Įkraunama...
Įkraunama...

Autistukai

QUOTE(AisteB3 @ 2013 11 14, 02:29)
Ačiū uz atsakymą. O įdomu būtų, kaip jūs tas emocijas kontroliuojate? Nes mums tai dar kol kas misija neįmanoma. Dazniausiai. Aišku, tikiuosi, kad ateityje ir mes išmoksim tas isterijas suvaldyti.

Na nevisada ir mūms tai pavyksta, kai jau matau kad artėja isteriją stengiuosi kalbėdama raminti, ir jis pats bando nusiraminti. g.gif, žinoma dažnokai nepavyksta, bet mes mokomės ax.gif. Tikriausia visiškai jų suvaldyti neimanoma.
Atsakyti
QUOTE(Gvaizdė @ 2013 11 14, 12:26)
Buvom užsiėmimuose su keliais autistiškais vaikais, tai galiu palyginti ir  pasakyti, kad vos pora tokių, kaip mūsiškiai sukuria tokį balagą blush2.gif . Linkstu prie to, kad mūsų atveju geriausia būt tarp "normalių". Tarkim šventėm gimtadienį buvo trys berniukai mano sūnaus amžiaus. Jie 4 val. kartu ištisai pražaidė (gaudė, šoko, slėpėsi po laiptais, nurinkinėjo gardumynus nuo saldaus stalo), nė karto nesusipešė (kiek mačiau). Nebuvo žaislų, jiems tiesiog buvo malonu šėlti kartu.


Drysciau papriestarauti mirksiukas.gif Dirbau ir bendrojo ugdymo darzelyje, kuriame buvo autistiskas vaikas ir dirbu spec autistu grupeje - tad tikrai turiu ka lyginti. Bendrojo lavinimo darzelyje vaika tikrai kele labai daug problemu, tevai, vaikai buvo juo nepatenkinti, aukletojos irgi (nors tikrai zmogiskos jos ir ne monstres - tiesiog labai sunku dirbti su 19 vaiku+vienu autistisku, kuris isterikuoja, agresyviai elgiasi, budingas jam priestaraujantis elgesys visame kame), aisku jei vaikas is tu hipoaktyviu - tada jis nekliuna niekam, bet ka jis is to gauna? g.gif
Del judriu zaidimu - jo, autistukams jie lengviausi - nes nereikia zaisti - tik begioti kartu ir visiems linksma, juokinga rolleyes.gif O normalaus zaidimo - jie nemoka...
Gero elgesio pavyzdys - sutinku - tikrai geras dalykas - bet ka gauna vaikas toje grupeje? ar jis atlieka darbelius, ar jis ko nors ismoksta - ar til linksmai pralaksto? Kokia spec pagalba gauna? Kiek realiai yra tenkinami vaiko poreikiai?

Taip, spec grupeje (ne siaip, o autistuku) - yra to balagano tam tikrais momentais (valgymo, persirengimo, ejimo miegoti) - ir tai naturalu, nes jiems tai sukelia kazkoki stresa, is ju reikalaujama to, kas jiems sunkiau sekasi, ar ko jie nenori, pradzioje tas pats budavo ir ugdymo metu - bet tas balaganas mazeja, vaikai koncentruojasi i veikla ir dirba patys, kiek tai imanoma, mokomi zaisti, spresti susidariusias situacijas. Pradzioje gali atrodyti kad beprotnamis - bet jei jame pabuni ilgiau - supranti - kad nera viskas taip blogai ir realiai naudos is to tikrai kur kas daugiau.

Nesakau kad tai reikalinga visiems, tikrai yra autistuku - kurie puikiai gali adaptuotis ir bendrojo ugdymo istaigoje, bet tada turetu buti lengvesne autizmo forma ir didelis, tikslingas darbas namuose 4u.gif
Atsakyti
kriiste o as tokia pasimetus,man atrodo kad maniskiams nei ten,nei ten nebutu gerai... sunkios dienos kazkokios,tai pykta ant viso pasaulio,vaikas uzkimes,nes klike darze 40 min,tipo jus saket prie jo nelist kai isterikuoja,taip nelist bet ne 40 min,jei duodi jam paklikt,ir vis paklausi ar jau gana,ar ateisi,labai greitai jis buna sukalbamas,ir net nereikalauja ko reikejo pries tai...namie turim vieta pasisedejimui,apsiraminimui,ko jie negali tureti tokios.... Adomas eina i darza po pietu,kai jau jo auklytes,kuri yra vaikams su spec poreikiais nebera,klausimas kodel berniukus nesukeicia vietomes,juk Adomui laika daugiau pagalbos bandant integruotis,aisku patogu yra ateina ,atsiseda i kampa prie masinu ir nieko nereikia...nu pykta as kazkokia... darzas gavo pinigus kad berniukams butu pasakdytas papildomas zmogus, ir tai tik 15 val per sav,klausimas kodel tas zmogus dirba kai nei vieno is mano vaiku darze nebuna????
Atsakyti
QUOTE(mentas @ 2013 11 14, 21:23)
kriiste o as tokia pasimetus,man atrodo kad maniskiams nei ten,nei ten nebutu gerai... sunkios dienos kazkokios,tai pykta ant viso pasaulio,vaikas uzkimes,nes klike darze 40 min,tipo jus saket prie jo nelist kai isterikuoja,taip nelist bet ne 40 min,jei  duodi jam paklikt,ir vis paklausi ar jau gana,ar ateisi,labai greitai jis buna sukalbamas,ir net nereikalauja ko reikejo pries tai...namie turim vieta pasisedejimui,apsiraminimui,ko jie negali tureti tokios....  Adomas eina i darza po pietu,kai jau jo auklytes,kuri yra vaikams su spec poreikiais nebera,klausimas kodel berniukus nesukeicia vietomes,juk Adomui laika daugiau pagalbos bandant integruotis,aisku patogu yra ateina ,atsiseda i kampa prie masinu ir nieko nereikia...nu pykta as kazkokia... darzas gavo pinigus kad berniukams butu pasakdytas papildomas zmogus, ir tai tik 15 val per sav,klausimas kodel tas zmogus dirba kai nei vieno is mano vaiku darze nebuna????

bet juk jus ne LT - tad negaliu nieko komentuot... ir LT negaliu komentuot - tik tai ka maciau ir su kuo esu susijus 4u.gif

o tos isterijos jus gasdina? tas klykimas? Kaip jus su tuo tvarkotes? Naturalu kad jos klausia, nes kiekvienas vaikas individualus ir kuo greiciau ir iprasciau darzely bus imamasi veiksmu - tuo adaptacija bus lengvesne... 40 min klykimo - dar nera labai daug - ziurint ka jis tuo metu dare, ka jo aukletoja dare mirksiukas.gif . Suprantu kad jums baisu, kad jums gaila vaiko - bet nebutinai viskas yra tik blogai unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 11 13, 21:21)
nu va Atene, irodem tau kad nesi vienas lauke karys g.gif , visoms mums lemta kursa pakartoti lotuliukas.gif

4u.gif Turbūt man jau taip lemta, kai atėjau į mokyklą būdama 7 metų, taip ir nebeišeinu, darbe -pamokos, namuose- pamokos ir namų darbai, savaitgaliais- mano arba mokinių koncertai... doh.gif doh.gif , oi, kaip aš laukiu vasaros...
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2013 11 14, 22:10)
4u.gif Turbūt man jau taip lemta, kai atėjau į mokyklą būdama 7 metų, taip ir nebeišeinu, darbe -pamokos, namuose- pamokos ir namų darbai, savaitgaliais- mano arba mokinių koncertai... doh.gif  doh.gif , oi, kaip aš laukiu vasaros...

nu jau taip ir vasaros - gi dar sniegu nepasidziaugem wub.gif , pirma kaledu sulaukim blush2.gif
Atsakyti
kriiste cia as labiau isilejau...nera kam ir pasiguost... del tu isteriju tai pries puse metu nieko net nesakyciau,bet pasekem labai daug ju kontrolevime,mazineme ir tt,todel kodel neiti su jo i kontakta jei jis tikrai eina....
Atsakyti
QUOTE(mentas @ 2013 11 14, 22:20)
kriiste cia as labiau isilejau...nera kam ir pasiguost... del tu isteriju tai pries puse metu nieko net nesakyciau,bet pasekem labai daug ju kontrolevime,mazineme ir tt,todel kodel neiti su jo i kontakta jei jis tikrai eina....

aisku group.gif
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif

Gal galit patart, arba gal buvot su tuo susidure.
Kokios sunu veisles tinka tokiems kaip musu vaikams. Kantrios ,ramios, draugiskos.
Maniskis dar tik 3 m bet mastau i ateiti. Seip pas ji daignoze F83, bet kuo toliau tuo labiau lenda autizmo bruozai, tai tik laiko klausimas kada ta diagnoze patvirtins.
Vaiksciot ismoko tik sia vasara, nieko nekalba, pats nevalgo ir negeria, daro i pampersus. Na savarankiskumas labai zemai. Su vaikais nebendrauja. Sakau gal suo padetu kazkiek, uztat ir domiuosi. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Fera82 @ 2013 11 15, 09:33)
Labas rytas 4u.gif

Gal galit patart, arba gal buvot su tuo susidure.
Kokios sunu veisles tinka tokiems kaip musu vaikams. Kantrios ,ramios, draugiskos.
Maniskis dar tik 3 m bet mastau i ateiti. Seip pas ji daignoze F83, bet kuo toliau tuo labiau lenda autizmo bruozai, tai tik laiko klausimas kada ta diagnoze patvirtins.
Vaiksciot ismoko tik sia vasara, nieko nekalba, pats nevalgo ir negeria, daro i pampersus. Na savarankiskumas labai zemai. Su vaikais nebendrauja. Sakau gal suo padetu kazkiek, uztat ir domiuosi. smile.gif

Skaičiau, kad labai neblogi šiuo atveju yra auksiniai retriveriai. Aš irgi apie tai galvojau, bet paskui paaiškėjo kad maniškis alergiškas.
Atsakyti
QUOTE(Fera82 @ 2013 11 15, 10:33)
Labas rytas 4u.gif

Gal galit patart, arba gal buvot su tuo susidure.
Kokios sunu veisles tinka tokiems kaip musu vaikams. Kantrios ,ramios, draugiskos.
Maniskis dar tik 3 m bet mastau i ateiti. Seip pas ji daignoze F83, bet kuo toliau tuo labiau lenda autizmo bruozai, tai tik laiko klausimas kada ta diagnoze patvirtins.
Vaiksciot ismoko tik sia vasara, nieko nekalba, pats nevalgo ir negeria, daro i pampersus. Na savarankiskumas labai zemai. Su vaikais nebendrauja. Sakau gal suo padetu kazkiek, uztat ir domiuosi. smile.gif


Katinai labiau rekomenduojami. Mums katinas labai padejo.
Atsakyti
vat ir as masciau apie katina,bet berniukai turi BA ir siaip IgE visad didelis,nors alergijos saltinis neaiskus
Atsakyti