Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

FOTOGRAFIJOS PRADŽIAMOKSLIS

Prisijungti prie mūsų flickr.com grupės galite čia, paspausdami "Join this group" mygtuką. Prisijungę rasite naudingą literatūrą, nuorodas.


SVARBI INFORMACIJA

Kaip įkelti nuotrauką iš
Flickr.com:
Pirmiausia prisijungiame prie Flickr. Įkeliame ten savo nuotrauką. Atsidarome tą nuotrauką. Spaudžiame dešinį pelės klavišą ant nuotraukos ir išsirenkame dydį (mėlynai būna parašyta). Kai atsidaro nuotrauka, spaudžiame dešinį pelės klavišą ir renkamės Copy image location. Ir kopijuojame čia į IMG lauką. Filmukas, kuriame parodoma kaip tai padaryti.

Žinutes cituoti su fotografijomis draudžia forumo taisyklės. Ši tema ne išimtis. Taupykime forumo serverio resursus.

Kritika, komentarai
Mes išsakom tik savo nuomonę. Jei nuotrauka įdomi, verta nors menkiausio dėmesio, bet trūksta menko pakadravimo, sulauksite tokios ar panašios kritikos: nukirpčiau tą pusę arba, pvz., pašviesinčiau, padidinčiau kontrastą, pastumdyčiau levelius (techninė pusė, kurią mes čia ir bandom kuo labiau įvaldyt ir turėti omenyje kitą kartą fotografuojant). O jei nuotrauka yra tiesiog nuotrauka, kuriai joks techninis pataisymas nepadės nei apkarpius, nei pakontrastinus (pvz., nuobodus siužetas nepasikeis), tą irgi, deja, išgirsite.
Kaip padaryti, kad nuotrauka būtų įdomi - asmeninės išmonės, noro išmokti ir pajautimo dalykas... Niekas Jums nepasakys "pasilenk, palįsk po medžiu, apsisuk apie savo ašį, o dabar spausk". Juk geri kūriniai atsiranda, kai sugalvoji, kaip fotografuojamus objektus parodyt kitaip, įdomiai, kad visi pasakytų "tu matai, kaip galima, nepagalvojau". Mes galime padėti vieni kitiems ir pasiūlyti, ką daryt techniškai kitaip, bet ką daryt siužetiškai kitaip - tai turi pajusti pats fotografuojantysis.

Apie klausimus.
Temon ateinančius naujus žmones ypatingai skatiname pačius ieškoti informacijos, šviestis, domėtis, skaityti, googlinti. Ypač - pasiskaityti flickr temą, ten rasite nemažai atsakymų bei googlinti baziniais klausimais (kas yra išlaikymas, kas yra diafragma, koks jų tarpusavio ryšys, kas yra fokusas, kas yra bokeh, kas yra WB ir pan. ) smile.gif Ir tik tuomet, jei kūliais verčiatės ir vis tiek nerandate atsakymo į Jums rūpimą klausimą arba atsakymo nesuprantate, klauskite apie tuos bazinius dalykus temoje. Supraskite mus, mes tuos klausimus girdime šimtus kartų, o atsakymai yra pasiekiami labai lengvai. Be to, savarankiška informacijos paieška ir jos studijavimas, manome, padeda geriau įsisavinti informaciją. O pirminis informacijos šaltinis yra JŪSŲ FOTOAPARATO INSTRUKCIJA. Perskaitykite ją kelis kartus, tai puikus literatūros kūrinys besimokantiems fotografuoti smile.gif

VYKSTA ŽAIDIMAI TEMOMIS:

VASAROS JAUSMAS - 2013 08 31

Ankstesnės temos:
100 tema 101 tema 102 tema 103 tema104 tema 105 tema 106 tema 107 tema 108 tema 109 tema110 tema 111 tema 112 tema 113 tema114 tema 115 tema 116 tema 117 tema 118 tema 119 tema 120 tema 121 tema 122 tema 123 tema 124 tema 125 tema 126 tema127 tema 128 tema 129 tema 130 tema 131 tema 132 tema 133 tema 134 Tema 135 tema 136 tema 137 tema 138 tema 139 tema 140 tema 141 tema 142 tema 143 tema 144 Tema 145 Tema 146 Tema 147 tema 148 tema 149 tema 150 tema 151 tema 152 tema 153 tema 154 tema 155 tema 156 tema 157 tema 158 tema 159 tema 160 tema 161 tema 162 tema 163 tema 164 tema 165 tema

Kaip įsilieti į fotografų pradžiamokslių (ir ne tik) gretas

Norintiems prisijungti prie mūsų, rekomenduojama paskaitinėti dvi tris ankstesnes temas bei atlikti techninius namų darbus. Taip pat į namų darbus žvelgti atsakingai. Juos darote ne mums, o sau.

Jie turi būti pateikti tvarkingai, objektas sufokusuotas. Atidžiai, kūrybingai rinkitės fotografuojamus objektus namų darbams, sužiūrėkite aplinką. Nefotografuokite vaikų žaislų, čiulptukų, trupinių, kosmetikos, buitinių valymo priemonių, higienos reikmenų, skulptūrėlių ir pan. Estetikos elementas - privalomas. Pagalvokite apie tvarkingumą, derančias spalvas, foną ir kt. dalykus. Horizontas privalo būti tiesus.

Nebūtina per vieną dieną atlikti ir priduoti namų darbus. Įsiskaitykit į užduotį, apgalvokit, kokį daiktą imsit, kur jį dėsit ir prie kokio fono, kokia bus šviesa, kokie reikalingi nustatymai. Sulaukit tinkamo paros meto ir tada darykite namų darbus.

Atlikit VISUS namų darbus paeiliui. Jie buvo parinkti tikslingai ir tikrai palengvins, o gal ir pagreitins mokymosi procesą. Namų darbus galit sukelti visus kartu arba po vieną. Užskaityti namų darbai, kai gaunate tris Taip. Jei Jūsų namų darbai pasimeta tarp diskusijų, po kelių psl. pacituokite savo žinutę ir paprašykite komentarų namų darbams. Taip priminsite mums apie save.

*Kelkite sumažintas foto, kad neištampytų psl., ir, kad būtų aiškiai matomas skirtumas;
*Nekarpykite namų darbų foto. Sužiūrėkite viską taip, kad nereiktų karpyti;
*Visose foto turi būti aiškus fokusas, be jo toli nevažiuosim;
*Nekelkite nuorodų, įkelkite foto. Sutaupysite tų, kurie užskaitys, laiką;
* Į skyrelį galima patekti ir neatlikus namų darbų, bet pateikus tris kokybiškas foto, kurios patvirtintų, kad jums tų ND atlikti nereikia. Norint priimti be ND būtina pasitarti bent keliems senbuviams, o ne tik ką ND atsiskaičiusiems.



Namų darbų užduotys


1. Trys objektai. Fotografuojame tris priešais fotoaparatą esančius objektus, paeiliui fokusuodami į pirmą, antrą, ir trečią. Geriausia, kad objektai būtų vienas už kito, bet ne vienoje linijoje, o kiek pastumti į šoną, kaip parodyta pvz . Viso turi būti trys nuotraukos. Šio namų darbo tikslas išmokti fokusuoti objektus ne tik kadro centre. Pasirinkite lygų pagrindą bei foną. Stenkitės, kad fono linija nebūtų kreiva, kad jūsų pasirinkti daiktai negriūtų į vieną ar kitą pusę.
Pavyzdys:
user posted image
2. Fotografuojame pasirinktą objektą nekeisdami atstumo, nezūmindami, tik kaitaliodami diafragmą: didžiausia, mažesnė, dar mažesnė. Pvz., f/2, f/11 ir f/20. Mažindami diafragmą reguliuokite išlaikymą ir ISO. Surašykite prie kiekvienos fotografijos nustatymus. Palikite atstumus tarp objekto ir fono.
Pavyzdys:
user posted image
Nuotraukų autorė St. Sofi

3. Fotografuojame objektą nekeisdami diafragmos, nekeisdami atstumo iki objekto, bet zūmindami - t.y. keisdami objektyvo židinio nuotolį. Pasirenkamas vienas fotografavimo taškas, tada vis arčiau ir arčiau "pritraukiat" objektyvu objektą. Pasirinkite “margą” foną, kadangi jame geriausiai matysis, kaip keičiasi fonas, keičiant židinio nuotolį. Kuo didesnis židinio nuotolis, tuo labiau išsiliejęs fonas turi gautis.
Pavyzdys:
user posted image
Nuotraukų autorė -Tynka-

4. Fotografuojame objektą nekeisdami diafragmos, nezūmindami, bet fiziškai keisdami atstumą iki objekto. Iš toliau, iš arčiau ir iš visai arti. Čia irgi siūlomas kuo margesnis fonas, kad aiškiai matytųsi, kaip jis keičiasi fotografuojant iš skirtingų atstumų.
Pavyzdys:
user posted image
Nuotraukų autorė -Tynka-

5. WB nustatymas. Baltą daiktą fotografuojame 2-jose aplinkose: natūraliame ir dirbtiniame apšvietime (kambario šviestuvai, be blico!). Kad geriau matytume skirtumą, darome po 3 foto kiekviename apšvietime - automatiniu wb režimu, pusiau automatiniu (natūraliam – debesėlis, pavėsis, dirbtiniam apšvietimui – lemputė ir kt.) režimu ir rankiniu wb režimu.
WB pavyzdys natūraliame apšvietime:
user posted image
Nuotraukų autorė korete

WB pavyzdys dirbtiniame apšvietime:
user posted image
Nuotraukų autorė korete

Siekite tikslo, nenuleiskit rankų ir tikrai tobulėsit. Štai keli pvz., kaip pasikeitė kelių mūsų narių darbai jiems mokantis temoje. Matosi skirtumas, ar ne? smile.gif

Alabamos darbai pradžioje ir dabar

user posted image

Vilnis darbai pradžioje ir dabar

user posted image

Daugiau pvz. kaip mes tobulėjom rasite čia

Projektas: fotografai, kurių darbus vertėtų pamatyti

Krishnendu Saha

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sayonara: 22 rugpjūčio 2013 - 07:28
Ačiū už temą 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas merginos, atnešu savo pirmąjį ND, žinau pati, kad nelabai gerai atliktas, bet ateinu su klausimu, ką darau ne taip? Pakomentuokit labai prašau blush2.gif
user posted image
taking a screen shot
user posted image
pc screen shot
user posted image
screen shot capture
Atsakyti
Sunflowers, netinkamai pasirenki objektą ir jo aplinką, neatidžiai fokusuoji, kreivini horizontą, nesugaudai erdvės, kompozicijos - pažiūrėk, kaip viršus paspaustas, nes negera darosi. kartot..smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 08 22, 09:28)
Sunflowers, netinkamai pasirenki objektą ir jo aplinką, neatidžiai fokusuoji, kreivini horizontą, nesugaudai erdvės, kompozicijos - pažiūrėk, kaip viršus paspaustas, nes negera darosi. kartot..smile.gif

Ačiū labai blush2.gif
Atsakyti
Maniškės smile.gif

user posted image


Ačiū už temą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sunflowers @ 2013 08 22, 07:45)
Labas rytas merginos, atnešu savo pirmąjį ND, žinau pati, kad nelabai gerai atliktas, bet ateinu su klausimu, ką darau ne taip? Pakomentuokit labai prašau  blush2.gif


Sveika.
Foto kitąsyk įdėk kiek didesnes, ne gigantiškas, žinoma, bet pasidairyk pavyzdžių smile.gif
Jei nors per plauką susipažinai su tema, pavartei archyvus, turėjai rasti puikių receptų, ką daryti, kad nereikėtų perdaryti. Kad ir apie aplinką (susirask vatmaną, tapeto ruloną, galop - išlygintą medžiagą arba visai neutralų paviršių - vaizdas iš karto pagerės), apie objektus, kompoziciją ir - neužskaitymų lyderį - KREIVĄ horizontą smile.gif Susirask šviesią vietą namuose, gali ir į lauką išeiti. Fokusuok kruopščiai, neskubėk, stebėk, ar fokusas gerai "prilipo", erdvės negailėk (net jei esi suvalkietė smile.gif), bet ir neatrėžk tiek, kad objektai joje paskęstų. Objektus pasistenk išdėlioti tvarkingai, kad neatrodytų bet kaip sumėtyti. Stebėk, kad jie nelaviruotų ant kadro kraštų ir - juolab - nebūtų nukirsti, nukąsti, nupjauti ir pan.

***

Vynioju meškeres ir vežu visą turimą komp. techniką meistrui pasibaisėti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 22 rugpjūčio 2013 - 09:38
QUOTE(Iks @ 2013 08 22, 10:32)
Sveika.
Foto kitąsyk įdėk kiek didesnes, ne gigantiškas, žinoma, bet pasidairyk pavyzdžių smile.gif
Jei nors per plauką susipažinai su tema, pavartei archyvus, turėjai rasti puikių receptų, ką daryti, kad nereikėtų perdaryti. Kad ir apie aplinką (susirask vatmaną, tapeto ruloną, galop - išlygintą medžiagą arba visai neutralų paviršių - vaizdas iš karto pagerės), apie objektus, kompoziciją ir - neužskaitymų lyderį - tiesų horizontą smile.gif Susirask šviesią vietą namuose, gali ir į lauką išeiti. Fokusuok kruopščiai, neskubėk, stebėk, ar fokusas gerai "prilipo", erdvės negailėk (net jei esi suvalkietė smile.gif), bet ir neatrėžk tiek, kad objektai joje paskęstų. Objektus pasistenk išdėlioti tvarkingai, kad neatrodytų bet kaip sumėtyti. Stebėk, kad jie nelaviruotų ant kadro kraštų ir - juolab - nebūtų nukirsti, nukąsti, nupjauti ir pan.

***

Vynioju meškeres ir vežu visą turimą komp. techniką meistrui pasibaisėti biggrin.gif


Gerbiu tave už kantrybę thumbup.gif Tą patį per tą patį pasakoti ir pasakoti, dabar suprantu kodėl ant manęs burnojot biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 22, 10:32)
Sveika.
Foto kitąsyk įdėk kiek didesnes, ne gigantiškas, žinoma, bet pasidairyk pavyzdžių smile.gif
Jei nors per plauką susipažinai su tema, pavartei archyvus, turėjai rasti puikių receptų, ką daryti, kad nereikėtų perdaryti. Kad ir apie aplinką (susirask vatmaną, tapeto ruloną, galop - išlygintą medžiagą arba visai neutralų paviršių - vaizdas iš karto pagerės), apie objektus, kompoziciją ir - neužskaitymų lyderį - KREIVĄ horizontą smile.gif Susirask šviesią vietą namuose, gali ir į lauką išeiti. Fokusuok kruopščiai, neskubėk, stebėk, ar fokusas gerai "prilipo", erdvės negailėk (net jei esi suvalkietė smile.gif), bet ir neatrėžk tiek, kad objektai joje paskęstų. Objektus pasistenk išdėlioti tvarkingai, kad neatrodytų bet kaip sumėtyti. Stebėk, kad jie nelaviruotų ant kadro kraštų ir - juolab - nebūtų nukirsti, nukąsti, nupjauti ir pan.

***

Vynioju meškeres ir vežu visą turimą komp. techniką meistrui pasibaisėti biggrin.gif

Ačiū labai, jau mėnesį laiko vis bandau niekaip neišeina doh.gif blush2.gif Bandysiu dar daug kartų kol pavyks blush2.gif
Atsakyti
Iks, vakar Tavo flickrą permečiau akimis. gal nori asmeniškai archyviniais bandymais pasidalint? ba labai sunku iš 5 foto analizuoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 08 22, 10:10)
Iks, vakar Tavo flickrą permečiau akimis. gal nori asmeniškai archyviniais bandymais pasidalint? ba labai sunku iš 5 foto analizuoti smile.gif


O, spėjau pamatyti prieš jungdama kompą smile.gif Nežinau, ką turi omeny, kalbėdama apie archyvinius. Tikrųjų archyvų nelabai turiu, sudegė su hardu, neprisiruošiu susirankioti iš siųstų el. paštu kam nors. Bet gal Tu apie bandymus į stalčių? Daug jų šiukšliadėžėje, minėjau, kad nesu patenkinta, bet ką nors surasčiau arba mielai pasidarbuočiau... Einu prie minties, kad reikia kiek apmažinti maksimalizmą, nes taip galiu ir prie suskilusios geldos likti. Gal imsiu padoresnius (mano galva) kadrus krauti į flickrą (galiu ir asmeniškai, kaip patogiau). Tik nežinau, kiek dabar truks interneto badas, nes technika visai eina iš rikiuotės ir proto, vežu gydyti smile.gif
Atsakyti
Labas rytas,
Įkyrėsiu.. biggrin.gif Man trūksta dar vieno TAIP.. 4u.gif Perdaryti?
Sunflowers - pasirink mažesnę diafragmą (t.y. f/5.6, f/3.5), kad geriau matytųsi skirtumai mirksiukas.gif

[165 tema, 49 psl.] smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *briedis*: 22 rugpjūčio 2013 - 10:54