Vobla, sidabrakrūmiai čia ne dabar, o spalio pradžioje. Prieš porą savaičių anie dar buvo su lapais ir vienu kitu žiedeliu. Šį pavasarį juos ištiko stichinė nelaimė mano pavidalu. Balandžio mėn. bedrybsant sodyboje prie TV laidos Svajonių sodai nugirdau maždaug tokią frazę - ir kaip kiekvieną pavasarį, nukerpami sidabrakrūmiai, o vaizdelyje matau, kaip jie nurėžiami it hortenzijos. Baisiai nustebinta tokios žinios, nes iki tol sidabrakrūmiai pas mus metų metus išvis nebuvo kerpami, atsikėliau iš lovos, pasiėmiau sekatorių ir nuėjau kirpėjauti. Tačiau trumpai nukirpus 1 ir 3 krūmų, mane suėmė abejonės, tad kitų 2 šukuosenos vis ilgėjo. Rezultatas: geriausiai atrodo trumpiausios ir ilgiausios šukuosenų turėtojai, o tos vidutinės tai taip ir neatgavo dešimtmetį turėto grožio. Tikiuosi, kad labiau žinančios šių augalų turėtojos kažkaip patvirtins ar paneigs mano parašymus. Bet belenkaip, - augalas tikrai vertas grieko.
smth1, juodulį astrą čia pasirinkau ne dėl to, kad neturėčiau kur jį kišti, bet iš meilės jam aplamai, jo spalvos (tamsios) ir labai gero prisitaikymo prie vietinių sąlygų. Lapų struktūriškumas ir man yra įvaręs abejonių: sidabrakrūmiai ir ko, lyginant su astru, vienas nuo kito skiriasi tik lapijos atspalviais. Tiesa, šioje foto nesimato pretendento astro kairiosios kaimynės budlėjos, o dar kairiau yra alpinariumiukas. Nežinau, kiek tai taiso/gadina situaciją, bet jie ten yra. Dėl žiedų vienodumo nesutinku ta prasme, kad astro Lady in Black žiedai pasirodo tada (jei išvis...), kai kiti jau nežydi, tad jo žiedų forma čia negroja. Daug didesni ispudi ir reiksme turi kaip tas augalas atrodys visumoje, kuria sudaro aplinka - strukturos, turiai, fakturos, auksciai, lapu ir ziedu formos.. Už šį sakinį labai ačiū, kiekvieną žodį primatuosiu prie savo situacijos, ir jei bus papildomų klausimų, kažko paklausiu.
reg, lendrūnai ir išties per arti vienas kito.
Šitai žinojau jau juos sodindama, bet... kitaip kol kas negaliu. Mokymasis iš kitų klaidų yra ne tik augalininkystės, bet ir buvimo aplamai problema - net iš savų ne kiekvienam gaunasi pasimokyti...
Žinia, kad lendrūnas per metus padidės 3 sykius, mane labai nudžiugino ir grožį greičiau pamatysiu, ir greičiau pasimokysiu teisingų atstumų.
Ramunės-baltosios yra šios sodybos sudedamoji dalis, t.y. be jų sodybos nebus...
Pagrindinis jų žydėjimas nėra ilgas, bet po žydėjimo nukarpius žiedų liekanas, būna, tiesa, ne toks gausus, bet visgi, ir antras, ir trečias žydėjimai iki spalio maždaug. Labai aktualus jūsų pastebėjimas dėl ramunių žydėjimo ir astro praplatėjimo fazių sinchroniškumo. Pagal fotoarchyvo info: astras ima platėti liepos pradžioje, o ramunės gausiai pražysta irgi liepos pradžioje. Tiesa, astras tik ima platėti, o iki normalaus pilnumo jam dar cielas mėnuo... Yra apie ką pagalvoti. Jei dėl stambialapių augalų, tai turėčiau 2 savus pretendentus bordalapę kaną ir čemerį. Jau pradėjau apie juos galvoti. Ačiū už mintis, patirtį ir idėjas.
rim, tik pridėjote peno mintims apie kažką didžialapį šioje vietoje. Ačiū. Šiaip jau, šią vietą galima būtų prilyginti orkaitei (apie tai kažkodėl neužsiminiau...), tad jūsų išvardinti plačialapiai čia netiktų.
Labai ačiū visoms už neabejingumą, kuris padės ir man, ir kitiems. Nes mano stilius ginti savo idėją iki galo, kol nebūnu nukauta neatremiamų argumentų. Neatremiami argumentai ypač moko. Visus, kam jie neatremiami. Kol kas nesijaučiu nugalėta, tad pratęsiu savo pasipriešinimą kiek vėliau.
Tikiuosi prisidėsite prie šio idėjų karo, kuriame nebus pralaimėjusių.
Jei turite ką pasakyti iki išvilksiu patrankas rėžkite gal tada patrankas nukišiu atgal į kluoną.