Įkraunama...
Įkraunama...

Skilusi lūpytė/ nesuaugęs gomuriukas

QUOTE(Lusinei @ 2014 01 04, 16:27)
noriu klausti tu, kuriu vaikuciai jau sulauke puses metuku ir daugiau. Kaip sekasi primaitinimas? Ar noriai valgo? Gal kzk netoleruoja? Nenori? Maniskis visiskai atsisako bulviu su morkom, be to, sublenderuotas kosytes dar turiu ir pertrinti per sieteli, nes maziausias gabaliukas ir ima ziaukcioti arba isvemia.

Pas mus identiskai doh.gif Kiek didesnis gabaliukas, tai is karto ziaugcioja ir isvemia unsure.gif Beje, kai pradejau primaitinti, tai irgi atsisakydavo bulviu su morkom doh.gif Imaisydavau vis kazka papildomo - cukinija, moliuga, idedavau krapu, paskui zirneliu (viska turiu is sodo uzsisaldzius). Dabar maniskui jau 1.4 metuku, o apie normalu maista nuo bendro stalo dar nera kalbos sad.gif Viska trinu pertrinu... sad.gif Siaip tai vaikis apetitu nesiskundzia, bet vat lyg siolei valgo kudikiska maista sad.gif

Dabar esam sanatorijoj, ten viena miela ir draugiska logopede pabendravo su mumis (nors jai net nepriklause), paskui perdave nemazai atspausdintos medziagos, kaip mokyti tokius vaikiukus valgyti. Aciu jai dideliausias!

Pasistengsiu artimiausiu metu perkelti viska i kompa ir pasidalinti su Jumis!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Muxe: 05 sausio 2014 - 01:53
QUOTE(Lusinei @ 2014 01 04, 17:18)
O tai ne sauksteliu maitinat? As is Avento buteliuko su snapeliu duodu tik pienuka, o kosytes, tyreles su vaikams skirtu silikono sauksteliu. O kaip svoris ? normaliai auga?


Nea, maitinu is buteliuko, nes is saukstelio vneiseina, isstumia liezuviu viska atgal. turiu ir as panasuji sauksteli silikonini, kur buteliukas pririsuka prie jo, reikes bandyti... Svoris auga gerai, per menesi priauga 600-800 gr.
Papildyta:
QUOTE(darbstuoliai @ 2014 01 04, 22:52)
O tas baltarusiškas buteliukas yra stiklinis, kur soskė užsimauna? patys skylę prasidūrėt, bet ji nemaža turi būti, kad košytė išbėga?


Aga, buteliukas stiklinis ir soske uzsimauna. Taip, patys pasidarem reikiama skyle. Kaip ir minejau, kose yra gan skysta ir lb gerai sutrinta turi but, be vieno gumulelio, kad viskas isbegtu. O kaip tavo maziukas? Vis dar nenoriai valgo?
Papildyta:
QUOTE(Muxe @ 2014 01 05, 02:50)


Pasistengsiu artimiausiu metu perkelti viska i kompa ir pasidalinti su Jumis!


Su nekanturmu lauksim medziagos, Muxe 4u.gif
Atsakyti
Aga, buteliukas stiklinis ir soske uzsimauna. Taip, patys pasidarem reikiama skyle. Kaip ir minejau, kose yra gan skysta ir lb gerai sutrinta turi but, be vieno gumulelio, kad viskas isbegtu. O kaip tavo maziukas? Vis dar nenoriai valgo?



Na manasis pykdamas, kartais paverkdamas suvalgo po 100-140ml. Dažnai nuo nuotaikos priklauso. nzn ar čia pakankama ta norma, niekas normaliai negali atsakyti, ar užtenka jam tiek to amisto pagal tai, kad mums 3 mėn. Aišku su sesyte tai nelyginu, nes ji suvalgo po 180ml praktiškai visada, aišku sveikas vaikas yra sveikas vaikas. O tu nepergyveni kaip bus po operacijos, juk jums jau ji visai greitai nusimato, o dar iš šaukštuko nevalgot, juk buteliukų duot tada negalima. Man irgi baisu darosi pagalvojus, nes manasis dabar be tutuko nė sekundės nepabūna, nzn kaip ją reiks atimti iki to laiko. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(darbstuoliai @ 2014 01 05, 14:38)
Aga, buteliukas stiklinis ir soske uzsimauna. Taip, patys pasidarem reikiama skyle. Kaip ir minejau, kose yra gan skysta ir lb gerai sutrinta turi but, be vieno gumulelio, kad viskas isbegtu. O kaip tavo maziukas? Vis dar nenoriai valgo?
Na manasis pykdamas, kartais paverkdamas suvalgo po 100-140ml. Dažnai nuo nuotaikos priklauso. nzn ar čia pakankama ta norma, niekas normaliai negali atsakyti, ar užtenka jam tiek to amisto pagal tai, kad mums 3 mėn. Aišku su sesyte tai nelyginu, nes ji suvalgo po 180ml praktiškai visada, aišku sveikas vaikas yra sveikas vaikas. O tu nepergyveni kaip bus po operacijos, juk jums jau ji visai greitai nusimato, o dar iš šaukštuko nevalgot, juk buteliukų duot tada negalima. Man irgi baisu darosi pagalvojus, nes manasis dabar be tutuko nė sekundės nepabūna, nzn kaip ją reiks atimti iki to laiko.  doh.gif


Zinok tikrai nepergyvenu, nors gal ir reiketu smile.gif pries lupytes operacija, pradejom mokintis valgyti is saukstelio pries savaite ir ismokom. Dabar dziaugiosi, kad anksciau nepradejom, nes po operacijos irgi reikejo maistinti is saukstelio 2 savaites, o mes ismaitinom savaite ir 3 dienas, nes silikoninis saukstelis kazkokiu budu pritrine lupu kampucius ir vaikas net matidamas ta sauksteli imdavo klykti... o kaip bus balandi dar net nesusimastau, nes gomurio op.tada ir nusimato.
Atsakyti
Sveikos mamos,
Ir vėl grįžtu su savo nerimais..
Pasidalinkite patirtimi, kaip paruošėt vaikus operacijai? Vasarį mūsų laukia gomuriuko.. Kaip viskas po operacijos vyksta? Mūsiškė panelė su charakteriu ir operiniu balsu.. Jau dabar man stresas, kaip reiks ligoninėj išbūt ir dar visą gijimo laiką jos nenužvyginus..
Kokia tvarka Žalgiry su palatom? Keliavietės jos? Ar yra kokia privati šeimynai ar pan? Mes ne vilniečiai, auginame dvynukus. Nežinau, ką su maitinimu daryti (maitinu pati). Atpratinti vyruką ar kažkokiais būdais galėsiu jį turėt šalia? Neprivežios iš kito miesto man jo.. Mažylei duodu nutraukus, bet iš puodelio dar nemoka..
Jei ne paslaptis, ar davėt (kiek?) Zaleckui į kišenę? Konsultacijoj toks arogantiškas pasirodė, nekalbus. Ką patys paklausėm, tą ir žinom. Mes pirmą kartą pas jį buvom su siuntimu, bet tik dabar pradėjau galvot, kad jokio ats savo daktarei negavom.. Kaži, ar visoms taip?
Iš anksto dėkui už pasidalintą bet kokią info.
Atsakyti
QUOTE(jurgittux @ 2014 01 05, 23:10)
Sveikos mamos,
Ir vėl grįžtu su savo nerimais..
Pasidalinkite patirtimi, kaip paruošėt vaikus operacijai? Vasarį mūsų laukia gomuriuko.. Kaip viskas po operacijos vyksta? Mūsiškė panelė su charakteriu ir operiniu balsu.. Jau dabar man stresas, kaip reiks ligoninėj išbūt ir dar visą gijimo laiką jos nenužvyginus..
Kokia tvarka Žalgiry su palatom? Keliavietės jos? Ar yra kokia privati šeimynai ar pan? Mes ne vilniečiai, auginame dvynukus. Nežinau, ką su maitinimu daryti (maitinu pati). Atpratinti vyruką ar kažkokiais būdais galėsiu jį turėt šalia? Neprivežios iš kito miesto man jo.. Mažylei duodu nutraukus, bet iš puodelio dar nemoka..
Jei ne paslaptis, ar davėt (kiek?) Zaleckui į kišenę? Konsultacijoj toks arogantiškas pasirodė, nekalbus. Ką patys paklausėm, tą ir žinom. Mes pirmą kartą pas jį buvom su siuntimu, bet tik dabar pradėjau galvot, kad jokio ats savo daktarei negavom.. Kaži, ar visoms taip?
Iš anksto dėkui už pasidalintą bet kokią info.


Del pasiruosimo gomurio op tai daug nepapasakosiu, nes paciu kivo men si procedura dar laukia. Bet manau, bus panasu kaip ir lupos op. Atpratint nuo buteliuko, soskes, neleist kist ranku i burna po op. Kzk nuo vakaro iki op neduot nei gert, nei valgyt ( cia individualiai tas laikas, vaikai skirtingai valgo juk).
Palatos ten daugiausia dvivietes, t.y. dvi lovos suaugusiems ir viena vaikui. Privati palata, viena tikrai yra, o gal ir daugiau. Joje yra duso kabina ir tv, dar baldu daugiau. Kaina buvo 80 lt parai, bet reiktu pasitikslint, gal kas pasikeite.
O Zaleckas jau toks yra mazakalbis. Reikia visko klaust. As pvz kiek galejau domejausi ir klausiau.
Atsakyti
Sveikutes Mamytes,

Visas sveikiname su Naujaisiais Metais ir Musu Mazylius taip pat. Linkime daug sveikateles, istvermes ir jegu, sekmes ir dziaugsmo, ir daug daug meiles;).

Musu taip pat jau laukia operacija lupytes vasario pabaigoje. O siandien uzpuole slogyte. verysad.gif Mums dar tik menesiukas ir dvi savaites. Skambinau daktarei sake, kad tik plauti su humer vandenuku ir istraukti ir viskas. Temperatura 37 tai sake,kaip ir nesiskaito. Gal turite kokiu patarimu, kaip ta sloga isgyvendinti... Maitinu misinuku, nors savo pienuko dar galiu siek tiek istraukti. Musu maziukas nuo gimimo mano pienuko nevalge, nes paeme i intensyvios prieziuros skyriu, tai kadangi priespienio buvo mazai, primaitino misinuku. Jis priprato prie misinuko skonio ir mano piena jau leisdavo per lupa smile.gif tai taip ir gavosi, kad neisejo maitinti savo pienuku. Esu girdejusi, kad galima savo pienuko i nosyte ilasinti, bet kazin ar jis dar pas mane veiksmingas? Ar tai tik mitas? pasidalinkite prasau savo nuomonemis. Aciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Muxe @ 2014 01 05, 02:50)
Pas mus identiskai  doh.gif  Kiek didesnis gabaliukas, tai is karto ziaugcioja ir isvemia  unsure.gif Beje, kai pradejau primaitinti, tai irgi atsisakydavo bulviu su morkom  doh.gif  Imaisydavau vis kazka papildomo  - cukinija, moliuga, idedavau krapu, paskui zirneliu (viska turiu is sodo uzsisaldzius). Dabar maniskui jau 1.4 metuku, o apie normalu maista nuo bendro stalo dar nera kalbos sad.gif Viska trinu pertrinu... sad.gif Siaip tai vaikis apetitu nesiskundzia, bet vat lyg siolei valgo kudikiska maista sad.gif

Dabar esam sanatorijoj, ten viena miela ir draugiska logopede pabendravo su mumis (nors jai net nepriklause), paskui perdave nemazai atspausdintos medziagos, kaip mokyti tokius vaikiukus valgyti. Aciu jai dideliausias!

Pasistengsiu artimiausiu metu perkelti viska i kompa ir pasidalinti su Jumis!


Tai jus jau ir po gomuriuko op turbut? Ir vis vien dar normalaus maisto nevalgo? Ar teisingai supratau? Nes tikrai nelengva, vsk pati ragauju, kad tik koks gabalelis nepasitaikytu. Moliugus, cukinijas neblogai valgo, vaisiu tyreles l megsta, vakar daviau trinta brokoli su vistiena tai siaip sau valge. Kalbeti kzk bando, kol kas nesijaucia, kad per nosi, gal reikia laukti normaliu sakiniu laiko. Dantuku irgi dar ne vieno.
Papildyta:
QUOTE(zuikutis3 @ 2014 01 06, 19:10)
Sveikutes Mamytes,

Visas sveikiname su Naujaisiais Metais ir Musu Mazylius taip pat. Linkime daug sveikateles, istvermes ir jegu, sekmes ir dziaugsmo, ir daug daug meiles;).

Musu taip pat jau laukia operacija lupytes vasario pabaigoje. O siandien uzpuole slogyte.  verysad.gif Mums dar tik menesiukas ir dvi savaites. Skambinau daktarei sake, kad tik plauti su humer vandenuku ir istraukti ir viskas. Temperatura 37 tai sake,kaip ir nesiskaito. Gal turite kokiu patarimu, kaip ta sloga isgyvendinti... Maitinu misinuku, nors savo pienuko dar galiu siek tiek istraukti. Musu maziukas nuo gimimo mano pienuko nevalge, nes paeme i intensyvios prieziuros skyriu, tai kadangi priespienio buvo mazai, primaitino misinuku. Jis priprato prie misinuko skonio ir mano piena jau leisdavo per lupa smile.gif  tai taip ir gavosi, kad neisejo maitinti savo pienuku. Esu girdejusi, kad galima savo pienuko i nosyte ilasinti, bet kazin ar jis dar pas mane veiksmingas? Ar tai tik mitas? pasidalinkite prasau savo nuomonemis. Aciu smile.gif


As pati nemaitinau, bet gimdymo namuose minejo, kad tokius vaikucius l daznai pradeda maitinti misinuku. Nieko tokio. Jie greit ipranta. Gal verta ir toliau duoti misinuka.
Atsakyti
Mamytes, patarkit... Mano mazius megsta tik saldzias kosytes, tarkim perku grikiu kose su pienu, kerta kaip reikia, duodavau moliuga, cukinija su pieno misiniu, kirto kaip reikia, kol nuo geltonu darzoviu pradejo berti... dabar jau gtrecia diena meginu igrusti bulve su kopustu, bet be sansu... reikia, kaip pasiutes. Gal kuri zinot kokiu gudrybiu, kaip sumaitinti nesaldzias koses?
Atsakyti
QUOTE(Eufforija @ 2014 01 11, 18:26)
Mamytes, patarkit... Mano mazius megsta tik saldzias kosytes, tarkim perku grikiu kose su pienu, kerta kaip reikia, duodavau moliuga, cukinija su pieno misiniu, kirto kaip reikia, kol nuo geltonu darzoviu pradejo berti... dabar jau gtrecia diena meginu igrusti bulve su kopustu, bet be sansu... reikia, kaip pasiutes. Gal kuri zinot kokiu gudrybiu, kaip sumaitinti nesaldzias koses?



Manoberniuka irgi beria geltonai, antakius, galvyte. Tepam aliejuku ir mazinu morku kieki per savaite. O del paskaninimo, tai as i bulve su morka idedavau zirneliu, brokoliu ar ziedini kopusta, ipilu sultinuko.I kosytes irgi vaisiniu tyreliu dedu, bet ir ju mazinu, kad iprastu prie naturalesnio skonio.
Atsakyti
QUOTE(zuikutis3 @ 2014 01 06, 20:10)
Musu taip pat jau laukia operacija lupytes vasario pabaigoje. O siandien uzpuole slogyte.  verysad.gif Mums dar tik menesiukas ir dvi savaites. Skambinau daktarei sake, kad tik plauti su humer vandenuku ir istraukti ir viskas. Temperatura 37 tai sake,kaip ir nesiskaito. Gal turite kokiu patarimu, kaip ta sloga isgyvendinti... Maitinu misinuku, nors savo pienuko dar galiu siek tiek istraukti. Musu maziukas nuo gimimo mano pienuko nevalge, nes paeme i intensyvios prieziuros skyriu, tai kadangi priespienio buvo mazai, primaitino misinuku. Jis priprato prie misinuko skonio ir mano piena jau leisdavo per lupa smile.gif  tai taip ir gavosi, kad neisejo maitinti savo pienuku. Esu girdejusi, kad galima savo pienuko i nosyte ilasinti, bet kazin ar jis dar pas mane veiksmingas? Ar tai tik mitas? pasidalinkite prasau savo nuomonemis. Aciu smile.gif

Nežinau, ar mitas ar tiesa, ar cia farmacininkai bando savo produkcija isiulyti geriau... nepabandes, nesuzinosi... as nebandziau. Slogytei irgi naudojau Humeri, bet, kol nebuvo susiuta lupyte, tai suvilgdydavau ta pagaliuka-tamponeli ir pavalydavau nosyte... Gyd liepe pukst drasiai, bet as bijojau, nes viskas i gerkle gi tokiam vaikui suteka... Kai paaugo, tai tada sedinciam ipurksdavau. O po gomuriuko op., tai jau drasiai.

QUOTE(Lusinei @ 2014 01 06, 22:39)
Tai jus jau ir po gomuriuko op turbut? Ir vis vien dar normalaus maisto nevalgo? Ar teisingai supratau? Nes tikrai nelengva, vsk pati ragauju, kad tik koks gabalelis nepasitaikytu. Moliugus, cukinijas neblogai valgo, vaisiu tyreles l megsta, vakar daviau trinta brokoli su vistiena tai siaip sau valge. Kalbeti kzk bando, kol kas nesijaucia, kad per nosi, gal reikia laukti normaliu sakiniu laiko. Dantuku irgi dar ne vieno.
Papildyta:
As pati nemaitinau, bet gimdymo namuose minejo, kad tokius vaikucius l daznai pradeda maitinti misinuku. Nieko tokio. Jie greit ipranta. Gal verta ir toliau duoti misinuka.

Taip. Maniskiui jau ir lupyte ir gomuriukas sutvarkytas, bet normalaus t.y. nuo stalo maisto dar visai nevalgo sad.gif Ka verdu, ta pertrinu, sublenderiuoju. Perku vaisines tyreles, 4-6 men., kurias super megsta. Viskas kaip 6-8 men. vaikui... Dar idedu i "maitintuva" sausaini su obuoliu ar bananu, tada ragauja... Kitaip isvemia viska! Tikriausiai jautrus gomurys, pajaucia rimtesni trupini ir... sad.gif Gerti irgi nemoka sad.gif Ciulpimo refleksa prarades, tai dabar bandau duoti issilaistanti puodeli su snapeliu, bet sedziu salia ir priziuriu... Vandens negeria, tik zaidzia, sultis megsta, bet jos su cukrum, tai nesinori daug duoti... Misinuka t.y. Aptamil piena 1+, lyg siolei geria is svirksto.

P.S. gimusi bandziau glausti ir pati maitinti, bet nesusidare vaikiui vakuumas, tad nusitraukinejau. Faktas, kad gyd. atima vaika ir supila misinuka... Man teko pakovoti, kad gautu tik mano piena, nors zinau, kad buvo ir misinuku girdytas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Muxe: 13 sausio 2014 - 18:06
Sveikutes mes jau beevei menuo po gomurio operacijos ir maziukas jau atrodo viska pamirso miega gerai valgo gerai dar geriau nei pries tai mes jau trecia para viska valgem normaliai labai daug ciausketi pradejo nu zodziu vaikui tikrai geriau.
Atsakyti