Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 21 tema

QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 16:02)
Nesuntinku. Jei viską padarysi, kaip suskaičiuota su PHPP (apšiltinimų storiai, šilti, teisingai sumontuoti langai ir durys, deramas rekuperatorius, reikiamas sandarumas), tai namas ir vartos tiek energijos, kiek suskaičiuotą.



Su kuo tu cia nesutinki .Taigi parasiau kaip projektas bus ispildytas taip ir bus tik nepamirskim zmogisko faktoriaus ,juk ne programa stato o zmogus...
drinks_cheers.gif isgerkim Granto uz kaimyno sekmingas statybas.
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2013 12 12, 15:21)
drinks_cheers.gif  isgerkim Granto uz kaimyno sekmingas statybas.

Fui... teko iš paties žymiai geresnių gėrimų ragaut. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 12, 14:18)
1. Už taiką ir supratimą temoje 4u.gif

2. Būkite realistas, nu negi neatsibos jums tos durys per garantinį laikotarpį? Anūkai grafičiais neapipieš? Neapsitrins, neapsidaužys? Ar ir tam garantija galioja?

1. Taika. 4u.gif
2. Vikking durų U-0,81, kaina apie 5480 Lt. 25 garantija - varstomai daliai, staktai lygtai - 2 metai (o gal 5 metai, patys nežino). Lenkijoje tik atstovybė. Iš esmės tai kanadietiškos durys.

Tas lenkiškas man atiduotų už 5000 Lt. Jų U - 0,71. Garantija - 2 metai.

Tilas už duris nori 5110 Lt, jų U-0,58. Garantija - 2 metai.

Labiausiai apsimokėtų Tilo, bet neaišku kaip su tuo KTU sertifikatu. O gražiausios man lenkiškos durys. Kaip, Viliau, laiko tavo Tilo durys? Kokių nors blogybių išlindo?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 15:33)
Labiausiai apsimokėtų Tilo, bet neaišku kaip su tuo KTU sertifikatu. O gražiausios man lenkiškos durys. Kaip, Viliau, laiko tavo Tilo durys? Kokių nors blogybių išlindo?

Neturiu KTU sertifikato doh.gif tai ką man dabar daryti? unsure.gif
Kai baigėsi šlapi procesai ir pradėjo veikti vėdinimas, tilo durys nekinta - kaip sureguliavo taip ir stovi jau virš metų. Jokių nusiskundimų eksplotacijai. Dažymas - ne itin gražus, čia jie gali ir turi tobulėti. kaip jau rašiau - termovizoriuje jos idealios.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 12, 14:37)
Neturiu KTU sertifikato doh.gif  tai ką man dabar daryti? unsure.gif
Kai baigėsi šlapi procesai ir pradėjo veikti vėdinimas, tilo durys nekinta - kaip sureguliavo taip ir stovi jau virš metų. Jokių nusiskundimų eksplotacijai. Dažymas - ne itin gražus, čia jie gali ir turi tobulėti. kaip jau rašiau - termovizoriuje jos idealios.

Dėl KTU sertifikato mano buvo kita mintis: ar jie nesuchaltūrino dėl skaičiaus? Visi išspaudžia apie 0,7-0,8, o čia ir 0,6 nesiekia.

O tavo durų išorė: jūrinė faniera? Koks užpildo storis, kokia medžiaga užpildyta?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 15:50)
Dėl KTU sertifikato mano buvo kita mintis: ar jie nesuchaltūrino dėl skaičiaus? Visi išspaudžia apie 0,7-0,8, o čia ir 0,6 nesiekia.

O tavo durų išorė: jūrinė faniera? Koks užpildo storis, kokia medžiaga užpildyta?

Mano durys - antros, pirmos buvo parodai, antros man. Jų jokie KTU ar kt bandytai nematė.
Jūrinė plokštė, 100mm PIR.
Ne visi PIR naudoja, ne visi - 100mm, todėl gal ir ne išspaudžia.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 12:52)
4. Grindims ar pamatams? Jei pamatams, tai išeina, kad 7 metų turės užsidaryti krūva gręžtinius, juostinius ir pan. pamatus darančių firmų. Liks tik plokšti. Kaip čia taip ES nepalieka jokio pasirinkimo? Juk demokratija kaip ne kaip...


Firmos neužsidarys, bet ir nerasite polinių pamatų su grindimis, kurių bendras šilumos laidumas būtų U=0,1.
Tokių pamatų su grindimis išvis gal dar nėra Lietuvoje, nes ir dedant plokštę ant 35cm XPS viską įvertinus nelabai gausime U=0,1.
Man irgi neaišku kaip bus po 7 metų, nes visų nepriversi šiltintis pastatus taip radikaliai.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 12 12, 17:00)
Firmos neužsidarys, bet ir nerasite polinių pamatų su grindimis, kurių bendras šilumos laidumas būtų U=0,1.
Tokių pamatų su grindimis išvis gal dar nėra Lietuvoje, nes ir dedant plokštę ant 35cm XPS viską įvertinus nelabai gausime U=0,1. 
Man irgi neaišku kaip bus po 7 metų, nes visų nepriversi šiltintis pastatus taip radikaliai.

Mano namo grindyse numatyta 40 cm putplasčio. Jeigu dėti, kokį EPS-150, tai jo U-0,034. 40 cm grindų U išeitų 0,085. Bet čia tik tos vietos, kur storis 40 cm. Po laikančiom sienomis jis būtų mažesnis (20 cm), dar aišku reikėtų įvertinti polių įtaką, nepamirštam polių sijono. Dar aišku reikėtų įvertinti ir grindis kertančias komunikacijas. O visa tai vadinamas - šilumos tiltelių skaičiavimų. Gali būti, kad visgi mano pamatai-grindys ir neviršys bendro U-0,1. Tačiau čia reikėtų skaičiuoti, o ne spėlioti.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 13:52)
DEU, sakei, kad vis dar sieki A++ klasės namo. Ten vienas iš reikalavimų - ne blogesnės nei 0,7 lauko durys. Kokias pasirinkai?


Kaip žinia Tilo durys gaminamos Rumšiškėse, o įmonės vadovas praktiškai kaimynas. Kadangi pagal deklaracijas, jų durų laidumo koeficientas gerokai mažesnis nei 0,7 (ir geriausias iš man žinomų), o ir servisas po ranka, nelabai kito pasirinkimo ir turėjau.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 19:40)
...40 cm grindų U išeitų 0,085...Gali būti, kad visgi mano pamatai-grindys ir neviršys bendro U-0,1... <{POST_SNAPBACK}>

Ne, negali. Gelzbetonio lembda 2. 40cm U=5. Tarkim jei 100 m2 namas stovi ant 20 vnt 50cm diametro poliu, tai poliai sudaro 4% grindu ploto. Taigi jau vien poliu dedamoji i bendra U bus 0,2. Naudok nors ir supertermovakuumperlitopora po grindim, kurio lembda 0,00000001, grindu laidumas netaps mazesnis uz 0,2. I 0,1 tilptum, nebent polius suploninus 10 kartu iki kokiu 15 cm. Cibuli, kiek pas jumi kokio storio poliu ir koks pamato plotas?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 18:40)
Mano namo grindyse numatyta 40 cm putplasčio. Jeigu dėti, kokį EPS-150, tai jo U-0,034. 40 cm grindų U išeitų 0,085. Bet čia tik tos vietos, kur storis 40 cm. Po laikančiom sienomis jis būtų mažesnis (20 cm), dar aišku reikėtų įvertinti polių įtaką, nepamirštam polių sijono. Dar aišku reikėtų įvertinti ir grindis kertančias komunikacijas. O visa tai vadinamas - šilumos tiltelių skaičiavimų. Gali būti, kad visgi mano pamatai-grindys ir neviršys bendro U-0,1. Tačiau čia reikėtų skaičiuoti, o ne spėlioti.


Tam, kad pasiekti grindų U - 0,1 mano atveju perimetro rostverkas visiškai izoliuotas nuo vidaus. Tai įmanoma tik karkasinio namo atveju. Vidinę nešančią sieną laiko viso 11 vnt 30 cnt diametro polių, apšiltinimo storis 50 cm EPS 100. Bendras grindų plotas 160 m2.
Kadangi pas patį plotas maždaug du kartus maženis, apšiltinimas 40 cm, o polių spėju tris - keturis kartus daugiau, tai Bangos primesta varža 7 arti tikrovės. Bet kaip žinia, norint pasiekti A+ reikalaujama grindų R - 8.
Nevisus duomenis aišku mes čia žinome, bet jei tikiesi pliusų siūlyčiau įpatingą dėmesį atkreipti į grindų šiltinimą, nes šiuo atveju tai silpniausia vieta.
Atsakyti
QUOTE(Milao @ 2013 12 12, 22:37)
Cibuli, kiek pas jumi kokio storio poliu ir koks pamato plotas?

Pas mane po šilta namo dalimi - iš viso 25 poliai. Kiekvieno diametras - 30 cm. Rostverko matmenys: 10,87x8,50, t.y. 92,40 kv. m. Vieno polio užimamas plotas - 0,07 kv, o visų polių plotas - 1,75 kv. m. Nuo grindų ploto tai sudaro 1,89 proc.

Dar reikėtų įvertinti tą faktą, kad po vitrinų ir lauko durų apačia bus 10 cm storio papildomo apšiltinimo. Mano išorinio rostverko ilgis - 38,74 m. Vitrinos ir lauko durys, po kuriomis bus padėta 10 cm storio EPS/XPS bendras ilgis yra 8,51 m. Tai reiškia, kad iš tikrųjų neapšiltinta bus mažiau - 30,23 m ilgio rostverko. Ties 8,51 m rostverko bus taip apšiltinti: apačioje 20 cm XPS, iš lauko - 20 arba 25 cm, iš vidaus - 20 cm ir iš viršaus dar 10 cm. Tai reiškia, kad neapšiltinta bus tik 78 proc. rostverko., nes 22 proc. rostverko turės net 30 cm (20 cm apačia ir 10 cm viršus) apšiltinimą. Ten jokio šalčio tilto nebus. Dar reikia įvertinti, kad mano gruntas - smėlis. Dėkingas šilumos akumuliavimui.

Dar reikėtų įvertinti faktą, kad yra pamatų sijonas, kuris tikrai mažina per polius patiriamus šalčio nuostolius. Tačiau viską reikia teisingai suskaičiuoti. Mes čia skaičiuoja tik apytiksliai.

Štai čia pamatų projeketas. Plona raudona linija apibrėžiau rostverko perimetrą, mėlyni kvadratai - vietos, kur rostverkas bus apšiltintas iš visų keturių pusių (abu šonai, viršus ir apačia), žalia spalva - polių sijonas visu rostverko išorės perimetru.

Dar galbūt reikėtų įvertinti faktą, kad išorėje yra 18 polių, nes likę 7 poliai - namo viduje. Jų šalčio tiltelis tikrai bus daug mažesnis nei išorinių polių.

O be to polių įtaką galėjau visiškai sumažinti. Reikėjo sienas mūryti iš akytbetonio ir poliai būtų visiškai dzin. Ypač taip gerai apšiltinti, kaip dabar yra padaryta. Bet akytbetonis - man per skysta medžiaga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 12 gruodžio 2013 - 23:18