Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

Va, as apie tas, tamsiu raudonu spalvu darzoves ir kalbejau. Tai ir burokas atkrenta? Tikiuosi morka lieka? Juk ji ne raudona?
Ar gerai suprantu, kad tarp valgymu turi buti 4 valandos tarpas, bet vakariene turi buti ne veliau 19 val?
Jei as valgiau 16 val, tai mano virta vista su kopustais ir morkomis, nuplaukia jau siandien?
Nu, mergos, man jau makaule susisuko nuo tiek info ir permainu. Tuoj as tik vandeni gersiu ir visas kandidas isgainiosiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 02, 18:12)
Gi as pas jumi naujoke, tai man kaip vaikui dar reikia, ant pirstu rodyti. Dar nesuprantu trumpu uzuomonu juk smile.gif
Supraskit teisingai, kad ir man nelengva priimti "valgom sociai ir riebiai", kuomet  esi priprates prie kitu principu: Kuo daugiau vasiu, nes tai lasteliena ir  naturalus vitaminai. Kuo maziau gyvulines kilmes riebalu, nekisti ir mesos ir grietines ir siesta kartu, nes per 4 valandas tai nebus suvirskinta ir viskas zarnyne pus. Ryte grudu kose-nes tai energijos saltinis . Baltyminis maistas ryte netinka, nes jis energijos neduoda o tik apsunkina ir migdo ir t.t.t.

aha, labai sunku, kai daugybė informacijos kalba viena, o pasirodo, yra visai kitaip.


QUOTE
O koks, pagal paleo, maistas suteikia energijos??

riebalai, jų ryte reik negailėti. Šiaip maiste daugmaž kiekvieną valgymą gali būti ir baltymai ir riebalai ir angliavandeniai , tik ryte dalis riebalų turėtų būt didesnė, o vakare daugiau baltymų. Pietums, ką kaip norit. Pas mane jų nėr. Valgau tik dukart, nes iš ryto nesinori.

QUOTE
Ir as panikoje. Todel ir skaitau jus, ir klausineju vienu metu. Noretusi nuo pat pirmos temos viska perskaityti bet kol kas nesigaus apzioti viska.  Jau kaip man islindo per visus galus, tai nors imk ir nusisauk, kad to nematytum ir nejaustum  doh.gif
o kokia čia panika, visi procesai lėti ir nėra jokio gaisro. Jei šitiek metų maitinai tą kandidą, tai dar keletas dienų nieko nekeičia.
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 02, 16:38)
Va, as apie tas, tamsiu raudonu spalvu darzoves ir kalbejau. Tai ir burokas atkrenta? Tikiuosi morka lieka? Juk ji ne raudona?
Ar gerai suprantu, kad tarp valgymu turi buti 4 valandos tarpas, bet vakariene turi buti ne veliau 19 val?
Jei as valgiau 16 val, tai mano virta vista su kopustais ir morkomis, nuplaukia jau siandien?
Nu, mergos, man jau makaule susisuko nuo tiek info ir permainu. Tuoj as tik vandeni gersiu ir visas kandidas isgainiosiu smile.gif



http://whole9life.co...-Autoimmune.pdf

Va čia mums kas siūloma valgyti. Rašo, kad morkas ir burokus galima. smile.gif. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 02, 18:38)

Ar gerai suprantu, kad tarp valgymu turi buti 4 valandos tarpas, bet vakariene turi buti ne veliau 19 val?
Jei as valgiau 16 val, tai mano virta vista su kopustais ir morkomis, nuplaukia jau siandien?
Nu, mergos, man jau makaule susisuko nuo tiek info ir permainu. Tuoj as tik vandeni gersiu ir visas kandidas isgainiosiu smile.gif

tarpai gali būti kokie nori, bet valgyti ne dažniau nei 3 kart, ir neužkandžiauti tarpuose.
vakarienė valgoma ne vėliau nei 2-3 val iki miego. Jei eini miegot vėliau, vėliau ir valgai. Aš valgau vakare 7-9, kaip išeina, o miegot 11-12.
Papildyta:
QUOTE(Chill! @ 2013 09 02, 18:48)


Va čia mums kas siūloma valgyti. Rašo, kad morkas ir burokus galima. smile.gifrolleyes.gif

taip, nes aš irgi negirdėjau, kad autoimuninikams kenktų tos dvi daržovės. Tik reiktų maišyt jas su mažiau anglių turinčiom.
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 02, 11:53)
Nerandu dabar to straipsnio, kur paaiskinta apie darzoves ir ju spalvas. Gal voresta zinos apie tas "naktiniu spalvu" darzoves. Siaip, viska, kas zalios spalvos, galime esti iki numirimo. O va pomidorai-itariu, kad kisa koja. Jau pastebejau, kad birzelio menesi man paumeja odos niezejimai, kaip tik birzelio menesi vaziuoju ilsetis I Turkija ir ten pomidorus  edu masiskai.
Nesiparink del sekancio maitinimo. Jei sociai pavalgei, juk ilgai nenoresi:) As , uzvalgiusi kiausu, puse dienos nesijauciu alkana.
Issiviriau islandines kerpenos arbatos, kazi galima?
Merginos, ziurineju ka jus valgote ir kazkaip pastebejau, kad sriubu nematau jusu racione? Ar tikrai ju nevalgote, ar as biski akla?


siaip tai maciau paskutiniame homosanitus straipsni apie "zarnyno pralaiduma" naktines darzoves. butent po jo, atsiradau sioje temoje. taciau skaitau sita ziniu bagaza jau kokisu 2 metus, kartais ten yra priestaravimu. reikia gal viska sau prisitaikyti. juk zmogiskasis faktorius irgi egzisgtuoja
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 09 02, 18:43)
aha, labai sunku, kai daugybė informacijos kalba viena, o pasirodo, yra visai kitaip.

O kaip mn staiga itiketi, kad butent paleo yra teisinga o mano tureta info-neteisinga. Kaip zinoti, katra info yra teisinga? Vieni sako, kad mano teiginiai yra teisingi, kiti-mano. Ir vieni kitus paneigia, pateikdami faktus.

riebalai, jų ryte reik negailėti. Šiaip maiste  daugmaž kiekvieną valgymą gali būti ir baltymai ir riebalai ir angliavandeniai , tik ryte dalis riebalų turėtų būt didesnė, o vakare daugiau baltymų. Pietums, ką kaip norit. Pas mane jų nėr. Valgau tik dukart, nes iš ryto nesinori. 
ko nera? Riebalu? Visai nera jusu racione riebalu?
Reiskia visi teiginiai apie maisto derinima ir nesuderinamuma-irgi neteisingi? Kad negalima visu triju kartu. Kad angliavandelius galima su viskuo, bet baltymas su riebalu-nesiderina.

o kokia čia panika, visi procesai lėti ir nėra jokio gaisro. Jei šitiek metų maitinai tą kandidą, tai dar keletas dienų nieko nekeičia.

Yra gaisras. Gal ir maitinau, bet nebuvo taip ziauriai islinde pasekmes. Dabar jau man gaisras, kai per visus galus ir vienu metu lenda problemos.
Nuejau pas gydytoja, nes issigandau staiga iskilusiu 5-iu skausmingu limfmazgiu o jis man kisa antibiotikus, nors kraujas jokiu uzdegimu nerodo, gerkles neskauda ir temperaturos nera, bent jau aukstos, juk pajausciau. Tai kaip jums tai? Verta vaikscioti pas daktarus ir gaisti laika?

bituteba, todel ir sakau, kad pati daug skaitau ir dabar jus skaitau, konspektuojuosi, deliojuosi ka dar ismesti del kandidos, ir viskas susipainioja. Matai, jau is to strioko issigandau, kad negalimos grietines prilupau sian, tai gerai, kad voresta nurmino. Bet reikes dar pasigilinti apie tuos pieno produktus. Ka is ju galima o ko - ne.
Gerai, kad intuityviai negeriu pieno ir nevalgau bulviu, niekada ju nededu I sriubas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nidulia: 02 rugsėjo 2013 - 18:07
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 02, 19:00)
ko nera? Riebalu? Visai nera jusu racione riebalu?
Reiskia visi teiginiai apie maisto derinima ir nesuderinamuma-irgi neteisingi? Kad negalima visu triju kartu. Kad angliavandelius galima su viskuo, bet baltymas su riebalu-nesiderina.

mano mityboje nėra pietų...o gal pusryčių g.gif yra tik du valgymai.
Dėl derinimo- gamtoje riebalas yra kartu su baltymu, natūraliai. mėsa su lašiniu, kiaušinis irgi. piene irgi- ir visad derinasi visiem

QUOTE
O kaip mn staiga itiketi, kad butent paleo yra teisinga o mano tureta info-neteisinga. Kaip zinoti, katra info yra teisinga? Vieni sako, kad mano teiginiai yra teisingi, kiti-mano. Ir vieni kitus paneigia, pateikdami faktus.
tikrinti praktikoje. Jei per du metus riebalų valgymo mudviem su vyru cholesterolis nepadidėja, o mano vyro atveju, net sumažėjo- vadinasi, cholesterolio baubas išgalvotas. Ir HS rašo tiesą.

QUOTE
Yra gaisras. Gal ir maitinau, bet nebuvo taip ziauriai islinde pasekmes. Dabar jau man gaisras, kai per visus galus ir vienu metu lenda problemos.
Nuejau pas gydytoja, nes issigandau staiga iskilusiu 5-iu skausmingu limfmazgiu o jis man kisa antibiotikus, nors kraujas jokiu uzdegimu nerodo, gerkles neskauda ir temperaturos nera, bent jau aukstos, juk pajausciau. Tai kaip jums tai? Verta vaikscioti pas daktarus ir gaisti laika?

vaje, mano vėžys irgi padidėjusiais limfmazgiais apsireiškė- limfoma. Trys iš karto ant kaklo. tik skausmingi jie buvo gal savaitę, vėliau liko tik padidėję, sukietėję ,bet nebeskausmingi.
Ar hemoglobinas dar normoj, jei taip tada gal ir viskas OK, nepulkim panikon.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 02 rugsėjo 2013 - 18:20
Nidulia, pas voresta nera pietu, o ne riebalu.
Riebalus mes cia valgom ir ju nebijom.
Atsakyti
QUOTE(bituteba @ 2013 09 02, 18:54)
siaip tai maciau paskutiniame homosanitus straipsni apie "zarnyno pralaiduma" naktines darzoves. butent po jo, atsiradau sioje temoje. taciau skaitau sita ziniu bagaza jau kokisu 2 metus, kartais ten yra priestaravimu. reikia gal viska sau prisitaikyti. juk zmogiskasis faktorius irgi egzisgtuoja

ten dedami straipsniai dažnai būna skirtingų autorių, todėl nedideli prieštaravimai pasitaiko. Juk negalima įnešti savo pataisų į svetimą straipsnį?
O straipsnis apie žarnyno pralaidumą- tai viena šios temos pradininkė išvertė tą tekstą savo mamai, kuri irgi turi autoimuninę ligą, o aš paprašiau, kad leistų įdėt į HS ir nusiunčiau. Todėl dabar, Elatos dėka, visi gali rasti tą info lietuviškai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 02 rugsėjo 2013 - 18:28
Nidulia , padidėję limfmazgiai

QUOTE
Svarbi limfinės sistemos dalis yra limfmazgiai. Limfos tekėjimas galutiniame rezultate susiveda į kepenis, o tai reiškia, kad limfos valymas vyksta kepenyse. Jeigu kepenys nespėja perdirbti ir išvedinėti metabolizmo produktų (užsikišę latakai, kepenų ligos ir t.t.), tuomet limfos medžiagos  kaupiasi limfmazgiuose, kurie tuomet atlieka buferio vaidmenį. Kai prasideda limfmazgių uždegimas, visada pirmiausia reikia žiūrėti žarnyną ir kepenis. Sutvarkius žarnyną ir kepenis, limfmazgiai patys susitvarkys. (Paanalizuokite kaip elgiasi gydytojai, kai yra limfmazgių uždegimas). Be žarnyno ir kepenų tvarkymo, kitos procedūros yra bergždžios. Kol kepenys  neperdirbs limfos pristatomų medžiagų, tol buferis (limfmazgiai) bus pilni. Štai ir gaunasi, kad organizmo drenažinė sistema yra irgi imuniteto dalis.

gali būti kad turi per daug atliekų. Todėl mitybos minimizavimas iškart gali duoti rezultatus, tačiau stenkis valgyti kuo mažiau apdorotą baltymą. Kepant jis gadinamas. Tada daug atliekų būna.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 02 rugsėjo 2013 - 19:17
Man vienas iš pirmiausių paleo poveikių buvo būtent limfmazgių sumažėjimas, nes amžiais buvo padidėję neaišku dėl ko - kraujas geras, hemoglobinas aukštas, uždegimą kažkokį menką rodė, bet, anot gydytojos, čia kokios nors buvusios infekcijos pasekmė buvo. Ir tik pagūžčiodavo pečiais dėl tų limfmazgių, ir tiek. Tas pats ir vaikui buvo. Su paleo gana greitai limfmazgiai sugrįžo į savo vietas. Tiesa, kepenų irgi nebemaudžia, nes kartais būdavo. O galvojau, ir gydytoja aiškino, kad nuo riebalo man tas kepenis maudžia biggrin.gif Je, kur gi ne. Miltai išėjo, išėjo ir "jautrumas" riebalui, ir suriebėjusios kepenys biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 02, 17:38)
Va, as apie tas, tamsiu raudonu spalvu darzoves ir kalbejau. Tai ir burokas atkrenta? Tikiuosi morka lieka? Juk ji ne raudona?
Ar gerai suprantu, kad tarp valgymu turi buti 4 valandos tarpas, bet vakariene turi buti ne veliau 19 val?
Jei as valgiau 16 val, tai mano virta vista su kopustais ir morkomis, nuplaukia jau siandien?
Nu, mergos, man jau makaule susisuko nuo tiek info ir permainu. Tuoj as tik vandeni gersiu ir visas kandidas isgainiosiu smile.gif



as valgau vakariene 9-10. kartais ir veliau. va ka tik pavakarieniavau smile.gif
Atsakyti