Įkraunama...
Įkraunama...

Nedrąsūs vaikai

Nutariau ir as papasakot apie savo kompanija. Mano vyresnysis,jam dabar jau trys metukai,iki pusantru metu buvo labai geras ramus vaikas,net negali sakyt ar jis ko bijojo ar visai nieko,eidavo ir bendraudavo su visais. Paskui stipriai keitesi,daresi ne toks ramus,ir daresi bailesnis. Jis paniskai bijo kai tetis ar net kas nors kaimynystej grezia graztu,bijo svetimu dedziu-jei pas mus koks uzeina,tai jis is savo kambario gali net neislysti. Mazasis irgi dar pries pora menesiu buvo labai drasuolis,o dabar vis kabinas man i koja ir slepias. O kartais gatvej visiems praeinantiems atia rodo. As niekad nezinau kada jie bus drasuoliai,o kada lis man po sijonu,kaskart vis kitaip elgias.
Buvo pas mus sveciuose mergaite,kuriai neuzilgo bus penki metai,tai pro duris iejo isikniaubus i mamos kelius ir dar koki pusvalandi niekaip nenorejo bendrauti. O ji siaip yra labai drasi ir ne pirmakart pas mus,bet tasyk jai taip uzejo ir viskas.
Taip kad tu dar labai nesijaudink,gal tas tavo nerimas ir vaikeliui persiduoda,del to jis jaucias nesaugus. O siuo metu jis dar toks mazytis ir tik dabar daugiau pradeda suvokti kitus kaip svetimus. Buna kad vaikai ne is sio ne is to isigasdina ir turi praeit kiek laiko kad jie vel imtu elgtis iprastai
Atsakyti
Sveikos mamytės, mano penkiametis sūnus labai drovus-net su pažįstamais ne iš karto sveikinasi... unsure.gif Turi praeit geras pusvalandis, kol apsipranta...Pirmas prieina tik prie vaikų. Ir darželyje būna bėda, kai prieš salę reikia kokį eilėraštį sakyt...Nors puikiai moka ne tik savo, bet ir visos grupės eilėraščius. Kai su visa grupe dainuoja prieš salę, tada viskas ok: ir maivosi, ir išsidirbinėja biggrin.gif O kai pastato vieną "solo" partijai, tik galvą nuleidžia ir lūpytę patempia verysad.gif Per repeticijas-viskas tvarkoj, nes žiūrovų nėra doh.gif Gal, sakau, jam tiesiog scenos baimė? Prisimenu save, kai muzikinę lankiau, kai reikdavo lipt ant scenos groti, net silpna darydavosi bijau.gif Kaip manot, ar reiktų nerimauti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo karvute: 13 balandžio 2007 - 09:51
mano leliui 4 bet ir panasiai elgesi
niekada pirmas nesisveikina, ir eilerascio visiem nesako nors ir moka, su vaikais bendrauja bet tyliuoju budu - nesneka, bet kai apsipranta viskas ok ir balsas atsiranda
nezinau ar tai drovumas..gal...

nepazystamas zmogus ar siaip seniai matytas - tikrai neprasnekins schmoll.gif
ir kai aplink daugiau zmoniu (pazystamu kuriuos daugiau ar maziau lankom) ir gi nesneka, tik su manim tyliai bendrauja kad kiti negirdetu..bet kai apsipranta tada duksta kaip velniukas

va taip
blush2.gif
Atsakyti
Tikrai normalu kad vaikas drovisi. 4u.gif As pati maza bijodavau eit ant scenos deklamuoti,dainuoti. fear.gif o kai visi kartu jausdavausi drasesne,saugesne.Po to ta perioda kazkaip isaugau. ax.gif
Atsakyti
mano sunelis 5 metu irgi drovuolis,bet as pati is prigimties drovi blush2.gif tai gal is cia slypi drovumas rolleyes.gif

Atsakyti
Na taip, as pati irgi nemegstu buti demesio centre blush2.gif Tai gal cia tikrai kazkiek paveldima? g.gif
Atsakyti
QUOTE(karvute @ 2007 04 13, 13:30)
Na taip, as pati irgi nemegstu buti demesio centre blush2.gif Tai gal cia tikrai kazkiek paveldima? g.gif



gal ir paveldima, nes as pati save atsimenu kad buvau tylene ir nedrasuole, dabar tik isdrasejus visa bet ir to, man geriau ramiai viska daryti ir akiu nedraskyti

uztat ir leliukai tokie drovus gaunasi...genai biggrin.gif
Atsakyti
Drovumas- tai jau charakterio savybė. Tokiam vaikui pačiam yra sunku. Ypač, kai pradeda lankyti mokyklą. Jį reikia nuo mažens labai girti ir skatinti. Nes drovumas dažnai susijęs su žemu savęs vertinimu. Tokiam vaikui reikia ypač pabrėžti jo stipriąsias puses ir jokiu būdu per jėga nestatyti prieš auditoriją. Atsiprašau, bet rašau ne tik kaip mamytė, bet ir kaip mokytoja.
Atsakyti
QUOTE(paura @ 2007 04 13, 14:30)
Drovumas- tai jau charakterio savybė. Tokiam vaikui pačiam yra sunku. Ypač, kai pradeda lankyti mokyklą. Jį reikia nuo mažens labai girti ir skatinti. Nes drovumas dažnai susijęs su žemu savęs vertinimu. Tokiam vaikui reikia ypač pabrėžti jo stipriąsias puses ir jokiu būdu per jėga nestatyti prieš auditoriją. Atsiprašau, bet rašau ne tik kaip mamytė, bet ir kaip mokytoja.



o ka daryti kad leliukas butu daugiau drasesnis ir nebijotu...jei darzelyje kas nuskriaudzia,tai kai paklausiu o ka tu tam vaikui darei, sako nieko, as pamirsau mustis (= gintis) va, taip ir kencia tie vaikiukai nes pamirsta

visada ji pagiriu, neverciu darti kazko del ko jis hjauciasi nepatogiai

pvz tokia situacija buvo :
nuejom pas draugo tevus i svecius, o vaikis kaip visad uz manes pasislepes nesisveikina, net kai ji pakalbina jis vistiek schmoll.gif

tada sako kad tu toks negeras tai negausi saldainiu, pas ji aisku lupa suvirpa biski, bet neissiduoda, as matau jo reakcija puikiai, kartais paskatinu pasisveikint ar pakalbeti, bet tada jis dar labia uzsisklendzia..tai ir neverciu jo labai, tyliai jam pasakau kad mum ir nereikia tu saldainiu, kitus nusipirksim,,,nezinau ar gerai elgiuosi
unsure.gif
Atsakyti
Mane tai irgi labai nervina kai visokie dėdės ir tetos pradeda šnekėti - ai, kokia didelė mergaitė, bet kalbėt nemoka ir t.t. Vaikui reikia laiko apsiprasti ir tiek. pati atsimenu, kaip sunku tą „laba diena“ kartais būdavo pasakyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo urtea: 13 balandžio 2007 - 13:44
QUOTE(urtea @ 2007 04 13, 14:43)
Mane tai irgi labai nervina kai visokie dėdės ir tetos pradeda šnekėti - ai, kokia didelė mergaitė, bet kalbėt nemoka ir t.t. Vaikui reikia laiko apsiprasti ir tiek. pati atsimenu, kaip sunku tą „laba diena“ kartais būdavo pasakyti.



tai va butent...as pati ir zinau kaip sunku

nes mano mazius kai ateinu jo paiimt is darzo ir nevisada islemena labas...tik kai mane pamato lekia kiek ikabindamas (Dabar buna lauke) ir pribeges apsikabina, pabuciuoja ir dar kartu apsikabine palinguojam kaip stipriai vienas kito pasiilgom - man tai simta kart geriau nei isdresiruotas - labas - nes taip jauti visa vaiko sirdi ir jausmus ...
wub.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad visus "labai protingus" dėdes ir tetas reikia pastatyti į vietą. Jei verčia jūsų vaikučius šnekėti, matydami, jog jiems tai sukelia stresą, drąsiai rėžkite, kad mažylis labai išrankus draugams. Todėl pirmiausia jam reikia patikti, o po to tik kalbinti. O dėl darželio, tai tokius vaikus turėtų labiau globoti auklėtojos. Manau, būtina joms sakyti apie savo nerimą. Dabar tikrai yra žinomų įvairių žaidimų ir kitų metodų, kurie padeda vaikui įveikti drovumą. Tik reikia nuolat ir intensyviai ta kryptimi dirbti.
Atsakyti