnesioti vaikuti.. is pradziu galvojau, kad nepastojimas yra labai baisu, gyveni nezinomybej.. galvojau nors ir persileidi, vistiek bent zinai, kad gali pastoti..
bet kai tai jau ivyko 3 kartus, galiu pasakyti, kad tikrai man nepalengvejo, o tik dar prisidejo skausmo sirdy..
pradejau dometis ivairiom temom cia SM. Ziurinetis informacijos, ka dar galima butu issitirti, pas ka nuvykti. 2013 metu sausio 1 d nuvaziuojame su MB pasedeti ant vaisingumo akmens, nu reikia gi viska isbandyti  biggrin.gif ) toliau gyvenam kaip gyvene nededami per dideles viltis. Bet visada snekedami apie ateiti, matem vaikus  smile.gif  tikejom, kad jie bus pas mus. Planuodavom vaiku kambario interjera ir pan. Vizualiai visada ateityje vaikutis buvo pas mus  smile.gif
Viena diena man bebendraujant SM, gaunu privacia zinute ir joje man pasiulo isbandyti nuvykti pas viena daktare, kuri nemegsta hormoninio gydymo, giliau paziuri I problemas. Aciu tau Pelargonija!
Susitariu jau pas ta daktare, nuvykstu, vel keli papildomi tyrimai ir priraso vaistu. Nusiperku juos, pradedu vartoti ir naiviai tikiuosi, kad jau po pirmo bandymo pavyks.. suvartojau viena kursa ir nieko.. pabambejau, kad reiks dar karta kartoti.. ir tik pabambejus pamatau vel II  smile.gif  Zinoma dziaugiuosi iki asaru  smile.gif  bet vistiek atsargiai I tai ziuriu.. ir ka sis kartas pavyko, nestumas buvo nuostabus! Megavausi kiekviena diena ax.gif  ir lygiai po 5 planavimo metu liepos menesi si pasauli isvydo mano ilgai laukta dukryte.. neapsakomas jausmas pirma karta ja isvydus ir kasdien dabar ja myluojant.. dar nenustoju kasdien verkti is laimes.. viskas dabar kas buvo iki jos, tie laukimo ir nusivylimo metai uzsimirso.. Kas man padejo konkreciai, negaleciau pasakyti.. manau visuma, visos idetos pastangos. Visom nesulaukianciom linkiu didziausios sekmes ir tikejimo! Pasirodo ir as galiu pagaliau pasakyti STEBUKLU BUNA!

P.S. ka isbandziau, pas ka kreipiaus, kokius tyrimus atlikau, jei ka domins, atsakysiu per az ax.gif

Atsakyti
Sveikos!

Kažkada buvau aktyvi forumo dalyvė įvairuose skyreliuose. Bet jau kelis metus čia nebeužeinu. Žiūriu, mano liniuotėje dar yra mano senos istorijos smile.gif
Atėjau pasidžiaugti už visas, kam pavyko pastoti ir pasigirti, kad man pavyko pastoti antrą kartą smile.gif tik šį kartą visiškai natūraliai, stebuklingai, iš dangaus smile.gif

Prieš 3 m., deja, išsiskyriau su vyru. O prieš metus pradėjau gyventi su nauju draugu ir visai kitame mieste. Vaikų visai neplanavome, nes draugas turi berniuką (3,5 m), o aš mergaitę. Be to, juk esu nevaisinga, nebūna ciklo ir ovuliacijos. Po gimdymo niekas neatsistatė. Hormoniniai tyrimai gero nežadėjo nei dėl ciklo ,nei dėl nėštumo net ir su pagalbinėmis apvaisinimo priemonėmis. Na, o aš ir nedegiau noru turėti dar vaikų.
Tiesa, pradėjus santykius su nauju vyru, buvo atėję kelios natūralios mmm. Tai jau buvo stebuklas, kokio nesu turėjusi gal 14 m. Tačiau vėliau jos vėl dingo. O praeitų metų pabaigoje pradėjau jaustis keistai, ir galų gale, sulaukusi Naujųjų metų dienos, pasidariau testą vien dėl to, kad draugė, pamačiusi mano išsipūtusį pilvą, paklausė, ar aš ne nėščia (aš jai pasakiau, tu ką, gal durniuoji biggrin.gif)? Taigi, pamačiau ryškias II juosteles. Atsisėdau vonioje ant grindų, ir netekau žado. Prie manęs prisijungė ir būsimo vaikelio tėtis:)) Mes tam buvome visai nepasiruošę, apėmė siaubas ir netikėtumas kartu. Bijojau, kad neseniai buvau vartojusi stiprius anibiotikus, ir baliavojusi nemažai ne vieną kartą, juk Kalėdos, Naujieji... Ginekologė patvirtino maždaug 7 sav. nėštumą.
Genetiniai tyrimai buvo smarkiai išgąsdinę, tačiau vaisiaus vandenų tyrimas nuramino, kad pilvelyje auga sveikas broliukas smile.gif
O nėštumas daug lengvesnis už pirmąjį, daug ramesnis. Keista, kad be jokių Duphaston'ų ir kt.
Visada bandžiau įsivaizduoti, kaip ten būna, kai pastoja netyčia, kai nejaučia požymių, arba jų nepriskiria nėštumui. Kai nesupranta, kodėl nebeužsisega džinsai, arba kodėl nenumaldomai sukyla aptetitas, kodėl nebelenda alkoholis ir jaučiasi energijos trūkumąs. Juk pirmasis mano nėštumas išieškotas po padidinamuoju stiklu, visi požymiai išjausti po šimtą kartų, nors ir nebūdavau nėščia. Sakiau, kad tikrai neįmanoma nepajusti nėštumo pradžios biggrin.gif Matyt, pamiršau nusispjauti per petį ir pabelsti į medį biggrin.gif
Tas jausmas nerealus. Tikrai visada norėjau tai patirti! O ir gimdyti visada svajojau rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje (dar kai planavau pirmą lėliuką). Kaip sakoma - svajok atsargiai! Kadangi pradžioje nebuvo įmanoma nustatyti tiklaus nėštumo laiko dėl mano ciklo nebuvimo, gimdymo data buvo rugsėjo 10, po genetikės apžiūros persikėlė į rugpjūčio 22.

Mums tai stebuklų stebuklas, pats pasirinkęs ateiti ten, kur didelė meilė wub.gif Šita meilė išgydė mano nevaisingumą wub.gif

Sėkmės visoms planuojančioms ir nepasiduodančioms!
Atsakyti
Merginos, labai smagu kad pasidalinate savo nuostabiomis istorijomis wub.gif
jos mums, tos kurios dar einame šiu sudėtingu keliu, labai suteikia vilties 4u.gif
Atsakyti
Mes savo leliuko laukėm 4 metus. Po metų bandymų tyrėmės, viskas buvo gerai ir su manim ir su vyru, bet kaip gadindavau tuos testus taip gadindavau. O dabar kažkaip netikėtai gavosi nestuke.gif vyras nors neverkė, bet emocijos buvo kažkur kosmose thumbup.gif
Atsakyti
REGATELE, nuostabu wub.gif didžiausi ir nuoširdžiausi sveikinimai thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(regata @ 2016 05 04, 15:29)

Nuostabu. wub.gif
Atsakyti
Sveikos!

Labai džiaugiuosi, kad šiame forume yra tokia tema!
Aš taip pat noriu pasidalinti savo istorija, kuri buvo aprašyta čia: http://www.15min.lt/...ukla-541-656377

Taip pat noriu pakviesti visas, kam aktuali (ne)vaisingumo tema, prisijungti prie iniciatyvos Facebook socialiniame tinkle Angelėliai: nepraradusiems vilties turėti vaikelį https://www.facebook.com/angeleliai/

Šis puslapis yra skirtas dalintis informacija apie (ne)vaisingumą, gydymo būdus, pasakoti savo sėkmės ir nesėkmės istorijas, padrąsinti vieni kitus ar dalintis patarimais. Jame nėra jokios komercijos, neatstovaujama jokiai klinikai, gydytojui, bažnyčiai ar jokiai aukščiausiai ministerijai.
Atsakyti
Busimos mamytes, niekada nenukabinkit nosies ir nenuleiskite ranku. As peroperuota skersai isilgai ieskant nepastojimo priezasties. Vienas daktaras pasake po operacijos, kad tokioms kaip as, su tokia gimda is vis niekas nepades. Paverkiau, rankos dar labiau nusviro, bet bandziau nepasiduoti. Po penkiu meteliu Latvijoje dareme 4 pagalbini apvaisinima. Nuvaziavus pasake, kad nebelabai yra ka deti. Vel asaros. Isodino 2 likusius, sesutes ramino, kad ir su tokiais pupsiukais ivyksta stebuklas.
Kadangi esu realiste, tai sutarem su vyru, kad varysim toliau smile.gif))). Visiskai nesisaugojau, sokinejau stripinejau. Vyras sako nu pasidaryk kraujuka, bus aisku ar buvo nors koks kibimas. Paskambina is laboratorijos- oplia, nescia!!!! Aisku netikim, kad pavyko, gydytojai, genetikai.... pries 4 m.gime sveikas sunelis. Dar ner 4, raides pazista, imlus viskam. Po gimdymo praejus metam dingo menesines smile.gif))) Buvo sokas - mes turesim dar viena suneli!!!!! Esu laiminga 2 vaiku mama.
Netikekit net baisiausiom diagnozem! Nenuleiskit ranku ir tikrai jusu seimas aplankys gandrai!!!!
P.s. gydimas nuo BAK nesiskyre niekuom. Tiesiog laimingai susideliojo zvaigzdes ir Dievulis taip norejo.
Atsakyti
Sveikos,
Niekuom nesisiskiriu nuo merginų davusių pažadą sau, jei PAVYKS, būtinai pasidalinsiu savo istorija. Tad, mano istorija ...
Vaikelio planavimas prasidėjo 2010metų rugsėjį. Su vyru nusprendėm, kad mūsų meilės pike trūksta mažiukų. Metai patys tie smile.gif Man tuo metu buvo 31-eri.
2011 metų ankstyvas pavasaris. Tai kur tas vaikelis? Kodėl "nepasidaro"? Kas? Kaip? Kodėl Milijonas klausimų. Keliauju pas ginekologę. Padarius pagrindinius reikalingus tyrimus atsakymas - viskas gerai. Jokių priežasčių nepastoti nėra. Vyro spermos tyrimas daugiau nei geras, anot gydytojos smile.gif Ir dar "nuramina" gydytoja: kai du metus nieko nesigaus, tada ir reikia ieškot problemų. Ok. Man toks atsakymas netinka. Pagal rekomendacijas susirandu puikų gydytoją Vilniuj.
2011 metų lapkritį atliekama diagnostinė laparoskopija. Diagnozė - Pirminis nevaisingumas; endometriozė II st. Rekomendacijos gydymui - kuo greičiau pastoti smile.gif Na galvojom, dabar belieka TIK pastoti. Esu "suremontuota", tad nebus jokių problemų smile.gif
2012metų Gegužę keliaujam į kliniką Latvijoje - "Embrions". Kaip supratot, stebuklas kol kas neįvyko. Dėka "Super mamų" tinklapio ir daugybės perskaitytų istorijų padarėm sprendimą. Nesėdėsim rankų sudėję stebuklo laukdami. Turim veikti, kažką daryti. Nors visos gyrė kitus gydytojus, vardų nepamenu. Nenorėjom laukti, nes pas juos eilės mėnuo ir pan. Pasiprašėm pas tą, kuris priimtų kuo greičiau. Ir nesigailim. Nors neigiamų atsiliepimų apie pastarąjį šmėžavo SM
puslapiuose. Kalbu apie Egils Gasinš. Dar prieš važiuodami pirmam vizitui į "Embrions", su vyru pakalbėjom, jei jau Gasinš toj klinikoj dirba, tai ne veltui. Ir nenuvylė. Puikus, bendraujantis paprastai, be pozos, beje, su jumoro jausmu, kas padeda išsklaidyti įtampą smile.gif Kažkaip kiekvienu kartu (buvo tik 3 susitikimai) labai optimistiškai nuteikdavo. Tikėjau, kad pavyks. Taigi. Pirmas vizitas. Kalbėjom rusiškai, nes mum su vyrų taip paprasčiau, nors galima ir angliškai. Nusivežėm visus darytus tyrimus dar Lietuvoj. Tiesa laporoskopijos išvadas buvau išsivertus į rusų kalbą. Pati. Gan primityviai, kad būtų suprantama. Užteko. Kaip suprantu, jie - latviai gydytojai (tos klinikos) terminus puikiausiai ir lietuviškus žino smile.gif . Kaip žinia tiek lietuvių šeimų pas juos važiuoja. Taigi. Vizitas truko apie 40min. Kalbėjomės, po to sekė mano apžiūra, dar kalbų. Nuspręsta, kadangi po laparoskopijos praėjo nemažai laiko, rezultato jokio, gydom endometriozę 5 mėn. Kaip tarėm, taip ir padarėm. 5 mėnesius geriu išrašytus vaistus VISANETTE.
2012 lapkritis. Po vaistų kurso, atsiradus pirmoms mėnesinėms, per ovuliaciją, keliaujam Latvijon. Nuotaikos geros. O ir Gastinš neleidžia liūdėt. Minėjau, kad su jumoru nesusipykęs vyriokas smile.gif Taigi. Pagal tyrimų rezultatus, apžiūros metu padarytas išvadas, jis nustato gydymo taip vadinamą planą. Pirmiausiai siūlomas pigiausias, paprasčiausias variantas, nes mūsų pavadinkim "parodymai" geri. Svarbiausia sperma gera, ovuliacija vyksta, kiaušintakiai pratekami. Viskas ko reikia smile.gif Bet padėt mano organizmui šiek tiek būt ne pro šaly. Suleidžiami į pilvą sprogtukai OVITRELLE, gydytojas susako konkretų laiką kada reikia mylėtis ir palaimingai išleidžia namo,
linkėdamas nebe susitikti ;) Tiesa dar 10 dienų vartojamas progesteronas vaginaliai. Laukiam stebuklo. Stebuklo nėra.
2013 vasaris. Ovuliacija. Keliaujam trečią kart į Latviją. Vyksta pokalbis. Sudarinėjam naują planą. Jau kalbam apie IVF. Priskaičiuojam, dar tada, apie 6000 Lt. Gastinš siūlo mažesnį ciklą/ratą. Jau nebe pamenu tų terminų tiksliai. (Tarp kitko, Latviją rinkomės dėl protingų kainų. Lietuvoje tas pats mums būtų atsiėję nuo 10000Lt. Skaičiai labai lengvai leidžia apsispręsti. O ir važiuot mums iš Šiaulių arčiau nei į Vilnių.) Taigi sutarta. Pasidarome visus tyrimus naujai, jau pas juos laboratorijoj. Atsakymai po dviejų savaičių. Kadangi mano organizmas ovuliuoja, tai negalima gi progos praleisti smile.gif Suleidžiami sprogtukai pilvan (ovitrelle) užduodami "namų darbai" ir išvykstame namo. Ir vėl pakylėti, nežinau kodėl smile.gif
Po dviejų savaičių. Atsakymai iš laboratorijos. Skambinu Gastinšui. Vyro rezultatai idealūs (o kas abejotų smile.gif)). Mano - ne. Vaginozė. Sudiktuoja kokių receptinių vaistų turi išrašyti mano ginekologė Lietuvoj. Gastinš sako: sugersi antibiotikus ir kai jau būsit pasiruošę, sulaukiat mėnesinių ir keliaujat pas mus. Pabrėžia - kada tik būsit pasiruošę. Gerai. Gydausi vaginozę smile.gif Tuo pačiu dar pradedu trijų mėnesių vitaminų kursą, kuriuos labai rekomendavo viena draugė. Anot jos tik jie padėjo jai pastot. Jau tokia stadija, kad tikiu viskuom. Ir kas, mano galvai, protinga - išbandau. Prie to pačio (trys moteriškės: sesuo, mama ir aš) nusiperkam kelionę į šiltus kraštus. Ne veltui,
galvojau tada, sovietų laikais, nevaisingumą rekomenduodavo gydyt saulės voniomis. Nevaisingas ponias siųsdavo gydyt į Krymą.
2013 gegužės pirmos dienos. Su vyru apsisprendžiam, sulaukę kitų mėnesinių, vykt Latvijon IVF. Pinigai surinkti, esu "suremontuota", atsigavus, pailsėjus, atsipalaidavus. Startuosim.
Mėnesinių belaukiant... Šįkart, kaip niekad noriu, kad greičiau atkeliautų, nes turim tikslą smile.gif Nuotaikos geros. Šiaip esu bulvių mėgėja. Na bet toks jų norėjimas ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei nepamenu, kad būtų. Atsiverčiu kalendorių. O gi vėluoja mėnesinės visas 5 dienas. hm. Vyras juokiasi sakydamas, jog laukiuosi. Aš vis dar netikiu. Kažkur kirba mintis išdavikė, gal būt? Bet NEEE, negali būti. Kaip dabar atsimenu. Penktadienis. Po darbų. Vyras nuvažiuoja, nuperka testą. Užsidarau vonioj. Atlieku viską griežtai pagal instrukcijas. Ir ilgiausios kelios laukimo minutės mano gyvenime (bent jau kol kas). Išryškėja riebios raudonos dvi linijos. Ašarų gniužulas užstringa gerklėj. Dieve - mums pavyko!!! Patiems. Natūraliai. Džiaugsmo ašaros nebe sustabdomai teka skruostais. Išeinu iš vonios. Vyras žiūri į mane, aš jo per ašaras nebematau smile.gif Apsikabinam. Vyras tyliai sako, aš žinojau, kad pavyks.
Nėštumas sklandus. Anot gydytojos, kaip pagal vadovėlį. 2014 vasarį stebuklas jau mūs namuos. Tada verkė ir vyras smile.gif Iš džiaugsmo aišku rolleyes.gif
Pakylėti to džiaugsmo, kad turim vieną džiaugsmą. Gavom ir antrą - 2015 lapkritį. Tad mūsų šeima jau keturių asmenų ;)
Ar ne nuostabus tas gyvenimas. tfu tfu tfu per kairy petį, kad neprisišnekėt.

p.s. Dar ir dabar savęs klausiu ir neturiu atsakymo: kodėl mums pavyko? Turbūt visas kompleksas kartu. O turbūt labiausiai, tai mano pačios "smegeniukų" atpalaidavimas. Žinau, kad pasakyti, atsipalaiduok, paleisk ir viskas bus gerai - yra lengva. Bet padaryt sunku. Kur tau sunku - neįmanoma sakyčiau. Bet visgi pasistenkit mergaitės ir jums pavyks ;)

Ačiū, kas skaitėt.
IR... žinokit, jūsų angeliukai jau pakeliui, aš tikiu, o jūs?
Atsakyti
Sveikos, mielos bendražygės! 4 metus intensyviai naršiau SM, ieškodama atsakymų, bet ši žinutė yra pirmoji nevaisingumo tema - duoklė šiai draugiškai bendruomenei smile.gif

Planuoti pagausėjimą pradėjom po vestuvių: vyras 100 dienų nevartojo alkoholio, aš gėriau folio rūgštį, abu jau seniai sveikai maitinomės. "Startavom" 2011 m. birželį. Esu nekantri, tad jau po pusmečiau apsilankiau su siuntimu Centro poliklinikoj pas V. Hormonai dar normų ribose, kiaušidės policistinės, ovuliacija arba nevyksta, arba labai vėlai (19-20 cd iš 28 d.), imuninis nesuderinamumas. Pasiūlė IUI, kai atliksiu laparaskopiją. Kadangi 100 % pratekamumas, kaip teigė operavusi gydytoja, 2012 m. rugsėjį atliktas pirmasis nepavykęs IUI (stimuliavo su Clostylbegyt). Po pusmečio dar vienas.

Atvirai pasakius, apie vaikus niekada nesvajojau, su jais ne itin mėgau bendrauti, bet kai atsirado kliūtys jų susilaukti, apie nieką kitą negalėjau galvoti. Savo bėdų nuo artimos aplinkos neslėpiau, kas klausėsi, tam atsiverdavau - man palengvėdavo. Atsisakiau kelių siūlomų darbų, kelionių, nes maniau, kad jau ryt poryt nėštumo testas bus teigiamas. Naivuolė smile.gif

Taigi po pirmųjų nesėkmių truputį atsigavau ir kibau į informacijos apie imuninį nesuderinamumą paiešką. SM tapo mano antraisiais namais, o gal ir pirmaisiais... Taip, palyginus su kitų moterų patirtimi (negimdiniai nėštumai, persileidimai, n metų laukimo), aš buvau tik savo kelionės į pilną šeimą pradžioje, bet man jau tada reikėjo bendražygių palaikymo, tad sėkmės istorijos buvo tikras balzamas pavargusiai širdžiai!
Ėmiausi tokios taktikos: keisti gydytojus, gydymo metodus iškart po prarasto mano pasitikėjimo arba nepasiekto rezultato. SM ar draugių paraginta išbandžiau šiuos gydytojus, metodus: VK Meškauskienė, Santariškėse Klimas (gydymo plano JOKIO), akupunktūra (sustojau labai laiku, nes prieš numatytą akump.seansą buvo aptikta kiaušidėj didelė cista, o per akupunktūrą dar labiau išsauginta cista galėjo mane paguldyti ant operacinio stalo. Ne, galvoju, ne man tokia nežinia), homeopatiniai žirneliai (buvau tik vienoje konsultacijoje, nes trūko kantrybės laiku gerti galybę papildų).

Paskutinė stotelė nevaisingumo kelyje buvo NW Žiobakienė. Pirmas įspūdis: WOW! Gal 10 min. studijavo mano sukauptus hormonų tyrimus. Susivedė į kompiuterį. Echoskopavo laaabai ilgai, net truputį nejaukiai pasijutau smile.gif ir ne veltui ilgai - gimdoje polipas. Kaip paaiškėjo, nejaučiau būdingų požymių, bet jis veikia kaip natūralus kontraceptikas - neleidžia implantuotis apvaisintam kiaušinėliui. Klausimas: "Jei išoperuosiu polipą, dėl imuninio nesuderinamumo vis vien negalėsiu pastoti?" Ats.: "Nebūtinai, nes imun. nesuder. reišia, kad tavo gleivės yra per tirštos, ir gali būti, kad per metus porą kartų būsi vaisinga". Bet... polipas linkęs ataugti, tad kur garantija, kad būsiu vaisinga iki užaugs kitas? Iškart suderinom tolimesnių veiksmų planą: išoperuoja polipą, pabandom darkart IUI. Pagaliau! Turiu priežastį (jei nepaves hormonai), turiu viltį!!!
Operuoja polipą 2015 m. sausį ir startuoju su mažom dozėm Gonal. Deja... Kitą mėnesį vėl bandau. Kiaušidė "tinginiavo", stimuliaciją nutraukėme. Pakartojau hormonų tyrimus - FSH 17 mIU/m! Puoliau į juodą depresiją.

Jau seniai domėjausi turkaičių tema, tad užsidegiau trūks plyš gauti pinigų ir skristi į Stambulą. O bet tačiau smile.gif Iš "rikiuotės išėjo" skydliaukė, kuri pasiekė tokias aktyvumo aukštumas, kad šeimos gydytoja per minutę suorganizavo konsultaciją pas endokrinologę (žemiausia norma 0,34, mano - 0,015). Smaugimo jausmas, nuolatinis tvankumas patalpose, nemiga dėl širdies dūžių girdėjimo ausyse, depresija - tokie požymiai patvirtino skydliaukės aktyvumą. Skyrė vaistus.

Ir čia prasideda atomazga... smile.gif Po poros savaičių, gegužės 11 d., turiu pasirodyti endokrinologei ir pakoreguoti vaistų dozę. Mėnesinės vėluoja 3 d., bet taip būdavo ir anksčiau. Iš įpročio nusiperku NT per pietų pertrauką. Užsirakinu WC, nusiteikusi 5 min. panaršyti internetą telefone. Juk daugybę kartų daryta procedūra, kasdienybė ;) Ir BAC - IŠKART dvi ryškios juostelės! Kažkodėl labai ramiai tai priėmiau: vartau testuką rankose, mąstau, ką daryt... Juk skaičiau SM, kad reikia HCG, progesteroną pasidaryt, pas ginekologę nueit, ar vietoj įsitaisė... Visa tai atlieku per 2 h! HCG virš 2000, progesteronas neblogas, ginekologė drebančiu balsu patvirtina ir sveikina. Ir tada užlieja lavina jausmų: balsu raudoju, išliedama 4 metų nusivylimus ir įtampą.

Nepaisant dviejų pakraujavimų dėl įtampos darbe nėštumo pradžioje, žemo spaudimo, alpimą po gliukozės tyrimo (kai mano pulsas buvo 60/40) - nėštumas buvo sklandus, nebuvo nuotaikų svyravimo, nepykino, priaugau tik 8 kg, valgiau viską ir po nedaug, dėl žemo spaudimo ir toliau mėgavausi latte kava. Buvau rami, jaučiausi graži smile.gif Nėštumą prisimenu su tokia nostalgija...

Mano stebuklas į pasaulį pasibeldė nustatytą datą, nuo vandens nubėgimo praėjus 4 val. smile.gif Vadinu stebuklu, nes tą mėnesį, kai pastojau, buvau užpirkusi mišias visai savaitei, už mane meldėsi artimieji, be to, buvo likęs mėnuo iki tėvelio mirties metinių (juk sakoma: "Vienas išeina, kitas ateina"). Esu įsitikinusi, kad tikėjimas man suteikė stiprybės, o su profesionalios gydytojos pagalba svajonė tapo tikrove. Kiekvienos šeimos nevaisingumo istorija yra skirtinga, nueitas kelias mažiau ar daugiau duobėtas, tad linkiu visoms bendražygėms stiprybės smile.gif Ačiū visoms ir kiekvienai už pasidalintą informaciją ar įkvepiančią sėkmės istoriją!
Atsakyti

Atsakyti

Sveikos, 

Mano kelias tęsėsi 6 metus, kol paėmiau savo mažiuką ant rankų. Buvau įsitikinusi, jog pastosiu vos ne iškart po vestuvių. Bet kai nepavyko kelis mėnesius iš eilės  - išsigandau. Nuėjus pas gydytojus, diagnoze - endometriozė. Laboroskopija, stimuliacijos, IUI, gydytojų keitimas - tai tapo mano kasdienybe ir visu gyvenimu. Nuolat bijojau, kad kažkas paklaus apie vaikus, o kai paklausdavo, jausdavausi didžiausia nevykėle žemėje. Atrodė, jog aplink VISI turi vaikų. Pavydėdavau net kalėms, kurios susilaukia šuniukų.  Nebenorėjau bendrauti su atžalų turinčiais draugais, šventės tapo kančia. 

Kartą, kai vėl ruošėmės vizitui pas gydytoją, vis laukiau kada prasidės mano dienos, o jų kaip nėra taip nėra. Pasidariau testą, o  ten du brūkšniukai! Su vyru negalėjom patikėti. Prisimenu buvo trečiadienis, kai nuėjau pas gydytoja ir gavau patvirtinimą, kad tikrai busiu mama. Jau planavau, kaip visiems pranešiu, kokį vardą duosiu, į kokią mokyklą leisiu :)  Džiaugsmas truko  penkias dienas. Savaitgali pastebėjau kraujo lašelį. Tik lašelį. Pirmadieni gydytoja pasakė, jog nėštumas nesivystantis ir jau atsiskiria placenta. Toks jausmas, kad įkritau į juoda gilia duobę, nebuvo nei jėgų, nei noro iš ten lipti. Norėjau tik miegoti, nes sapne mane lankė šviesiaplaukis mažylis, ir taip gražiai juokėsi... Mano mažylis. Abraziją man atliko prieš pat Kalėdas. Žmogus, kuris to nepatyrė, turbūt galvotų, jog aš labai bloga, nes tuo metu mano jausmai buvo patys juodžiausi. Pavydas, apatija, pyktis, nuoskauda maišėsi kiekvieną dieną. 

Bet gyvenimas yra labai stiprus ir galingas. Jis neleidžia užsižaisti skausmu, nes kelias dar nenueitas. Nežinojau, kas manęs laukia tame kelio gale, bet nusprendžiau, jog net jeigu niekada neturėsiu savo vaikų - padarysiu viską, ką galiu. Nenuleisiu rankų, kad vėliau nesigailėčiau, jog kažko nepabandžiau, kažko nepadariau. 

Stebuklingi vaisingumo akmenys, chomeopatija, aromaterapija, burtininkės - kiekvienas šiaudas buvo svarbus, tuo, kad bent laikinai palaikė gyvą viltį. O viltis buvo ta varomoji jėga, dėl kurios atsikeldavau ryte ir vėl belsdavausi į gydytojų duris. Kai testas vėl parodė II, bijojom džiaugtis labai ilgai. Bet dabar,po dviejų metų, aš džiaugiuosi kiekvieną dieną. Man atsivėrė vartai į tokį nuostabų pasaulį, pilna mažų kojyčių trepsėjimo, atradimų ir seilėtų bučinukų. :)

Jeigu, šiandien, Jūs vis dar už tų vartų - nepasiduokit, kabinkitės į šiaudelius, jie jums padės ištverti laukimą. Svarbiausia nesustoti pusiaukelėje. 

 

p.s. Noriu pridurti, jog ši patirtis uždeda žymę visam gyvenimui. Net dabar, kai turiu savo mažylį, aš vistiek jūsų skausmą jaučiu kaip savo, kiekviena laukimo istorija kitokia, bet kartu visiškai tokia kaip mano. Mes visos esam kitokios - mamos, kurios laukė... 

Atsakyti