Įkraunama...
Įkraunama...

Autistukai

QUOTE(begemote @ 2013 10 29, 15:08)
Kaip gera grizti i senas vezes  rolleyes.gif Jurates ligos baigesi ir sia savaite vel keliaujam kasryt i darzeli, namuose nuslugo itampa, abiem reikejo atitrukti vienai nuo kitos. Rodos, kas cia tokio tos 4-4,5val atskirai, bet oho koks tai geris  smile.gif


cia be abejo yra didelis GERIS. Man net valanda kai isleisdavo pasiganyt nuo vaiku - buvo diiiiidele parama thumbup.gif Pernai dar mazoji kai ejo i darzeli - as gryzdavau is darbo anksciau - turedavau nors pora valandu sau vienai, deja siemet nebera to malonumo, ji dazniausiai gryzta pirma ir laukia manes doh.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 10 29, 18:35)
cia be abejo yra didelis GERIS. Man net valanda kai isleisdavo pasiganyt nuo vaiku - buvo diiiiidele parama thumbup.gif Pernai dar mazoji kai ejo i darzeli - as gryzdavau is darbo anksciau - turedavau nors pora valandu sau vienai, deja siemet nebera to malonumo, ji dazniausiai gryzta pirma ir laukia manes doh.gif  unsure.gif

jo, labai sunku, kai visai nera laiko pabuti "su savimi", perkrauti smegenu, juk musu vaikuciai itin reiklus, bent jau manoji. Daug rasoma, kad jie megsta buti vieni, bet Jurate net jei zaidzia viena, nori, kad as buciau salia, i kita kambari net negaliu be jos pritarimo iseiti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(begemote @ 2013 10 29, 21:02)
jo, labai sunku, kai visai nera laiko pabuti "su savimi", perkrauti smegenu, juk musu vaikuciai itin reiklus, bent jau manoji. Daug rasoma, kad jie megsta buti vieni, bet Jurate net jei zaidzia viena, nori, kad as buciau salia, i kita kambari net negaliu be jos pritarimo iseiti  rolleyes.gif

nereik suprast to "nori buti vieni" tiesiogiai - juk dauguma ju nesidomi tavimi kaip zaidimu partneriu, tiesiog kaip objektu ju kambaryje ar pagalbos irankiu...

Taip, musu vaikai reiklus, bet man su vyresniuoju, "ne tokiu reikliu" - reikedavo ziauriai tu pabegimu nuo visko - nuo jo, nuo namu, nuo bile ko doh.gif lotuliukas.gif Gryzus atrodydavo kad net myliu labiau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 10 29, 21:08)
nereik suprast to "nori buti vieni" tiesiogiai - juk dauguma ju nesidomi tavimi kaip zaidimu partneriu, tiesiog kaip objektu ju kambaryje ar pagalbos irankiu...

Taip, musu vaikai reiklus, bet man su vyresniuoju, "ne tokiu reikliu" - reikedavo ziauriai tu pabegimu nuo visko - nuo jo,  nuo namu, nuo bile ko doh.gif  lotuliukas.gif Gryzus atrodydavo kad net myliu labiau lotuliukas.gif

Na taip, suprantu, kad esu jos pagalbos irankis, juokauju, kad ji tampo mane visur kaip koki meskiuka Tedi biggrin.gif
Nuo vyresnelio as irgi noredavau pabegt, o pabegusi jausdavau kalte, kad kokia esu bloga mama blush2.gif Dabar suprantu, kad tai zmogiska smile.gif
Atsakyti
QUOTE(begemote @ 2013 10 29, 21:39)
Na taip, suprantu, kad esu jos pagalbos irankis, juokauju, kad ji tampo mane visur kaip koki meskiuka Tedi  biggrin.gif
Nuo vyresnelio as irgi noredavau pabegt, o pabegusi jausdavau kalte, kad kokia esu bloga mama blush2.gif  Dabar suprantu, kad tai zmogiska smile.gif

drinks_cheers.gif , su vyresneliu mane irgi sazine grauze, del tu pabegimu nuo mazosios - dar labiau grauze, jauciaus toookia kalta, bet kai negali keist situacijos - keiti poziuri lotuliukas.gif Dabar laikaus to poziurio, kad as atskiras zmogus, vaikai atskiri, as nesu ju dalis, tik padedu jiems kapanotis gyvenime - bet turiu teisiu ir i asmenini gyvenima, laime 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 10 29, 21:50)
drinks_cheers.gif , su vyresneliu mane irgi sazine grauze, del tu pabegimu nuo mazosios - dar labiau grauze, jauciaus toookia kalta, bet kai negali keist situacijos - keiti poziuri lotuliukas.gif Dabar laikaus to poziurio, kad as atskiras zmogus, vaikai atskiri, as nesu ju dalis, tik padedu jiems kapanotis gyvenime - bet turiu teisiu ir i asmenini gyvenima, laime 4u.gif

tas asmeninis gyvenimas priklauso nuo to, kiek savarankiski vaikai uzauga, kazin ar kada beturesiu asmenini gyvenima, bet kaip jau bus-taip smile.gif
Atsakyti
QUOTE(begemote @ 2013 10 29, 22:01)
tas asmeninis gyvenimas priklauso nuo to, kiek savarankiski vaikai uzauga, kazin ar kada beturesiu asmenini gyvenima, bet kaip jau bus-taip  smile.gif


jie patys savarankiski neuzauga schmoll.gif , reikia to mokinti nuolat... ale va ta kalte kazkokia - nu nesakyk, yra tas jausmas, lyg mes pacios butumem atsakingos, kad jie tokie... padaro savo - pradedam jiems pataikauti, jiems daugiau padeti - juk jie nemoka, jie negali, jie vargsiukai... Bet jie ne tokie, jie sveiki normalus vaikai rolleyes.gif Tik juos sunkiau ismokinti, bet imanoma... Zmones suniukus, papugas ismokina, vistas - o cia zmogeliukai rolleyes.gif
Atsakyti
kriste ale kaip gerai pasakei,siandien isejau tvarkyt kiema,na ir maziukai mano su manim aisku, daviau sluota sluokit,aisku daugiau isnesiuoja lapu nei sluojabet kai teko rinkt,daviau kibira didziuli ir vienas maniskiu taip darbavosi,kad man kylo klausimas,kodel neduodu jiems jokiu namu ruosos darbu.... g.gif tikrai gali,na mano atveju gal kiek sudetingiau ,nes faktas kad bus mustines ( nors ir tai visiskai neautistiniu broliu ,sesiu non-stop mustines)
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 10 29, 22:09)
jie patys savarankiski neuzauga schmoll.gif , reikia to mokinti nuolat... ale va ta kalte kazkokia - nu nesakyk, yra tas jausmas, lyg mes pacios butumem atsakingos, kad jie tokie... padaro savo - pradedam jiems pataikauti, jiems daugiau padeti - juk jie nemoka, jie negali, jie vargsiukai... Bet jie ne tokie, jie sveiki normalus vaikai rolleyes.gif Tik juos sunkiau ismokinti, bet imanoma... Zmones suniukus, papugas ismokina, vistas - o cia zmogeliukai rolleyes.gif

nezinau, as kolkas nesuprantu kaip ja ismokint ko nors, ji daro tai, ko tuo metu uzsinori, net jei moka kazka padaryt, bet nenores ir nedarys. Galeciau kaip tas papugeles ar suniukus, padarius kazka gero-paskatint, bet jei duosiu saldaini, tai ji reikalaus dar ir dar, o jei sakysiu-ne, pirma padaryk ta ir ana, ji prades rekti, nes saldainio nores, bet daryti-ne.
Bet visgi ji mane nustebina kartais, pvz.; neseniai pamaciau, kad moka uzsimauti koines, po keliu dienu ir batukus, atsisegti megztuko uztrauktuka ir nusivilkt, paskui-valgyti su sauksteliu smile.gif Tik beda, kad kaip ir sakiau, daro tai kada uzsimano rolleyes.gif
Vat nu niekaip nepagaunu, kaip prie jos prisikapstyti, kad ji klausytu nurodymu g.gif
Nezinau ir kiek ji supranta ka aiskinu. Pvz.: siandien ryte oziavosi, nenorejo duoti tvarkyti plauku, rengtis. Uzpykau, sakau, as einu ruostis, bet jei neleisi suristi plauku ir aprengti, tai neisi i darzeli pas vaikus. Pati negalejau patiketi, bet suveike, nebeliko jokio pasipriesinimo, mat darzelis jai- svente ax.gif
Atsakyti
QUOTE(begemote @ 2013 10 30, 15:54)
Vat nu niekaip nepagaunu, kaip prie jos prisikapstyti, kad ji klausytu nurodymu  g.gif
Nezinau ir kiek ji supranta ka aiskinu. Pvz.: siandien ryte oziavosi, nenorejo duoti tvarkyti plauku, rengtis. Uzpykau, sakau, as einu ruostis, bet jei neleisi suristi plauku ir aprengti, tai neisi i darzeli pas vaikus. Pati negalejau patiketi, bet suveike, nebeliko jokio pasipriesinimo, mat darzelis jai- svente  ax.gif


o jei butu nesileidusi tvarkyt?
butum nevedusi?

mano autistas viska supranta LABAI tiesiogiai.
todel tokie grasinimai jau senai uzmirsti. galiu grasint tik tokiais veiksmais, kuriuos realiai ir atliksiu.
o tokie kaip paliksiu viena, nesivesiu pas mociute ar pan.... atsisuktu pries mane pacia, nes nei vieno palikciau nei ka.
Atsakyti
QUOTE(begemote @ 2013 10 30, 15:54)
nezinau, as kolkas nesuprantu kaip ja ismokint ko nors, ji daro tai, ko tuo metu uzsinori, net jei moka kazka padaryt, bet nenores ir nedarys. Galeciau kaip tas papugeles ar suniukus, padarius kazka gero-paskatint, bet jei duosiu saldaini, tai ji reikalaus dar ir dar, o jei sakysiu-ne, pirma padaryk ta ir ana, ji prades rekti, nes saldainio nores, bet daryti-ne.
Bet visgi ji mane nustebina kartais, pvz.; neseniai pamaciau, kad moka uzsimauti koines, po keliu dienu ir batukus, atsisegti megztuko uztrauktuka ir nusivilkt, paskui-valgyti su sauksteliu  smile.gif Tik beda, kad kaip ir sakiau, daro tai kada uzsimano  rolleyes.gif
Vat nu niekaip nepagaunu, kaip prie jos prisikapstyti, kad ji klausytu nurodymu  g.gif
Nezinau ir kiek ji supranta ka aiskinu. Pvz.: siandien ryte oziavosi, nenorejo duoti tvarkyti plauku, rengtis. Uzpykau, sakau, as einu ruostis, bet jei neleisi suristi plauku ir aprengti, tai neisi i darzeli pas vaikus. Pati negalejau patiketi, bet suveike, nebeliko jokio pasipriesinimo, mat darzelis jai- svente  ax.gif


cia jau yra pasekme... Pernai turejau visa grupe tokiu nesirengianciu - kieno mamytes suprato esme ir padejo - vaikai siemet nekelia jokiu problemu - rengiasi patys rolleyes.gif thumbup.gif Bet jei jie zino - paspiegsiu ir busiu aprengtas - kodel ne??? ir as taip daryciau cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 10 30, 16:08)
cia jau yra pasekme... Pernai turejau visa grupe tokiu nesirengianciu - kieno mamytes suprato esme ir padejo - vaikai siemet nekelia jokiu problemu - rengiasi patys rolleyes.gif  thumbup.gif Bet jei jie zino - paspiegsiu ir busiu aprengtas - kodel ne??? ir as taip daryciau cool.gif


ir kaip gi padejo?
Atsakyti