Įkraunama...
Įkraunama...

Norvegijos grožis

11 diena.Kjerag-Valle.

Rytas vėl nekoks,vėl už kalnų kliūva debesys doh.gif MB iš vakaro man grasino,kad jei bus debesys,jis niekur nelips ir ežiukų rūke nebeieškos rolleyes.gif Bet aš nusiteikusi ryžtingai,tepu sumuštinius ir ruošiuosi kopti.
Užkylam į aikštelę ,parkingas vėl 100NOK.Oriukas NUOSTABUS wacko.gif :+11šilumos,vėjas NUOŽMUS ir IŠ KOJŲ VERČIANTIS+drėgna,nes debesys jau glosto mus doh.gif Matau,kai besiruošiantys lipti dedasi kepures,pirštines.Kepurės neturiu,bet turiu dukrai lauktuvių nupirktas ''dubultines'' pirštines bigsmile.gif MB man pavydi tų pirštinių,nes jau ir jam šalta.
Nueiti reiks tokį keliuką
user posted image

Reikia planuoti 5val.,tiek ir užtrunkame neskubėdami.

Ką gi,lipam smile.gif
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
user posted image

Kai nusileidi tarp kalniukų,vėjas sumažėja,bet pakilus vėl duoda į veidą.Įneriam į debesį visiškai,tikrai visai nekaršta ir gerti nesinori,tik liūlys bėga nesustodamas.Sutinkam žmonių su vaikiukais.Dauguma miega arba bando rėkti,bet jiems nesiseka,nes vėjas užkemša burnas rolleyes.gif ir čia sutinkam kalnų bėgikų-su šortukais,maikytėm,jokių kepurių ir pirštinių,tik šypsenos veide bigsmile.gif ir šuoliuoja jie lengvai tarsi kalnų ožiais-super thumbup.gif
Sutinkam grįžtančius lietuvius,klausiam,ar pamatysim tą įžymųjį akmenuką???Sako,kad pamatysim-valio clap.gif clap.gif ,eiti pasidaro daug linksmiau cool.gif

Štai ir jis,nepaslėptas debesų thumbup.gif
Sako,kad 5 kubinių metrų .
user posted image

user posted image

Iš vienos pusės toks tarpeklis
user posted image

Iš kitos fjordas ,ech,koks žaliai mėlynas wub.gif
user posted image

Ir mes euforijos apimti biggrin.gif
user posted image

Nežinau kodėl,bet visi ten tokie patenkinti,besišypsantys.O tie,kurie užlipa ant akmenuko papozuoti,pilni adrenalino biggrin.gif Akmuo šlapias,takelis iki jo labai siaurutis,ir nebėra jokių grandinių,apie kurias kažkada skaičiau internete,likę tik varžtai....
Aš išdrįsau užlipti tik tiek ax.gif
user posted image

Ir vos sugrįžau.Baimės buvo pilnos kelnės,prisipažįstu blush2.gif Na,bet adrenalino gavau užtektinai.

Grįžti buvo smagiau,vėjas pūtė į nugarą ir lengvino ėjimą.
Tą dieną sušalom kaip reikiant,bet buvom laimingi ir patenkinti,įveikę kalną ir save biggrin.gif
Su MB vieningai nusprendėm,kad bet šitų kopimų mūsų kelionė nubūtų tokia nuostabi.Miestų galima neaplankyti,bet užlipti į Troltungą ir Kjeragą būtina wub.gif wub.gif

Tą dieną dar nuvažiuojam iki Valle,daug kempingų pakeliui.Apsistojam http://www.visitnorw...duct/?pid=99109,labai mielas kempingas,sumokam 145NOK.
Atsakyti
11 diena.Valle-kažkoks miestelis prie Norvegijos sienos.Važiuoti-visa diena,apie 350km
Visos suplanuotos vietos pamatytos,keliaujam link namų.
Pakeliui dar sustojam prie poros senučiukių bažnytėlių
user posted image

user posted image

Krioklys prie nebeveikiančio kempingo.
user posted image

user posted image

12 diena.Kažkoks miestelis-Uppsala.apie 550km,6 val
Kadangi Stokholmą esam kaip reikiant išmaišę prieš kelis metus,tai sugalvojam apsistoti prie Uppsalos,senosios Švedijos sostinės.
Kempingas 130SEK+tenka pirkti Eurocamp kortelę rolleyes.gif už 150SEK.Na,bet oras šiltas,nuotaika gera.Prie pat kempingo yra akvaparkas.Su vaikais būtų visai smagu.

13 diena.Uppsala-Stokholmas.
Apžiūrim centrą,senamiestį.Nedidelis,nieko sukrečiančio,tikėjomės daugiau.Keli kadrai
user posted image

Katedra
user posted image

user posted image

user posted image

Važiuojam į Stokholmą,kur mūsų jau laukia keltas.

Štai ir visa kelionė.Ačiū,kad skaitėt hi.gif
Atsakyti
Super reportažas smile.gif Esu sužavėta Norvegijos gamtos grožio wub.gif

Atsakyti
Labai ačiū už pasakojimą. 4u.gif Fantastiškai graži kelionė ir įtraukiantis pasakojimas. wub.gif
Norvegijos niekada nebus per daug. wub.gif

QUOTE(rasa32 @ 2013 07 24, 20:59)
Iš tiesų, užlipus iki tikslo apima didis džiaugsmas ir visi tie kvailiojimai yra labai smagūs thumbup.gif Mes irgi visaip šokinėjom,vaipėmės,bet įdėsiu santūresnes biggrin.gif

user posted image


Nežinau, ar tą nuotrauką pacitavau, bet liežuvis toks netrumpas, sakyčiau. bigsmile.gif

QUOTE(rasa32 @ 2013 07 24, 20:59)
ir įspūdingo dydžio araukariją  ,kaip tokia didelė gali išaugti norvegiškam klimate 


Šį augalą taip pat įspūdingo dydžio pirmąkart pamačiau Bergene. Nustebino labiau nei kalnai ir fiordai. Matyt kad tinka tas klimatas. drinks_cheers.gif

QUOTE(rasa32 @ 2013 07 24, 20:59)
Vėjas buvo toks,kad įlipau su trumpom rankovėm,bet teko užsivilkti dar 2sluoksnius ir toli gražu nebuvo šilta  Virtau tokiu ufonautu 


Plaukiant tikrai praverstų šilta sriukė. Aš plaukiau Osterfjordu prie Bergeno, tai irgi į panašų ufonautą teko pasiversti. drinks_cheers.gif

QUOTE(rasa32 @ 2013 07 24, 20:59)
Ir stebuklas rytą įvyko!!!!-jokio lietaus,+18 ir saulė   Iš vakaro sakiau MB,kad jei Bergene per metus lyja 300dienų per metus,negi mes pataikysim į kitokį orą?Bet pataikėm 


Smaguma. thumbup.gif Mums Bergene irgi pasisekė su oru. Visai kita kelionės nuotaika.
O jums kelionės metu jo visokio teko. Bet iš esmės saulėti ir gražūs vaizdai.

QUOTE(rasa32 @ 2013 07 24, 20:59)
Maršrute keltas Torvikbygd-Jondal,116NOK.Ilgokai laukiam ,po to ilgokai plaukiam,tai laiko negaištu veltui  


Šaunuolė. drinks_cheers.gif Gaila kad į lėktuvo rankinį negalima pasiimti vašelio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linole: 25 liepos 2013 - 17:03
Dar kartą įsitikinau, kad Norvegija nuostabi šalis, tikiuosi kitais metais ją aplankyti.
Dar labai domina kelionės samata. ax.gif
Atsakyti
Rasa, labai labai patiko 4u.gif Norvegijos gamta nuostabi wub.gif Tik ledyno kažko gaila pasidarė verysad.gif Ir Trolltungoj jau komercija ax.gif , o mums prieš kelis metus aikštelė nekainavo ir nemokamas karštas dušas buvo. Gaila, kad oras Preikestolen neleido juo pasigrožėt, mums ten irgi lijo, na o Kjerag bežiūrint į tave, tai man net kojos dreba, drąsuolė tu kokia mirksiukas.gif , o TB nelipo ant akmenuko?
Atsakyti
Žiauriai gražu. biggrin.gif Reiks ir mums kada tam kraštui subręsti, bet mane tas vėjas ir šaltis labai baido biggrin.gif

O koks kailiukas buvo??? bigsmile.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(linole @ 2013 07 25, 18:02)
Šaunuolė.  drinks_cheers.gif Gaila kad į lėktuvo rankinį negalima pasiimti vašelio.

Taip taip,man šitas momentas irgi lėktuvuose nepatinka biggrin.gif drinks_cheers.gif
QUOTE(Ingel @ 2013 07 25, 18:13)
Rasa, labai labai patiko 4u.gif Norvegijos gamta nuostabi wub.gif Tik ledyno kažko gaila pasidarė verysad.gif Ir Trolltungoj jau komercija ax.gif , o mums prieš kelis metus aikštelė nekainavo ir nemokamas karštas dušas buvo. Gaila, kad oras Preikestolen neleido juo pasigrožėt, mums ten irgi lijo, na o Kjerag bežiūrint į tave, tai man net kojos dreba, drąsuolė tu kokia mirksiukas.gif , o TB nelipo ant akmenuko?

Baik tu,drąsuolė rolleyes.gif dabar dar pagalvojus pilve šilta darosi biggrin.gif MB ant akmens nelipo,sake,kad galvoja apie vaikus biggrin.gif
O apie tuos dušus iš tavo pasakojimo atsimenu,tai nei prie vieno objekto nei vienas dušas neveikė.
Ledyno tikrai gaila unsure.gif
QUOTE(Aruna @ 2013 07 25, 19:33)
Žiauriai gražu.  biggrin.gif Reiks ir mums kada tam kraštui subręsti, bet mane tas vėjas ir šaltis labai baido  biggrin.gif

O koks kailiukas buvo???  bigsmile.gif  lotuliukas.gif

Kailiukas buvo elnio smile.gif
O dėl subrendimo,tai ir aš ''brendau'' 4metus ax.gif ,vis nugalėdavo šilti kraštai biggrin.gif
Atsakyti
Aciu uz puiku reportaza 4u.gif Vel sukilo nostalgija Norvegijai, tiek dar ten visko liko nepamatyta, ir tiek nuostabiu kalnu neisvaiksciota... wub.gif

QUOTE(rasa32 @ 2013 07 25, 00:55)
Su MB vieningai nusprendėm,kad bet šitų kopimų mūsų  kelionė nubūtų tokia nuostabi.

drinks_cheers.gif Skaitant taip ir jautesi, kad tai buvo jusu keliones "vinis" bigsmile.gif
Atsakyti
Dar liko samata,kaip gi be jos smile.gif
Nuvažiuota apie 3500km,kuras 1640lt.Benzinas Norvegijoje 14,20-15,70NOK,apie 6,5lt
Keltas su maitinimu 1997lt
Nakvynės 1010lt
Mokami keliai apie 100lt
+Kitos išlaidos,keltai,parkingai,maistas,suvenyrai ir pan
Viso 6300lt

Visą maistą vežemės iš Lietuvos,Norvegijoje maisto kainos blink.gif blink.gif doh.gif doh.gif ,pirkom tik truputį duonos,bananų ir karamelinio sūrio lauktuvėms.Na,ir ledų pasmaližauti smile.gif
Atsakyti
Ačiū už pasakojimą 4u.gif Buvo smagu skaityti, žiūrėti nuotraukas tongue.gif Prajuokino, kad kelionėje laiko veltui neleidi lotuliukas.gif Auksarankė ir kelionėje auksarankė thumbup.gif lotuliukas.gif 4u.gif
Mums Norvegija tai kalnai, fiordai ir būtinai žvejyba doh.gif lotuliukas.gif 4u.gif
aciuks.gif
Atsakyti