Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

QUOTE(Akutee @ 2013 08 30, 16:14)
O gandra senai turi? Kaip jis neisskrenda? Lyg ir atwira ar blogai uzmaciau?
Papildyta:
Bet tikrai gera jums gyventi gamtoj, jura netoli, gyvunai sawi..namas..jokiu kamsciu irmiestu.. wub.gif

gandras neturi vienos kojos, todėl, net turėdamas du sveikus sparnus, negali pakilti. Gerų žmonių rastas pakelėj, partrenktas automobilio, nuvežtas pas vetus, kurie amputavo koją iki dubens, ir atvežtas pas mane. Kasdien pusė kg žuvies, negana to, gaudo ir ryja mano mažus vištukus, kurie pas jį įlenda, gyvi nebeišeina. Jau maždaug 5 dingo, kiti kiaurai tinklo nebepralenda(paaugo) tai šis maisto šaltinis jam baigėsi.
Palangoj šiemet buvau 2 kart- apsikirpti , prie jūros paskutinį sykį vaikščiojau prieš 4 metus lotuliukas.gif . Kamščiai kaime susidaro, prie šėryklos lotuliukas.gif Laimė, tie košmarai jau baigėsi, gyvensim atsipūtę. Iki kitos liepos.
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 08 30, 15:58)
jei kepat ruginę su raugu, ar darot plikytą, kai dalį  miltų plikom verdančiu vandeniu ir padedam šiltai 12 ar net daugiau val, kol užplikyta tešla pasidaro saldi ? Tada natūraliai nereikia cukraus dėti. Aš taip darydavau.

na ne, as neplikau, bet reiktu kada pabandyti. dedu po 500 gr rupiu kvietiniu ir ruginiu miltu, salyklo 2 rusiu, kmynu, linu semenu, selenu, cukraus vietoj 100 bededu 50 gr, nes visi sako, kad oj, saldi ir raugas praskiestas vandeniu, tai apie 1 l.
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 08 30, 16:51)
na ne, as neplikau, bet reiktu kada pabandyti. dedu po 500 gr rupiu kvietiniu ir ruginiu miltu, salyklo 2 rusiu, kmynu, linu semenu, selenu, cukraus vietoj 100 bededu 50 gr, nes visi sako, kad oj, saldi ir raugas praskiestas vandeniu, tai apie 1 l.

salyklas -kam tai? spalvai? Lino sėmenys oksiduojasi - irgi nelabai kam jų ten reik.
užplikyk dalį ruginių miltų ir įvyniok šiltai, kad neatšaltų. Pamatysi, savaime saldumas atsiras po kiek laiko.
Mano duona būdavo rugių miltai rupaus malimo, druska, kmynai ir raugas. Miltus gaminom patys. Ir toliau kitiems gaminam, tačiau nebevalgom biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 08 30, 17:09)
salyklas -kam tai? spalvai?

jo, dedu ir del spalvos ir del skonio. bet va galvoju kad ir taip tas saldumas nuo miltu atsiranda, juk duona kildinu apie 10 valandu. Bet isbandysiu kada ir plikyta! o kokios proporcijos pas Tave? sunku kazkaip isivaizduoti duona is 100 % ruginiu miltu. kilas miltu ir litras vandens? jauciu ruginiems miltams reikia daugiau gal siek tiek g.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 08 30, 08:58)
jei kepat ruginę su raugu, ar darot plikytą, kai dalį  miltų plikom verdančiu vandeniu ir padedam šiltai 12 ar net daugiau val, kol užplikyta tešla pasidaro saldi ? Tada natūraliai nereikia cukraus dėti. Aš taip darydavau.

plikydavau ir as, ir medu dedavau ne cukru. kmynu.
sunus prase iskept, tai reiks rauga bandyt atgaivinti.

sveikos,
pas mus svente, vestuviu metines siandien, tik labia tingiu ka skanaus ruost.

va pasigirsiu, dukros uzsikrete paleo, pacio receptu ieskosi ir kepasi. vakar blynu, uzvakar cinamoniniu suktinuku.

mesa-zuvi ir darzoves as ruosiu, jo spacious sau desertus.

as buroku troskinio noriu, bet vis neuztaikau graziu burokeliu nusipirkt. kazkokie mazi apvyte. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 08 30, 17:39)
jo, dedu ir del spalvos ir del skonio. bet va galvoju kad ir taip tas saldumas nuo miltu atsiranda, juk duona kildinu apie 10 valandu. Bet isbandysiu kada ir plikyta! o kokios proporcijos pas Tave? sunku kazkaip isivaizduoti duona is 100 % ruginiu miltu. kilas miltu ir litras vandens? jauciu ruginiems miltams reikia daugiau gal siek tiek  g.gif

iš akies viską darydavau, pusę ar mažiau miltų užplikydavau vakare ir susukdavau į pūkinę kaldrą, ryte būdavo jau saldi košė. Gi rugys- krakmolas, o krakmolas -tai gliukozė.
Tada dėdavau raugą (svarbu, kad košė būt šilta, bet ne karšta.) ir palikdavau tuos pat įšildytuos pataluos. Pavakary atminkydavau, leisdavau pakilt ir orkaitėn.

O salyklas, ten gi kažkas suskrudinta- deginta. Kam žmogui tie glikotoksinai? Juk nesvarbu kokia bus iškeptos duonos spalva, svarbiau skonis.

Papildyta:
QUOTE(ativas @ 2013 08 30, 17:47)

va pasigirsiu, dukros uzsikrete paleo, pacio receptu ieskosi ir kepasi. vakar blynu, uzvakar cinamoniniu suktinuku.





clap.gif thumbup.gif kad tik ta zaraza greit nepraeitų.
Atsakyti
as kepu paprasta mieline, i duonkepele viska sumeti ir vuolia po 3.5val duona paruosta. ir kadangi as jos nevalgau, tai dzin man is ko ji ten, vistiek geriau nei 30 ingridientu parduotuvine. del spalvos tai kakavos as dedu ir gaunasi ruda biggrin.gif
Atsakyti
O as mastau ar tas gandras viena koja sulenkes stovi ar kaip.. maciau kaip mazi pukuotukai lakste visur, niekad gyvenime gyvo nelietus..o taip noreciau.. :eub: o seip jie/ vistos/ gaidziai kanda? g.gif tawes kaip seimininkes turbut ne, bet kitus? Ir kaip uzsikretei tokiu kolekcionavimu?
Atsakyti
QUOTE(Akutee @ 2013 08 30, 19:07)
O as mastau ar tas gandras viena koja sulenkes stovi ar kaip.. maciau kaip mazi pukuotukai lakste visur, niekad gyvenime gyvo nelietus..o taip noreciau.. :eub: o seip jie/ vistos/ gaidziai kanda? g.gif tawes kaip seimininkes turbut ne, bet kitus?  Ir kaip uzsikretei tokiu kolekcionavimu?

Mane nuo mažumės traukė prie paukščių, maža svajojau dirbi inkubatorinėje, su vištukais. Kai augau pas mamą, mano pareiga buvo visi naminiai paukščiai prižiūrėti. O kai jau savo namą turėjau, tai tik ir ieškojau kur ką įdomesnio gauti. Ale tais laikais tai buvo labai reta. Dabar turiu daug savo mokinių/pasekėjų/bendraminčių, su kuriais susimetę samdom autobusą ir važinėjame į užsienio šalis, į įvairias naminių paukščių parodas. Perkam, vežam čia, perinam, dauginam, parduodam, rengiam muges.Tai labai zarazna ir plinta kaip paukštgripis lotuliukas.gif
Paskutinė rimta Europos mugė buvo Europaschau Leipzig 2012 kur buvo per 100 000 įvairių naminių gyvių.
Atsakyti
biggrin.gif pamiršau pareklamuot, ryt Šauliuose bus mūsiškiai suvažiavę.
Atsakyti
kaip idomiai su tuo gandru. ir dek tinkla tankesni, kad tu vargsu visciuku negalabytu...
vorestos gyvenimo budas - tai mano svajone...
Atsakyti
Na, tai nereik tik svajot, reik daryt. biggrin.gif Žinau vieną lietuvę, gyvenančią Airijoj, kurią vištom užkrėčiau biggrin.gif
Tiesa, o kaip tu, tokia jautri, galėsi valgyt savo augintinius? doh.gif
Atsakyti