Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Opšra @ 2013 09 03, 08:52)
Tu ir teisi, ir ne - fokusuojama konkreti plokštuma, tačiau ji yra labai aiškiai apibrėžta. Bet į vieną ir į kitą pusę nuo jos dar kažkokiu atstumu ryškumo zona išlieka. Radau net formules, kaip apskaičiuoti biggrin.gif Tai fokusuodama į kažkurią puodelio vietą nepataikiau taip, kad visas puodelis sutilptų į ryškumo zoną... Mea culpa.


Aš ne apie šį puodelį kalbėjau, o apie anksčiau užduotą klausimą, kodėl turi dėlioti savo objektus, pasak Tavęs, siaubingais atstumais, nors norėtum, pasak Say, nafig kankintis, jeigu galima nesikankinti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 03 rugsėjo 2013 - 09:25
QUOTE(Opšra @ 2013 09 02, 23:54)
gotte, skolintam objektyvui, taip sakant, į diafragmą nežiūrima biggrin.gif Naudojau mažiausią įmanomą F reikšmę, bet židinio nuotolis buvo labai didelis, tai tik tiek ir teišėjo ją atverti. Nutraukti su 1/15 yra ganėtinai paprasta, kai pasiguldai fotoaparatą ant knygų (ir pati atsiguli šalia, kad matytum, kas į kadrą telpa biggrin.gif ).
Jei pavyks anksčiau iš darbo grįžti rytoj arba šiaip diena pasitaikys šviesesnė, bandysiu pakartoti esant geresnėms šviesos sąlygoms. Nes man ant grindų besivartant vis temo, temo, tai taip ir gavosi.

O kodėl yra blogai pusiau automatiniai režimai? Klausiu dėl to, kad skaičiau daug visokių fotografų pamokėlių žaliesiems, ir tikrai ne vienas ir ne du rekomendavo mokytis fotografuoti būtent diafragmos prioriteto režimu. Kaip ir nesunku nusistatyti viską pačiam, bet (jei atmetus tą stebuklą su mano kosminiu ISO) ar tikrai yra kažkoks reikšmingas skirtumas? Ir jei yra, tai kame būtent?

supratau dėl diafragmos.

dėl to, kad tamsu, sunkiau susitvarkei ir su fokusu.

pusiau automatiniai nėr blogai, jau Say pasisakė, nesikartosiu 4u.gif man pačiai patogiau ant M, gal dėl to ir kitiems patariu g.gif

QUOTE(sayonara @ 2013 09 03, 08:03)
nieko juose nėra blogo. kažkodėl egzistuoja mitas, kad TIKRI fotografai fotkina tik su M. pfff smile.gif aišku, M turi didelių privalumų sudėtingesnėmis sąlygomis, fotkinančios juo lai detalizuoja. aš asmeniškai su M pačioje pradžioje išmokau, bet atradusi diaftragmos priioritetą, niekada nebesugrįžau prie M, nes nafig kankintis, jei galima nesikankinti? smile.gif

Aš ant M fotkinu dėl dėl kažkokių mitų, o dėl to, kad taip įpratau. Iš tiesų reikės pabandyti diafragmos prioritetą. Nes aš pusiau automatinius bandžiausi tik pradėjusi fotografuoti ir man kažkaip jie nepasitvirtino, būdavo sugrybauja parametrai ir rezultatas nepatinka.
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 03, 09:03)
atradusi diaftragmos priioritetą, niekada nebesugrįžau prie M, nes nafig kankintis, jei galima nesikankinti? smile.gif

Tai yra Av ar ne? smile.gif Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(Tyliai.. @ 2013 09 03, 11:32)
Tai yra Av ar ne?  smile.gif  Iš anksto dėkoju už atsakymą.


taip
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 09 03, 09:02)

Pageidavau visiškos atsietybės nuo pasirinktos knygos turinio, jos emocinio lauko, vaizduojamos epochos, geografinės nuorodos, herojų ir jų knyginių charakteristikų, o ne bandymo tiksliai pataikyti į natą. Gal pati kalta, gal painiai suformulavau... g.gif 




stengiausi teisingai suprasti biggrin.gif Antruoju bandymu su "Prie Piedros upės...." gal ne visai pavyko, nes vis tiek turėjo įtakos perskaityta knyga ir t.t. ir pan.

QUOTE(sayonara @ 2013 09 03, 09:03)

mamagutės gera užuomazga, gal kiek tiesmukoka, bet aš ŽINAU, kad Tu gali daug geriau, vot tongue.gif


ačiū už pasitikėjimą smile.gif
Kartais skubu, kartais nėr kantrybės, bet vis tiek apturiu malonumą biggrin.gif Žaidžiu, džiaugiuos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 09 03, 12:53)

Iki šiol galvojau, kad šis režimas tik pradedantiems, nes profai fotkina tik M.
Atsakyti
QUOTE(Tyliai.. @ 2013 09 03, 11:32)
Tai yra Av ar ne?  smile.gif  Iš anksto dėkoju už atsakymą.


Av canone, A nikone ir panašiai..smile.gif

QUOTE(Tyliai.. @ 2013 09 03, 12:01)
Iki šiol galvojau, kad šis režimas tik pradedantiems, nes profai fotkina tik M.


va va, apie šį mitą aš ir kalbėjau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 09 03, 13:12)
Av canone, A nikone ir panašiai..smile.gif
va va, apie šį mitą aš ir kalbėjau smile.gif

O man gėda sakyt, kad Av mano tobuliausias (kol kas), nes kol M sureguliuoji viską, o jei dar gaunasi rezultate ne taip, kaip nori.. keliskart pasikeičia nuotaika, tiek mano, tiek objekto.
Atsakyti
QUOTE(Tyliai.. @ 2013 09 03, 12:20)
O man gėda sakyt, kad Av mano tobuliausias (kol kas), nes kol M sureguliuoji viską,  o jei dar gaunasi rezultate ne taip, kaip nori.. keliskart pasikeičia nuotaika, tiek mano, tiek objekto.


man tai visai negėda sakyti, kad fotkinau su juo ir fotkinsiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Tyliai.. @ 2013 09 03, 13:20)
O man gėda sakyt, kad Av mano tobuliausias (kol kas), nes kol M sureguliuoji viską,  o jei dar gaunasi rezultate ne taip, kaip nori.. keliskart pasikeičia nuotaika, tiek mano, tiek objekto.

Pradžioj išmokau ir tik ant M fotkinau, bet paskui perėjau ant Av, nes tikrai ne visada yra patogu naudotis M, kartais nėra tam laiko. M naudoju, kai galiu pažaisti befotografuodama, bet jau rečiau, kažkaip Av pradėjo patikt smile.gif
Atsakyti
Dar kart bandau su savo 5 ND, dienos sviesoj
Auto
user posted image
Debeselis
user posted image
Rankinis
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Egipta @ 2013 09 03, 13:53)

Rankinis
[img]http://farm6.staticflickr.com/5473/9660782995_079fc34996_z.jpg

iš akies žiūrint, atrodo, kad žaliuoja smile.gif


Aš fotkinu M, nemoku ant A, reikėtų turbūt laiko priprasti rolleyes.gif
Atsakyti