Dabar kaip tik sprendžiu šią problemą.
Man per plokštę reikia pravesti 6 kanalizacijos vamzdžius, 7 šalto vandens vamzdžius, 2 oro padavimo vamzdžius, 4 geoterminio kontūro vamzdžius (sujungimas patalpoje), 3 karšto vandens vamzdžius.
Pagrindinį kanalizacijos vamzdį žadu daryti 150cm gylyje iš d160 vamzdžio. Jis bus tiesus apie 6 m ir iš jo beveik vertikaliai bus atsišakojimai į reikiamas vietas. Į tuoletą d110, kitur d75. Ar geri diametrai?
Vamzdis baigsis šalia pamato esančiame "šulinėlyje", prie kur paskui jungsis tolimesnis vamzdynas. Iš ten reikalui esant bus galima pravalyti pagrindinę tiesią horizontalią atšaką. Nors tas šulinėlis grunto paviršiuje vėliau susitvarkius nesimatys.
Šalto vandens vamzdis taip pat prasidės tame šulinėlyje ir eis 150 cm gylyje iki reikiamo taško tech. patalpoje. Po grindimis nebus jokių sujungimų, išlinkimai tiek kiek leidžia vamzdis. Tech. patalpoje bus atsišakojmai ir pagrindinis "kranas", iš ten eis 7 vamzdžiai per plokštės betono sluoksnį (ten pat kur ir grindinio šildymo vamzdeliai). Norint kad tie vamzdeliai išeitų statmenai grindims betonuojant reikalingos metalinės "L" formos "alkūnės", į kurias įsistato sulenkta vamzdžio dalis. Alkūnės parinktos pagal vamzdžio diametrą ir vamzdžio lenkimo radiusą. Tas pats ir su grindinio šildymo vamzdelių galais.
Oro vamzdžiai bus židinio oro padavimui d110 (jeigu jis bus) ir ventiliacijai iš gruntinio šilumokaičio d200. Jie eis taip pat apie 120cm gylyje ir mamatą kirs statmenai. Dar neaišku kur stovės vasarinė šilumokaičio apėjimo sklendė, bet tikriausiai, kad lauke, tokiu atveju nebereikėtų papildomos oro padavimo skylės sienoje. Skylė pamate yra visada šilčiau nei skylė sienoje ar tuo labiau stoge.
Geoterinio d40 vamzdžiai ateis giliai po žeme (180-200cm) ir su 1m radiuso užlenkimu išeis į viršų kiaurai pamatą tiesiai toje vietoje, kur priklauso (tech. patalpos kampe). Sujungimus darau patalpoje, kad būtų mažiau užkastų ar užbetonuotų probleminių vietų.
Nežinau ar daryti dvigubą vamzdį karštam vandeniui su cirkuliacija, kad prie čiaupo pastoviai būtų karštas vanduo. Kiek tai praktiškai naudinga? Kokio minimalaus diametro vamzdį galima dėti, kad būtų "nuleidžiama" kuo mažiau vandens iki kol atitekės karštas? Karšto vandens vamzdžiai bus išvedžioti akmens vatos su folija apvalkale, viršutiniame putplasčio sluoksnyje.
Ar reikia dėti paminkštinimus, ten kur vamzdžiai kerta betoną? Ar tiesiog užbetonuojami be nieko?
Taigi kažkokių paslėtų sujungimų bus minimaliai ir tik kanalizacijos vamzdyne.
Taip pat bus pravestas nemenkas skaičius gorfruotų vamzdelių (šarvų) laidams į visus namo kampus lauko pusėje iš skydinės ir pagrindinis kanalas įvadiniam kabeliui. Jie visi bus išdėstyti grunte.
Visi vamdžiai bus tinkamai užsandarinti, kad neturėtų įtakos namo sandarumui. Bent vienas paliktas neužsandarintas vamzdis iš lauko į vidų pablogins sandarumo testo rezultatus.
Dar nesikonsultavau su santechnikais dėl viso šito. Gal kažkas dar pasikoreguos vėliau.
Gal pastebėjote klaidų?
Dėl perėjimų ir panašių klausimų pasikonsultuok su konstruktorium kuris darė.
Dėl kanalizacijos viduje, 50 kriauklei tinka pilnai, jai tai bus plaunamos rankos, veidas taip sakant higienos sumetimais. Bet virtuveje 75 kaip ir vonioje, džiakuzi, biude, dušui. Klozetui 110.
Dėl karšto vandens, tikriausiai tai daugiau nei pora metrų. Įsirenkit cirkuliacija ir tikrai nervų negadins laukimas, kol ir vėl apsiplikysi karštu vandeniu.