Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

tiesa, ačiū užrodžiusiai Pedro Luis Raota, artimas dūšiai smile.gif
Atsakyti
Savaitgalio tema "Knygos pavadinimas".
NEMAIŠYTI - ne iliustracija.
Pavadinimas - tik kabliukas, impulsas sukurti kažką, kam tiktų toks pavadinimas, visiškai nekreipiant dėmesio į pasirinktos knygos kontekstą. Tos knygos galite net būti neskaitę ir net nevartę, akyse neregėję, tik girdėję apie tokią 1 ausimi; nieko tokio, jei perskaitėte, bet... pamirškite apie tai.
Knygos pasirinkimas absoliučiai laisvas. Vienintelis prašymas - žaisti, kurti, interpretuoti.
Tiesmukumo norėtųsi kuo mažiau (jei "Kiškių sukilimas" - neverta surinkti 100 raumeningų kiškių ir kurstyti juos sukilti smile.gif , jei "Šuns širdis" - nepulti plėšti jos iš kokio Brisiaus smile.gif , jei "Meilė, džiazas ir velnias" - neskubėti velniui parduot sielos, kad tik anas papozuotų smile.gif, jei "Čempionų pusryčiai" - nėra būtinybės bandyt susisiekti su R.Meilutytės agentais smile.gif).
Tikiuos, aišku, nes prievartavau save nesileisti į bekraštes lankas.


QUOTE(sayonara @ 2013 08 30, 12:11)
tai mano tema ir būtų, kaip visada, bėgimas per kliūtis, per sunki - vėl niekas nedalyvautų smile.gif


Tada siūlau steigti rubriką "Say konkursai". Teoriškai bėgimas per kliūtis, kančių keliai ir reportažai su kilpa ant kaklo labai intriguoja smile.gif
Papildyta:
QUOTE(sayonara @ 2013 08 30, 12:32)
tiesa, ačiū užrodžiusiai Pedro Luis Raota, artimas dūšiai smile.gif


už šitą ir aš R.I.R. dėkinga smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 12:38)
Tada siūlau steigti rubriką "Say konkursai". Teoriškai bėgimas per kliūtis, kančių keliai ir reportažai su kilpa ant kaklo labai intriguoja smile.gif


pabalnoti mane nori?? smile.gif

faina tema, minčių melejonas, tik nežinau, ar spėčiau, nes namie svečiai smile.gif

Atsakyti
Gizzy, iš parodytų lyg paskutinioji būtų įdomiausia, bet ir komplikuočiausia t.p.. Sukelia šiokį tokį tanatofobinį virpulį (nesakau, kad foto negali ir tokio sukelti, bet esu tikra, kad šįkart į tokias provokacijas nelinkai nė iš tolo). Ir per tą virpulį dailieji rugiagėlių patalai išvirsta į "mėlynų vosylkų" minorą. O dar krūtinė pusiau amputavosi (mačiau flickr, kad zirziliux jau atkreipė į tai dėmesį).
Papildyta:
QUOTE(sayonara @ 2013 08 30, 12:40)
pabalnoti mane nori?? smile.gif

faina tema, minčių melejonas, tik nežinau, ar spėčiau, nes namie svečiai smile.gif


* Ne, dėstytojau, kaip aš galėčiau biggrin.gif

** Svečiai? - "Viešnia iš šiaurės" (A.Vienuolis), "Svetimi žmonės namuose" (Ž.Simenonas) biggrin.gif O jei rimtai, be galo norėčiau, kad sudalyvautum, sakau, gal savaitgalio terminą irgi paskelbti vidiniu (kaip kad tau kovas prasideda liepai pasibaigus biggrin.gif ), et, jei jau savivaliaut, tai su muzika ir paskutiniu agurku, a?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 30 rugpjūčio 2013 - 13:12
QUOTE(sayonara @ 2013 08 30, 12:24)
hehehe liepa - vidinė kategorija biggrin.gif man dabar gal išvis kovas..biggrin.gif

p.s. jau per Iks darbus einu, galvoju. neskubėsiu ir nepasispausiu, per prievartą nepezėsiu, nes gausis nenuoširdžiai smile.gif

drinks_cheers.gif Aš tik vis pakybinu tave, kad nepamirštum manęs smile.gif blush2.gif 4u.gif


Reikėtų pradėt jau svtgl žaidimuose dalyvauti, vis sugalvoju kažką, bet taip ir neįgyvendinu, vis dar stilius sukasi mano galvoje... atnešiu šį kadrą, tik nžn kurį savaitgalį biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 13:38)
Savaitgalio tema "Knygos pavadinimas".
NEMAIŠYTI - ne iliustracija.
Pavadinimas - tik kabliukas,  impulsas sukurti kažką, kam tiktų toks pavadinimas, visiškai nekreipiant dėmesio į pasirinktos knygos kontekstą. Tos knygos galite net būti neskaitę ir net nevartę, akyse neregėję, tik girdėję apie tokią 1 ausimi; nieko tokio, jei perskaitėte, bet... pamirškite apie tai.
Knygos pasirinkimas absoliučiai laisvas. Vienintelis prašymas - žaisti, kurti, interpretuoti.
Tiesmukumo norėtųsi kuo mažiau (jei "Kiškių sukilimas" - neverta surinkti 100 raumeningų kiškių ir kurstyti juos sukilti smile.gif , jei "Šuns širdis" - nepulti plėšti jos iš kokio Brisiaus  smile.gif , jei "Meilė, džiazas ir velnias" - neskubėti velniui parduot sielos, kad tik anas papozuotų smile.gif, jei "Čempionų pusryčiai" - nėra būtinybės bandyt susisiekti su R.Meilutytės agentais smile.gif). 
Tikiuos, aišku, nes prievartavau save nesileisti į bekraštes lankas.



Įdomi tema. Ačiū, kad pavadavote ir nepalikote nuskriaustas be savaitgalio temos hihihi.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 14:45
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 30, 14:45)
Įdomi tema. Ačiū, kad pavadavote ir nepalikote nuskriaustas be savaitgalio temos  hihihi.gif


Į sveikatą, kad tik dalyvautumėt (-mėme biggrin.gif ). Net ir ND darytojos su ND gali jungtis smile.gif, tarkim: 3-4 ND kuo ne A.J.Greimo "Iš arti ir iš toli", 1 ND - kuo ne E.M.Remarko "Trys draugai" smile.gif
Kita vertus, tik dabar perpratau Say klastą biggrin.gif , savaitgalis netikęs (rugsėjo 1), tai ir perleido temą nesibrangindama biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 30 rugpjūčio 2013 - 15:06
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 12:54)
* Ne, dėstytojau, kaip aš galėčiau biggrin.gif

** Svečiai? - "Viešnia iš šiaurės" (A.Vienuolis), "Svetimi žmonės namuose" (Ž.Simenonas)  biggrin.gif O jei rimtai, be galo norėčiau, kad sudalyvautum, sakau, gal savaitgalio terminą irgi paskelbti vidiniu (kaip kad tau kovas prasideda liepai pasibaigus biggrin.gif ), et, jei jau savivaliaut, tai su muzika ir paskutiniu agurku, a?


xixixi smile.gif

QUOTE(kristalines @ 2013 08 30, 14:06)
drinks_cheers.gif  Aš tik vis pakybinu tave, kad nepamirštum manęs smile.gif blush2.gif  4u.gif
Reikėtų pradėt jau svtgl žaidimuose dalyvauti, vis sugalvoju kažką, bet taip ir neįgyvendinu, vis dar stilius sukasi mano galvoje... atnešiu šį kadrą, tik nžn kurį savaitgalį biggrin.gif


nepamiršau. Taviškėmis vis pasigrožiu wink.gif

QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 15:06)
Kita vertus, tik dabar perpratau Say klastą biggrin.gif , savaitgalis netikęs (rugsėjo 1), tai ir perleido temą nesibrangindama biggrin.gif


false accusations tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 08 30, 11:24)
p.s. jau per Iks darbus einu, galvoju. neskubėsiu ir nepasispausiu, per prievartą nepezėsiu, nes gausis¹ nenuoširdžiai smile.gif

QUOTE(sayonara @ 2013 08 30, 15:11)
nepamiršau. Taviškėmis vis pasigrožiu wink.gif


Per mano tai vaikšto bicycle.gif (tikiuos, kad bent su V.Račicko "Šlepetė(mis)" lotuliukas.gif ).
-----------------------
¹ IŠEIS wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 30 rugpjūčio 2013 - 15:38
QUOTE(sayonara @ 2013 08 30, 16:11)
false accusations tongue.gif


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 30 rugpjūčio 2013 - 15:42
QUOTE(Iks @ 2013 08 30, 02:25)
Sveika, Opšra <...>

Žemai lenkiuosi už tokį išsamų atsakymą vidury tokios nakties 4u.gif
Aš irgi Lietuvos laiko zonoj gyvenu, tiesiog primečiau, kad tauta į mano š*devrą žiūrės dienos metu, tai bandžiau adekvatesnė būti biggrin.gif

Nenuliūdinti pavyko - neišgirdau "vajėėėzau, padėk tu tą fotiką ir į rankas daugiau nebeimk" - vadinasi, viskas dar pataisoma! Šiandien tris idėjas bandžiau įgyvendinti, bet visos gavosi taip nevykusiai, kad net nerodysiu. Akivaizdžiai reikia įsigyti normalų foną, o ir mano visada per dideliu laikytas kambarys, pasirodo, ne toks jau ir didelis... Bet aš dar sugrįšiu!

O senas temas aš skaitau, ir keletą paskutiniųjų esu perskaičiusi, ir visas kitas šitam skyriuj nuo galo po truputį ryju. Šiuo metu esu 2007 metuose, kai sayonara fotoaparatą nešdavosi net į wc ir ruošėsi persivadinti visiška_lamerka biggrin.gif

O galbūt kuri žino ir gali rekomenduoti literatūros (preferencijas teikiu lietuvių kalbai, tačiau ir angliškai suskaityčiau) apie fizikinę viso šito reikalo pusę? Na, kur būtų papasakota, dėl kokių priežasčių susiaurėja ryškumo zona esant plačiau atvertai diafragmai arba kodėl didesnis ISO duoda skaitmeninius triukšmus, ir taip toliau ir panašiai? Domina grynai ta mokslinė dalis, manęs netenkina žinoti, kaip yra, reikia žinoti ir kodėl biggrin.gif

Ir dar praktinis klausimukas, kurio atsakymo niekur neužtikau: kaip taikyti tą rekomendaciją, kad išlaikymas neturi būti didesnis nei objektyvo židinio nuotolis (t.y. 1/židinio-nuotolis-mm)? Su fixais viskas aišku, o tarkim kaip su zoominiais objektyvais? Jeigu aš jo neišsuku iki 100 mm, ar galiu tikėtis, kad 1/50 išlaikymas bus pakankamai trumpas (čia atmetus visas drebančių rankų ir kitas parkinsoniškas problemytes, tiesiog įdomu, ar rekomendacija zoominio objektyvo atveju galioja maksimaliam židinio nuotoliui, ar aktualiam)?
Atsakyti
Iks, uzejau trumpam del svtg temos, o ziuriu Tu jau pasirupinai. Aciu ax.gif 4u.gif
Atsakyti