Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(inc @ 2013 09 24, 15:35)
tai čia tie makro žiedai ar dar koks pribumbasas? kaip jie veikia?
ne ne, aš nieko prieš ir ką kito pirkt. tiesiog ieškausi kas geriau  mirksiukas.gif

nu gal lietuviskai ir taip vadinasi.
Siaip, galutinis rezultatas panasus: prarandi fokusa i begalybe, gauni mazesni MFD, todel gali sumazint subject distance ir gauti didesni magnification ratio.

Tik extension tube nera stiklu, todel nenukencia nuotraukos kokybe. O su pigiais filtrais kazin ar kosmosa isspausi. Bet gal tau kosmoso ir nereikia.

Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Gal kartais lankėte ir galite parekomenduoti vienos dienos kursus pradedantisiems fotografams? Būčiau dėkinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 24, 09:21)
Kas nueis į šią parodą ir pasipasakos apie tai temoje, išsiųsiu gražų atviruką smile.gif

Aš į šitą parodą ruošiaus eiti jau nuo tada, kai (berods būtent tu tai ir padarei) apie ją pirmą kartą buvo parašyta forume, tik vis dar neradau laiko / progos. Bet tikrai nueisiu. Dabar sakys visi, kad Opšra į parodas vaikšto tik dėl atvirukų sad.gif
biggrin.gif
Trūksta tiek laiko, tiek ir truputį ūpo prisėsti prie tolesnių namų darbų. Galvoj prabėga idėjos, bet greitai atsimeta dėl per sudėtingo įgyvendinimo, dėl dar visokių pasiteisinimų... Kol kas mokausi skaitydama ir žiūrėdama, ir pradedu bijoti, kad man tai pradės net labiau patikti nei pats fotografavimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 24 rugsėjo 2013 - 16:35
QUOTE(robobebras @ 2013 09 24, 15:29)
nu gal lietuviskai ir taip vadinasi.
Siaip, galutinis rezultatas panasus: prarandi fokusa i begalybe, gauni mazesni MFD, todel gali sumazint subject distance ir gauti didesni magnification ratio.

Tik extension tube nera stiklu, todel nenukencia nuotraukos kokybe. O su pigiais filtrais kazin ar kosmosa isspausi. Bet gal tau kosmoso ir nereikia.


ne ne, man kosmoso nereik wink.gif man makro tik retsykiais reiktų, o ir tarkim kraštai fotkėje man nėr bais svarbu, kad nukentėtų.
aš va šitą žiūrėjausi photiix rinkinuką
o kokią ta tūbą geriau rinktis? ar joms yra kokie reikalavimai, o gal kokios konkrečios firmos geriau žiūrėtis? šiaip man net nereikia tų didelių x, o užtektų ir 1, 2 ar 4. Na o dėt galvoju ant canon su sigma 50mm
Atsakyti
QUOTE(inc @ 2013 09 24, 18:24)
ne ne, man kosmoso nereik wink.gif man makro tik retsykiais reiktų, o ir tarkim kraštai fotkėje man nėr bais svarbu, kad nukentėtų.
aš va šitą žiūrėjausi  photiix rinkinuką
o kokią ta tūbą geriau rinktis? ar joms yra kokie reikalavimai, o gal kokios konkrečios firmos geriau žiūrėtis? šiaip man net nereikia tų didelių x, o užtektų ir 1, 2 ar 4. Na o dėt galvoju ant canon su sigma 50mm


asmeniškai aš turiu extension'us, kokybės neprideda, bet per daug ir neatima, tik tiek, kad šviesos prarandi.. o dėl tų uždedamų vietoj filtro, tai pati pagalvok, kas gausis, čia panašiai bus kaip per stiklo paketą fotografuoti, net jeigu ir švarus, tai chromatinių aberacijų nesugaudysi nė per kur biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 24, 08:21)
Tęsiu skatinimo programą.
Kas nueis į šią parodą ir pasipasakos apie tai temoje, išsiųsiu gražų atviruką smile.gif


QUOTE(Veronika~ @ 2013 09 24, 10:59)
Jau buvom smile.gif Reikia prisiruosti ir parasyti ispudzius:)



QUOTE(Opšra @ 2013 09 24, 16:35)
Aš į šitą parodą ruošiaus eiti jau nuo tada, kai (...)... Bet tikrai nueisiu(...)


Aha. Belieka dar man prisiruošti ir vėl bus šv. atvirukų gavėjų trijulė smile.gif Nors.., kai pagalvoji, nuo ko susirgai, tuo ir gydykis. Gal pabandyt? Nes jau ima lengva panika dėl užsitęsusio iškritimo, bjauriausia, kad galvą kone be perstojo skauda, o ji, kaip tyčia, itin reikalinga tiek fotografijai, tiek pliurpimui, o ir apskritai buityje nepamaišytų biggrin.gif
***
Jūs su foto dokumentams gal geriau sutariate? Pasidariau šiandien - eilinį kartą - prietranka iš Rūgpienių kaimo biggrin.gif
***
Atsakyti
QUOTE(Darkas @ 2013 09 24, 18:41)
asmeniškai aš turiu extension'us, kokybės neprideda, bet per daug ir neatima, tik tiek, kad šviesos prarandi.. o dėl tų uždedamų vietoj filtro, tai pati pagalvok, kas gausis, čia panašiai bus kaip per stiklo paketą fotografuoti, net jeigu ir švarus, tai chromatinių aberacijų nesugaudysi nė per kur biggrin.gif


Aga, gerai sakai. Jau persigalvojau ir žiūriu žiedus mirksiukas.gif
Sakyk, o tu su ar be autofokuso turi? Ir ar jo be proto kažin reik, ar ne? Lietuvoj pirkai?

tai gal vertas tada dėmesio būtų Prailginimo žiedas Marumi. Jis ir AF palaiko g.gif

o tu kur minėjai, tai šitas būtų, taip ? palyginus brangus gaunasi su tuo Marumi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo inc: 24 rugsėjo 2013 - 20:10
QUOTE(inc @ 2013 09 24, 20:57)
Aga, gerai sakai. Jau persigalvojau ir žiūriu žiedus  mirksiukas.gif
Sakyk, o tu su ar be autofokuso turi? Ir ar jo be proto kažin reik, ar ne? Lietuvoj pirkai?


pirkau išganingąjame ebay.co.uk, iš kiniečių, be autofokuso (gal kokius 5 svarus tekainavo), tačiau realiai ko gero net ir su autofokusu sunkiai pataikytum biggrin.gif užtenka vos vos pajudinti ir fokusas jau pabėgęs smile.gif o jeigu fotiką statai ant stovo, tai ir rankytėmis gali sufokusuoti be problemų smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Darkas: 24 rugsėjo 2013 - 20:18
QUOTE(Darkas @ 2013 09 24, 20:17)
pirkau išganingąjame ebay.co.uk, iš kiniečių, be autofokuso (gal kokius 5 svarus tekainavo), tačiau realiai ko gero net ir su autofokusu sunkiai pataikytum biggrin.gif užtenka vos vos pajudinti ir fokusas jau pabėgęs smile.gif o jeigu fotiką statai ant stovo, tai ir rankytėmis gali sufokusuoti be problemų smile.gif



jetau, kažin ar panos nesupyks, jog temą užgožiau visokiais makro blush2.gif

man dabar dar šovė mintis, kad jei jau toks balaganas su autofokusais, tai gal man tam reikalui panaudot nuo zenito tą M42 (lyg taip vadinasi), nes perėjimą canonui turiu g.gif ... na ir nusiperku iš kiniečių nebrangų be autofokuso tą makro žiedą g.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 09 24, 20:38)

Jūs su foto dokumentams gal geriau sutariate? Pasidariau šiandien - eilinį kartą - prietranka iš Rūgpienių kaimo biggrin.gif
***


gal duotų su PS pakoreguot? hihihi.gif

Jei rimtai- irgi niekada nebuvau patenkinta. Bet praeina kokie 5 metai, pasižiūri- ogi visai nieko, tiesiog liuks biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Darkas @ 2013 09 24, 19:41)
asmeniškai aš turiu extension'us, kokybės neprideda, bet per daug ir neatima, tik tiek, kad šviesos prarandi.. o dėl tų uždedamų vietoj filtro, tai pati pagalvok, kas gausis, čia panašiai bus kaip per stiklo paketą fotografuoti, net jeigu ir švarus, tai chromatinių aberacijų nesugaudysi nė per kur biggrin.gif

sviesos prarandi ir su tikru makro objektyvu.
o kokybes nei prideda nei atima.
Atsakyti
Sveikos visos smile.gif


Kokia butu jusu nuomone apie Morozov'o kursus? Neapsisprendziu blush2.gif

http://www.menine-foto.com/seminarai/
Atsakyti