Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Tomienė @ 2013 08 16, 14:33)
Antras bandymas ND1
man fonas mėlynuoja, bet tikiuosi greitu metu su tuo susitvarkyti su Jūsų visų pagalba


Jei seki temą, galbūt jau žinai, kad nelemtasis mėlynavimas starto pozicijose nelaikomas mirtina nuodėme. Jei turi ūpo, gali pasidomėti WB nustatymo ypatumais užbėgdama 5ND už akių. Bet jei manai, kad tai dar per gūdus miškas, nesuk galvos, kaip kad ir mes kol kas nesukame.
Dėl paties darbo sutinku su Maggie. Norėtųsi, kad objektus kiek kitaip išdėliotum. Tarkim, pirmieji rutuliukai man irgi buvo visai neblogas debiutas, jei pirmasis (juodasis) ir trečiasis (perregimas) nebūtų patupdyti į tą pačią plokštumą (o fotoaparatas, paprastai tariant, fokusuoja į plokštumą, tad kažkiek fokuso pagauna ir tasai objektas, kurį buvai numačius pateikti kaip neryškų, ir skirtumai dėl to nėra akivaizdūs. Šiuo atveju gal gelbėtų itin siaura ryškumo zona, bet kitinis objektyvas tam nesutvertas, liaudiškai tariant.

QUOTE(Maggie @ 2013 08 16, 16:27)
* ibrezimo?  doh.gif xi xi.

** prabangiai. megstu tokia busena.
as tai nespaudziu, neprasau, neultimatauju (man issamiu Tavo komentaru pakanka), bet del saves - pafotkink. pamatysi bus faina. as kai pagalvoju, kad ruduo ne uz kalnu, saules daug nebus, o ir sutemo, nespejau nufotkinti negailestingai artinasi...



* Teko sugrįžt tokio ieškoti tongue.gif O, ne!, taip liguistai/pedantiškai ND niekad neblusinėju biggrin.gif Koretė pagavo užuominą, kaip kad ir autorė, į kurios ramų miegą ir toliau nesikėsinu biggrin.gif

** nieko prabangaus, deja, pusė atostogų prabėgo, o niekaip neįsijaučiu, kad jau apsivilkau dryžuotą Bonifacijaus kostiumėlį sad.gif Tik šis savaitgalis buvo maloni išimtis...
Gal ir atrodo, kad "aš nestatau namų, aš nevedu tautos, aš sėdžiu po šakom akacijos baltos" ax.gif Bet... - fotografuoju. Sau, į stalčių, priepuoliais netgi gausiai. Nors po kietojo disko žūties archyvų išliko nedaug, drįstu teigti, kad kažkoks progresas yra. Bet kadrų, kuriais norėčiau dalintis, dar nelabai.

QUOTE(Vedda @ 2013 08 16, 17:43)
Laba diena,labai drebedama, bet beldziuosi,juo labiau,kad paskutiniu metu naujokiu cia ne viena, drasiau gal bus .
tai va...turiu Canon550eosD,ilgai jau turiu,beveik dveji metai...jaukinausi, studijavau, skaiciau, perskaiciau ir cia SM,na ne visas simta kazkiek, bet didziaja puse tai tikrai, temu. Nepretenduoju i komercija, tiesiog noriu ismokti gerai naudotis turimu neprastu daiktu.
objektyvas paprastas elementarusis kitinis,jeigu ivaldysiu sita ,tai gal ir kaledu senis atnes geresni...
taigi mano ABC (skaiciau,kad zaislai nepageidaujami, bet paruosiamukai  nuo kaladeliu pradeda.
ND Nr 1


Man per tamsu, sakyčiau, ir pirmoji kaladėlė kreivoka. Užduotį supranti, tai matyti. Kita vertus, aš vis tik šališka - nemėgstu tokio stiliaus iliustracijų, mano galva, jos gadina vaikų skonį, jam dar tik besiformuojant. Na, nėra baisiausias iš baisiausių variantų, bet man ne prie širdies. Gal ir nuryčiau, nesipriešinčiau, jei kitos užskaitytų, tik kad komentarų kol kas nelabai gausu...
O bijoti nereikia - rankos drebės, fokusas paspruks ir t.t. Nėr čia to (labai) pikto vilko, dėl kurio nevertėtų į mišką eiti tongue.gif

QUOTE(saigha @ 2013 08 16, 18:26)
savaitgalio konkursui

Scena iš kažkokio spektaklio? Sumanymas šitaip atsiliepti į temą gal ir visai įdomus, bet, mano akimis, juodraštinis. Labiausia pasigendu autoriaus pozicijos/idėjos, man paliko įspūdį, kad jis (autorius) gerokai abejingas tam, kas ten vyksta, tad ir žiūrovui sunku pagauti azartą, įsijausti, veltis į interpretacijas...

QUOTE(Mangute @ 2013 08 17, 22:24)
Šį vakarą gaudžiau vakarinę saulę. Ar man pavyko?
Ačiū už pastabas.


Koks sutapimas, aš irgi gaudžiau tą vakarą ax.gif
Ką galiu pasakyti, mes buvom visiškai teisios didis.gif, kai įkyriai rekomendavome tau išlaukti palankesnės šviesos ir pasinaudoti jos privalumais. Anoji (šviesa) už tave pusę darbo nudirbo (na, gerai, jos neužtenka, ją reikia pamatyti, nepraeiti pro šalį, tad kažkoks medalis ir tau priklauso). Paprasta, nepretenzinga, pakankamai estetiška. Jei siekinys buvo tvarkingas, akiai malonus kadras - tu jį turi. Jei tikėjaisi daugiau nei elementarios tvarkos, raitykis rankoves, nuotykiai tik prasideda mirksiukas.gif

QUOTE(Fifux'e @ 2013 08 18, 10:44)
sveikutes
oi kaip senia cia buvau zusukusi. ner kada doh.gif siaubas kaip laikas bega,o darbu tuntai


Per daug visko, mirga marga, norisi asketiškesnės kompozicijos, tvarkingų visų alei vieno planų. Galiu paguosti, kad vietoje lyg ir nestovi (prisimenu nelemtuosius balandėlius, saulėgąžas sekcijos fone), tad irkis toliau, įsiklausyk į pastabas.

QUOTE(sweet dream @ 2013 08 18, 13:42)
Aciu uz nuomones delpirmo namu darbo.
Pristatau Jums perdaryta savo 1 NAMU DARBA ir laukiu Jusu nuomones


Sugalvojimas atnešti kažką kito - gal ir nieko, bet nepavykęs. Esminė bėda, kad tavasis fonas(pagrindas) kur kas kontrastingesnis nei objektas, tad nenuostabu, kad nelabai ką pešei... Nežinau, ar tikrai būtų tobula, jei objektus būtum nusipaišiusi ant plyno asfalto (o ne ant raštuotų, gruoblėtų, perdėm faktūrinių plytelių), bet kad N kartų geriau - faktas. Ir piešinius reikėjo išdėstyti kažkaip įdomiau, nesurikiuoti į vieną vorą ir dar taip arti vienas kito, kad skirtumų kaip ir nelieka... Beje, ar matai, kaip viskas čiuožia, atrodo, lyg dešinioji pusė būtų aukščiau nei kairioji (įtariu, kad taip nėra, ane?)... Rekomenduoju perdaryti smile.gif

QUOTE(mamagute @ 2013 08 18, 21:44)
tiesiog savaitgalio temai


Man kliūna tiek paminėtasis kraštas (jei jį palieki, jis turi būti aiškus, kad žiūrovui nesikilnotų antakiai jį pastebėjus), tiek patsai kadravimas - kažkoks atsitiktinis, lyg nelabai apgalvotas, išieškotas, kojos ir tiek. Bent man. Ir fonas man kiek užkliuvo, manau, kad jis turėtų būti arba aklinai juodas, arba nupaišytas pagal kokius nors šviesotamsos dėsnius, tie vos įžiūrimi (bet įžiūrimi!) plėmai atrodo kaip foto tvarkymo brokas.

QUOTE(sayonara @ 2013 08 19, 09:55)
LABAS, aš sugrįžau, a laukėt?


Et, kaip bėga laikas. Mirk mirkt, žiū - jau liepos pabaiga hihihi.gif
Jau ne kartą drįsau deklaruot pasiilgimą ir pasigedimą, tad nesikartosiu - tebegalioja smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 19 rugpjūčio 2013 - 12:18
savaitgalį irgi gaudžiau paskutinius saulės spindulius...

user posted image

nuomonės labai laukiamos smile.gif
Atsakyti
Labas mergaitės,

Noriu kreiptis į Jus su prašymu.
Ateinantį šeštadienį 08 24 d. mano vaikelio krikštynos Vilniuje.
Kadangi profesionalūs fotografai jau visi užimti ir be to labai brangūs,
nusprendžiau kreiptis į Jūsų burelį.
Gal kas žinote kokį pradedantį, o gal ir pažengusį, fotografą, fotografę, kuri galėtų padaryti mums paslaugą ir pafotografuoti mūsų krikštynas? Gal kas žada imtis šio verslo, bet trūksta patirties?
Aš norėčiau, kad pafotografuoti pačią ceremoniją ir apie 1 val. fotosesiją.
Parašykite, prašau, kas galėtų, norėtų .... ir kiek kainuotų.

Išanksto dėkinga

Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 19, 13:15)


Man kliūna tiek paminėtasis kraštas (jei jį palieki, jis turi būti aiškus, kad žiūrovui nesikilnotų antakiai jį pastebėjus), tiek patsai kadravimas - kažkoks atsitiktinis, lyg nelabai apgalvotas, išieškotas, kojos ir tiek. Bent man. Ir fonas man kiek užkliuvo, manau, kad jis turėtų būti arba aklinai juodas, arba nupaišytas pagal kokius nors šviesotamsos dėsnius, tie vos įžiūrimi (bet įžiūrimi!) plėmai atrodo kaip foto tvarkymo brokas.



ačiū už išsamų komentarą smile.gif Nuomonės kaip visada labai vertingos. Pažvelgi kitom akim į savo darbelį. Ir kai jau įkėliau foto, pagalvoju, kad kažin ar aišku, kad tai rankšluostis. Fono skirtumai tikrai vos įžiūrimi, man užteko, bet gal tik man...
Atsakyti
ir dar viena ...

user posted image
Atsakyti
QUOTE(mamagute @ 2013 08 19, 12:22)
savaitgalį irgi gaudžiau paskutinius saulės spindulius...
nuomonės labai laukiamos smile.gif


Kurgi nebus žavus tasai šviesos apvadas smile.gif Bet ir vėl, jo vieno kaip ir nepakanka, norisi dar kažko, kas galutinai užliūliuotų žvilgsnį, nuo ko pakviptų ši vakarinės saulės glostoma pieva... Pasigendu erdvės, atrodo, jei mergaitė ūmai atsitiestų, ji neišvengiamai galva stuktelėtų į viršutinį kadro kraštą, ir jai turbūt skaudėtų... Momento tikrumui man stinga ir dar didesnio mergaitės įsijautimo, užsimiršimo, dabar lyg ir pastebiu, kad objektyvas ją disciplinuoja, mažumėlę kausto, gal nelabai pastebimai, bet vis tik ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 19 rugpjūčio 2013 - 13:14
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 19, 13:07)
5ND: Dirbtinis apšvietimas  4u.gif

AUTO

user posted image

INCANDESCENT

user posted image

CUSTOM

user posted image

Atsakyti
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 19, 13:07)
5ND: Dirbtinis apšvietimas  4u.gif



man tai visose trūksta fokuso, ir antros foto kažkokia spalva keista, bet gal taip turi būti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*briedis* @ 2013 08 19, 13:17)


Briedi, tavasis atkaklumas vis labiau ima panašėti į įkyrumą. Pasakyk, kam reikia kartoti visiškai šviežią žinutę? Prisipažinsiu, man asm. atšoko noras komentuoti.
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 19, 14:24)
Briedi, tavasis atkaklumas vis labiau ima panašėti į įkyrumą. Pasakyk, kam reikia kartoti visiškai šviežią žinutę? Prisipažinsiu, man asm. atšoko noras komentuoti.

drinks_cheers.gif doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
cray.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 08 19, 14:14)
Kurgi nebus žavus tasai šviesos apvadas smile.gif Bet ir vėl, jo vieno kaip ir nepakanka, norisi dar kažko, kas galutinai užliūliuotų žvilgsnį, nuo ko pakviptų ši vakarinės saulės glostoma pieva... Pasigendu erdvės, atrodo, jei mergaitė ūmai atsitiestų, ji neišvengiamai galva stuktelėtų į viršutinį kadro kraštą, ir jai turbūt skaudėtų... Momento tikrumui man stinga ir dar didesnio mergaitės įsijautimo, užsimiršimo, dabar lyg ir pastebiu, kad objektyvas ją disciplinuoja, mažumėlę kausto, gal nelabai pastebimai, bet vis tik ax.gif



mano žvilgsnį pirmiausia patraukė tai tie peržydėjusių piktžolių pūkai pūkeliai... Man taip gražiai jie prieš saulę "žydėjo"- teko imti fotoaparatą į rankas smile.gif
Atsakyti