Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba IX, angl. - Paleo, Primal, Caveman

Apklausa: Kaip į Jūsų Paleo mitybą reaguoja šeimos nariai? (35 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(jautiena @ 2013 07 14, 00:11)
kazin ka reiskia sapnuot darzoves?  lotuliukas.gif

reiskia, kad greitai jas valgysi thumbup.gif nu vsio, as rytoj bandau taip. atsikeliu ir tusciu skrandziu bandau pasportuot, tada istraukt valanda nevalgius ir kazka skanaus pasigamint, va gal pilvas bent atsigaus, nes ta kava pries sporta man gali visa reikala sugadint ir nieko as nepadarysiu... mazu rytoj iseis ilgiau pamiegot ir atsikelt biskiuka veliau, kad pirmas valgymas jau ant pietu po visu sportu gautusi.
Papildyta:
QUOTE(Pur-pur @ 2013 07 14, 00:34)

Wallis, gal tau padėtų spartūs ir ilgi pasivaikščiojimai, bent pusvalandžio?
Ar su inkstais problemų neturi; gal sūrumo per daug maiste? Ar alergija kam. Pvz. juokingai atrodo, bet aš turiu alergiją žaliems svogūnams ir svogūnų laiškams, nuo ko irgi kitą rytą atsikeliu kiniškos išvaizdos ir visa lyg ištinusi ir užtirpusi ir išsipūtusi jaučiuosi.

gal ir turiu, nors visai neseniai daryti tyrimai to neparode. Mano kraujas, slapimas ir visa kita tipo buvo idealu, echoskopija taip pat, specialiu tyrimu nesidariau. Nors man kartais pamaudzia toj nugaros vietoj, ypac cia gal prisivaizdinu, kai daugiau to baltymo valgau. Na bet as nesistegiu jo specialiai dauuug valgyt. anksciau aisku budavo gal ir maziau valgiau, kai visokie makarai, duonos etc, tai daugiau to pasirinkimo ir patiekalu, o dabar be baltymo tai ner ir valgymo. Surumo tai nemanau, pati viska gi darausi, jokiu suriu ar silkiu nevartoju, spinteles pustustes, o saldytuve tik darzoves, sviestas, pienas, kiausiniai ir zuvis belikus... Zinau tik viena savo alergija, tai saulei ir ji pasireiskia puslytem ant rankos, bet si sezona as jau igavau imuniteta vasario menesi, kai buvau isvykus i siltus krastus, todel dabar saule kad ir paima mane, tai nieko neatsiranda. As galvoju, ka gali buti pomidorai ir aisku pienas... imsiuosi bandymu jau nuo rytojaus. va dar gali buti, kad kokosu aliejus. kai tik pradejau ji vartoti man nieztejo truputi visa kuna, tai rankas, tai kojas, bet dabar jau nebe, nors vis tiek vartoju ji. Tuo pat metu buvau nusipirkus ir makadamijos ir pekano riesutu, tai va laisvai nuo ju gali but, nes ju anksciau irgi nevalgydavau, baisiai sunku rasti cia juos... na atrasiu as tas paskustvas nelemtas, kurios cia man trukdo gyvenima ir tuoj pravarysiu lauk thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos mergaitės smile.gif
pasirodo skųstis viešai praverčia smile.gif parašė PM dantų daktarytė, patarė, ką daryti su tuo nelemtu dantuku, tuoj būsiu sveika kaip ridikas smile.gif

Tos, kurios vis dar vargstat su odos problemomis, man patiko šis straipsniukas (anglų kalba). Mintis tokia:
*pienas (grietinė, varškė, sviestas) nėra paleo, jis sutrikdo cinko įsisavinimą ir pakelia insulino kiekį;
*nevalgote pakankamai daržovių su kiekvienu patiekalu;
*per daug paleo desertų (nors čia mums negresia);
*negauname pakankamai omega 3, nors suvartojame nemažai omega 6 riebalų rūgščių, o organizmui yra svarbus omega 3 ir omega 6 santykis. Kadangi omega 6 gauname su įprastine mėsa, kiaušiniai, riešutais, net aliejais, jei valgome ne namie, tai reikia ir tų omega 3 pavartoti, kad santykis nebūtų per didelis.

Beje, žinau, kad jūs visos stengiatės suvartoti kuo daugiau riebalų, bet nesakyčiau, jog pamatinė paleo idėja būtų "maisto pagrindą sudaro kuo daugiau riebalų" ir "pusryčiams puikiai tinka pakutis sviesto", kadangi reikia ir kitų maistinių medžiagų.
Kurios neskaitėte ISWF, rekomenduojamas riebalų kiekis su kiekvienu patiekalu yra nykščio dydžio - apie vieną valgomą šaukštą. ISWF rašo, kad ieškodami, kiek riebalų jums pakanka pasisotinti, ir eksperimentuodami "laisvai galite pridėti daugiau nei rekomenduojama, bet niekada ne mažiau".
Su kiekvienu patiekalu gaunamų riebalų kiekiai:
Aliejai (alyvuogių, kokoso): vieno - dviejų nykščių dydžio (1-2 valg. šaukštai).
Visi sviestai (kokoso sviestas, riešutų sviestas, valytas sviestas ir ghi): vieno - dviejų nykščių dydžio (1-2 valg. šaukštai).
Alyvuogės: viena ar dvi saujos su kaupu
Kokosas (miltai ar drožlės): viena ar dvi saujos su kaupu
Riešutai ir sėklos: iki vienos saujos (tačiau ne atvira sauja, o kumštis)
Avokadas: nuo pusės iki vieno avokado
Kokoso pienas: ketvirtadalis ar pusė skardinės.

Pagal ISWF labai realu sunaudoti per daug riebalų, todėl pvz., gaminant kažką aliejuje ir pridedant dar kitos rūšies riebalų (tarkim, kepant vištieną ir pridedant avokado į salotas), patariama rinktis arčiau žemutinės normos ribos.
Atsakyti
Ačiū merginos už patarimus dėl riebalų, dabar viskas aišku, daugiau neklausiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 07 14, 00:47)
Nors man kartais pamaudzia toj nugaros vietoj,

... na atrasiu as tas paskustvas nelemtas, kurios cia man trukdo gyvenima ir tuoj pravarysiu lauk  thumbup.gif

bijau, kad tau streikuoja inkstai, nes požymiai atitinka inkstinės kilmės edemą
http://www.google.lt....48705608,d.Yms

nelabai suprantu tavo pomėgio šliaupti vandenį -reikia nereikia. To nereikia daryti, normaliai maitinantis.
šiaip nežinau ką patarti konkrečiai. g.gif
Atsakyti
Ypatingai informatyvi Elatos žinutė thumbup.gif Ačiū 4u.gif Nes tikrai buvau susimaišius dėl riebalų kiekio, nes Voresta ir Silveris primygtinai siūlo , kad viskas plauktų riebaluose. Jau bandžiau skaityt temas visas nuo pradžių biggrin.gif
Aš labiau prijaučiu tokiem kaip Elatos, Sedindriukės maitinimosi ypatumams smile.gif.
Ir dar bandau tvarkytis su emociniu valgymu. Tas emocinis valgymas pas mane pasireiškia iš neturėjimo ką veikt biggrin.gif Anksčiau, kai neturėdavau ką veikt, tai rūkydavau, dabar kai nerūkau, tai kažką graužiu. Bent jau gerai tai, kad graužiu morkas, agurkus ir pan., o ne bulkas biggrin.gif Tiesa, kaip minėjau jau kelios dienos puikiai apsieinu be užkandžių, vietoj to ieškau veiklos arba geriu arbatą.

Wallis, pabandyk iš viso nevartot pieniškų produktų. Tu sakai , kad pienas būna tik ryte šlakelis į kavą. O GRIETINĖĖĖĖĖ? Tai juk irgi pienas. Niekada anksčiau nebūčiau pagalvojus, kad aš netoleruoju pieniškų produktų, o pasirodo mane nuo jų beria. Buvau amžinoj paauglystėj su savo spuogais ir inkštirais biggrin.gif O nuo kefyro pučia pilvą. Tai vat, negali žinot, gal pienas (grietinė) tave taip veikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cushy: 14 liepos 2013 - 09:14
Labas rytas puikus oras nuostabus Sekmadienis! smile.gif

Vis lengvesnė jaučiuosi, nors svoris nekrenta. Stovi ant 80 ir psio. Matyt reikalas pribrendo pieno atsisakyti. O su juo ir kavos... vėl... Jaučiu kad "Voresta" galvoja, "na pgaliau anai vėl daėjo". biggrin.gif Tai jungsiuosi į kompaniją. tongue.gif
Taip pat man porcijas reiktų smulkinti arba valgyti vieną kartą dienoje. Tai kol kas svarbiausiu uždaviniu matau išmokti valgyti laiku, kai alkana esu. Ypač smagu būtu įprasi vieną valgymą. Ir pamiršti pamiršti pamiršti valgymą ir gaminimą kaip užsiėmimą.
Pumpica, kaip sakei tau svoris išsijudino, gali priminti? ax.gif
Cushy, man taip pat būtent neužsiėmimas veikla sukelia nuolatinį užkandžiavimą. Net nežinau ar tai emocinis valgymas ar tingininis. O mažiausiai valgį prisimnenu megsdama. smile.gif
Atsakyti
Labas rytas,
Elata labai puikiai pasakė. Riebalams ir yra saikas ir norma, nes vien jais nemisi. Paprasčiausiai maitintis ĮPRASTAI reikia. Įprastai tai paleo, jei jau apsiėmėt. Daržovės, tada garnyrui mėsa, tada užsidedat kažką riebalo. Paprasta, be jokių papildomų krūvų sviestų ar aliejų, nes va nesurinksiu riebalo. Įprasti prie pagrindo tokio reikia, o ne prie riebalų kabinimų užsikandant morka.
Ir nereikia net ISWF , kuri moko įprasti prie taisyklingo valgymo, prie valgymo, kuris sotus, ir nevers užkandžiaut. Apskritai paleo yra š maisto atsisakymas: cukraus, perdirbtų produktų, omega 6 gausių aliejų, grūdinių kultūrų, o visa kita jau prisitaiko kiekvienas individualiai pagal savo poreikius, sveikatos būklę, fizinį aktyvumą.

Cushy, aš pati su emociniu valgymu. Tiesiog pribrendo gyvenimas, susidariau planą gyvent: maistas, sportas, tikslai, džiaugsmai, ir susiėmiau. Trečia diena ir man palaima, kad aš galiu. Nes rijau paskutinėm savaitėm daug vaisių, net juokdavos- parneša dešimt vakare, o ryte nebėra jau jų. Dabar stovi. Truputį taisykles sau padariau- ryte, iki pietų po obuoliuką ir viskas (na obuoliukus kaip pvz rodau, nes man jie kaifas ir aš tik jais apsiryt moku, o ne š maistu kokiu). Taisyklet jei es žmogus kurias apsisunkint norėdamas gyvenimą, kaip kad mūsų su Elata draugelis Markas rašo (beje, tikrai verta dėmesio knyga... prieš miegą apmąstymam norima linkme pakreipt..), bet jai kartais taisyklės padeda į save iš šalies pažiūrėt, ir imtis veiklos, tai kodėl gi ne. Cushy, knygą išsitrauk vakarais kokią Paleo,Primal ir pirmyn. Pasimirš tiesiog norėjimas kramtyt.

Kraustymasis vyksta pas mane... obuolį sukirtus, dėliojaus knygas į dėžę, dabar einu kiaušinių valgyt, pakeptų ant svogūnų laiškų ir kelių virto burokėlio riekelių. Užsikąsiu sviestu Kerrygold (ir jis tikrai skirias nuo parduotuvinio brando, nes jis grass fed karvių), o daugiau dienos pusėj papildomai aš jokių neužsikandinėju, nebent kava su kokoso aliejum ar sviestu. Viskas.

ps. Wallis jei užtinus atsikeli, dar pamaudžia nugaroj.. kažkas su inkstais.. Nes aš tikrai manau, kad tu vandenį dabar kaupi, tikrai nebūtum priaugus tiek normaliom sąlygom. Gal pas gydytoją numauk pasiteiraut (pameluok kažką labiau, kad tik padarytų tyrimą..). Sėkmės !
Papildyta:
QUOTE(Elata @ 2013 07 13, 23:02)
Sveikos mergaitės smile.gif
pasirodo skųstis viešai praverčia smile.gif parašė PM dantų daktarytė, patarė, ką daryti su tuo nelemtu dantuku, tuoj būsiu sveika kaip ridikas smile.gif

Tos, kurios vis dar vargstat su odos problemomis, man patiko



Vakar valgiau varškę-ala grūdėta cottage cheese, ir atsiverčiau šitą straipsnį. biggrin.gif

Gerai, kad visai ji baigsis man ir vsio. Nebuvo nereikėjo, tik dabar įvairovei norėjos.. W30 dar ateina, tai bus super išsivalyt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sedindriuke: 14 liepos 2013 - 09:51

Sedindriuke, angliskai neskaitau... Suds... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(cushy @ 2013 07 14, 09:10)
Sedindriuke, angliskai neskaitau... Suds... verysad.gif



Eee tai vakarais anglų kalbos vadovėlį smile.gif)) Nei kiek nei kiek neskaitai? Jei bent kažkiek skaitai, imk ir skaityk, taip ir mokysies, geriausias būdas.

Atsakyti
QUOTE(cushy @ 2013 07 14, 10:10)
Ypatingai informatyvi Elatos žinutė  thumbup.gif  Ačiū  4u.gif  Nes tikrai buvau susimaišius dėl riebalų kiekio, nes Voresta ir Silveris primygtinai siūlo , kad viskas plauktų riebaluose.

todėl kad mudu atstovaujam tuos, kuriem yra/buvo sveikatos problemų.
Jei yra problemų- kaip autoimuninės ligos, cukraus kraujyje problemos, insulino perteklius, viršsvoris- organizmo kuru ir mitybos raciono pagrindu turi tapti riebalas. O racione didėjant riebalų kiekiui, automatiškai mažėja angliavandenių ir gaunasi Paleo high fat low carb.
Organizmas gali gaminti energiją tiek iš riebalų, tiek iš angliavandenių, tačiau kai dėl angliavandenių pertekliaus išsiderina medžiagų apykaita, jis "nebemoka" persijungti iš vienos kuro rūšies deginimo į kitą, o ribojant angliavandenius yra priverstas "prisiminti" persijungti.
Jei kažkokių rimtesnių bėdų neturit, darykit kaip išmanot.
O jei turit, ir pamėginot šią mitybą, ji jums patiko, tai kreipkitės į specialistus, kurie konkretaus disbalanso atveju paskirs konkretų maisto medžiagų santykį. Pas mane dabar jis yra A-20 B- 40,R- 40 (žmogus be ypatingų problemų), pas mano vyrą A24, B-28, R-48 (disaerobinis, ketogeninis disbalansai). Turint rimtų problemų tas santykis yra svarbus.

QUOTE
Bent jau gerai tai, kad graužiu morkas, agurkus ir pan., o ne bulkas  biggrin.gif

jei grauži tarp valgymų, tai įprask žiūrėti į tai kaip į nereikalingą insulino išskyrimą, kuris ilgainiui atveda prie civilizacinių ligų ir trukdo persijungti į organizme sukauptų riebalų panaudojimą energijai gaminti.


Papildyta:
QUOTE(Elata @ 2013 07 14, 01:02)
Mintis tokia:
*pienas (grietinė, varškė, sviestas) nėra paleo, jis sutrikdo cinko įsisavinimą ir pakelia insulino kiekį;


o va čia kitokia mintis

QUOTE
Bazinio insulino gamybą gali stabdyti tik vienas faktorius – insulino antihormono intensyvesnė gamyba. Toks hormonas organizme yra ir jis vadinamas į insuliną panašiu augimo faktoriumi-1 (IGF-1) arba somatomedinu C. Tai neigiamojo grįžtamojo ryšio hormonas – kai tik šio hormono kiekis kraujyje padidėja, insulino kiekis kraujyje sumažėja beveik iki nulio. IGF-1 gamybą skatina maiste esantis baltymas kazeinas ir slopina baltymais skurdi dieta.

Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 07 14, 01:02)

*negauname pakankamai omega 3, nors suvartojame nemažai omega 6 riebalų rūgščių, o organizmui yra svarbus omega 3 ir omega 6 santykis. Kadangi omega 6 gauname su įprastine mėsa, kiaušiniai, riešutais, net aliejais, jei valgome ne namie, tai reikia ir tų omega 3 pavartoti, kad santykis nebūtų per didelis.




dėl Omega3, rašo gydytojas:

QUOTE
Senais laikais sveiko maisto parduotuvių klientai buvo aukomis tik nuosavo kvailumo. Dabar, palaimingame nežinojime, jie naikina save veikiami mirtino ir galingo propagandos mechanizmo.

Mano nuomone, dabar iš sojos, fitoestrogenų ir omega 3 riebiųjų rūgščių yra uždirbama tiek daug pinigų, kad sveiko maisto industrija peraugo į visą Agro verslą. Tik išleisdamas milijardus dolerių Agro verslas galėjo mus įtikinti, kad soja, fitoestrogenai ir omega 3 (kaip ir omega 6) riebiosios rūgštys yra naudingos mums, kai, faktas,

JOS YRA LABIAUSIAI MIRTĮ NEŠANČIOS IŠ ANTI-METABOLITŲ.

Pristatydamas jums oksidacinių laisvųjų radikalų žalą ir priešlaikinį senėjimą, sąlygotą omega 3 riebiųjų rūgščių, praeito mėnesio laiške aš sakiau: ”Aš suvokiu, kokia buvo veiksminga agitacija palaikant omega 3 riebiąsias rūgštis (kaip omega 6 riebiąsias rūgštis prieš tai). Būtent dėl to šis Laiškas yra toks svarbus jums. Jums ir jūsų pacientams buvo taip veiksmingai praplautos smegenys dėl omega 3 riebiųjų rūgščių, kad jums reikės mažiausiai dviejų Nutri-Spec straipsnių, siūlančių daugybę mokslinės literatūros nuorodų, padedančių jums pamatyti tiesą.“

Esu jau aiškinęs, kad netgi aš tam tikru mastu buvau apgautas „tyrimų“, paremtų ALA, EPA ir DHA papildų klinikinio vartojimo. Daugiau nei 25 metus aš elgiausi kvailai, skirdamas omega 3 riebiąsias rūgštis prostaglandinų ar anaerobinį disbalansą turintiems pacientams. Dabar, kai aš žinau daugiau, esu pasiryžęs jus informuoti apie pražūtingas omega 3 riebiąsias rūgštis, kaip prieš metus mes pateikėme užbaigtą bylą prieš įtikinamą ir visuotinai priimtą sojos ir estrogenų propagandą.

Problema atliekant mano klinikinius eksperimentus su žuvų taukų papildais buvo ta, kad iš tiesų aš niekada negavau patvirtinimo, nei objektyvaus, nei subjektyvaus, kad šie papildai duoda nors kokią naudą. Bet ne iškart nustojau rekomenduoti EPA ir DHA, nes atrasdavau tyrimų, kurie mane įtikinėjo tęsti darbą, bandant priversti žuvų taukus teikti naudą. Galų gale, po 20 metų bandymų tai vartoti, tai nevartoti žuvų taukų papildus, nutiko du dalykai. Pirma, mokslinė literatūra atskleidė, kad žuvų taukų žala viršija jų naudą. Antra, aš dariau intensyvius tyrimus su savimi, vartodamas įvairias EPA ir DHA dozes, kruopščiai žymėdamas objektyvius ir subjektyvius rezultatus. Remdamasis literatūriniais duomenimis apie žuvų taukų žalą, nusprendžiau laikinai juos skirti tik naujiems pacientams, siekdamas kontroliuoti su prostaglandinais susijusius simptomus. Viskas, ką aš gavau iš eksperimentų su savimi, yra tik kakta, pilna bjaurių senatvinių dėmių.

Prieš keletą mėnesių, praėjus metams, kai pradėjau domėtis omega 3 riebiosiomis rūgštimis, aš padariau tai, ką turėjau padaryti prieš metus – išsamią informacijos paiešką apie ALA, EPA ir DHA. Šios paieškos rezultatai privertė mane raudonuoti iš sumišimo. Viskas, ką aš galiu padaryti dabar, tai pripažinti tiesą ir perduoti šią tiesą jums. Ir ši tiesa, visiškai paprasta, yra ta, kad

OMEGA 3 ALIEJAI YRA NET LABIAU KENKSMINGI NEI OMEGA 6

Vienintelė priežastis, kodėl mes nematome daugiau patologijų, susijusių su omega 3 riebiosiomis rūgštimis, yra ta, kad lyginant su omega 6, mes suvartojame gana mažą kiekį omega 3 riebiųjų rūgščių.


Elata, pasidomėk čia paminėtais faktais.
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 07 14, 11:32)
o va čia kitokia mintis


Pienas smarkiai pakelia insulino kiekį organizme. Galbūt atskirai vartojant kazeiną, jis ir nesukeltų insulino šuolio, nelaimei pieną sudaro ne tik kazeino baltymai, bet ir laktozė, išrūgų baltymai, kurie daro stiprią įtaką išskiriamo insulino kiekiui.
Beje, The China Study autorius T. C. Campbell IGF-1 sieja su vėžio ląstelių dauginimusi. Kiek mes juo tikim, kiek ne, bet anot jo, nereikia persistengti su šio hormono gamybos didinimu, nes skatinamas ne tik gerų ląstelių dauginimasis, bet ir blogųjų.
Atsakyti