Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Aš užskaityčiau, jei pirmasis objektas nebūtų praradęs fokuso pirmoje nuotraukoje. Man patiko ir spalvos, ir pateikimas. ax.gif
Atsakyti
pagaliau istaikiau momenta tarp kelioniu ir sveciu ax.gif

ND5, 2dalis dirbtine sviesa

auto
user posted image

tungsten
user posted image

custom
user posted image
Atsakyti
QUOTE(gotte @ 2013 09 02, 22:53)
visai smagus ND, patiko šviesos žaismas ant indų, stalo. Toks tapybiškas man pasirodė, spalvos gražios...TIK tamsoka ir triukšmai lenda akysna biggrin.gif kokie nustatymai buvo parinkti fotografuojant? g.gif

Dėkoju už gerą žodį ax.gif
Diafragmos prioritetas, diafragma 6,0, išlaikymas 1/15. O ISO visur 1600. Ir pati nežinau, kodėl. Turiu įtarimų, kad šitas režimas ignoruoja rankinį ISO pasirinkimą ir pats išrenka, kas jam patinka, nes tikrai savo rankytėm nusistačiau mažesnį jautrumą... Turbūt laikas keliauti atgal į fotiko instrukciją.

Ka, bet juk yraaa fokusas... ax.gif Į lėkštutęęę... ax.gif biggrin.gif
O jei rimčiau, atvirai tai aš turbūt žvairoka ir žliboka, bet kartais nesuprantu, kur fokusas yra, o kur nėra. Nu nesimato man, nors tu ką. Čia nei prašantis kažkokių užskaitymo, nei ką, tiesiog įdomu - o va šitoj nuotraukoj fokusas yra ar ne?
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 02 rugsėjo 2013 - 22:56
QUOTE(Opšra @ 2013 09 02, 22:53)
Diafragmos prioritetas, diafragma 6,0, išlaikymas 1/15. O ISO visur 1600. Ir pati nežinau, kodėl. Turiu įtarimų, kad šitas režimas ignoruoja rankinį ISO pasirinkimą ir pats išrenka, kas jam patinka, nes tikrai savo rankytėm nusistačiau mažesnį jautrumą... Turbūt laikas keliauti atgal į fotiko instrukciją.

Visų pirma, kad būtų šviesiau rinktis reiktų kuo mažesnį diafragmos skaičiuką, o tada jau žaidi su kitais nustatymais. Nesirink tų pusiau auto režimų, nesunku pačiam viską susireguliuoti. Po diafragmos jau renkiesi išlaikymą, tarkim, kad rankos nedrebėtų, imi kokius 1/80 (nesuprantu, kaip reikia "nutraukti" su 1/15 blink.gif mistika man), o tada jau žiūri, kokio reikės ISO. Spaudi mygtuką ir žiūri, ko trūksta. Jei per tamsu, keli ISO, keiti išlaikymą.
Pas tave būtų kur kas geriau, jei būtų diafragma atvira, tada tau leistų mažinti šiek tiek ISO ir trumpinti išlaikymą.
Atsakyti
gotte, skolintam objektyvui, taip sakant, į diafragmą nežiūrima biggrin.gif Naudojau mažiausią įmanomą F reikšmę, bet židinio nuotolis buvo labai didelis, tai tik tiek ir teišėjo ją atverti. Nutraukti su 1/15 yra ganėtinai paprasta, kai pasiguldai fotoaparatą ant knygų (ir pati atsiguli šalia, kad matytum, kas į kadrą telpa biggrin.gif ).
Jei pavyks anksčiau iš darbo grįžti rytoj arba šiaip diena pasitaikys šviesesnė, bandysiu pakartoti esant geresnėms šviesos sąlygoms. Nes man ant grindų besivartant vis temo, temo, tai taip ir gavosi.

O kodėl yra blogai pusiau automatiniai režimai? Klausiu dėl to, kad skaičiau daug visokių fotografų pamokėlių žaliesiems, ir tikrai ne vienas ir ne du rekomendavo mokytis fotografuoti būtent diafragmos prioriteto režimu. Kaip ir nesunku nusistatyti viską pačiam, bet (jei atmetus tą stebuklą su mano kosminiu ISO) ar tikrai yra kažkoks reikšmingas skirtumas? Ir jei yra, tai kame būtent?

Aš čia klausinėju ne bandydama priešgyniauti ar teisintis, ar dar kokias nesąmones daryti, man labai nuoširdžiai įdomu, aš esu žalias agurkas ir naiviai tikiu, ką visokie žmonės rašo, kai tai skamba pakankamai protingai, ir va norisi tokius skirtingus požiūrius išsiaiškinti... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vedda @ 2013 09 02, 23:33)
pagaliau istaikiau  momenta tarp kelioniu ir sveciu  ax.gif

ND5, 2dalis dirbtine sviesa




Tamsu, padaryk truputį šviesiau ir bus gerai, nes dabar rodo tik ~190 ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Opšra @ 2013 09 02, 23:53)
Ka, bet juk yraaa fokusas... ax.gif Į lėkštutęęę... ax.gif  biggrin.gif


čia parodei visai kitą nuotrauką, negu prieš tai kėlei.

Vedda, kad ir koks būtų gražus ir įdomus tas pakabintas rūbelis, vistik siūlyčiau rinktis kitą objektą, man atrodo plokščią daiktą padaryti pakankamai šviesų ir baltą ir dar gi nesusiliejantį su fonu yra ganėtinai sudėtinga... (prisimink kaip kankinosi briedis su plokščiu atviruku, kol galų galiausiai laivelį pateikė ir kančios baigėsi biggrin.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korete: 03 rugsėjo 2013 - 07:21
aciu, aisku pioneer.gif



Opsra, vertinti as dar negaliu, bet pati fotkinu su tokiu paciu objektyvu mirksiukas.gif
1 ND dariau P rezimu, iso tokio diena tikrai nereikia mirksiukas.gif 800 tikrai pats tas jau. daiktus deliojau ant isilgos lyginimo lentos (nereiktu po grindis voliotis), po kokius ~ 30cm vienas uz kito, tada stumdziau fotika ir objektyva nuo maziausio iki didziausio zidinio nuotolio, kol graziai daiktus sutalpinau i kadra, ... o tada zaidimas su fokusu, diafragma 5, daugiau neleisdavo, islaikymas 1/80
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vedda: 03 rugsėjo 2013 - 07:49
QUOTE(Afrė @ 2013 09 02, 18:16)
JB, šešėlis, grūdas man tobulai.


Tiesiogiai trečiojo komponento ten nėra rolleyes.gif - anei grūdų, anei pelų. Natur produkt wink.gif Nors, aišku, tą paviršių nusižiūrėjau būtent dėl to, kad jisai specifinis, neglotnus, pabraižytas, savaip kanapėtas ir grūdėtas smile.gif

QUOTE(*briedis* @ 2013 09 02, 18:55)
Na, rankos drėgnos, gal keli lašeliai per jas krenta. Kažką panašaus įsivaizdavau. smile.gif


Man asm. kur kas įdomiau, kai rezultato siekiama per netiesiogines užuominas, o ne "didžiosiomis raidėmis" sufleruojant į ausį smile.gif

QUOTE(Afrė @ 2013 09 02, 19:08)
Jei ten sėdėjau, tai nereiškia,kad tikrai ji visda ir verkė wink.gif Skaičiusiam šią knygą, tikrai Mamagute iliustravo ją gerai. Grūdas irgi udžėtas, kad susendinti kažkiek JB, foto pačią, tame yra esmė... sendinimas foto kartu su knygos turiniu...


Su Coehlo pažindintis neteko. Bet dar kartą, kaip temos sumanytoja, sakau: jei Mamagute iliustravo ir net (patikėsiu) gerai iliustravo, pats faktas, kad iliustravo šiuo atveju nebūtų gerai. Nes tai reikštų, kaip sakoma apie ND, kad užduotis nebuvo suprasta. Pageidavau visiškos atsietybės nuo pasirinktos knygos turinio, jos emocinio lauko, vaizduojamos epochos, geografinės nuorodos, herojų ir jų knyginių charakteristikų, o ne bandymo tiksliai pataikyti į natą. Gal pati kalta, gal painiai suformulavau... g.gif Lyg tyčia neateina dabar į galvą kokie superduperiniai pavyzdžiai, bet tarkim. Tas pats Gogolio "Revizorius". Imi ir atneši taip pavadintą a la Foggy neseniai flickre rodytą linksmą nuotrauką, kaip vaikas kuičiasi šaldytuve. Su Gogoliu, atkampia Rusijos provincija, valdininkijos ydomis, karčia satyra nėra nieko bendro. Užtat į temą pataikyta 100 proc. Arba. J. Avyžiaus "Sodybų tuštėjimo metas". Gal ir banalus pavyzdys, nuspėjamas (galva taip ir neužvirė), bet jei kas būtų atnešęs apleistą gandralizdį, tuščią narvelį/gardelį/akvariumą, užkaltas langines, o gal ant gyvenimo pakraščio stovinčio senolio portretą, aiškiai parodytų, kad irgi suprato temą. Ir t.t. ir t.p.

Kaip bebūtų, jei galėsi, atnešk, ką nešiojies galvoje, nesvarbu - į temą ar ne smile.gif Man labai smalsu...

QUOTE(Opšra @ 2013 09 02, 20:02)
Namų darbai numeris 1, dublis numeris 3.
O jeigu taip?..


Pritarsiu Gottei ir Ka. Ledai ėmė judėti smile.gif

QUOTE(Opšra @ 2013 09 02, 22:53)
Ka, bet juk yraaa fokusas... ax.gif Į lėkštutęęę... ax.gif  biggrin.gif


Nėraaa biggrin.gif Stenkis fokusuot į ką nors labiau kontrastingesnio, bus lengviau smile.gif Lėkštutėėė kontrastingumu pasigirti negalėtų, tad ir fokusas toksai - plaukiojantis. Svarstei anądien apie židinio nuotolio ir ryškumo zonos sąveiką. Mano diletantiškas ir dėl to (atleisk) adaptuotas atsakymas būtų toks (pataisykit, jei nusikalbu smile.gif ): fokusas nėra konkretus taškas, realiai yra fokusuojama plokštuma, jei ryškumo zona didesnė, nenuostabu, kad kažkokie fokuso trupiniai atiteks ir nenumatytiems kandidatams smile.gif, nesilaikantiems saugaus atstumo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 03 rugsėjo 2013 - 08:15
QUOTE(Opšra @ 2013 09 02, 23:54)
O kodėl yra blogai pusiau automatiniai režimai? Klausiu dėl to, kad skaičiau daug visokių fotografų pamokėlių žaliesiems, ir tikrai ne vienas ir ne du rekomendavo mokytis fotografuoti būtent diafragmos prioriteto režimu. Kaip ir nesunku nusistatyti viską pačiam, bet (jei atmetus tą stebuklą su mano kosminiu ISO) ar tikrai yra kažkoks reikšmingas skirtumas? Ir jei yra, tai kame būtent?


nieko juose nėra blogo. kažkodėl egzistuoja mitas, kad TIKRI fotografai fotkina tik su M. pfff smile.gif aišku, M turi didelių privalumų sudėtingesnėmis sąlygomis, fotkinančios juo lai detalizuoja. aš asmeniškai su M pačioje pradžioje išmokau, bet atradusi diaftragmos priioritetą, niekada nebesugrįžau prie M, nes nafig kankintis, jei galima nesikankinti? smile.gif

Tavo ND irgi nebūčiau užskaičius, fokusas schmoll.gif

Iks, patiko Tavo savaitgalinė. my style.
mamagutės gera užuomazga, gal kiek tiesmukoka, bet aš ŽINAU, kad Tu gali daug geriau, vot tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sayonara: 03 rugsėjo 2013 - 08:04
QUOTE(sayonara @ 2013 09 03, 08:03)
Iks, patiko Tavo savaitgalinė. my style.


Ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(korete @ 2013 09 03, 08:19)
čia parodei visai kitą nuotrauką, negu prieš tai kėlei.


Nu tai taip, žinau - va ir klausiu, ar toj visai kitoj fokusas skaitosi, kad yra ar kad nėra. Nes jeigu ir toj kitoj nėra, tada aš dar silpnai suprantu, kaip atrodo fokusas...

QUOTE(Iks @ 2013 09 03, 09:02)
Nėraaa biggrin.gif Stenkis fokusuot į ką nors labiau kontrastingesnio, bus lengviau smile.gif Lėkštutėėė kontrastingumu pasigirti negalėtų, tad ir fokusas toksai - plaukiojantis. Svarstei anądien apie židinio nuotolio ir ryškumo zonos sąveiką. Mano diletantiškas ir dėl to (atleisk) adaptuotas atsakymas būtų toks (pataisykit, jei nusikalbu smile.gif ): fokusas nėra konkretus taškas, realiai yra fokusuojama plokštuma, jei ryškumo zona didesnė, nenuostabu, kad kažkokie fokuso trupiniai atiteks ir nenumatytiems kandidatams smile.gif, nesilaikantiems saugaus atstumo smile.gif

Jau išsiaiškinau (kol kas labai kukliai, beeet!..) apie tą fokusą. Tu ir teisi, ir ne - fokusuojama konkreti plokštuma, tačiau ji yra labai aiškiai apibrėžta. Bet į vieną ir į kitą pusę nuo jos dar kažkokiu atstumu ryškumo zona išlieka. Radau net formules, kaip apskaičiuoti biggrin.gif Tai fokusuodama į kažkurią puodelio vietą nepataikiau taip, kad visas puodelis sutilptų į ryškumo zoną... Mea culpa.


O šiaip labai ačiū visoms už motyvuojančius komentarus ir pastebėjimus ir dargi atsakymus į kvailus mano klausimus! biggrin.gif Nebesijaučiu beviltiška, su malonumu kartosiu! ax.gif
Atsakyti