QUOTE(Alexandra.R. @ 2014 02 03, 21:41)
o kiek jau tokiu darbu yra, kur apie nuveiktus darbus reikia klaust? Jei moteris kokia sekretore ar administratore dirbus, tai klaust kiek bylu nomenklaturu per metus atspausdino? O jei pardaveja, tai kiek klijentu aptarnavus ar ka? OK, jei kokia chirurge, tai kiek operaciju per tuos 10 metu atliko? na, pagal tai galima nusprest jos patirti. O kiti darbai? Bibliotekininke? Pastininke? O buhaltere? Ka jos galejo nuveikt darbe apart darbo? Kaip tada ju patirti aiskintis?
Ar jus cia vien apie karjeristes galvojat? Paprastuose darbuose kazkokio nuveikimo nera, pats darbas yra nuveikimas. O nedirbant kazko naujo nesuzinoma, kazkas pamirstama. Aiksu, dabar pulkit pasakot, kaip visos namie sededamos "Valstybes zinias" prenumeruojat....
Tik skaitinėjau, bet dabar nusprendžiau parašyti.
Darbas darbui nelygus net tose pačiose pareigose. Pati turiu įvairios patirties darbuose, kur beveik nieko nereikėjo daryti ir atvirkščiai, kur dirbau daug, atlikinėjau skirtingas užduotis, gaudavau papildomos veiklos. Ir iš pažįstamų, draugų žinau kiek kas dirba darbe tiek skirtingose, tiek panašiose pareigose. Tad man darbo patirtis ne vien metais vertinama, bet ir tuo ką tame darbe veikei/pasiekei. (Pvz jei vairavimo teises turiu 10 metų, tai oficialiai mano stažas 10 metų, bet jei važiavusi esu kokius 100 km, tai mano vairavimo patirtis yra maža ir esu pradedančioji vairuotoja, nors turiu teises 10 metų)
Paminėjot sekretores, administratores, tai be bylų skaičiaus, yra daug ko galima paklausti, kad suprasti ką iš tikro veikė darbe. Galima pasidomėti kokias užduotis darbe atlikinėjo, už ką buvo atsakinga, prie kokių darbų/projektų prisidėjo, gal turėjo papildomų užduočių/darbų gavusi ir t.t. Taip pat ir pardavėjų, bibliotekininkių, net ir valytojų yra ko paklausti, kad įvertinti kokie jos įgūdžiai, patirtis darbe. Beje buhalterės darbo patirtį nesunku įvertinti, pakanka paklausti apie įmonės dydį, kokio tipo apskaitą atlikinėjo ir t.t.