QUOTE(Vilienė @ 2013 11 17, 16:42)
Ne labai patikimi šaltiniai teigia, kad DC inverteris COP pagerina 30%. Jei jie bent per pusę teisūs - ne inverterinio rinktis prasmės nėra. Kainų skirtumas - labai ne didelis.
Norint, kad inverterinis ŠS pagerintų bendrą sezono COP net 30% lyginant su paprastu ŠS tai net sunku sugalvoti kokios turėtų būti aplinkybės. Gal čia paimtas pvz kai ŠS išsijunginėja kas kelias minutes, arba vertikalus kolektorius yra labai ženkliai per trumpas ir gerai veikia tik prie dalinio apkrovimo ir/arba labai per didelės galios kompresoriaus. Dar vienas paaiškinimas būtų toks pat kaip ir KKK be akumuliacinės neefektyvumas. Karkasiniame name temperatūra su galingu neinverteriniu ŠS gali ženkliai šokinėti, kas sukeltų didesnį šilumos poreikį, nei pastovios temperatūros name. Pabuvus +24C vėliau prie +19C pasidaro labai šalta, o gyvenant pastoviai +20C nejaučiamas šaltis.
Jeigu viskas subalansuota su protu tai tokio skirtumo negalėtų būti.
Jeigu kainų skirtumas nedidelis, tuomet verta rinktis inverterinį, nes prie jo lengviau viską efektyviai priderinti. O prie on/off ŠS jau bus sunkiau prisitaikyti ir ne visais atvejais bus pasiektas toks pat geras rezultatas kaip ir su inverteriniu.
Tik pasyvaus namo atveju aplinkybės palankesnės nei standarto.
Būčiau ir aš inverterinį išsirinkęs jeigu kainų skirtumas būtų mažesnis nei 30%.
QUOTE(Vilienė @ 2013 11 17, 16:42)
Gal galite plačiau argumentuoti, kodėl tokį siurblį "reiktų išmesti"?
Jeigu dėl ventiliacijos prarandama 20% pastato su rekuperacija šilumos tai
be rekuperatoriaus jie padidėtų bent 4 kartus (esant rekuperacijos n.k. 75%)
Tai padidintų bendrus šilumos nuostolius ~60%.
Pastačius ŠS oras-oras ir maitinant jį ventiliacijos ir aplinkos oro mišiniu, kuris prie -2C lauko temp būtų apie +10C. Puse šilumos iš šiltesnio oro, likusi pusė iš aplinkos. 50% nes maždaug tiek būtų prarandama(ir grąžinama) per ventiliaciją.
Taigi orui sušilus nuo -2C iki +10C COP nepagerėtų 60%.
Max. 25% pagerėjimas ŠS COP, bet 60% padidėję šilumos nuostoliai dėl ventiliacijos. Kur čia biznis?
QUOTE(Vilienė @ 2013 11 17, 16:42)
350m3/h x (50C-22C) x 0,36 = 3528W arba
400m3/h x (45C-22C) x 0,36 = 3312W
Oro temperatūrai pakelti iki +45C reiks bent +60C šilumnešio, tai būtų peilis ŠS COP'ui. Taip pat būtų patiekiama daugiau šviežio oro kai paspaudžia šaltukas, kas padidintų nuostolius dėl ventiliacijos. Aišku čia tik kai už lango -5C...-10C, tai gal ir ne taip jau baisu.
QUOTE(Vilienė @ 2013 11 17, 16:42)
Grindinis padės efektyviai išnaudoti tik grindų termomasę, likusi , kaip ir orinio šildymo atveju, dirbs per orą - sušils nuo patalpų oro.
Tik grindys yra 40-60 tonų. Pas mane dar bus modifikuota Teriva perdanga be blokelių, bet su retai (2m/1m2) išvedžiotais vamzdeliais. Ir dar po du sprindžius sienų nuo pamato ir nuo perdangos galime drasiai įskaičiuoti į aktyvią termomasę grindinio šildymo atveju.
Taigi mano planuojamu atveju bus ~70% aktyvios termomasės. Nesakau, kad tai optimalu kiekvienam, bet neinverterinio galingo ŠS atveju tai padės pažeminti šilumnešio temperatūrą iki minimumo.
Sunku paskaičiuoti kiek šios inercijos sumažėtų orinio šildymo atveju imant paros laikotarpį, bet manau kad bent tris kartus. Tai galima būtų įsivaizduoti pastatant 10kW orinį pečiuką, įjungiant jį vieną kartą (kelias val.) paroje ir stebint kaip šokinės oro temperatūra. Net monolitiniame name bus gan dideli šuoliai. O 10kW vandeninis grindinis šildymas tokio temperatūrų skirtumo nesukeltų niekaip panašiame name. Aišku, inverteriniam ŠS termomasė neaktuali, o įsisavintį saulės šilumą, visgi, grindinio vamzdeliai šiek tiek padėtų.
Todėl ir dauguma oras-oras ŠS yra jau seniai yra inverteriniai (pastoviai veikiantys), o gruntas-vanduo rinkoje tai dar "naujovė".
O kur dar pavasarinė saulės kolektorių šiluma nutekinama į grindis. Orio šildymo atveju nebeišeitų to pilnai išnaudoti. Net ir per dvi paras šviečiant saulei žiemą visa namo masė nevirstų aktyvia termomase be vamzdelių grindyse/perdangoje, o su vandens pagalba ši šiluma būtų įsisavinama ir išsaugoma maksimaliai.
Jeigu pas mane temperatūra nukritinės ne daugiau kaip 1C per parą prie -15C tai gal ir aš pagalvosiu dar kartą ar verta instaliuoti vandeninę šilumos paskirstymo sistemą naujai statomame PN.