QUOTE(ego @ 2015 10 13, 11:48)
Informacijos daug ir visokios. Aš nesu specialistė, todėl apie tai net negalvoju, juolab nieko nesugalvoju, o tik remiuosi tuo, ką perkaitau. Gali būti, kad neteisingai suprantu interpretacijas, todėl kategoriškai neteigiu 'galima-negalima'. Paskaitykite.
6.583 Gyvenamosios patalpos nuomos mokestis
1. Už gyvenamosios patalpos nuomą nuomininkas moka nuomos mokestį (buto nuompinigius).
5. Nuomotojas neturi teisės reikalauti mokėti nuomos mokestį iš anksto, išskyrus nuomos mokestį už pirmąjį nuomos mėnesį. 6. Gyvenamosios patalpos nuomos sutartyje gali būti numatyta, kad šalių susitarimu nuomos mokestis gali būti perskaičiuojamas, bet ne daugiau kaip vieną kartą per metus. Nuomos sutarties sąlygos, suteikiančios teisę nuomotojui vienašališkai perskaičiuoti nuomos mokestį arba reikalauti jo perskaičiavimo nepraėjus dvylikai mėnesių po nuomos sutarties sudarymo ar daugiau kaip vieną kartą per metus, negalioja. 7. Kilus tarp šalių ginčui, nuomininkas turi teisę nuomos mokestį sumokėti į depozitinę sąskaitą šio kodekso 6.56 straipsnio nustatyta tvarka.
reikalauti. Va tame beda, kad jus neskiriate imperatyvo. jei as su nuomininku
susitariu reiskia, nereikalauju.
jei butu imperatyviai uzdrausta, CK butu parasyta -
draudziama imti i prieki.
Papildyta:
QUOTE(ego @ 2015 10 13, 12:04)
Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Šeštoji knyga. Prievolių teisė
6.609 Nuomininko teisė nutraukti sutartį
1. Gyvenamosios patalpos nuomininkas turi teisę nutraukti nuomos sutartį,
prieš mėnesį raštu įspėjęs nuomotoją. Jeigu nuomininkas neįvykdo šio reikalavimo, nuomotojas turi teisę į susidariusių nuostolių atlyginimą. 2. Iki įspėjimo termino pabaigos nuomininkas gali atšaukti įspėjimą, jei nuomotojas su kitu nuomininku nėra sudaręs tos gyvenamosios patalpos nuomos sutarties. 3. Kai nuomininkas, jo šeimos nariai ir buvę šeimos nariai išvyksta gyventi kitur, gyvenamosios patalpos nuomos sutartis laikoma nutraukta nuo išvykimo dienos. 4. Nuomotojas, gavęs nuomininko pranešimą apie sutarties nutraukimą, turi teisę patikrinti gyvenamosios patalpos būklę, iš anksto pranešęs nuomininkui apie tikrinimo datą ir laiką. Tokiu atveju nuomotojas taip pat turi teisę parodyti gyvenamąją patalpą būsimam nuomininkui, apie aprodymo datą ir laiką iš anksto pranešdamas nuomininkui. Išskyrus neatidėliotinus atvejus, nuomotojas neturi teisės tikrinti gyvenamosios patalpos ar jos rodyti būsimam nuomininkui nuo dvidešimt pirmos valandos iki devintos valandos.
sitos visos salygos CK yra skirtos tuo atveju,jei su nuomininku nesusitarete kitaip. arba nesudarete rasytines sutarties, o zodines sutarties metu neaptarete detaliu. Visais kitais atvejais, kad imperatyviai neuzdrausta CK, reiskia del to gali nuomininkas ir nuomotojas tartis - uzfiksuoti sutartyje.
Papildyta:
QUOTE(ego @ 2015 10 13, 12:50)
čia NUOMININKAI gali įspėti NUOMOTOJĄ prieš mėnesį. Atvirkštinė situacija gerokai sudėtingesnė, jeigu sutartis neterminuota.
PS. Kaip jau kelis kartus čia kažkuri ponia priminė: sutartis negali prieštarauti CK. Jeigu CK sakoma, kad reikia raštu įspėti prieš mėnesį, jūs savo sutartyje rašykite ką norite, vis tiek nuomininkai galės įspėti TIK prieš mėnesį. Ar ne taip?
ne. CK numato minimalu ispejimo termina, jeigu nesusitarta
kitaip tarp saliu. ]
jei as sutartyje susitarsiu su nuomininkas, kad jie gali iseiti ispeje pries dvi dienas, bus neteiseta jusu nuomone?
Papildyta:
QUOTE(ego @ 2015 10 13, 12:35)
na, o ką daryti, jeigu pirmą mėnesį nuomininkas geranoriškai sutiks remtis susitarimu/siūlymu, o antą mėnesį jau prisimins CK
Dažniausiai ir būna taip, kad prieš išsinuomojant viskas arba beveik viskas būna gerai, o paskui prasideda 'pageidavimų koncertai'. Deja...
Mano galva, reikia stengtis derinti interesus, nes bet koks konfliktas labai išvargina. Jau nekalbu apie teismus.
tai tam ir yra sutartis, as visad duodu is anksto, apziurejus buta. Netgi tycia siunciu el.pastu, kad iki sutaries pasirasymo matytusi laikas, kiek laiko turejo susipazinti su starties salygomis. Salys skaito ir tariasi. Jei nesusitariame, reiskia as jam nenuomoju
Duodama mums dvi ausis ir tik vieną burną, gamta įtikinamai sako, kad reikia daugiau klausytis, negu kalbėti. (Plutarchas)