Įkraunama...
Įkraunama...

Skilusi lūpytė/ nesuaugęs gomuriukas

QUOTE(Pliukšt @ 2014 05 18, 01:32)
Labas,

kalbat apie mažuliukų reikalus  4u.gif aš iš tokių jau senokai išaugau, bet gal galėsit padėt ne ką mažiau svarbiu klausimu. Vis dažniau pradedu galvot, kad ateityje norėsiu savo vaikučių. Todėl domina, gal yra kokia statistika, ką tyrimai ir pan sako, kokie yra mano šansai susilaukt mažylio su tokiom pat bėdelėm? Šeimoje daugiau tokių atvejų nebūta. Gal ši informacija būtų reikalingesnė MB (nors aš dar paieškose  lotuliukas.gif ), nes turėdama savo asmeninę patirtį kaip pavyzdį, neturiu net abejonių, kodėl turėčiau negimdyt  wub.gif

4u.gif  4u.gif  4u.gif

jau rašiau berods, kad uždaviau šitą klausimą genetikei. ji sake, kad mano mažius užaugęs turi 8 proc. tikimybę susilaukt vaikučio su tokiu defektu. Kadangi kiekviena sveika pora turi tam 3 proc. tikimybę, tai, manau, tas 5 proc. padidėjimas nėra labai jau gąsdinantis. juolab, jei tai, tiek jūsų tiek mano mažiaus atveju, nėra genetika, o vienas izoliuotas atvejis.
Atsakyti
Ačiū už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pliukšt @ 2014 05 18, 01:32)
Labas,

kalbat apie mažuliukų reikalus  4u.gif aš iš tokių jau senokai išaugau, bet gal galėsit padėt ne ką mažiau svarbiu klausimu. Vis dažniau pradedu galvot, kad ateityje norėsiu savo vaikučių. Todėl domina, gal yra kokia statistika, ką tyrimai ir pan sako, kokie yra mano šansai susilaukt mažylio su tokiom pat bėdelėm? Šeimoje daugiau tokių atvejų nebūta. Gal ši informacija būtų reikalingesnė MB (nors aš dar paieškose  lotuliukas.gif ), nes turėdama savo asmeninę patirtį kaip pavyzdį, neturiu net abejonių, kodėl turėčiau negimdyt  wub.gif

4u.gif  4u.gif  4u.gif



Kai operavo mažių, palatoje gulėjome su vaikinuku, kurio mama turėjo šias bėdeles. Vyriausias sūnus irgi turėjo nesuaugimus, o jo sesė ir brolis buvo visai sveiki.
Atsakyti
QUOTE(kristiukks @ 2014 05 17, 12:19)
turiu klausimuka senbuvems.Kokio amziaus vaikus vezete pas logopede?(vaikas kalba, atkartoja daug,bet tik pagal intonacija gali suprasti ka pasako,taria tik keleta priebalsiu,o balses visas pasako,mums 2 metukai).
Ir stomatologa?PAs mus negraziai isdyge gomuriukyje dantukai.

Mums liepta pasirodyti Zalgiryje 2 metukų... Pagrinde dėl logopedo. Tada žiūrės ir spręs kaip, kiek ir kada lankytis...
Dantukai tvarkingai išaugo, išskyrus tuos, kurių trūksta dėl alveolės. Plius vienas priekinis išaugo 11-tą vaiko gimimo parą. Z. ištraukė jį per patį pirmąjį vizitą.

QUOTE(Pliukšt @ 2014 05 18, 03:32)
kalbat apie mažuliukų reikalus  4u.gif aš iš tokių jau senokai išaugau, bet gal galėsit padėt ne ką mažiau svarbiu klausimu. Vis dažniau pradedu galvot, kad ateityje norėsiu savo vaikučių. Todėl domina, gal yra kokia statistika, ką tyrimai ir pan sako, kokie yra mano šansai susilaukt mažylio su tokiom pat bėdelėm? Šeimoje daugiau tokių atvejų nebūta. Gal ši informacija būtų reikalingesnė MB (nors aš dar paieškose  lotuliukas.gif ), nes turėdama savo asmeninę patirtį kaip pavyzdį, neturiu net abejonių, kodėl turėčiau negimdyt  wub.gif

Jei norit gimdyt, tai net neklauskit to mirksiukas.gif Mamai bet koks vaikas yra mylimas! Jei naramu, tuomet eikit pas genetikus, issitirkit abu su vyru... Mano atveju nieks giminej neturejo tokios bedos. Verkiau, draskiausi, kaltinau ir save ir visa pasauli suzinojus, kad gims ne toks kaip visi (aciu sioms mamoms, kurios nuramino ir patare wub.gif )... Genetikai sake, kad, jei butu mergyte, tai viskas butu ok, na, tiesiog susipyne chromosomos (ne viska issiaiskinau, bet man tai jau neberupi) Gydytojai net klause manes, gal atsisakysiu vaikio... Neeee!!!! Kaip??? Myliu, buciuoju, auginu ir net pagalvot negaliu, kad jo netureciau!
Atsakyti
QUOTE(Muxe @ 2014 05 21, 03:19)
Mums liepta pasirodyti Zalgiryje 2 metukų... Pagrinde dėl logopedo. Tada žiūrės ir spręs kaip, kiek ir kada lankytis...


Kiek buvome pas Žalgirio logopedę - visada tas pats: viskas gerai, atvažiuokite po metų. Dabar liepė atvažiuoti prieš mokyklą, nors iki jos dar pusantrų metų.
Vakar nuvedžiau pas PPT logopedę. Yra truputi nosinumo, žodžiuose netaria r, š, c. O atskirai šias raides pasako. Jos patarimas - kuo daugiau duoti vaikui dirbti rankytėmis su smulkiomis detalėmis (rankioti pupeles, verti karolius), nes tai labai padeda kalbai. Ji nustebusi, kad su tokiom bėdelėm ir taip gerai šneka, žino labai daug žodžių, sakė nematėte kokių kalbėjimo problemų turi sveiki pradinukai.
Dar išsiprašiau, kad darželio logopedė imtų jį. Tikiuosi visų pastangomis, kalbės puikiai smile.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif Gal yra mamyciu kurias domintu Otovent balionelis ausytems, turiu pardavimui.?
Atsakyti
Mamytes, prasau jusu pagalbos. Mums jau treciaji karta nenustato neigalumo, vel turiu skusti priimta sprendima. schmoll.gif Gal kuriai neseniai sis sprendimas buvo palankus? Jei taip, prasyciau istraukos is NDNT suformuluoto ir jums pateikto atsakymo, t.y. vaiko neigalumo pazymoje (ne pazymejime) NDNT pamineto istatymo pavadinimo, straipsnio, punkto ar pan.
Buciau be galo dekinga. smile.gif jei ka neaiskiai parasiau, rasykite az.
Atsakyti
QUOTE(Lusinei @ 2014 06 15, 23:45)
Mamytes, prasau jusu pagalbos. Mums jau treciaji karta nenustato neigalumo, vel turiu skusti priimta sprendima. schmoll.gif  Gal kuriai neseniai sis sprendimas buvo palankus? Jei taip, prasyciau istraukos is NDNT suformuluoto ir jums pateikto atsakymo, t.y. vaiko neigalumo pazymoje (ne pazymejime) NDNT pamineto istatymo pavadinimo, straipsnio, punkto ar pan.
Buciau be galo dekinga.  smile.gif jei ka neaiskiai parasiau, rasykite az.


Man abu kartus Alytuje buvo pasakyta.,kad nebepriklauso,bet del visa ko pasiskambindavo dar pasikonsultuoti i Vilniu.Ir paskirdavo lengva neigaluma.Db turim iki 3 metuku.Nezinau ar prates veliau.
Seimos daktare surase,kad vaikas netaria garsu,kad bus daromos dar operacijos(surase kokios),kad reikalinga logopede del kalbos.Ir patvirtinima Lor ,kad jis tikrai turi sia beda.Daktare minejo,kad nereikia labai daug visko prirasyti....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristiukks: 16 birželio 2014 - 07:13
QUOTE(kristiukks @ 2014 06 16, 08:09)
Man abu kartus Alytuje buvo pasakyta.,kad nebepriklauso,bet del visa ko pasiskambindavo dar pasikonsultuoti i Vilniu.Ir paskirdavo lengva neigaluma.Db turim iki 3 metuku.Nezinau ar prates veliau.
Seimos daktare surase,kad vaikas netaria garsu,kad bus daromos dar operacijos(surase kokios),kad reikalinga logopede del kalbos.Ir patvirtinima Lor ,kad jis tikrai turi sia beda.Daktare minejo,kad nereikia labai daug visko prirasyti....


Mums panasiai, bet neskiria ir vsk, todel ir noriu, kad mamytes parasytu ta sakini is Ndnt pazymos, nes ten minima kuo vadovaujantis (punktas, straipsnis) nustatytas neigalumo lygis vaikui.
Diagnoze juk paprastai vienoda, skiriasi tik viengubas/dvigubas, lupa/gomurys.
Atsakyti
pas mus pažymoje (ne pažymėjime) nėra nurodyta jokio teisės akto, tik diagnozės kodas pagal TLK-10 - Q37.5
Atsakyti
QUOTE(Laumė* @ 2014 06 16, 09:35)
pas mus pažymoje (ne pažymėjime) nėra nurodyta jokio teisės akto, tik diagnozės kodas pagal TLK-10 - Q37.5


Labai idomu, nes pgl esama tvarka NDNT savo sprendima privalejo pagristi istatymu, jo straipsniais ir punktais. Bet, matyt, kas kaip nori tas taip ir pateikia isvada smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lusinei @ 2014 06 16, 10:51)
Labai idomu, nes pgl esama tvarka NDNT savo sprendima  privalejo pagristi istatymu, jo straipsniais ir punktais. Bet, matyt, kas kaip nori tas taip ir pateikia isvada smile.gif


pas mus pacioje pazymoje ir tas pats parasyta.diagnoze kodas pagal TLK-10 Q37.4

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristiukks: 16 birželio 2014 - 11:14