Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 21 tema

QUOTE(Loreciukaz @ 2013 12 10, 19:17)
vo.. pas mus taip pat padaryta smile.gif
mes naudojom EPS butent del auksciau paminetu priezasciu - visiskai nelaiko apdaila uzdeta ant XPS ir geoporo. o apsaugai nuo dregmes naudojom "kori" kuri su nuolydziu nuvedem i isore. na niekaip ten neuzlips dregme iki to polistirolo...
pamato-sienos sujungima panasiai isprendem, tik ne "zemyn" kaip pas jus, o "aukstyn". rezultatas - virs zemes iskilusi ir matoma pamato dalis apsisiltino 19 cm EPS 100, esanti po zeme - 10 cm.  rolleyes.gif

Apie aukštyn-žemyn ties sienos ir rostverko susidūrimu, tai ir aš galvoju apie aukštyn, cokolis bus šiek tiek aukštesnis nuo žemės, vizualiai gražiau. Tik nupiešiau žemyn. O kaip darėte su koriu tai nelabai supratau. Gal galite visą mazgą nupiešti: kur jis prasidėjo ir kur baigėsi?
Atsakyti
Netik storio o ir ilgio.. Nors xps irgi buna 2m+ lapai (melynas)

QUOTE(cibulis @ 2013 12 10, 19:13)
Kainos skirtumas tarp geoporo ir XPS man išėjo apie 650 Lt. Gana nedidelis, nors tai, kad geoporas gali būti bet kokio storio - privalumas.


PS siandien paleido dujas, tuo paciu ir katila.

QUOTE
Dujos su saulę - apie 25 000 Lt. Čia skaičiuoju su Wolf katilu, kuris dydžio kaip šaldytuvas, jame ir katilas ir akumuliacinė saulės kolektoriams, ant stogo būtų apie 5 kvadratai plokščių saulės kolektorių (aktyvus plotas apie 4 kv.).


tas katilas 10k kainuoja su 300l boileriu. originalios wolfo saules plokstes tai berods du lapai 5k litu. kai ar tilptum i savo numatyta biudzeta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 10 gruodžio 2013 - 19:38
QUOTE(cibulis @ 2013 12 10, 18:19)

Jie dar pametėjo idėją, kad rostverko šonus (namo išorėje) šiltinti neoporu arba geoporu, bet ne XPS. Atsieit prie XPS blogai kimba apdaila. Neoporą ir geoporą, kuris bus žemiau grunto lygio, apdėti hidroizoliacija. O rostverko dalį, kuri bus virš žemės atvira aplinkos poveikiui tiesiog nuarmuoti, nugruntuoti ir apdailinti, kaip sieną. Kadangi ši vieta bus arti žemės, kur daug vandens (lietaus ir pan.) man atrodo, kad gali pradėti trupėti ta apdaila, o neoporas prigers drėgmės. Geoporas dar nieko, bet neoporas - ne arti žemės esančiam paviršiui ar aš klystu?


Man irgi ta pati siltintojai pasakojo..bet jau buvau nupirkusi XPS.. aisku jie verke labiausiai del to, kad reikia ideti daugiau darbo ji sveiciant, bet is tikro kai paziurejau tuos mano 45m jie nusveite labai greitai.. tik asaru pries tai daug buvo..

po sito man kyla klausimas, kuo gi siltinti langu angokrascius is namo vidaus?? jei desi xps blogai kibs.. tikiausiai uztektu kietesnio paparasto EPS ar NEPS.. juk is vidaus tos dregmes tikrai nedaug bus..
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 10, 20:22)
Apie aukštyn-žemyn ties sienos ir rostverko susidūrimu, tai ir aš galvoju apie aukštyn, cokolis bus šiek tiek aukštesnis nuo žemės, vizualiai gražiau. Tik nupiešiau žemyn. O kaip darėte su koriu tai nelabai supratau. Gal galite visą mazgą nupiešti: kur jis prasidėjo ir kur baigėsi?


kazkas tokio...
http://img208.images...08/356/mbo7.jpg
tik grindu apsiltinimo ir nuogrindos nera, kitiems metams palikom biggrin.gif

QUOTE
po sito man kyla klausimas, kuo gi siltinti langu angokrascius is namo vidaus?? jei desi xps blogai kibs.. tikiausiai uztektu kietesnio paparasto EPS ar NEPS.. juk is vidaus tos dregmes tikrai nedaug bus.

del tu paciu priezasciu mes desim eps100... na nepatinka mums xps dregmes igeriamumo procentas biggrin.gif o ir vaizdu nemazai pasiziurejom doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Loreciukaz: 10 gruodžio 2013 - 19:36
QUOTE(cibulis @ 2013 12 10, 19:13)

Dar suskaičiavau ir kiekvienos sistemos 1 kWh kaina. Metodika: imam metinį šilumos ir karšto vandens gamybos poreikį (6000 kWh), pridedam 1/15 sistemos įrengimo kainos ir viską padalinam iš metinės energijos poreikio reikšmės.

Pvz., dujos: 1568 Lt (energijos poreikis) + 1000 Lt sistema / padalinam iš 6000. Išeina 0,43 Lt.

Dujų atveju skaičiavau, kad iš 1 kūbo išeina 8 kWh šilumos ir 9 kWh šilumos. Dujų 1 kWh kaina be saulės sistemos - 0,41 Lt.

Gruntinio šilumos siurblio 1 kWh kaina - 0,43 Lt. Orinio - apie 0,44 Lt, dujų ir saulės - 0,49 Lt.

Dėl dujų ir saulės yra toks dalykas, kad jei saulė padengs nemažai karšto vandens ruošimo, tai gali būti, kad bus suvartojama iki 500 kūbų per metus. Tokiu atveju dujų kūbas kainuotų ne 1,87 Lt, o 2,63 Lt.




Skaičiuoji, kad tau per metus reikės 6000 kWh. Mokėdamas 1 cnt už kWh per metus pigiau prarasi 60 lt, o 5 cnt 300 lt. Per mėnesį atitinkamai 5 ir 25 lt.
Žodžiu ką bepasirinksi tikrai nebus didžiausia gyvenime klaida.
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2013 12 10, 19:34)
1. Man irgi ta pati siltintojai pasakojo..bet jau buvau nupirkusi XPS.. aisku jie verke labiausiai del to, kad reikia ideti daugiau darbo ji sveiciant, bet is tikro kai paziurejau tuos mano 45m jie nusveite labai greitai.. tik asaru pries tai daug buvo..

2. po sito man kyla klausimas, kuo gi siltinti langu angokrascius is namo vidaus?? jei desi xps blogai kibs.. tikiausiai uztektu kietesnio paparasto EPS ar NEPS.. juk is vidaus tos dregmes tikrai nedaug bus..

1. Tai visgi padarė su XPS. Kokį storį dėjote? Kaip laiko apdailą?

2.Nežinau su rekuperatorium ar be jo jūsų namas, bet drėgmė labai mėgsta kauptis būtent apie langus.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 10, 18:34)
Kaip tu ją pasiūlysi tvirtinti be šalčio tiltelių? Nevykęs bajeris.

uzlenk maza juostele (kokius 5 cm) ant pamato apsiltinimo pora smeigiu per skarda i polistirola ir viskas o is virsaus prispausk fasadiniu polistirolu. Skarda bus polistirole ir labai toli nuo sienos. apacioj skarda taip pat pritvirtint pora smeigiu prie pamato polistirolo. gausi simta procentu sandaruma
Atsakyti
QUOTE(Loreciukaz @ 2013 12 10, 19:34)

Aš tą patį įsivaizduoju. Tik kaip su tuo EPS, kuris yra tarp žemės ir sienos? Ar netaškys jo vanduo, ar būtent jis neprigers daug drėgmės?
Atsakyti
QUOTE(mantesas @ 2013 12 10, 20:38)
uzlenk maza juostele (kokius 5 cm) ant pamato apsiltinimo pora smeigiu per skarda i polistirola ir viskas o is virsaus prispausk fasadiniu polistirolu. Skarda bus polistirole ir labai toli nuo sienos. apacioj skarda taip pat pritvirtint pora smeigiu prie pamato polistirolo. gausi simta procentu sandaruma


aha, cerpinis stogas ir skardinis pamatas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif negimdykit monstro wink.gif
tada dekit cetri. ir pamata apsaugos ir amzina. jo niekas neima smile.gif pinigai kaip supratom neproblema smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Loreciukaz: 10 gruodžio 2013 - 19:43
Yra specialiai angokrasciams 2 - 3 cm storio rifliuotas finnfoam xps

QUOTE(kristinka_2010 @ 2013 12 10, 19:34)
Man irgi ta pati siltintojai pasakojo..bet jau buvau nupirkusi XPS.. aisku jie verke labiausiai del to, kad reikia ideti daugiau darbo ji sveiciant, bet is tikro kai paziurejau tuos mano 45m jie nusveite labai greitai.. tik asaru pries tai daug buvo..

po sito man kyla klausimas, kuo gi siltinti langu angokrascius is namo vidaus?? jei desi xps blogai kibs.. tikiausiai uztektu kietesnio paparasto EPS ar NEPS.. juk is vidaus tos dregmes tikrai nedaug bus..

Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2013 12 10, 19:35)
Skaičiuoji, kad tau per metus reikės 6000 kWh. Mokėdamas 1 cnt už kWh per metus pigiau  prarasi 60 lt, o 5 cnt 300 lt. Per mėnesį atitinkamai 5 ir 25 lt.
Žodžiu ką bepasirinksi tikrai nebus didžiausia gyvenime klaida.

Matai, čia tik energijos poreikis įvertintas ir įrangos natūralus susidėvėjimas. Man labiausiai ramybės neduoda galimi gedimai ir techninė priežiūra. Dujų katilas, jei ir suges, tai pakeitimas viso katilo atsieis apie 3000 Lt. Šilumos siurbliai - apie 10 000 - 12 000 Lt. Be to, dujų priežiūrą, profilaktika metams apie 200 Lt, nors realiai galima daryti kas 2-3 metus. ŠS priežiūra nėra brangi kol garantinis, vėliau ji nepigi. Apie 300-500 Lt metams.

Jei kažkaip galėčiau įvertinti būtent ir tuos nenumatytus kaštus, būtų lengviau pasirinkti.

Oras-vanduo atveju gąsdina neaiškumas iki kokio minuso sistema veikia, triukšmingumas.
Papildyta:
QUOTE(Loreciukaz @ 2013 12 10, 19:42)
aha, cerpinis stogas ir skardinis pamatas  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  negimdykit monstro wink.gif
tada dekit cetri. ir pamata apsaugos ir amzina. jo niekas neima smile.gif pinigai kaip supratom neproblema smile.gif

Pinigais tikrai nesišvaistau. Tiesiog mano stogas toks, kad pusę fasado atstoja. Skardinis stogas man būtų kainavęs apie 12 000 Lt, bet geresnis, su garso izoliacija - apie 15 000 Lt. Betoninės čerpės - irgi panašiai. Molinės čerpės su plėvele, užtvara nuo paukščių, sniego gaudytuvais išėjo apie 20 000 Lt.

Dabar prie tokio stogo galima ir tinkuotą fasadą dėti. Tikrai gražiai atrodys. O jei būčiau dėjęs skardą - būtų negražu. Stogo nuolydis - 45 laipsniai, pietinėje pusėje jis labai žemai. Aš pasistiebęs pasiekiu lietaus sistemą. Žodžiu, tokiai namo architektūrai reikėjo gražaus stogo. Dabar jau su fasadu bus paprasta.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 12 10, 19:37)
1. Tai visgi padarė su XPS. Kokį storį dėjote? Kaip laiko apdailą?

2.Nežinau su rekuperatorium ar be jo jūsų namas, bet drėgmė labai mėgsta kauptis būtent apie langus.


1. Dejau, kad man tik pries koki men padare, kol kas stovi smile.gif - 10 cm storis. Ai dar prismeigiavo ji.

2. planuoju dar tik rekupa. I ta tema, gal kas pasisakys apie sita http://www.eko2silum...-vl-100u5-e-131 rekuperatoriu mano mazam namukui?? Kokia butu nuomone? Jo irengimo ir pacio irenginio kina 2000lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinka_2010: 10 gruodžio 2013 - 19:57