Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 17:56)

O galbūt kuri žino ir gali rekomenduoti literatūros (preferencijas teikiu lietuvių kalbai, tačiau ir angliškai suskaityčiau) apie fizikinę viso šito reikalo pusę? Na, kur būtų papasakota, dėl kokių priežasčių susiaurėja ryškumo zona esant plačiau atvertai diafragmai arba kodėl didesnis ISO duoda skaitmeninius triukšmus, ir taip toliau ir panašiai? Domina grynai ta mokslinė dalis, manęs netenkina žinoti, kaip yra, reikia žinoti ir kodėl biggrin.gif

Ir dar praktinis klausimukas, kurio atsakymo niekur neužtikau: kaip taikyti tą rekomendaciją, kad išlaikymas neturi būti didesnis nei objektyvo židinio nuotolis (t.y. 1/židinio-nuotolis-mm)? Su fixais viskas aišku, o tarkim kaip su zoominiais objektyvais? Jeigu aš jo neišsuku iki 100 mm, ar galiu tikėtis, kad 1/50 išlaikymas bus pakankamai trumpas (čia atmetus visas drebančių rankų ir kitas parkinsoniškas problemytes, tiesiog įdomu, ar rekomendacija zoominio objektyvo atveju galioja maksimaliam židinio nuotoliui, ar aktualiam)?


Net pirkti nereikės smile.gif

Papildyta:
QUOTE(Maggie @ 2013 08 30, 18:01)
Iks, uzejau trumpam del svtg temos, o ziuriu Tu jau pasirupinai. Aciu  ax.gif  4u.gif


Galvojom putotis pradėsi biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 16:06)
Į sveikatą, kad tik dalyvautumėt (-mėme biggrin.gif ). Net ir ND darytojos su ND gali jungtis smile.gif, tarkim: 3-4 ND kuo ne A.J.Greimo "Iš arti ir iš toli", 1 ND - kuo ne E.M.Remarko "Trys draugai" smile.gif
Kita vertus, tik dabar perpratau Say klastą biggrin.gif , savaitgalis netikęs (rugsėjo 1), tai ir perleido temą nesibrangindama biggrin.gif


Galvoje pilna minčių, reikės bandyt įgyvendint smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 17:04
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 18:07)

Ačiū, bet "Tai ne teorinė knyga – tokios visada būna kupinos klaidaus žargono ir nereikalingų techninių smulkmenų."
Aš noriu BŪTENT teorijos, klaidaus žargono ir nereikalingų techninių smulkmenų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Maggie @ 2013 08 30, 17:01)
Iks, uzejau trumpam del svtg temos, o ziuriu Tu jau pasirupinai. Aciu  ax.gif  4u.gif


smile.gif (o aš tirtėdama laukiau kvietimo parūkyti už kampo biggrin.gif)

***

Opšra, oho, aš iki tokių senienų neprisikasiau, nors archyvuose nemažai laiko praleidau.
O klausimus užduodi kažkokius įtartinai protingus hihihi.gif Aš, tarkim, su mokslais gyvenu skirtinguose miestuose, o gal net kontinentuose smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 30 rugpjūčio 2013 - 17:25
QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 18:18)
Ačiū, bet "Tai ne teorinė knyga – tokios visada būna kupinos klaidaus žargono ir nereikalingų techninių smulkmenų."
Aš noriu BŪTENT teorijos, klaidaus žargono ir nereikalingų techninių smulkmenų smile.gif


Man šioj vietoj padėjo "Youtube" biggrin.gif
Pranaršiau kokias dvi savaites viską ką reikėjo sužinoti ir net tų knygų jau nebereikėjo. Yra ir LT kalba video, tik reikia išsirankioti pioneer.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 17:24
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 15:45)
Įdomi tema. Ačiū, kad pavadavote ir nepalikote nuskriaustas be savaitgalio temos  hihihi.gif

ei ei smile.gif svtg temos ir nebuvo skelbtos ryte ar po pietu. o labiau i pavakare. (cia as i savo gynyba mirksiukas.gif )
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 18:20)
Opšra, oho, aš iki tokių senienų neprisikasiau, nors archyvuose nemažai laiko praleidau.
O klausimus užduodi kažkokius įtartinai protingus hihihi.gif Aš, tarkim, su mokslais gyvenu skirtinguose miestuose, o gal net kontinentuose smile.gif

Aš nuo tų senienų pradėjau, tai kol iki šių laikų atkeliausiu ne vienas žilas plaukas ant galvos atsiras biggrin.gif Gaila tik kad didžiosios daugumos nuotraukų tokiose senose temose nebėra, užtat kiek daug naudingų dalykų žmogui, praktiškai pirmą kartą į rankas paėmusiam fotoaparatą! smile.gif
Aš kadangi su mokslu žengiu koja kojon, negaliu ramiai miegoti per visokius techninius klauismus biggrin.gif Tik kol kas visa mano skaityta informacija apsiriboja visokiais praktiniais dalykėliais su prierašu "į technines subtilybes nesigilinsim, vis tiek jums neįdomu", tai ir nežinau, kur šituos lobynus išsemti...

Briedi, tai tinginė aš ir klausiu, gal kas turi ką susirankiojęs ar žino, kur gauti koncentruotos informacijos, kad nereiktų po lašiuką iš vandenynų semti... Taip, galėčiau netingėti ir susirasti pati, bet ir taip kiek arimų nešienautų - vien temų SM dar keli šimtai liko perskaityt!.. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Opšra: 30 rugpjūčio 2013 - 17:31
QUOTE(Maggie @ 2013 08 30, 18:25)
ei ei smile.gif svtg temos ir nebuvo skelbtos ryte ar po pietu. o labiau i pavakare. (cia as i savo gynyba mirksiukas.gif )


Puolti ir nesiruošiau, gynyba miega biggrin.gif

Bet praeita savaitę tema buvo paskelbta ketvirdienio rytą hihihi.gif (tikriausiai nes ilgasis savaitgalis, tai jį dar prailginom biggrin.gif )
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 16:06)
Į sveikatą, kad tik dalyvautumėt (-mėme biggrin.gif ).

thumbup.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 18:31)
Puolti ir nesiruošiau, gynyba miega biggrin.gif

Bet praeita savaitę tema buvo paskelbta ketvirdienio rytą hihihi.gif (tikriausiai nes ilgasis savaitgalis, tai jį dar prailginom  biggrin.gif )

del Darko asmeninio zavaus prasymo biggrin.gif nes buvo ilgasis savaitgalis, 4tadienis tipo nedarbo, ir daug kam nereikejo penktadieniuka darban (zinoma, man reikejo:))
Atsakyti
QUOTE(Opšra @ 2013 08 30, 18:28)
Briedi, tai tinginė aš ir klausiu, gal kas turi ką susirankiojęs ar žino, kur gauti koncentruotos informacijos, kad nereiktų po lašiuką iš vandenynų semti... Taip, galėčiau netingėti ir susirasti pati, bet ir taip kiek arimų nešienautų - vien temų SM dar keli šimtai liko perskaityt!..  biggrin.gif


Buvau vieną išsisaugojus: Per Objektyvą biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 17:37
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 09:54)
turiu naują mokinę, soriukas, apgailestukas ir sudievukas 

aaaa. kokie nerealus naujadarai. as tikrai jais kalbesiu. aciukas biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 13:16)
Maggie - vėl kreipiuosi.. Visgi kokia buvo geriausia nuotrauka praeitai temai? Labai knieti sužinoti hihihi.gif

as permesiu dar savaitgali nuotraukas.
bet ypatingo stiliuko neradau. man patiko senute, bet tai nebuvo teminis spec kadras. norejau sakyt snapshotas biggrin.gif (juokauju, dabar snapshotas bus dar vienas visiems alergija sukeliantis buitiakas hahaha). bet dar pasiziuresiu 4u.gif
Atsakyti
mergos, sos help.gif

visaip žiūriu tą leliuko foto...pasinagrinėjau kompo nustatymus, persiunčiau foto į du kitus kompus, nu dievaži, nebesuprantu g.gif doh.gif ar ji tikrai tamsoka? ar kas čia yra? g.gif g.gif g.gif

koks pas jus nustatytas adjust brightness (per control panel, kur reikia užeiti) kompe? nes man jį pakeitaliojus ir foto gaunasi skirtingo ryškumo g.gif padarius high perfomance viskas daug ryškiau, padarius - balance, gerokai tamsiau ir nebesuprantu, pagal kurį variantą man geriau dirbti g.gif g.gif g.gif
dar be to ten žemiau galima pastumdyti rodyklytę g.gif pasimetus aš verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gotte: 30 rugpjūčio 2013 - 17:50
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 17:35)
Buvau vieną išsisaugojus:


Briedi, man regis, kad Opšra šiaip jau kur kas aukštesnės "matematikos" pageidauja. Neadaptuotos plačiajai visuomenei ir girios gyventojams smile.gif Kieto riešutėlio. Nesueiliuoto technokratinio teksto. Schemų, Formulių. Fotoaparato autopsijos.

Gotte, norėčiau pasitarnauti, bet menka iš manęs nauda. Mano "langas" į pasaulį murzinas, niekad gyvenime nekalibruotas, toksai kreivųjų veidrodžių pusbrolis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 30 rugpjūčio 2013 - 18:03