Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Veronika, dėkui, kad pasidalinai; šaunuolė, kad nuėjai smile.gif kojos nenudžiūvo, o naudos daug smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 09, 08:56)
esu pažadėjusi kristalinei komentarus, bet kažkaip nesirašo blush2.gif progresas milžiniškas - praeikit per jos foto flickre nuo pradžios iki dabar, neįtikėtina wink.gif kol kas galiu tiek pasakyti: 1. gražiai dirba su šviesa 2. stiprėjanti pusė - buitiakai, vaikai natūraliam habitate 3. pradėjo labai stipriai kartotis kompozicijos, turinys, vaikų portretai jau suvienodėjo, todėl labai siūlyčiau išeiti iš komforto zonos ir pereiti prie kitų modeliųrinio, bet ne link fs, o link buitiakų arba reportažo, išlaikant sugebėjimą suvaldyti šviesą.

Ačiū say, ir visiškai sutinku drinks_cheers.gif Užstrigau biškį, reikia turbūt pokyčių gyvenime, galvoje ir širdyje, kad kažkas pasikeistų ir fotografijose...

QUOTE(Iks @ 2013 09 09, 13:45)
P.S. Tik dabar pamačiau tą papildymą po mano šunimi smile.gif Labai sutikčiau dėl tų trijų Kristalinei skirtų punktų. Esu varčiusi jos flickr albumą, kaip tik neseniai pradžiamokslio archyve skaitinėjusi apie jos debiutinius bandymus (gaila, kad foto nėra), tad iš tiesų jos šuolis atrodo neįtikėtinas. Ir sutinku, kad ėmė kažkiek dubliuoti pati save, lyg truputį suktų ratu ir bristų vis į tą pačią upę. Manau, kad reikėtų paieškot naujų priemonių kad ir tą pačią (nuostabią) dukrytę fotografuojant, fiksuojant jos gyvenimą, kad ir pusryčius, miegą ar pasiruošimą jam, žodžiu, viską, ką maži vaikai paprastai veikia (truputį primiršusi, tad pavyzdžiai baigėsi blush2.gif).

P.P.S. Atleiskit, kad šiandien manęs čia šitiek biggrin.gif  Aš nekalta, mane tardė hihihi.gif

ačiū Iks 4u.gif

Stengsiuosi kažką pakeisti ir išlipti iš tos komforto zonos, ir atrasti kitų upių, į kurias galėčiau įbristi unsure.gif 4u.gif

labas rytas
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 09 10, 07:43)
Tikrai negaliu pasigirti, kad nors ką nors būčiau supratusi, nors perskaičiau kelis kartus biggrin.gif

Tiesa pasakius, savo ND nelabai ir bandziau igyvendinti kazkokiu ideju. Atejau cia mokintis fotografuoti, suprasti F-ISO-isl, atrasti sviesa, pagauti fokusa ir pns. Bandziau pateikti tai kas aprasoma pirmajame puslapyje - tvarkingai ir aiskiai :-)
Pastabos ir kritika visada priimtina - be ju netobulejima - bet dabar esu dar tik mokinuke, todel noriu pirma ismokti, o tik po to tobuleti :-)
Atsakyti
Pietų skaitiniai: Gydymasis fotografavimu
Atsakyti
QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 10, 00:03)
p.s. konkreciai prie mano kompozicijos kaip ir nesikabinejot, bet gal vertetu pasvarstyti apie 6 ND - kompozijos pritaikymas - pasirinkti viena is galimu variantu ir igyvendinti fotokadre. Cia butu ir "spyris i sikna" naujokems issamiau apie tai pasidometi. Nes dauguma pradzioje sunkiai su tuo susidorojam  mirksiukas.gif



QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 10, 11:10)
Bandziau pateikti tai kas aprasoma pirmajame puslapyje - tvarkingai ir aiskiai :-)
Pastabos ir kritika visada priimtina - be ju netobulejima - bet dabar esu dar tik mokinuke, todel noriu pirma ismokti, o tik po to tobuleti :-)


Nemanau, kad atskiras (6 ND) reikalingas tik dėl kompozicijos, juk ji svarbi visuose ND, nuo pat pirmo iki paskutinio..., o ne tik kažkokiam vienam. Kaip jau Iks kažkada minėjo, argi ne puiku vienu šūviu nušauti kelis zuikius?, pvz. atlikinėjant vieną ND sužiūrėti ir kompoziciją, ir objektus tinkamus pasirinkti, ir šviesą ir, galbūt net kažkokią idėją įgyvendinti ir t.t. juk viską darot tik dėl savęs. Cituoju taisykles: Estetikos elementas - privalomas. Pagalvokite apie tvarkingumą, derančias spalvas, foną ir kt. dalykus... Įsiskaitykit į užduotį, apgalvokit, kokį daiktą imsit, kur jį dėsit ir prie kokio fono... Ši dermė svarbi visuose ND.
Beje, pirmam puslapy pateiktos ir naudingos nuorodos, ir apie kompozicją galima rasti informacijos ir mokytis savarankiškai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(korete @ 2013 09 10, 12:16)
Kaip jau Iks kažkada minėjo, argi ne puiku vienu šūviu nušauti kelis zuikius?

Iks pastebejimai taiklus, po jos zodziu daug ka nuotraukose galima pamatyti ko iki tol net nenumanei esant ar nesant drinks_cheers.gif Tik dabar diskusija eina apie tai ar pradedanciosioms nera per dideli ir griezti reikalavimai suderinti viska viename (siuo atveju duodamas "sautuvas, o kulkos ne vienos - tai kaip tuos zuikius sumecioti? su sautuvu kaip su lazda vanoti" biggrin.gif ). Po to ir pradedamos kurti papildomos temos kaip kad "Mokinames fotografuoti kartu" - tiesa pasakius nelabai suprantu sios temos reikalingumo kai yra sioji "Fotografijos pradziamokslis". Matyt merginos, kurios tik perskaiciusios foto instrukcija ir bandancios ismokti "rasyti pirmaja raide", issigasta cia atejusios - nes prasoma jau visa "sakini parasyti".
Ar neverta butu ND pakartotinai daryti po kurio tai laikotarpio, tada butu matyti pazanga tongue.gif Panasiai kaip sportuojant - pradzioje ismatuojami duomenys, o po kurio laiko gali pasitikrinti ir pamatyti akivaizdzius rezultatus. Siuo atveju butu galima i viska pazvelgti gal net su uzuomazga perfekcionizmo ax.gif

QUOTE(korete @ 2013 09 10, 12:16)
Beje, pirmam puslapy pateiktos ir naudingos nuorodos, ir apie kompozicją galima rasti informacijos ir mokytis savarankiškai  smile.gif

Savarankiskai daug ka galima mokytis - tik dazniausiai reikia kitu patarimo/paskatinimo/kritikos ir daug daug praktikos. Tik su laiku ateina tobulumas ir savito stiliaus igavimas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 10, 13:00)
Matyt merginos, kurios tik perskaiciusios foto instrukcija ir bandancios ismokti "rasyti pirmaja raide", issigasta cia atejusios - nes prasoma jau visa "sakini parasyti".


matai, mes čia visos suaugę. pirmokams mokykloje (turiu galvoje tikrus pirmokus, septynmečius) reikia paskatinimo ir detalių instrukcijų, kaip kurią raidę raityti. o suaugę ciocios gali ir pačios fotiko instrukciją, straipsnį, patarimus paskaityti ir pasibandyti.

o jau ten tie išsigąsdinimai ar polinkis gąsdintis dėl niekų (ypač virtualios temos) tai nėra temos problema, o kiekvieno išsigąstančio asmeninė savybė. akivaizdu, niekas čia neėda smegenų ir nečiulpia kraujuko..smile.gif

mano galva, ND nėra sunkūs, išskyrus WB. bet praktika įrodė, kad ir jie yra įveikiami.
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 10, 14:06)
matai, mes čia visos suaugę. pirmokams mokykloje (turiu galvoje tikrus pirmokus, septynmečius) reikia paskatinimo ir detalių instrukcijų, kaip kurią raidę raityti. o suaugę ciocios gali ir pačios fotiko instrukciją, straipsnį, patarimus paskaityti ir pasibandyti.



Aš dar nepilnametė biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 10, 07:54)
Veronika, dėkui, kad pasidalinai; šaunuolė, kad nuėjai smile.gif kojos nenudžiūvo, o naudos daug smile.gif


Ir kojos nenudziuvo ir vaikai, seima ir kiti dalykai nesutrukde man nueiti. Anksciau matyt nenorejau eiti, nes ieskojau priezasties kodel negaliu, o dabar suradau galimybe, nes labai norejau nueiti:)

Beje, katik sugalvojau ka galejau nufotografuoti savaitgalio temai. Po savaitgalio, tiksliau po parodos supratau, kad neatkreipdavau demesio i tokius dalykus kaip rauksles, duobutes ir kitas svarbias detales portretuose, o jie pasirodo tiek zavesio ir tiek daug priduoda nuotraukai, tai dabar sau pazadu, kad nuo siol atkreipsiu i tai demesi ir fotografuodama zmogu bandysiu atskleisi ir pamatyti jame kazka neiprasto, kazka savito.
Atsakyti
QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 10, 14:00)
Savarankiskai daug ka galima mokytis - tik dazniausiai reikia kitu patarimo/paskatinimo/kritikos ir daug daug praktikos. Tik su laiku ateina tobulumas ir savito stiliaus igavimas  mirksiukas.gif


juk čia tai ir gaunat, ar ne? Pvz., dėl pačios 2 ND gavai patarimą keisti foną, galbūt objektus, tai ir pirmyn! Mokykis, praktikuokis taip sakant smile.gif Na o kas liečia kompoziciją, tai, mano manymu, bent jau 2 ND viskas tvarkoj su ja pas Tave.
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 10, 14:06)
matai, mes čia visos suaugę

...mano sirdis dar paaugle lotuliukas.gif

Maziau kalbu - daugiau darbu tongue.gif Treciojo TAIP negavau - bandau kita atributika atitempti su 2 ND....tik gaila kad niekaip fotografo stopke neisipaise i kadra blush2.gif

f2.8 ISO-100 isl 1/200
user posted image

f8 ISO 200 isl 1/50
user posted image

f22 ISO-800 isl 1/20
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -kitsune-: 10 rugsėjo 2013 - 13:48
QUOTE(*briedis* @ 2013 09 10, 13:23)
Aš dar nepilnametė  biggrin.gif


tai auk greičiau biggrin.gif

QUOTE(Veronika~ @ 2013 09 10, 13:26)
Ir kojos nenudziuvo ir vaikai, seima ir kiti dalykai nesutrukde man nueiti. Anksciau matyt nenorejau eiti, nes ieskojau priezasties kodel negaliu, o dabar suradau galimybe, nes labai norejau nueiti:)

Beje, katik sugalvojau ka galejau nufotografuoti savaitgalio temai. Po savaitgalio, tiksliau po parodos supratau, kad neatkreipdavau demesio i tokius dalykus kaip rauksles, duobutes ir kitas svarbias detales portretuose, o jie pasirodo tiek zavesio ir tiek daug priduoda nuotraukai, tai dabar sau pazadu, kad nuo siol atkreipsiu i tai demesi ir fotografuodama zmogu bandysiu atskleisi ir pamatyti jame kazka neiprasto, kazka savito.


na va, kiek naudos smile.gif be ironijos sakau, kartais reikia išlipti iš kiauto..smile.gif
Atsakyti