Įkraunama...
Įkraunama...

Į mokyklą nuo 6 metų

QUOTE(blykse @ 2014 03 14, 20:29)
Sveikos mamytės 4u.gif

noriu savo nerimu ir šiokiu tokiu pasipiktinimu pasidalinti. Mano berniukui sausį suėjo 5 metai, kadangi jis 2009 gimimo, tai priešmokyklinė grupė tik kitą rudenį. Tačiau jis grupėj tikrai labai išsiskiria, mąsto, kalba labai aiškiai ir brandžiai... žodžiu labai didelis skirtumas nuo kitų grupės vaikų, nors skiriasi tik mėnesiu ar dviem amžius. Norėtume jį leisti anksčiau į priešmokyklinę grupę.
Sužinojau, PPT reikalauja iš šių vaikų, kad jie mokėtų jungti raides. Maniškis raideles moka kuo puikiausiai, bet jas jungti dar ne. Vaiko specialiai nieko nemokinom, leidom, kad vystytųsi natūraliai, sulaukę 5m pamatėm rezultatus.
Dabar pergyvenu, kad nespėsim išmokti iki gegužės jungti tų raidžių.

Man truputį pikta, kaip gali iš vaiko reikalauti mokėti skaityti (jungti raides), kuris dar tik ruošiasi eiti į priešmokyklinę grupę . Juk pagal mokyklos planus tik pirmoj klasėj vaikas mokinamas raidžių.
Būčiau anksčiau pasidomėjus PPT reikalavimais, būtume išmokę ir skaityti.

Seku sia tema, mano vaikas irgi sausio men gimimo, tiesa 2010, bet i mokykla tikrau noriu leisti 6,8 metu, i priesmokykline 5,8.
Parasykite prasau, kaip jums sekasi.
Atsakyti
QUOTE(blykse @ 2014 03 14, 20:29)
Sveikos mamytės 4u.gif

noriu savo nerimu ir šiokiu tokiu pasipiktinimu pasidalinti. Mano berniukui sausį suėjo 5 metai, kadangi jis 2009 gimimo, tai priešmokyklinė grupė tik kitą rudenį. Tačiau jis grupėj tikrai labai išsiskiria, mąsto, kalba labai aiškiai ir brandžiai... žodžiu labai didelis skirtumas nuo kitų grupės vaikų, nors skiriasi tik mėnesiu ar dviem amžius. Norėtume jį leisti anksčiau į priešmokyklinę grupę.
Sužinojau, PPT reikalauja iš šių vaikų, kad jie mokėtų jungti raides. Maniškis raideles moka kuo puikiausiai, bet jas jungti dar ne. Vaiko specialiai nieko nemokinom, leidom, kad vystytųsi natūraliai, sulaukę 5m pamatėm rezultatus.
Dabar pergyvenu, kad nespėsim išmokti iki gegužės jungti tų raidžių.

Man truputį pikta, kaip gali iš vaiko reikalauti mokėti skaityti (jungti raides), kuris dar tik ruošiasi eiti į priešmokyklinę grupę . Juk pagal mokyklos planus tik pirmoj klasėj vaikas mokinamas raidžių.
Būčiau anksčiau pasidomėjus PPT reikalavimais, būtume išmokę ir skaityti.


o kur tokius reikalavimus matete? gal galima nuoroda?
Atsakyti
Kur tokius reikalavimus girdejote?
Tikrinant branda leidziant I priesmokykline net neklause raidziu, jau nekalbant apie jungima ju.
Lyg ir pries mokykla darydami testa Ppt neklause raidziu.
Atsakyti
QUOTE(avietee @ 2014 03 14, 20:36)
Parasykite prasau, kaip jums sekasi.


būtinai parašysiu.

QUOTE(waidoshele @ 2014 03 14, 21:02)
o kur tokius reikalavimus matete? gal galima nuoroda?

QUOTE(Onora @ 2014 03 15, 02:13)
Kur tokius reikalavimus girdejote?


pasiskambinau į Kauno PPT, tai trumpai paminėjo, kad žiūrės kaip vaikas bendrauja, ar yra pakankamai drąsus, turės papasakoti paveikslėlio turinį, paaiškinti apie savo šeimos sudėtį, žinoti savo adresą, reikės ką nors nupiešti (tikrins motoriką), rodys raidžių kombinacijas, reikės jas ištarti jungiant.

Išgirdus tai ir susinervinau. Pirmiausia, jei paklaus vaiko "kokia tavo šeimos sudėtis", tai jis nesupras žodžių "šeimos sudėtis".
O dėl raidžių jungimo tai ir darželyje auklėtojos minėjo.

Ilgai ieškojau oficialaus rašto, bet suradau, kad tik mokykloj pradedama mokyti raides.

Tokios mano žinios.
Atsakyti
Nereikia skubėti kur nereikia. Turiu keletą pavyzdžių iš savo rato, kad pradėjus anksčiau, atseit vaikas labia gabus, po kiek laiko pradeda atsilikinėti nuo kitų. O jei taip ir neįvyktų, kamgi tą mažą žmogutį skubėti apkrauti prievolėmis? Juk mūsų gyvenimas ir taip nelengvas...Kuo ilgiau pasidžiaugs vaikyste, tuo geriau. Na, bet čia tik mano nuomonė...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linut: 15 kovo 2014 - 23:08
QUOTE(linut @ 2014 03 16, 00:07)
Nereikia skubėti kur nereikia. Turiu keletą pavyzdžių iš savo rato, kad pradėjus anksčiau, atseit vaikas labia gabus, po kiek laiko pradeda atsilikinėti nuo kitų. O jei taip ir neįvyktų, kamgi tą mažą žmogutį skubėti apkrauti prievolėmis? Juk mūsų gyvenimas ir taip nelengvas...Kuo ilgiau pasidžiaugs vaikyste, tuo geriau. Na, bet čia tik mano nuomonė...


tai būtent, kad mes neskubam. Jei būčiau iš anksto norėjus jį leisti anksčiau, tai jau nuo 3 metų būtume pradėję mokintis raideles ir pan. (daugelis taip daro).
Palikę viską savo eigai dabar pamatėm (kai atėjo laikas rinktis ar norim anksčiau leisti), kad jis jau savarankiškai moka visą abėcėlę, sudėtį, atėmimą, rašo ilgiausius žodžius, o kas svarbiausia, kad grupėje jis degraduoja. Pats pasakoja, kad jam neįdomu, užduotėlės per paprastos, vaikai nemoka žaisti su juo sudėtingesnių žaidimų (kuriuos pats sugalvoja), o ne mes išmokinam. Kai sueina su vyresniais kiemo draugais, tiesiog atgyja, jaučiasi kaip žuvis vandeny.
Atsakyti
QUOTE(blykse @ 2014 03 14, 18:29)
Sveikos mamytės 4u.gif

noriu savo nerimu ir šiokiu tokiu pasipiktinimu pasidalinti. Mano berniukui sausį suėjo 5 metai, kadangi jis 2009 gimimo, tai priešmokyklinė grupė tik kitą rudenį. Tačiau jis grupėj tikrai labai išsiskiria, mąsto, kalba labai aiškiai ir brandžiai... žodžiu labai didelis skirtumas nuo kitų grupės vaikų, nors skiriasi tik mėnesiu ar dviem amžius. Norėtume jį leisti anksčiau į priešmokyklinę grupę.
Sužinojau, PPT reikalauja iš šių vaikų, kad jie mokėtų jungti raides. Maniškis raideles moka kuo puikiausiai, bet jas jungti dar ne. Vaiko specialiai nieko nemokinom, leidom, kad vystytųsi natūraliai, sulaukę 5m pamatėm rezultatus.
Dabar pergyvenu, kad nespėsim išmokti iki gegužės jungti tų raidžių.

Man truputį pikta, kaip gali iš vaiko reikalauti mokėti skaityti (jungti raides), kuris dar tik ruošiasi eiti į priešmokyklinę grupę . Juk pagal mokyklos planus tik pirmoj klasėj vaikas mokinamas raidžių.
Būčiau anksčiau pasidomėjus PPT reikalavimais, būtume išmokę ir skaityti.

jei vaikas tikrai pasiruoses pradeti mokslus eiskite i mokykloje esancia paruosiamaja klase,znoma jei bus laisvu vietu g.gif ,nereikia jokiu pazymu,tik mokyklos psicholo isvada,pazystama mamyte savo berniuka isleido i paruosiama penkemeti,sesi suejo sausi
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2014 03 16, 11:31)
jei vaikas tikrai pasiruoses pradeti mokslus eiskite i mokykloje esancia paruosiamaja klase,znoma jei bus laisvu vietu g.gif ,nereikia jokiu pazymu,tik mokyklos psicholo isvada,pazystama mamyte savo berniuka isleido i paruosiama penkemeti,sesi suejo sausi


dėkui už info 4u.gif 4u.gif 4u.gif nuraminot smile.gif
Atsakyti
O jeigu pries mokykla ppt isvada bus neigiama, o priesmokykline grupe bus buvus ne misri, tai metus laiko nebus kur detivaiko. Todel geriau bandyti pptpalaiminima gauti jauparuosiamajai grupei.
Jei viena dalis ppt testo bus ant ribos vistiek pptrekomenduos anksciau ugdytis. Tikrai nesibaiminkit.
Atsakyti
sveikos,

man tai keista kaip praso raidziu ar skaiciu, juk visur raso, kad negalima mokyt vaiku iki mokyklos, nes tai gali daryt tik pedagogai nes dazniausiai rasytines raides buna ismokstamos neteisingai g.gif
Atsakyti
QUOTE(SADNESS @ 2014 03 16, 12:11)
sveikos,

man tai keista kaip praso raidziu ar skaiciu, juk visur raso, kad negalima mokyt vaiku iki mokyklos, nes tai gali daryt tik pedagogai nes dazniausiai rasytines raides buna ismokstamos neteisingai g.gif

As su dviem vaikais ejau ir nereikalavo nei skaiciu nei raidziu
Atsakyti
Sveiki,

Patarčiau susitarti mokykloje, kad priimtų į priešmokyklinę grupę. Jiems reikia krepšelių ir priima. Jei matote, kad vaikas gali eiti į priešmokyklinę grupę, tai ir leiskite.
Mano sūnus pirmokas, skaitė nuo 5 m., bet jo kaikurie klasiokai dar ir dabar "šlebezavoja". Pirmos klasės pradžioje net raidžių nepažino. Galiu pasakyti, kad PPT kartais nežino patys ko nori.

O raideles jungti išmokinti nėra labai sunku. Paimkite vaiko pamėgtą knygelę ir pieštuku žodelius subrukšnuikite į skiemenis., pvz vai/kas skai/to.....Vaikas žinos kokias raides jungti.
Maniškis per 2 savaites pradėjo jungti raidytes. Pabandykite gal išeis.

Dar patarimas jei PPT išvada bus neigiama, o Jūs matysite, kad vaikas tikrai gali eiti į iki mokyklinę grupę, leiskite, bet pažymos nerodykite.

Aš įsitikinus, kad tik tėvai geriausiai žino ir numano, kur vaikui eiti.
Atsakyti