QUOTE(emda @ 2014 01 03, 20:50)
Sveiki,
ar galite detaliau pakonsultuoti dėl pasyvaus vėsinimo priedėlio prie ŠS, vėsinant grindis. Viename iš pasiūlymų, kurį pateikė pardavėjas, toks priedėlis (su visais papildomais ŠS aprišimo darbais) kainuoja papildomai apie 12000Lt. Priedėlis apie 5500Lt + 4000Lt aprišimo darbai+ 1500Lt akumuliacinė talpa+1000Lt papildoma automatika). Ar verta apskritai į tai investuoti? Iš atsiųstos pardavėjo schemos nelabai supratau kaip viskas veikia, bet Įsivaizduoju, kad tokio vėsinimo veikimo principas būtų toks:
1. Gliukolis cirkuliuodamas vėsiną akumuliacinėje talpoje esantį vandenį (300 Ltr) iki pvz +10C. Šiuo atveju pats ŠS neveikia.
2. Per pamaišymo vožtuvą vanduo iš akumuliacinės pamaišomas su vandeniu grindyse ir taip vyksta vėsinimas.
3. Jeigu tokio vėsinimo nepakanka, pradeda veikti ŠS atvirkštiniu režimu ir dar labiau atšaldo vandenį akumliacinėje talpoje.
Kaip suprantu, papildomas priedėlis atlieka ŠS valdymo funkcijas ir valdo visą procesą.
Užpildykit grindų kontūrą su tuo pačiu glikoliu ir galėsite leisti tą patį šaltą požeminio geo kontūro glikolį į grindis per pamaišymo vožtuvą.
Pradžiai galima ir rankiniu būdu pareguliuoti trieigį grindų pamaišymo vožtuvą.
Jeigu patiks galima bus automatizuoti. Dar galima panaudoti mechanines termogalvas pamaišymo reguliavimui. Mažiau kaip +15C skystis nelabai gali cirkuliuoti grindyse. Apie jokį papildomą šaldymą čia nė kalbos negali būti. Grindis galima šaldyti labai ribotai, dėl didėjančios santykinės drėgmės patalpose.
Reikėtų derinti su oro vėsinimu. Pasidomėkite apie žemės šilumokaičius
http://www.ekoventum...mokaiciu-tipai/
Jie vėsina orą vasarą ir šildo žiemą. Įrengimas apie ~6-8 t. Elektros reikia tik ventiliatoriui 30-50W.