Dėl to polinio-juostinio hibrido tai didžiausias klausimas man dabar - kokia polistirolo markė ten būtų tinkamiausia. Polistirolas lyg ir nebus ten nei labai gniuždomas, nei tempiamas, nei laužomas. Bus švelniai spaudžiamas iš visų pusių, bet funkcionalumo tas apspaudimas kaip ir nelabai įtakos. Ar yra kokių nors priežasčių rinktis aukštesnės nei EPS50 klasės polistirolą?
Nesakiau kad plokščias nedomina. Vis dar domina. Bet domina ir alternatyvos. Labai gerą straipsnį savo puslapy parašei, tai dėl plokščio techninių neaiškumų kaip ir nėra šiuo metu. O va tokia alternatyva kaip mano aprašytasis juostinis-polinis hibridas tai sakyčiau variantas vertas padiskutuoti, pagalvoti ar nėra kur kokių liapsusų įvelta.
O va tokio kaip minėjei lamminamo varianto tai nesuprantu, kuo jis gali būti geriau už plokščią pamatą. Medžiagų kaip ir daugiau, svoris skirstomas mažesniame plote, taigi reikia kietesnio ir brangesnio EPS, bet pagrindiniai minusai lieka tie patys - svoris ant sąlyginai minkšto pagrindo ant peršąlančio grunto.
Išeidinės žinoma šiluma iš po sijono, bet ne žaibiškai. Nesitikiu ten 50C. Kažkiek naudos tas įšildymas vis tiek duos. Bent jau šildymo sezoną šiek tiek atidėti leis ir šildymo sezono pradžioje kurį laiką palaikyti nulinius nuostolius į gruntą. O turint į šaltąjį sezoną orientuotą saulės kolektorių kiekį perteklius vasarą garantuotas. Kažkur vis tiek teks dėti tą perteklių. Sijoną tai tik tiek prabangų, kad jame pakankamai vietos polių skylėm būtų, t.y. apie 25cm.
QUOTE(BangaS @ 2014 03 24, 22:31)
Jeigu plokščias pamatas nedomina, tai dar galima pagalvoti apie 60-100cm pločio (pagal apkrovą) rostverko išliejimą kaip čia
http://www.lamminamas.lt/ tik ant XPS300 ar XPS500 pado, kurio šonai taip pat apšiltinami prieš užpilant, o grindis lieti standartiškai, atskirai nuo rostverko ir sienų ant EPS100.
Galima nepersistengti su pado apšiltinimo storiu, 20cm užtektų. 1m3 užtektų ~6-7m rostverko pado.
Šildomo grunto po namu šiluma išeitų per apačią net įrengus labai prabangų sijoną.
<{POST_SNAPBACK}>