Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 21 tema

QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 11:33)
Labai teisingai. Mano namas, kad būtų pasyvus, privalo turėti ne prastesnį nei 94 ar 96 proc. šilumos atgaunantį rekuperatorių. Tokį iš esmės gamina tik Paulas. Jo kaina už tikrai gerus, pvz., Amalvos ir pan., gali būti apie 7000 Lt didesnė.  O be to mano namo sandarumas turi būti 0,4. Sunku pasiekti, bet įmanoma. O kur dar kaimyno trūkumas pietinėje pusėje. Mes vertinome vienokius skaičiavimus, o jis gali kitokį namą pastatyti (didesnį ir arčiau) ir nebus mano namas pasyvus.



Bijau, kad tokio negamina niekas, bent jau man neteko girdėti. Paul turi PN instituto sertifikatą pavirtinantį 91 procento NK. Realybė deja dar liudnesnė. Medeinos projekte sumontuotas modelis išspaudžia tik apie 85 esant pliusinei temperatūrai. Pašalus rezultatai bus kur kas prastesni.

Todėl ir sakau, kad teorija ir praktika labai dažnai gerokai skiriasi. Ir norint pasiekti rezultatą reikia labai aiškiai apsispręsti ar nori gauti PN sertifikatą, ar A++ sertifikatą ar tiesiog stataisi šiltą ir ekonomišką namą aklai nesilaikydamas nė vienos sistemos reikalavimų. Trečiuoju atveju reikėtų vengti visokių ekonomiškai neracionalių tiek vienos, tiek kitos sistemos reikalaujamų sprendimų, nesivaikyti skaičių po kablelio (bendrąją prasme) ir nesukti galvos dėl vieno kito papildomo kilovato.

Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2013 12 12, 12:07)
Bijau, kad tokio negamina niekas, bent jau man neteko girdėti. Paul turi PN instituto sertifikatą pavirtinantį 91 procento NK. Realybė deja dar liudnesnė. Medeinos projekte sumontuotas modelis išspaudžia tik apie 85 esant pliusinei temperatūrai. Pašalus rezultatai bus kur kas prastesni.

Todėl ir sakau, kad teorija ir praktika labai dažnai gerokai skiriasi. Ir norint pasiekti rezultatą reikia labai aiškiai apsispręsti ar nori gauti PN sertifikatą, ar A++ sertifikatą ar tiesiog stataisi šiltą ir ekonomišką namą aklai nesilaikydamas nė vienos sistemos reikalavimų. Trečiuoju atveju reikėtų vengti visokių ekonomiškai neracionalių tiek vienos, tiek kitos sistemos reikalaujamų sprendimų, nesivaikyti skaičių po kablelio (bendrąją prasme) ir nesukti galvos dėl vieno kito papildomo kilovato.

Būtent, aš statau šiltą, ekonomiškai pagrįsta namą. Todėl ir pasirinkau gręžtinius pamatus, plytas, čerpes, nes noriu ne tik šilto, bet ir tvirto, ilgai be remonto tarnaujančio namo. Tiesiog su PHPP išspaudėm maksimumą. Žinau, kokių dalykų reikia, kad namas būtų pasyvus, tačiau nebūtinai visus įgyvendinsiu.

Pvz., durys - man imponuoja tos Vikking durys, kurioms gamintojas duoda 25 metų garantiją. Jos šalčiausios, bet vieną kartą įdėjai ir pamiršai. Jų U 0,81, o lenkiškų - 0,71. Bet garantija man imponuoja, o ne tik U.

O dėl rekūpo. Nepamenu tiksliai tų procentų, man PHPP skaičiuotojas sakė, kad tokį, kokio man reikia, gamina tik Paulas. Jis kaip sakiau apie 7000 Lt brangesnis už kitus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 12 gruodžio 2013 - 12:20
QUOTE(cibulis @ 2013 12 11, 22:40)
Teorija. Pagyvensim, pažiūrėsim. Bet realiai vis tiek nesupratai: per polius gali švilpti vėjai, jei nuostolius kompensuoja kitos atitvaros, sandarumas, šilumogrąža.


Cibuli, jums kaip humanitarui reikėtų labiau gilintis į skaičius ir kiekybinius vertinimus bei stengtis nedaryti klaidinanačių prielaidų.
Kai namo išorinių atitvarų varža yra R10 lygio (medaus statinė) bet kokie šiluminiai tilteliai (šaukštas deguto) jau turės labai didelę įtaką bendrai varžai.

Nuostolių negali kompensuoti kitos atitvaros kai kalbama apie R10. Pabandykite skaičiuoti ne šiluminės varžos vienetais, bet vatais esant projektinei temperatūrai ir viskas pasidarys daug daug aiškiau.
Pvz šiluminių nuostolių sudėtis:
grindys 300W
sienos 300W
stogas 300W
langai 500W
vėdinimas 400W
....
susidarius tokią lentelę pasidaro labai aikšu kur yra pagrindiniai nuostoliai ir pvz jeigu poliai prideda 200W ir tai reikia kompensuoti geresniais langais pagerinant jų charakteristikas 40% nuo jau ir taip gerų, tai ar tokie langai egzistuotų?

Jeigu susidarytumėte tokią lentelę būtų labai paprasta diskutuoti ir jums, ir visiems kitiems. 10W pridedam ten, 15W atimam ten, gaunam tiek ir tiek litų skirtumą...
-10W pagerinant langus kainuos xxLt
-10W pagerinant stogą kainuos xxLt
xxW galima sutaupyti atsisakant kamino - gal tai geriausias būdas.
todėl labiau apsimoka tas, o ne tas.

Tai jau būtų žmonių kalba. Ir į tokios lentelės sudarymą apsimokėtų investuoti labiau nei į PN sertifikatą jeigu tai daroma dėl savęs.
O varžos ir izotermės yra ne tie dydžiai kuriuos galima būtų paprastai vertinti, jie labai kompleksiniai ir reikalauja įsigilinimo.

Vakarų Europoje nenaudojamas toks terminas kaip šiluminė varžą, o naudojamas atvirkštinis dydis - šiluminis laidumas. Tai lengviau suvokiamas dydis.

DEU teisingai pastebėjo, kad A++ namui reikia pasiekti R10 grindų varžą (parašyta juodu ant balto) ir jokie sijonai bei joks apšiltinimo sluoksnis po grindimis jau neišgelbės polinių pamatų varžos - 2,5 m2 skerspjūvio ploto šilumai gerai laidaus betono stulpas į šaltą gruntą. Jūsų atveju grindų varža bus lygi apie 7. Tai yra labai geras rezultatas tik jūs nebepretenduojate į A++ sertifikatą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 12 gruodžio 2013 - 12:40
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 14:16)
Tiesiog su PHPP išspaudėm maksimumą. Žinau, kokių dalykų reikia, kad namas būtų pasyvus, tačiau nebūtinai visus įgyvendinsiu.



Tai koks tiksas perskaiciuti visus mikro tiltelius (pvz.lango 2cm susiaurejimas,pailgejimas,paukstejimas ar suzemejimas )? Tik ,kad tik teoriskai zinoti ? O praktiskai kai pridirbs ,,stroitieli'' doh.gif ,nebent su su lietuviska kuoka stovesi uz nugaros nors dirba ne vienas tai nespesi begioti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 12 12, 12:33)
1. Cibuli, jums kaip humanitarui reikėtų labiau gilintis į skaičius ir kiekybinius vertinimus bei stengtis nedaryti klaidinanačių prielaidų.

2. į tokios lentelės sudarymą apsimokėtų investuoti labiau nei į PN sertifikatą jeigu tai daroma dėl savęs.

3. Vakarų Europoje nenaudojamas toks terminas kaip šiluminė varžą, o naudojamas atvirkštinis dydis - šiluminis laidumas. Tai lengviau suvokiamas dydis.

4. A++ namui reikia pasiekti R10 grindų varžą (parašyta juodu ant balto)

1. Ne man humanitarui tokias lenteles daryti. O gal jūs darėte? Paviešinkite. Mano lentelė yra PHPP skaičiavimai ir kainų lyginimas.

2. Aš niekur nesakau, kad siekiu PN sertifikato. Iš kur čia visi apie tai buria. Bet jei atvirai, tai PN sertifikatas daug geresnis daiktas nei kol kas lietuviškas A+ ar A++ sertifikavimas. Nes PN projektą dar prieš statybas peržiūri 2 žmonės, ištaiso, jei yra klaidos, vėliau reikalauja statybos proceso nuotraukų, vertina ar nėra padaryta klaidų statybų metu ir t.t. Manau, kad PN labiau atitinka kokybės standartus nei STR'as.

3. Kur aš rašiau apie R (varžas)? AŠ visur vartoju U (šilumos laidumą)

4. Grindims ar pamatams? Jei pamatams, tai išeina, kad 7 metų turės užsidaryti krūva gręžtinius, juostinius ir pan. pamatus darančių firmų. Liks tik plokšti. Kaip čia taip ES nepalieka jokio pasirinkimo? Juk demokratija kaip ne kaip...
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 11, 21:15)
O esminis dalykas visgi lieka šilumos tilteliai. Tik juos suskaičiavus galima pasakyti, pasyvus namas ar ne.


Tai apsispreskite viena karta ar jus pasyvu ar ne nama statot.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 12 gruodžio 2013 - 13:39
QUOTE(korida @ 2013 12 12, 13:21)
Tai apsispreskite viena karta ...

Viską nusprendė valstybinės institucijos. Pažiūrėkite į tuos 10 wordinių failų. Jie skirti šilumos tiltelių skaičiavimui. Labai daug formulių ir skaičių.
Papildyta:
QUOTE(korida @ 2013 12 12, 12:46)
Tai koks tiksas perskaiciuti visus mikro tiltelius (pvz.lango 2cm susiaurejimas,pailgejimas,paukstejimas ar suzemejimas  )? Tik ,kad tik teoriskai zinoti ? O praktiskai kai pridirbs ,,stroitieli'' doh.gif ,nebent su su lietuviska kuoka stovesi uz nugaros nors dirba ne vienas tai nespesi begioti smile.gif

Tikslas - iki galo pabaigti projektą ir žinoti skaičių. Rezultatas: tik gyvenimas name parodys, kokios yra energijos sąnaudos.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 15:34)


Tikslas - iki galo pabaigti projektą ir žinoti skaičių.

Manu ,kad projekta reikia pabaigti pries statant o ne po statybu .
Ka esate ne viena karta tai pabrezes smile.gif
Atsakyti
DEU, sakei, kad vis dar sieki A++ klasės namo. Ten vienas iš reikalavimų - ne blogesnės nei 0,7 lauko durys. Kokias pasirinkai?
Papildyta:
QUOTE(korida @ 2013 12 12, 13:47)
Manu ,kad projekta reikia pabaigti pries statant o ne po statybu .
Ka esate ne viena karta tai pabrezes  smile.gif

Nesikabinėk, o geriau papasakok apie savo namą, t.y. kokie sprendimai taikyti, kokio rezultato tikiesi. Vilius labai jį išgyrė. Taip bus naudingiau visiems. O dabar vyksta kabinėjimasis prie žodžių.

O kad visiems būtų ramiau: nestatau aš jokio PN, ten bus eilinė troba. Ir iš viso - tai ne mano namas, o kaimyno. Aš tik fotografuoju.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 15:34)
Rezultatas: tik gyvenimas name parodys, kokios yra energijos sąnaudos.

Butent tik gyvenimas parodys kaip buvo ispildytas projektas praktiskai .Kiek kliurku staybos eigoje pridaryta ... I tai reiktu susikoncentruoti kuo maziau ju isvengti .
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2013 12 12, 13:56)
Butent tik gyvenimas parodys kaip buvo ispildytas projektas praktiskai .Kiek kliurku staybos eigoje pridaryta ... I tai reiktu susikoncentruoti kuo maziau ju isvengti .

Nesuntinku. Jei viską padarysi, kaip suskaičiuota su PHPP (apšiltinimų storiai, šilti, teisingai sumontuoti langai ir durys, deramas rekuperatorius, reikiamas sandarumas), tai namas ir vartos tiek energijos, kiek suskaičiuotą.

Energijos suvartojimą pakeisti gali tik patys gyventojai. PHPP naudojama, kad vidaus temperatūra +20, bet realiai gali laikyti +21 ar +22. Jei namie maži vaikai, tai gali būti labai dažnas durų varstymas, o gal svečiai dažnai lankosi, dar rūkantys ir t.t. Arba elektrą palieki visur įjungtą ir pan. Toks elgesys padidins energijos sąnaudas.

O galbūt, kaip mano atveju, karšto vandens suvartoji per pusę mažiau nei nurodoma normose, aš maniakiškai visur išjunginėju šviesas, žmona labai daug gamina namuose (papildoma šiluma - ypač iš orkaitės, kur dažnai kepam mamos namines vištas, pyragus ir t.t.), todėl realiai galiu suvartoti dar mažiau energijos nei suskaičiuotą.

Arba nevalysi langų, todėl mažės saulės patekimas ir t.t.

Individualu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 12 gruodžio 2013 - 14:06
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 12:03)
Ne tik žodiniai įžeidinėjimai, bet jau ir akivaizdus siūlymas susidoroti?????

Aš kaip tik manau, kad labai argumentuotai pateikiau savo nuomonę. O ji buvo labai paprasta: vien plokšti pamatai neapsprendžia, kad namas bus pasyvus. Kaip pavyzdį pateikiau tavo, Viliau, namą.

Čia tik lyrinis nukrypimas, "Riestainis ir botagėlis" biggrin.gif

Atkreipkite dėmesį, kaip išgaravus Grand'ui Cibulis vėl patapo mielu supermamininku, tonas grįžo į rėmus, logika vėl funkcionuoja! Belieka tikėtis, sekantis kartas bus labai ne greitai - už taiką ir supratimą temoje 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2013 12 12, 12:15)
Visos tos smulkmenos galiausia susideda į labai apvalią sumelę, kurią pavertus kWh gali paaiškėti, kad ir paprasčiausias truputėlį geriau apšiltintas standartas ekonomiškai efektyvesnis.

Šis teiginys gali ypatingai pasitvirtinti, jei pigus kinietiškas šilumos siurblys dirbs be didesnių sutrikimų. Tokiu atveju galiu prarasti tikėjimą A su pliusais - nes investicijas protingai paskirsčius ne tik į super duper varžas bet ir į šilumos šaltinį, rezultatas bus nė kiek ne prastesnis.
Principai, apie kuriuos mes čia rašinėjame, yra teisingi, tik nereikėtų su šiltinimu artėti į begalybę norint, kad nuostoliai artėtų į nulį. Visur turi būti saikas.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2013 12 12, 13:16)
man imponuoja tos Vikking durys, kurioms gamintojas duoda 25 metų garantiją.

Būkite realistas, nu negi neatsibos jums tos durys per garantinį laikotarpį? Anūkai grafičiais neapipieš? Neapsitrins, neapsidaužys? Ar ir tam garantija galioja?
Vikingas užsilenks net neįpusėjus jūsų garantijai... Kam save durninti kažkokiom nerealiom garantijom?
Ar ne bus taip, kaip su korėjiečių garantijom automobiliams: 7m varikliui jei aptarnaus automobilį autorizuotas servisas, o kėbului tik 2m? Durims 25m, kur vyriams 25m, o tarpinėms tik 5m, dažymui 3m, spynai 10m, bet vyriams tikrai 25m!
Atsakyti