Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 18:59)
Briedi, man regis, kad Opšra šiaip jau kur kas aukštesnės "matematikos" pageidauja. Neadaptuotos plačiajai visuomenei ir girios gyventojams smile.gif Kieto riešutėlio. Nesueiliuoto technokratinio teksto. Schemų, Formulių. Fotoaparato autopsijos.


Tame, ir esmė, neparašė, kurio lygio smile.gif (kaip skaičiau, kątik pasiėmė fotoaparatą į rankas)
Pirmame puslapyje atidžiau pasiskaičius galima rasti nuorodą apie visas formules mirksiukas.gif
Rodos šita
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 18:07
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 19:01)
Tame, ir esmė, neparašė, kurio lygio smile.gif (kaip skaičiau, kątik pasiėmė fotoaparatą į rankas)
Pirmame puslapyje atidžiau pasiskaičius galima rasti nuorodą apie visas formules  mirksiukas.gif
Rodos šita


Briedel,

QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 17:56)
O galbūt kuri žino ir gali rekomenduoti literatūros (preferencijas teikiu lietuvių kalbai, tačiau ir angliškai suskaityčiau) apie fizikinę viso šito reikalo pusę? Na, kur būtų papasakota, dėl kokių priežasčių susiaurėja ryškumo zona esant plačiau atvertai diafragmai arba kodėl didesnis ISO duoda skaitmeninius triukšmus, ir taip toliau ir panašiai? Domina grynai ta mokslinė dalis, manęs netenkina žinoti, kaip yra, reikia žinoti ir kodėl biggrin.gif


QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 18:18)
Ačiū, bet "Tai ne teorinė knyga – tokios visada būna kupinos klaidaus žargono ir nereikalingų techninių smulkmenų."
noriu BŪTENT teorijos, klaidaus žargono ir nereikalingų techninių smulkmenų smile.gif


QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 18:28)
Aš kadangi su mokslu žengiu koja kojon, negaliu ramiai miegoti per visokius techninius klauismus biggrin.gif Tik kol kas visa mano skaityta informacija apsiriboja visokiais praktiniais dalykėliais su prierašu "į technines subtilybes nesigilinsim, vis tiek jums neįdomu", tai ir nežinau, kur šituos lobynus išsemti...


Man pačiai atrodo, kad aiškiai leidau suprasti, jog žinių "diafragma - tai skylė" beigi "mašina važiuoja greitai, o sraigė šliaužia lėčiau, todėl sraigę galima fotkint su ilgesniu išlaikymu nei mašiną" aš turiu pakankamai smile.gif Su tokio lygio informacija aš tikrai labai neblogai susipažinus, tik praktiškai ją išbandyti turiu labai ribotas galimybes. Ir noriu to, ką įvardino Iks - fotoaparato autopsijos biggrin.gif

P.S. už nuorodą ačiū, bet neradau nieko, ko dar nebūčiau skaičiusi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 30 rugpjūčio 2013 - 18:23
QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 19:18)
Briedel,
Man pačiai atrodo, kad aiškiai leidau suprasti, jog žinių "diafragma - tai skylė" beigi "mašina važiuoja greitai, o sraigė šliaužia lėčiau, todėl sraigę galima fotkint su ilgesniu išlaikymu nei mašiną" aš turiu pakankamai smile.gif Su tokio lygio informacija aš tikrai labai neblogai susipažinus, tik praktiškai ją išbandyti turiu labai ribotas galimybes. Ir noriu to, ką įvardino Iks - fotoaparato autopsijos biggrin.gif

P.S. už nuorodą ačiū, bet neradau nieko, ko dar nebūčiau skaičiusi smile.gif



Visus klausimus, kuriuos buvai uždavus [ISO triukšmai etc.], jei atidžiau skaitytum pastebėtum lotuliukas.gif
Nepamiršk pasitikrinti AŽ smile.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 18:49
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 19:32)
Visus klausimus, kuriuos buvai uždavus [ISO triukšmai etc.], jei atidžiau skaitytum pastebėtum  mirksiukas.gif
Nepamiršk pasitikrinti AŽ smile.gif

Ai nu neerzink tik, skaityti aš moku ir mane labai nervina, kai kiti žmonės manosi geriau žiną, ko man reikia. Jei yra visi atsakymai į mano visus klausimus, na tai, pavyzdžiui, bakstelk piršteliu, kelintoje eilutėje paaiškinta, kodėl didesnė diafragma = mažesnė ryškumo zona? Kodėl ne kaip tik viskas ryškiau, juk šviesa taip gražiai per visą vadinamąją skylę skverbiasi ant matricos, tai logiškai mąstant kaip tik turėtų gražesnė ir ryškesnė nuotrauka gautis, ne? Arba pavyzdžiui kur parašyta, kodėl muilinės visada turi didelę ryškumo zoną? Dėl mažesnės matricos? Tai kas čia per nesąmonė, man logika irgi sakytų, jog mažesnė matrica = blogai = mažesnė ryškumo zona. O tai čia dabar gaunasi kažkoks tai briedas - perki veidrodinį fotiką, sumoki milžiniškus pinigus (muilinė 10 kartų pigiau kainuoja!) ir dar turi žaisti kaip mažas vaikas - pridarysi diafragmą, reiks ilgint išlaikymą, tai jau bėgančio savo šunyčio nenufotkinsiu gražiai, nes arba pusė ausies bus ryški, arba bus išplaukęs. KODĖL taip yra? Kur visi šitie atsakymai, a? Parodyk toj savo nuorodoj ir pažadu nusilenkti iki žemės visa raudona iš gėdos ir dar kojytes pabučiuoti ir plaukais numazgoti smile.gif

P.S. yra labai negražu keisti savo žinutes ir ištrinti tas jų dalis, į kurias aš su tokiu užsidegimu atsakinėju.

P.P.S. persiprašau, jei aš čia per emocingai ir per riebiai, bet organiškai nemėgstu aiškinimų man, kad aš pati nesuprantu, ko noriu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 30 rugpjūčio 2013 - 18:44
QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 19:37)
Ai nu neerzink tik, skaityti aš moku ir mane labai nervina, kai kiti žmonės manosi geriau žiną, ko man reikia. Jei yra visi atsakymai į mano visus klausimus, na tai, pavyzdžiui, bakstelk piršteliu, kelintoje eilutėje paaiškinta, kodėl didesnė diafragma = mažesnė ryškumo zona? Kodėl ne kaip tik viskas ryškiau, juk šviesa taip gražiai per visą vadinamąją skylę skverbiasi ant matricos, tai logiškai mąstant kaip tik turėtų gražesnė ir ryškesnė nuotrauka gautis, ne? Arba pavyzdžiui kur parašyta, kodėl muilinės visada turi didelę ryškumo zoną? Dėl mažesnės matricos? Tai kas čia per nesąmonė, man logika irgi sakytų, jog mažesnė matrica = blogai = mažesnė ryškumo zona. O tai čia dabar gaunasi kažkoks tai briedas - perki veidrodinį fotiką, sumoki milžiniškus pinigus (muilinė 10 kartų pigiau kainuoja!) ir dar turi žaisti kaip mažas vaikas - atsidarysi diafragmą, reiks ilgint išlaikymą, tai jau bėgančio savo šunyčio nenufotkinsiu gražiai, nes arba pusė ausies bus ryški, arba bus išplaukęs. KODĖL taip yra? Kur visi šitie atsakymai, a? Parodyk toj savo nuorodoj ir pažadu nusilenkti iki žemės visa raudona iš gėdos ir dar kojytes pabučiuoti ir plaukais numazgoti smile.gif

P.S. yra labai negražu keisti savo žinutes ir ištrinti tas jų dalis, į kurias aš su tokiu užsidegimu atsakinėju.

P.P.S. persiprašau, jei aš čia per emocingai ir per riebiai, bet organiškai nemėgstu aiškinimų man, kad aš pati nesuprantu, ko noriu.


Nereikia taip karščiuotis smile.gif
Na pvz. reikia ryškumo zonos formulės nueini į pačią apačią, kur yra 'Naudingos Nuorodos', spaudi Ryškumo zona ir štai štai atsakymas smile.gif

***

Pakeičiau tavo prašymui tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 18:54
Jo, su Opšra tik girių galiūnai pajėgūs palaikyti kolegialų pokalbį biggrin.gif Sėdėdama ant savo debesies net ir pasidžiaugiau patyliukais, kad bent tokie klausimai neįrėžia papildomų raukšlių mano kaktoj... Aš, naivi būtybė, svarstau patogiai: davė dievas fotoaparatą, duos ir nuotraukų biggrin.gif Ir man kažkaip ramiau mistinio trečiosios akies atsivėrimo ir stebuklingų Say rykščių laukti, nei bandyt pačiai juos susimeistrauti - ir atsivėrimus, ir stebuklus smile.gif Na, perdedu kažkiek, bet vis tik, kokie mes skirtingi rolleyes.gif Aš kaip tik ieškau kuo labiau adaptuotų, sužmogintų, pramoginių tekstų, nes sausa, tiksli informacija akimoju susuka ir galvą, ir vidurius smile.gif Ir vis tik daugiausia dedu vilčių į jausmą, kuris vieną dieną (noriu tikėt) įplasnos pro pravirą langą smile.gif


Papildyta:
QUOTE(Maggie @ 2013 08 30, 17:40)
aaaa. kokie nerealus naujadarai. as tikrai jais kalbesiu. aciukas biggrin.gif


Nėružkąkiukas nail.gif
Atsakyti
QUOTE(gizzy @ 2013 08 30, 10:50)
Dedu keleta nuotrauku, darytu birzelio gale, kai buvau LT, ir labai noreciau sulaukt kritikos, pastabu  ax.gif


Gizzy, aš tik dabar įsikirtau, kad 1 foto moters ranka tatuiruota smile.gif Visą laiką iki tol maniau, kad kažkas skausmingo ir baisaus jai nutiko, tad mandagiai patylėjau ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 30 rugpjūčio 2013 - 20:25
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 21:01)
Jo, su Opšra tik girių galiūnai pajėgūs palaikyti kolegialų pokalbį biggrin.gif Sėdėdama ant savo debesies net ir pasidžiaugiau patyliukais, kad bent tokie klausimai neįrėžia papildomų raukšlių mano kaktoj... Aš, naivi būtybė, svarstau patogiai: davė dievas fotoaparatą, duos ir nuotraukų biggrin.gif Ir man kažkaip ramiau mistinio trečiosios akies atsivėrimo ir stebuklingų Say rykščių laukti, nei bandyt pačiai juos susimeistrauti - ir atsivėrimus, ir stebuklus smile.gif Na, perdedu kažkiek, bet vis tik, kokie mes skirtingi rolleyes.gif Aš kaip tik ieškau kuo labiau adaptuotų, sužmogintų, pramoginių tekstų, nes sausa, tiksli informacija akimoju susuka ir galvą, ir vidurius smile.gif Ir vis tik daugiausia dedu vilčių į jausmą, kuris vieną dieną (noriu tikėt) įplasnos pro pravirą langą smile.gif


nei ka pridurti nei atimti. 4u.gif

kovai su tamsa vis dar kaupiuosi cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 21:01)
Nėružkąkiukas[I] nail.gif


Iks mėtosi kakučiais.
Svieto pabaiga....

Papildyta:
o aš sumąsčiau jau knygos pavadinimą, ir nuotraukos apmatus mintyse - bet ryt reiks į parduotuvę vieną kitą, kad idėją įgyvendint... smile.gif
o kol kas - žaidžiu su "prakeiktais" paukščiais

user posted image

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saigha: 30 rugpjūčio 2013 - 20:39
Iks, savaitgalio tema thumbup.gif neatnešiu šį,bet kitam savaitgaliui pateiksiu, nes irgi užduotį turime iš mokytojos apie knygą, tad laukiu tos ypatingos dienos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Vedda @ 2013 08 30, 20:34)
kovai su tamsa vis dar kaupiuosi  cool.gif


Hmm. Primink, būsim kada užminusios viena kitai ant nuospaudos? smile.gif Dėl ko kausimės? smile.gif Dėl Say (tvirtos) rankos ir (karštos) širdies? biggrin.gif

***

Saigha, oho, koks rimtas "atsinešimas" į savaitgalį smile.gif Aš stačiai pamaloninta. Nežinau, Maggie jau gal pripratusi, o aš, debiutavusi su ta tema, dabar jaudinuos kaip motina smile.gif Pačiai net visi knygų pavadinimai iš galvos išlakstė. Po aistringų Opšros pasisakymų paausy įkyriai zvimbia tik R. Karazijos "Fizika humanitarams" 1 dalis (Vilnius, TEV, 1996) ir B. Krisčiūnienės "Optikos laboratoriniai darbai" (Vilnius, VU, 1980) ax.gif Tad turbūt teks įsikibti Afrei ir (galbūt) Say už parankių ir kažką atnešti traukiniui jau truputį nuvažiavus cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 30 rugpjūčio 2013 - 22:11
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 23:09)
[...] Po aistringų Opšros pasisakymų paausy įkyriai zvimbia tik R. Karazijos "Fizika humanitarams" 1 dalis (Vilnius, TEV, 1996) ir B. Krisčiūnienės "Optikos laboratoriniai darbai" (Vilnius, VU, 1980)  ax.gif [...]

Ar čia užuomina man, kad turėčiau šias knygas bent pavartyti prieš aistringai reikšdamasi temoje?.. ax.gif
Atsakyti