QUOTE(mindaugam @ 2013 11 18, 23:02)
Nematau pliusų inverterinio siurblio, išskyrus mažesnį įsijungimų skaičių.
Nesu ekspertas, bet manau nėra taip paprasta, kaip atrodo. Pliusai atsiranda preciziškame valdyme, kaip valdiklis derina kompresoriaus apsukas su elektroniškai valdomo išsiplėtimo vožtuvo valdymu, lauko ventiliatoriaus (A2W ar A2A sistemose) apsūkų valdymu, gal būt - cirkuliacinio/cirkuliacinių siurblių apsukų valdymu. Teko matyti gana sudėtingų valdiklių, su atnaujinamu soft'u ir vartotojo ar montuotojo keičiamais parametrais... nesakau kad tai yra absoliutus gėris, bet visuotinė skaitmenizacija neaplenkia ir ŠS. Va čia galimai ir atsiranda tie galimai +30% COP.
Dar toks neprofesionalus pastebėjimas - panašių parametrų (galia, freonas) neinverteriai dirba iki -7...-15C lauke, inverteriniai - iki -20...-25C. Čia oras - XX sistemos.
Papildyta:QUOTE(BangaS @ 2013 11 18, 22:22)
Oro temperatūrai pakelti iki +45C reiks bent +60C šilumnešio, tai būtų peilis ŠS COP'ui. Taip pat būtų patiekiama daugiau šviežio oro kai paspaudžia šaltukas, kas padidintų nuostolius dėl ventiliacijos. Aišku čia tik kai už lango -5C...-10C, tai gal ir ne taip jau baisu.
Jei šilumnešis - freonas, tai nematau didelės problemos. Vandeniu orą šildyti iki +45C bus sudėtingiau, bet be delta t šilumokaičio galia priklauso ir nuo darbinio ploto.
Kodėl išorinio siurblio bloko nepamaitinus šalinamu oru? Jis energetiškai labai "riebus" - įvertinus entalpiją. Apledėjimas gali būti problema, bet nuostoliai dėl ventiliacijos tikrai ne padidėtų.
Ypač jūsų ir mano atveju - su ŽŠ