Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Na, va, prasideda... Maniau bus bis.gif, o čia pomidorai2.gif
biggrin.gif
QUOTE(Ka @ 2013 09 09, 15:36)
Anekdotas prajuokino.  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Žemiau.  mirksiukas.gif  Atsirask žemiau kai fotografuosi. Dėl parinkto kampo nelabai įžvelgiami skirtumai.

Bandžiau, bet vis kažkaip "fono" apačią užgriebdavau. Juk karpyt, berods, negalima ND. Iš to taško kažkodėl man lengviausiai pavykdavo sufokusuoti, bet aiškiai, nepakankamai gerai. Atrodo, bus sunkiau, nei tikėjausi unsure.gif
QUOTE(Vedda @ 2013 09 09, 15:40)
Winter Garden, sveika atvykusi  4u.gif kadangi pati neseniai pradejau arti tuos dirvonus tai padrasinu ,ner cia taip baisu  4u.gif ...bet del ND...kam save apsunkinti su pirmu darbu ir prisidelioti ne tris (kaip prasoma )o kazkiek daug ir kompozicija gaunasi nebe kompozicija. Taigi varpas ,dedi i sona, gal veliau panaudosi, is tu triju kruveliu pasirenki kuria viena,is ju dar tris vienetus. As turbut imciau giles, pasirinkciau grazias, su kepurelemis ,koteliais, gal poromis sukibusiu paieskociau, nu isvaizdzias  biggrin.gif
Nes dabar tos kruveles kaip kakuciai ir jeigu riesutai valgomi, tai giles gal nelabai  biggrin.gif kazkoks ne toks pasirinkimas.
Tada ieskau fono...lapo didelio ar tapeto rulono, nebutinai balto, bet vienspalvio. Susiregulioji sviesa, na prie kurio lango fotografuosi.
Delioji graziai tuos giliukus ( ar ka kita), fotografuojant pritupk, ar prigulk, kad ne visai is virsaus jie matytusi, bandyk ivairiai  mirksiukas.gif tada fokusuoji ir bandai, fokusuoji ir ziuri ,ziuri kol pati lieki patenkinta  biggrin.gif Sekmes 4u.gif

Kakučiai?... blink.gif O, siaubeli doh.gif biggrin.gif O gilės tai valgomos, iš jų gi kavą verda. O gražių gilių savo miške nerandu, voverės išnešiojo. Kavai, matyt...
QUOTE(*briedis* @ 2013 09 09, 18:22)
Winter Garden, man dar atrodo, kad neįdomiai riešutai padėti. Paprasta kruvelė, be kompozicijos ar kažko 'tokio', kad būtų įdomu žiūrėti. Siūlau prie visų pasakytų pastabų, pagerinti kompozicija.

Kompozicija sąlygojo masė apribojimų, nes ND dariau sode, tai objektų skaičius labai ribotas. Ir pirmam ND kompozicija nėra berods pagrindinis dalykas.
Pakartot dabar negaliu, objektai nors ir nesuvalgyti, bet liko sode, tai be kito savaitgalio schmoll.gif . Be to, man po darbo jau per tamsu daryt, tai greičiausiai atsisveikinu iki savaitgalio verysad.gif
Ačiū visoms komentavusioms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Winter Garden @ 2013 09 09, 19:42)
Kompozicija sąlygojo masė apribojimų, nes ND dariau sode, tai objektų skaičius labai ribotas. Ir pirmam ND kompozicija nėra berods pagrindinis dalykas.
Pakartot dabar negaliu, objektai nors ir nesuvalgyti, bet liko sode, tai be kito savaitgalio schmoll.gif . Be to, man po darbo jau per tamsu daryt, tai greičiausiai atsisveikinu iki savaitgalio verysad.gif

Jau blogai kai nuo pat pirmojo ND ieskoma priezasciu/pateisinimu kodel ir kaip negalima atlikti gerai doh.gif Kas del objektu - drasiai imk kitus wink.gif Dar grazesni vaizda sukursi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -kitsune-: 09 rugsėjo 2013 - 18:51
QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 09, 19:46)
Jau blogai kai nuo pat pirmojo ND ieskoma priezasciu/pateisinimu kodel ir kaip negalima atlikti gerai doh.gif  Kas del objektu - drasiai imk kitus wink.gif Dar grazesni vaizda sukursi  smile.gif

blink.gif
Nieko aš neieškau. Už mane niekas neišmoks. Merginos davė patarimus, kaip ištaisyti ND, aš paaiškinau, kodėl to bent dabar negaliu padaryt. Gerai jau gerai, einu iš čia, o tai dar velnių gausiu doh.gif
Atsakyti
Iks, aciu uz komentara mano foto. Skaitydama palinksejau galvele smile.gif Nezinau kodel, bet neisdrisau jo fotografuoti, neieskojau kampu. Pasirinkau kita zmogu, su suniuku, bet toje foto tik jie abu su suniuku, o uz ju tokia baisi tvora statybine, visai nepatiko man... per fotoaparato langeli viskas atrode geriau. smile.gif

QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 09, 19:21)
Sveikos tongue.gif  Su 2ND ateinu pasirodyti  ax.gif

Nezinau, cia jau skonio reikalas tas pagrindas doh.gif man jis akis bado savo blizgejimais, bet tai turbut ne priezastis neuzskaityti, nes viskas kaip ir gerai. g.gif imk TAIP 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ich: 09 rugsėjo 2013 - 19:21
Kitsune, siūlau pasikankinti ir padaryti idealiai t.y. pasirinkti banalų balta foną ir mano manymu kitus objektus. Man jie nesusieina kartu, žiūrėjau taip, žiūrėjau kitaip - nesupratau. (Gal čia tik man nedaėjo hihihi.gif )
Kaip sakiau siūlau pasikankinti iki tobulumo, tad TAIP šį kartą pasilaikau. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 09 rugsėjo 2013 - 19:57
QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 09, 19:21)
Sveikos tongue.gif  Su 2ND ateinu pasirodyti  ax.gif

As uzskaitau smile.gif Pagrindas gal ir graziau butu visiskai baltas, bet siaip namu darbas tvarkingas, skirtumas matosi aiskiai ir sviesu.
Atsakyti
QUOTE(Vedda @ 2013 09 09, 15:40)
...bet del ND...kam save apsunkinti su pirmu darbu ir prisidelioti ne tris (kaip prasoma )o kazkiek daug ir kompozicija gaunasi nebe kompozicija. Taigi varpas ,dedi i sona, gal veliau panaudosi, is tu triju kruveliu pasirenki kuria viena,is ju dar tris vienetus. As turbut imciau giles, pasirinkciau grazias, su kepurelemis ,koteliais, gal poromis sukibusiu paieskociau, nu isvaizdzias  biggrin.gif
Nes dabar tos kruveles kaip kakuciai ir jeigu riesutai valgomi, tai giles gal nelabai  biggrin.gif kazkoks ne toks pasirinkimas.
Tada ieskau fono...lapo didelio ar tapeto rulono, nebutinai balto, bet vienspalvio. Susiregulioji sviesa, na prie kurio lango fotografuosi.
Delioji graziai tuos giliukus ( ar ka kita), fotografuojant pritupk, ar prigulk, kad ne visai is virsaus jie matytusi, bandyk ivairiai  mirksiukas.gif tada fokusuoji ir bandai, fokusuoji ir ziuri ,ziuri kol pati lieki patenkinta  biggrin.gif Sekmes 4u.gif


ir čia kalba didžioji minimalizmo nemylėtoja blink.gif sunku patikėt biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korete: 09 rugsėjo 2013 - 20:30
O vis tik man norėtųsi, kad Kitsune motyvuotų tokią ND idėją. Man a la prabangus fonas, riešutai, bižuteriniai rutuliukai, širdelė ir dar ..... ančiukas niekaip galvoj nesutelpa ir nesulimpa. Na, būtų vištytė, dar dar, jai gaidelis riešutėliu akytę vienoj pasakoj išmušė. O dabar? Dar ir tasai stiklainio žiedas ramybę man drumsčia. Vis tik 2ND, aš žiūrėčiau priekabiau. Kitsunės labui. Ne iš dyko buvimo smile.gif
P.S. gal ten ir viščiukas, bet ne višta ir taškas smile.gif
P.P.S. nors ir višta gautų nuo manęs į plunksnas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 09 rugsėjo 2013 - 21:34
QUOTE(korete @ 2013 09 09, 21:30)
ir čia kalba didžioji minimalizmo nemylėtoja  blink.gif  sunku patikėt  biggrin.gif

taip nemyletoja patvirtinu biggrin.gif
nemanau,kad mano meile ar nemeile kazkuriai meno sriciai turi itakos kitu namu darbu kokybiskam ir estetiskam atlikimui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vedda: 09 rugsėjo 2013 - 21:59
Griztant prie Aleksandraviciaus parodos.

Visu pirmu, tai buvo pirma paroda i kuria nuejau.
Opsra puikiai aprase ta jausma, kai nueini i paroda, man buvo lygiai taip pat. Mane is tikruju paskatino Say nueiti, pasitaike puiki proga, tad nusprendziau, kad pagaliau reikia nueiti, nors anksciau maniau, kad man dar anksti eiti i parodas, kad as dar nesubrendusi joms, nezinau kodel taip galvojau, klaidingai masciau, nors kiek kartu Say ir kitos skatino ir sake, kad eikite, domekites 4u.gif

Jau rasiau, kad man labai patiko Aleksandraviciaus portretai. Pati ne taip seniai suvokiau, kad labiau atkreipiu demesi i suagusiuju zmoniu nuotraukas. Aleksadravicius taip puikiai isnaudoja sviesa ir zmoguje pavaizduoja nuostabiausius dalykus.
Vis del to labiausiai man istrigo ir patiko sio vyruko nuotrauka, tos rauksles, sypsena - tobula nuotrauka. Ilgai i ja galima ziureti ir ji tiesiog privercia nusisypsoti. (Nutraukoje mano palydove, dukterecia, kuriai beje si nuotrauka taip pat labiausiai patiko:)))

user posted image

Dar si nuotrauka pritrauke mano demesi. Nezinau kodel, bet ji istrigo mano galvoje, nors ir nesuprantu jos iki galo. Lyg ir baisu i ja ziureti, lyg ir nemalonu, kad tos "lentos" lyg pjautu galva (ar kaip jas pavadint), bet ta duobute ant zando lyg suminkstina visa vaizda. Idomu buvo tyrineti ja.

user posted image

user posted image

Na Say, turiu tikrai padekuoti uz skatinima nueiti. Dziaugiuosi, kad pagaliau zengiau si zingsni. Nuo siol dazniau lankysiu tokias parodas.

Atsakyti
QUOTE(ich @ 2013 09 09, 20:19)
Nezinau, cia jau skonio reikalas tas pagrindas doh.gif man jis akis bado savo blizgejimais...

QUOTE(*briedis* @ 2013 09 09, 20:55)
Kitsune, siūlau pasikankinti ir padaryti idealiai t.y. pasirinkti banalų balta foną

QUOTE(gizzy @ 2013 09 09, 21:20)
Pagrindas gal ir graziau butu visiskai baltas.

Pradzioje bandziau vien tik svaru balta fona imti, bet tada man nesiziurejo - "paskesta visa istorija sniege" g.gif o visgi dar vasara rolleyes.gif

QUOTE(Iks @ 2013 09 09, 22:27)
O vis tik man norėtųsi, kad Kitsune motyvuotų tokią ND idėją.

4u.gif uch...Iks "isnuoginsi" mane dabar ir mano savaitgalinius veikinius blush2.gif Cia "Batuoto katino" istorija - tik nesinorejo visai kopinti, tai interpretavau savaip rolleyes.gif ... ... ...ogi cia visciukas dedantis sokoladinius riesutus is meiles Belgijai. Fonas nera jau toks prabangus (gal koks 40 Lt uz rulona) biggrin.gif - bet jei taip pasirode tai puiku - atspindi belgisko sokolado pripazinima pasaulyje smile.gif

Tikriausiai neitikinau flirt.gif ....einu pamiegosiu - ryt sviezia galva kursiu nauja istorija bebe.gif

QUOTE(ich @ 2013 09 09, 20:19)
...viskas kaip ir gerai. g.gif imk TAIP 4u.gif

QUOTE(gizzy @ 2013 09 09, 21:20)
..namu darbas tvarkingas, skirtumas matosi aiskiai ir sviesu.

...del siu priezasciu ir pateikiau savo "sviesta" 2-ajam ND smile.gif

p.s. konkreciai prie mano kompozicijos kaip ir nesikabinejot, bet gal vertetu pasvarstyti apie 6 ND - kompozijos pritaikymas - pasirinkti viena is galimu variantu ir igyvendinti fotokadre. Cia butu ir "spyris i sikna" naujokems issamiau apie tai pasidometi. Nes dauguma pradzioje sunkiai su tuo susidorojam mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -kitsune-: 09 rugsėjo 2013 - 23:05
QUOTE(-kitsune- @ 2013 09 09, 23:03)
Iks "isnuoginsi" mane dabar ir mano savaitgalinius veikinius  blush2.gif Cia "Batuoto katino" istorija (...)
Tikriausiai neitikinau (...)
...del siu priezasciu ir pateikiau savo "sviesta" 2-ajam ND  smile.gif


Tikrai negaliu pasigirti, kad nors ką nors būčiau supratusi, nors perskaičiau kelis kartus biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 10 rugsėjo 2013 - 06:50