QUOTE(emda @ 2013 11 05, 13:50)
Ačiū už išsamų atsakymą.Tuo pačiu paskaitinėjau įvairių SS (žemė/vanduo) techninius parametrus, tai neradau, kad būtų minimas žodis "invertinis". Gal tam naudojamas kitas terminas pvz "švelnus startas" (tokį terminą naudoja SVEO)? Pažiūrėjau, kad terminas "invertinis" naudojamas SS (oras/oras). Gal žinote invertinį SS modelį (gruntas/vanduo)?
Dar nelabai suprantu, kai SS specifikacijoje būna parašyta, kad prie SS galima jungti kelis šilumos kontūrus. Ar pvz. namo 1 aukšto grindinio šildymo kolektoriaus pajungimas prie SS bus traktuojamas kaip vienas kontūras? Tai pvz prie "Vaillant" SS galima pajungti iki 16 šilumos kontūrų. Ar ne per daug?
Dar domina taip vadinama "pasyvaus šaldymo" funkcija. Ar tai yra standartinėjė SS komplektacijoje, ar ne? Gal jau kas iš forumo dalyvių naudoja tokią funkciją ir gali pasidalinti patirtimi?
Naujausi vanduo-vanduo ŠS modeliai beveik visi inverteriniai (reguliuojamos galios). Soft start yra prailginanti kompresoriaus darbo resursą funkcija.
ŠS yra šilumos šaltinis, prie kurio galima pajungti kiek nori kontūrų (vartotojų), čia jau "aprišimo" klausimas. Čia aktualiau kaip prijungti skirtingos temperatūros šilumos vartotojus - grindinį šilymą (+35C) ir boilerį (+60C).
Pasyvus šaldymas yra naudojamas kai kurių forumo narių, bet ten siurblio kompresorius net nereikia įjungti. Grindinis kontūras užpildomas tuo pačiu glikoliu ir pakanka cirkuliacinio siurbliuko, kuris stumdo šaltą požeminio kontūro glikoli po grindis. Reikia nepersistengti numušant grindų temperatūrą, kad grindys nepradėtų rasoti.
Pasidomėkite apie žemės šilumokaitį tiekiamam orui vėsinti, kaip tik baiginėju savąjį. Šios kombinacijos tikrai užteks vietoje kondicionieriaus vasarą.