Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Winter Garden, visiškai pritariu Iks komentarams. TAIP smile.gif

[Gal galima trupinti pvz. WG ar pan.? biggrin.gif]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 13 rugsėjo 2013 - 16:30
Sveiki smile.gif

kadangi Say suteikė šansą praėjusio savaitgalio temai foto perdaryti, tai vėl rodaus smile.gif

Savas pyktis

user posted image

dar viena "variacija" flickr'e

čia

Būsiu dėkinga už visas nuomones ir pastabas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 09 13, 17:23)
Grįžtant prie Winter Garden. Primink, tai pirmas ar ne 1ND bandymas? Ką galiu pasakyti? Pakankamai tvarkingas, pakankamai estetiškas. Norėtųsi kiek šviesiau. Truputį erzina sujungimo linija kairėje, deš. - kažkokie keistoki zigzagai (?). Šakelė prie butelio perteklinė, ji kompozicijai niekuo nepasitarnauja, o kenkia pakankamai. Iš principo galiu užskaityti, tai pirmas ND, startas, "nuodėmės" nėra mirtinos. Gal kiti, kurių sielos ne tokios tyros ir gražios kaip kad manoji biggrin.gif, bus priekabesni? Bet vis tik papasakok, kaip gaminaisi foną, keistas jis man kažkoks, nors tu ką smile.gif

Ačiū, Iks 4u.gif
Pirmas bandymas buvo su gilėmis, riešutais ir varpomis. Bet bandyti su tais pačiais obejktais negaliu, nes likę už 25 km nuo gyvenamosios vietos. Fonas - tai gana storo balto popieriaus lapas, tik šiek tiek faktūriniu paviršiumi. Toks labai smulkiais rombiukais. Naudojau tokį karpinių pagrindui. Man kol kas dar pačiai nelabai aišku, iš kur tos linijos, nes šiaip lenkimo linijos nebuvo, čia tik šviesos žaismas. Padariau melejoną kadrų biggrin.gif ir dar neįsikertu, kodėl nepajudinus fotografuojamų objektų ir fotografuojant visiškai iš tos pačios vietos taip kinta fonas ir nuotraukų šviesumas. Buvo gana saulėta, bet saulės intensyvumo kitimo plika akimi nepagavau, bet, matyt, vis tik jis buvo. Dar nelabai man padeda ir tai, kad fotogafuoju skolintu sesės veidrodiniu fotoaparatu, nes savo nusprendžiau pirkti tada, kai jau žinosiu, kokius reikalavimus jam keliu ax.gif

QUOTE(*briedis* @ 2013 09 13, 17:25)
Winter Garden, visiškai pritariu Iks komentarams. TAIP smile.gif
[Gal galima trupinti pvz. WG ar pan.? biggrin.gif]

Ačiū 4u.gif Taip, galima.

Labai lauksiu trečio "taip" blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Winter Garden @ 2013 09 13, 18:05)
ir dar neįsikertu, kodėl nepajudinus fotografuojamų objektų ir fotografuojant visiškai iš tos pačios vietos taip kinta fonas ir nuotraukų šviesumas. Buvo gana saulėta, bet saulės intensyvumo kitimo plika akimi nepagavau, bet, matyt, vis tik jis buvo.

O kokiu režimu fotografuoji ir koks ekspozicijos matavimas parinktas (kaip normaliai lietuviškai šitas dalykas vadinasi?..)? Jei pusiau automatiniu režimu, fotoaparatas ekspoziciją apskaičiuoja skirtingą priklausomai nuo to, į kokį objektą fokusuoji, kas fokusavimo metu patenka į kadrą, jei spot matavimas (o gal ir visais atvejais...) - nuo paties fokusuojamo objekto irgi priklauso. Įsijunk kad ir A režimą ir pastebėk, kaip fotoaparatas rodo vis skirtingus išlaikymus vos jį pajudinus ir nukreipus porą centimetrų į vieną ar į kitą pusę. Kai fokusuoji, vis tiek, įtariu, fotoaparato padėtį keiti kažkiek, o ekspozicija būtent tuo pakeitimo metu ir apskaičiuojama.
Aš vienodą (ar bent mano akiai daugmaž vienodą) fono ir viso kadro šviesumą išgavau M režime pati nusistačiusi reikiamą diafragmą ir išlaikymą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 13 rugsėjo 2013 - 17:25
QUOTE(mamagute @ 2013 09 13, 17:05)
Sveiki smile.gif
kadangi Say suteikė šansą praėjusio savaitgalio  temai foto perdaryti, tai vėl rodaus  smile.gif
Savas pyktis
dar viena "variacija" flickr'e
Būsiu dėkinga už visas nuomones ir pastabas smile.gif


O kaip Tu į flickrą patekai? Manęs, pvz., bad pandos neįleidžia smile.gif
Foto labai tamsi, man noris taisyt exposure, kontrastinti ir versti į JB. Įdomiau už žoles. Bet manęs, tarkim, vis tiek neįtikina. Regiu labiau žurnalo plėšymą, o ne plėšymąsi (kurio tikėjaus). Kito varianto per pandas, deja, nematau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 13 rugsėjo 2013 - 17:39
Persiprašau, mažumėlę nusišnekėjau, o redaguoti nebeleidžia. Visgi nefiksuoja ekspozicijos fokusavimo metu, ir po to ji gali keistis, nebent užfiksuoji su rankyte.
Dabar pažaidus truputį pastebėjau, kad išlaikymas skiriasi nuo fokuso taško - kuo jis toliau, tuo išlaikymas ilgėja. Nežinau, ar čia dėsnis, ar tik šiaip susižaidė netyčia, todėl nieko daugiau nekomentuosiu. Tik patvirtinsiu faktą, kad šviesumas nuotraukose keičiasi nuo visokių lyg ir nepastebimų smulkmenų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 09 13, 18:38)
O kaip Tu į flickrą patekai? Manęs, pvz., bad pandos neįleidžia smile.gif
Foto labai tamsi, man noris taisyt exposure, kontrastinti ir versti į JB. Įdomiau už žoles. Bet manęs, tarkim, vis tiek neįtikina. Regiu labiau žurnalo plėšymą, o ne plėšymąsi (kurio tikėjaus). Kito varianto per pandas, deja, nematau.


o mane pandos įleido smile.gif

user posted image
Atsakyti
Mane tai pat pandos įleido jau 16 valandą smile.gif
Atsakyti
Mane buvo trumpai įleidusios kažkurią valandą, bet Ka, matyt, vėl tas pandas užsiundė, nes kaip tik rašiau komentarą po jos foto hihihi.gif

mamagute, tu ten klonavai kitą ranką ar kaip?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 13 rugsėjo 2013 - 18:07
QUOTE(Iks @ 2013 09 13, 19:02)


mamagute, tu ten klonavai kitą ranką ar kaip?


oi, neklauskit, kas ten vyko biggrin.gif Žurnalo draiskalai ...Dar ir ne tą variantą į flickr'ą įkėliau, o dabar ištrint pandos neleidžia biggrin.gif
Atsakyti
Pakartoju savo klausima apie Autoportreto konkursa, kuris nebuvo retorinis siaip tongue.gif
QUOTE(Sea Girl @ 2013 09 12, 22:33)
Gal laiko per mazai iki spalio 7 dienos? Praeitas konkursas tesesi visa vasara, ir tai sakyciau mazokai nuotrauku buvo...Man asmeniskai auto sunki tema, gal padarom 2 men. na bent iki lapkricio 1 dienos? Sakykit! Norisi kad kuo daugiau dalyviu sudalyvautu, kad visiems laiko uztektu idejoms subresti ir nufotografuoti.



O FLICKRas pagal kokį laiką gyvena? Nes po perspėjimų tikėjausi, kad toji bad panda pasirodys kur kas vėliau (ne LT laiku), dabar neįsivaizduoju, kada ji teiksis palikti flickro areną smile.gif

Pagal mano laika t.y. Pacific, bet zadejo 5am ileisti pandos...deja dabar 9:30am vis dar neileidzia cool.gif
p.s. kazka su citatom pridirbau...IKs kalusimas paskutinis...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sea Girl: 13 rugsėjo 2013 - 18:35
QUOTE(Iks @ 2013 09 13, 19:02)
Mane buvo trumpai įleidusios kažkurią valandą, bet Ka, matyt, vėl tas pandas užsiundė, nes kaip tik rašiau komentarą po jos foto hihihi.gif

laugh.gif Aš pati visą dieną negaliu įeiti. tongue.gif
Atsakyti