Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Žiūriu kokias 20 minučių į tą savo pelėdą ir matau, kad pačios įtarimai apie čiuožimą į kairę pasitvirtina, į kadrą siaubingai lenda kreivosios baro durelės, tarp pirmos ir antros nuotraukų skirtumas per mažas, pelėdą traukčiau į kairę pusę, nes per daug į centrą išbėgo... Išimčiau, jei dar leistų, bet nebeleidžia. Tai tada tiesiog paklausiu - idėją išbrokijat kaip siaubingą ar yra prasmės pakartoti su lygiu horizontu?

P.S.: niekada gyvenime nemaniau ateisiant minčiai "norėčiau turėti gulsčiuką".
P.S. nr. 2: aš dar fotoaparato neturiu, bet jau noriu štatyvo, kuris dar prieš porą savaičių atrodė nesuprantamas nereikalingas daiktas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 13 rugsėjo 2013 - 22:29
ir grazi, ir protinga...buna ir taip.

user posted image


Atsakyti
QUOTE(Opšra @ 2013 09 13, 22:26)
Žiūriu kokias 20 minučių į tą savo pelėdą ir matau, kad pačios įtarimai apie čiuožimą į kairę pasitvirtina, į kadrą siaubingai lenda kreivosios baro durelės, tarp pirmos ir antros nuotraukų skirtumas per mažas, pelėdą traukčiau į kairę pusę, nes per daug į centrą išbėgo... Išimčiau, jei dar leistų, bet nebeleidžia. Tai tada tiesiog paklausiu - idėją išbrokijat kaip siaubingą ar yra prasmės pakartoti su lygiu horizontu?

P.S.: niekada gyvenime nemaniau ateisiant minčiai "norėčiau turėti gulsčiuką".
P.S. nr. 2: aš dar fotoaparato neturiu, bet jau noriu štatyvo, kuris dar prieš porą savaičių atrodė nesuprantamas nereikalingas daiktas.


ŽAVŪS NEVYKĖLIAI biggrin.gif
Čia ne apie ND smile.gif , tokia Tavo bibliotekos gyventoja. Tiesą sakant, aš puoliau knygų nugarėlių studijuoti ir "prablaivėjau" tik po Tavo savikritiško posto ar tosto smile.gif Taip, tiesink (trikojis kartais labai praverčia, kartais labai trukdo, apsieiti įmanoma, tad kol kas apsimesk norų negirdinti smile.gif). Idėjos brokyt nesiruošiu, man tinka, pelėda - išminties simbolis, knyga "Gyvenimo IŠMINTIES aforizmai" įspūdį tik sustiprina. Bet ar pablūdai ją kažin kur traukti užsimaniusi? Juk ji be 5 min. tobulai aukso pjūvių suvarpyta, patrauksi kairėn, viską tobulai sugadinsi, pelėda baladosis į kadro kraštą ir neatrodys labai čia reikalinga. Jei jau traukčiau, tai tik į priekį, bet man regis, kad nėra kur, lentyna baigiasi, o tupdyt ant kadro apačios nerekomenduočiau. Kiek nervina kažkoks defektas už pelėdos, bet restauruot baldo gal nesiūlysiu. Dar nelemtoji "Raudonoji mirties kaukė" man vėl užkliuvo, pakeisčiau ją mažesnio ūgio veikėja, nes tas kietakaktiškas rėmimasis į kadro ribas katarsio nesukelia smile.gif Tikiuos, kad ką ne ką supratai, galva nuo sielovados ir kūnogydos tuščia ir kiaura, o dar litaniją kartojau antrą kartą, nes pirmoji išlėkė į dausas, rrrr. A, beje, skirtumo man užtenka smile.gif Erdvumo trūksta, , bet pasitenkinčiau ir tokiu kaip nors.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 13 rugsėjo 2013 - 23:22
QUOTE(Iks @ 2013 09 14, 00:19)
ŽAVŪS NEVYKĖLIAI biggrin.gif
(...)

Ne veltui siaubo knyga ta kaukė, kur papuola - ten viską pasiaubina... biggrin.gif
Pelėdą aš noriu vos vos truktelti, tik tas penkias minutes, iki tobulesnio aukso pjūvio, nesiruošiu sparnu dengti baldo defekto, kuris ir pačią nervina, tik dar nesugalvojau, kokiu būdu jį užmaskuoti, kad ir į kadrą viskas sutilptų ir kiti sekcijos elementai nepradėtų matytis...
O jei trumpai - kai tik rasiu laiko, pakartosiu smile.gif
Niekaip nesugebu išmokti prieš viešinantis apžiūrėti galutinį kadrą iki galo, o ne tik ankstesniuose bandymuose trukdžiusias smulkmenas...
Lentynoje neturiu, bet (bandydama įsiteikti cool.gif) į kadrą su malonumu priimčiau Aristotelio "Apie sielą" biggrin.gif

P.K. (suprask, pamirštas klausimas biggrin.gif): ar pelėdos šešėlis nekrinta į akis? Nėra reikalo lempą nuo pelėdos užpakalio kur kitur perkelti?..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 13 rugsėjo 2013 - 23:36
QUOTE(Opšra @ 2013 09 13, 23:33)

P.K. (suprask, pamirštas klausimas biggrin.gif): ar pelėdos šešėlis nekrinta į akis? Nėra reikalo lempą nuo pelėdos užpakalio kur kitur perkelti?..
;

Perejau prie plansetes, nerandu joje nei lietuviu k. ( buvo), nei seseliu smile.gif . Ka gali zinot, gal kitos cioces pacia ideja sumals I miltus, tad del seseliu galvos nekvarsinciau kol kas. O apie siela mielai paskaityciau, kad galutinai uzsiknistu ar nusvistu protas smile.gif
Atsakyti
Ryto žiūriniai
Atsakyti
QUOTE(Opšra @ 2013 09 13, 23:02)
Labas vakaras tiems, kam negėda, esu pelėda... Kodėl tokia nusususi, paklausite? Nes graži ir protinga nebūsi...

ND nr. 2



Knygų fonas man patinka, pelėda, tiesą sakant, nelabai. Norėtųsi kažko labiau atsiskiriančio nuo fono, dabar - fonas margas, ir palėda marga.
O tą baldo defektą galima "nufotošopint" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(korete @ 2013 09 14, 08:50)
Knygų fonas man patinka, pelėda, tiesą sakant, nelabai. Norėtųsi kažko labiau atsiskiriančio nuo fono, dabar - fonas margas, ir palėda marga.
O tą baldo defektą galima "nufotošopint"  smile.gif

Gaaalima?.. bigsmile.gif Buvau šventai įsitikinusi, kad namų darbų nuotraukų negalima jokiais būdais niekaip apdoroti, tik perkelti iš kortelės į kompą ir dar šiltą dėti vertinimui. Bet išties, pirmam puslapy tik apie nekarpymą užsimenama... O horizontą irgi galiu photoshopu patiesinti? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Opšra @ 2013 09 14, 11:04)
Gaaalima?.. bigsmile.gif Buvau šventai įsitikinusi, kad namų darbų nuotraukų negalima jokiais būdais niekaip apdoroti, tik perkelti iš kortelės į kompą ir dar šiltą dėti vertinimui. Bet išties, pirmam puslapy tik apie nekarpymą užsimenama... O horizontą irgi galiu photoshopu patiesinti? biggrin.gif


Cituoju: *Nekarpykite namų darbų foto. Sužiūrėkite viską taip, kad nereiktų karpyti

Ir tau geriau bus, nereikės vargti, jei iškarto gerai padarysi, be PS ir pan. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 14 rugsėjo 2013 - 10:21
Say!
Pagaliau - misija "Atvirukas" pasiekė kulminaciją biggrin.gif , ką tik pašto dėžutėje aptikau šiuos du pamario vyrukus iš 1936 rudens Nidoje smile.gif Ačiūūūūū, labai pakėlė nuotaiką. Autorius vis tik mažiau girdėtas, ieškojau medžiagos google, bet nelabai daug teradau.

Antanas Naruševičius (1905-1996)

user posted image
Atsakyti
QUOTE(*briedis* @ 2013 09 14, 11:20)
Cituoju: *Nekarpykite namų darbų foto. Sužiūrėkite viską taip, kad nereiktų karpyti

Ir tau geriau bus, nereikės vargti, jei iškarto gerai padarysi, be PS ir pan. smile.gif

Kadangi šiandien laisvadienis, leisiu sau ir laisvai pasisakyti.
Nu briedi, nebegaliu, dievaži doh.gif Problemos su teksto suvokimu? Aš skaityti moku, rimtai, juk pati rašiau, kad SKAIČIAU apie karpymą, bet daugiau apie nieką neužsiminta. Ir man tikrai paprasčiau būtų truputį PS pasukti nuotraukėlę negu kad vėl išardyti pusę namų ir susirinkti savo fotostudiją, patikėk manim.
Bet kadangi "paprasčiau" aš nesiekiu, savo namų darbus tiesinsiu perfotografavimu. Nors ir vargti gerokai daugiau reikės.
O dabar pasižadu daugiau prie briedžio nesikabinėti, nes čia kaip galvą į sieną trankyti, žmogus skaito tai, ką nori skaityti, ir supranta taip, kaip nori suprasti. Lyg ir negaila, bet kartais nervai nelaiko.

QUOTE(Iks @ 2013 09 14, 11:23)

Valio valio valio! Džiaugiuos lyg pati būčiau antrą atviruką gavusi biggrin.gif
Atsakyti
Opšra, biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Turėjau galvoje, pirmuosius du paryškintus žodžius.

Tau bus į naudą, jei iš karto darysi teisingai ir nekoreguosi.

Senbuvių pasiklausk apie PS, bet mano manymu jo nereikia smile.gif

Aš darydama ND, ne tik namus išverčiau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 14 rugsėjo 2013 - 10:41