Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VII, angl. - Paleo, Primal/Caveman

QUOTE(kustuce @ 2013 06 28, 15:55)
visi išvardinti hipoglikemijos požymiai man tinka  unsure.gif

na va, be daktarų nustatėm ligą, tiksliau simptomą, kuriuo reiškiasi tavo medžiagų apykaitos sutrikimas.
QUOTE
Prieš kokius metus buvo man į rankas papuolęs šitas metabolizmo tyrimas, bet tada pagalvojau, kas čia per nesamonė  smile.gif

todėl aš ir esu čia, kad padėti susigaudyti, parodyti, kur žiūrėti, nes vienam ilgai reikia braidyti tam HS miške. Geriau kai yra palydovas.

QUOTE
Labai džiaugiuosi, kad pavalgius pietus, neužpuolė noras užvalgyti kažko saldaus.


deja, užpuls, ieškok gliukozės tablečių ir laikyk po ranka.


QUOTE
Dabar klausimas, skaičiau, kad negalima ir pieno produktų, o jūs rašote, kad valgote grietinę, varškę  g.gif


aš nesu susipykusi su pieno baltymu, todėl valgau

QUOTE
Ir ką piramidėje reiškia tie riebalai?


gyvuliniai tinka visi, augaliniai tik alyvuogių ir kokosų aliejai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 28 birželio 2013 - 16:48
QUOTE(kustuce @ 2013 06 28, 17:18)
Kol kas nesuvokiu, kaip valgyti lašinį be duonos, todėl nevalgysiu, kol neįprasiu valgyti be duonos

Man patinka labai plonai supjaustytas lašinys ir apvyniotas aplink agurko skiltį, salotos lapą, kopūstlapį ir pan. Duonos tikrai nereikia, ji gadina lašinio skonį ir malonų riebalo švelnumą. tongue.gif Ai, dar su morkų pagaliukais skanu.
Atsakyti
QUOTE(kustuce @ 2013 06 28, 16:47)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  nu jūs man pasakykit, kur aš papuoliau, gabalas lašinio, gabalas kopūsto  lotuliukas.gif , nafik, kitose dietų temose rašo: 100 g varškės arba mažytis gabalėlis mėsos  lotuliukas.gif
---------


tai va tame ir yra visas dietų bjaurumas- žmogus mūčinasi- skaičiuoja kalorijas, valgo liesą maistą, kai tuo tarpu reikia viską daryti atvirkščiai

QUOTE
Riebalus kaupiantis žmogus, kaip taisyklė, priklauso  anaerobiniam, gliukogeniniam, anaboliniam metabolizmo tipui.

O iš tikro tam, kad perjungti procesą iš glikolizės į aerobinę Krebso ciklo dalį ir sutaupyti gliukozę smegenims, kad organizmas nuolat jos neprašytų, reikia organizmui duoti visai kitą substratą. Įsivaizduokite: įeina gliukozė į ląstelę, citoplazmoje vyksta visa eilė reakcijų iki piruvato (glikolizė bedeguoninėje aplinkoje  vyksta iki laktato, deguoninėje – iki piruvato), ir toliau tas piruvatas turi įeiti į Krebso ciklą, kur iš jo  gauti energijos maksimumą. Jei Krebso ciklas stovi, tai viskas ties citoplazma ir baigiasi. Krebso ciklas – tai horizontalus medžiagų įėjimas (vertikaliai įeina tik gliukozė), o horizonaliai įeina baltymai, aminorūgštys, riebalai (pati talpiausia energijos forma). Todėl norinčiam numesti svorį žmogui, būtinai reikia valgyti riebalus – sočiuosius, ir visa tai papildyti Krebso ciklo  komponentais – B grupės vitaminais, selenu, variu, magniu, siera (iš maisto ar preparato), acetilcisteinu (sieros šaltinis, gerai išplaunantis atliekas iš jungiamojo audinio). Greta riebalų reikia vartoti dar dvi medžiagas – L-karnitiną ir kofermentą Q-10. Kokia viso to prasmė? Tam, kad vertikalę pervesti į horizontalę. Be L-karnitino riebalai į Krebso ciklą nepakliūna, net jei ir pavyks vitaminais, mityba ir kitomis priemonėmis įsiūbuoti reikalą. Gliukozė kaip buvo naudojama vertikaliai, tai ir bus. Gliukozę, apskritai, reikia pašalinti iš savo raciono, tada sumažės insulino gamyba, jis bus nereikalingas (jis reikalingas tik tam, kad pašalinti gliukozės perteklių kraujyje į ląsteles). Insulinas įjungia gliukozės utilizaciją ir jos perėjimą iš piruvatų į Krebso ciklą, tai yra iš glikolizinės dalies(anaerobinės) į Krebso (aerobinę). O mums čia reikia riebalus paleisti. Tada kaip viskas  vyks organizme? Viskas, kas yra žemiau galvos, gaus adekvačią energiją iš riebalų, nereikalaujant insulino sau, riebalai su L-karnitinu lengvai praeis pro ląstelių membranas, prisotins ląsteles ir gamins ekonomiškai ATP. Ląstelės energetinis potencialas pakils, organizmas ims jaustis normaliau ir taps stipresniu. O tie angliavandeniai, kurie paklius su maistu, tai yra didesnis jų procentas, keliaus į galvą –  smegenų mitybai. Galvoje insulinas nereikalingas.

Kokia nauda, kai vartojate riebalus? Žemutinė kūno dalis maitinama be insulino panaudojimo, o gliukozė į smegenis irgi keliauja be insulino, tai yra insulino pareikalavimas organizme stipriai sumažėja. Kai tik krenta insulino lygis, anaboliniai procesai nutrūksta (insulino prasmė – kaupti ir saugoti „sandėliuose“, ir įjungti gliukozės perdirbimo į riebalus procesą).


o va čia ir yra tas bjaurumas, kol sumažės insulino išskyrimas, jausies blogai, tačiau kitaip niekaip viso to reikalo išspręsti neišeina. Bet užtat dabar žinosi kas su tavimi vyksta ir ką turi daryti. Turi iškentėti, nes tai ilgai netruks.
Atsakyti
Labas 4u.gif Sedziu darbe, tyliai seku, nes baisu rasyt -aplink daug bosu siandien cool.gif Bet pamaciau LumiLumi ir nesusilaikiau - kaip modelis dabar blin thumbup.gif bigsmile.gif Saunuole, didziausias ykvepimas esi - o ir veidukas toks grazus, skaistus, oda kaip kudikio wub.gif Tokia grazi nuotaka busi wub.gif
Atsakyti
LumiLumi, vau mergaite! Kokia tu man jauki, na toks jaukus žmogus smile.gif Bet taip trenkė- taip priminei pusseserę mano smile.gif) Na kažkokie bruožai, kažkas... žodžiu, supa dupa fly 4u.gif 4u.gif 4u.gif odos tai pavydžiu, nes šūdas su maniške.. biggrin.gif

Kalastaja, gražiai pasakei, ačiū. 4u.gif 4u.gif

haha suskikenau kuri parašė, kur aš papuoliau-lašiniai, kopūstai biggrin.gif lol lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sedindriuke: 28 birželio 2013 - 17:04
LumiLumi, atrodai šauniai, na, jei dar nukris kokis 5 kg dėl priešvestuvinių rūpesčių, tai nebus blogai, bus pats tas.
Atsakyti
Panos, aciu uz grazius zodzius 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Dabar bijau suknele pirkti, svoris vis dar tirpsta, paskui kabos, teks kone pabaigai atideti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 06 28, 16:24)
Sveikos, motyvacijai gausit fotkiu  biggrin.gif  norit, nenorit teks  bigsmile.gif



LumiLumi, tu šaunuolė! Gali didžiuotis savimi 4u.gif
Žinau tą jausmą, kai nukrenta nereikalingi kg.
Pernai vasarą aš svėriau 66 kg. Grįžusi iš Palangos net nesmagu buvo žiūrėti į nuotraukas, ypač į tas, kurios darytos paplūdimyje.
Po gimdymo svoris nekrito 4 metus, visad būdavo išpūstas pilvas, dažnas pagalvodavo, kad vėl laukiuosi.
Dabar sveriu 59 kg, dar norėčiau 1 kg pamesti.
Kai nevalgau produktų, turinčių daug angliavandenių, pastebėjau, kad ir pilvukas gerokai sumažėjo, neišpūstas. Nebereiks jaustis nepatogiai, kai klausia:"Gal jau vėl laukiesi?" Už tą klausimą norėdavau prikulti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nijolė46: 28 birželio 2013 - 17:11
QUOTE(" voresta " @ 2013 06 28, 17:47)
na va, be daktarų nustatėm ligą, tiksliau  simptomą, kuriuo reiškiasi tavo medžiagų apykaitos sutrikimas.

todėl aš ir esu čia, kad padėti susigaudyti, parodyti, kur žiūrėti, nes  vienam ilgai reikia braidyti  tam HS miške. Geriau kai yra palydovas.
deja, užpuls, ieškok gliukozės tablečių ir laikyk po ranka.
aš nesu susipykusi su pieno baltymu, todėl valgau
gyvuliniai tinka visi, augaliniai  tik alyvuogių ir kokosų aliejai.

o aš jau paišiau sau visokias ligas ir buvau pradėjus minti gydyojų kabinetų slenksčius, nes jaučiau, kad kažkas negerai, o kas - nesupratau.
Bet pasakykit man, kodėl gydytojai, sakykim, kad ir ta endokrinologė, tepasakė, kad nuolatinis alkis būna dėl kitų veiksnių, o kokie tie kiti veiksniai nepasakė, užsiminė tik, kad genetika kalta doh.gif . O tu žmogus, kankiniesi, vargsti, ieškai pagalbos, nekenti savęs dėl amžino alkio ir mažais žingsneliais eini link cukrinio diabeto doh.gif
---------
Skaičiau vakar įdėmiai visą šitą straipsnį, nuostabu buvo suprasti, kad nesu viena tokia, skaičiau visus negalavimus, kurie kamuoja ir mane, nagrinėjau, dar šiandien prie pabaigos prisėsiu, nes vakar jau vėlu buvo, todėl ne viską įsiminiau,
----------
Iš kur man gaut gliukozės tablečių? Kai užeina noras valgyti, tik pavalgius, gerti gliukozės tabletę? O milteliai gliukozės ar tiktų?

QUOTE(Kalastaja @ 2013 06 28, 17:49)
Man patinka labai plonai supjaustytas lašinys ir apvyniotas aplink agurko skiltį, salotos lapą, kopūstlapį ir pan. Duonos tikrai nereikia, ji gadina lašinio skonį ir malonų riebalo švelnumą.  tongue.gif Ai, dar su morkų pagaliukais skanu.

tikiu, kad skanu, tik reikia įprasti. Kiaušinis be duonos jau tinka

QUOTE(" voresta " @ 2013 06 28, 17:50)
o va čia ir yra tas bjaurumas, kol sumažės insulino išskyrimas, jausies  blogai, tačiau  kitaip niekaip  viso to reikalo išspręsti neišeina. Bet užtat  dabar žinosi kas su tavimi vyksta ir ką turi daryti.  Turi iškentėti, nes tai ilgai netruks.

nežinau kur dėtis iš laimės, kai supratau, kas su manimi vyksta, nes jau buvau priėjusi liepto galą, sakiau nuprotėsiu jei tai toliau tęsis, supratau, kad nebegaliu nieko padaryti, nebeturiu jėgų.
Ir kaip bebūtų keista, kelią į čia aš radau knisinėdamasi SM ligų skyriuje doh.gif , nes galvojau, kad sergu kažkuo

QUOTE(Sedindriuke @ 2013 06 28, 18:02)

haha suskikenau kuri parašė, kur aš papuoliau-lašiniai, kopūstai

ne tai, kad lašiniai kopūstai, bet GABALAI LAŠINIŲ IR GABALAI KOPŪSTŲ lotuliukas.gif

QUOTE(Nijolė46 @ 2013 06 28, 18:09)
Kai nevalgau produktų, turinčių daug angliavandenių, pastebėjau, kad ir pilvukas gerokai sumažėjo, neišpūstas. Nebereiks jaustis nepatogiai, kai klausia:"Gal jau vėl laukiesi?" Už tą klausimą norėdavau prikulti biggrin.gif

Tas pilvo pūtimas varo iš proto verysad.gif

Ir dar, kas yra geras vanduo?
Atsakyti
LumiLumi, nuostabu, pavydu smile.gif thumbup.gif

Vakarienei gabalas lasinio su trim agurkais biggrin.gif mano lasinukas skanus, su raumenuko daug si karta prasipjovem biggrin.gif
Atsakyti
LumiLumi, aplodismentai tau, šaunuolė thumbup.gif thumbup.gif oi, kelrodė žvaigždė tu dabar biggrin.gif
Kustuce, džiaugiuosi atradusi kokosų aliejų (ieškok sveikuolių lentynose), nors jį atradęs buvo MB, stovėjo dar toli nukištas, o kai pradėjau pagal Paleo maitintis, išsitraukiau užslėptą....Ir dar laukiu sviesto [URL=http://beta.lt/Visa-Lietuva/akcija/41372641/Sveika ir labai gardu! 19,99 lito už 29,99 lito vertės natūralų lydytą sviestą GHI KHANUM (0,5 kg) iš el. parduotuvės EkoPirk.lt?show_more=1]tokio[/URL]

Mano meniu
Ryte- vanduo + kava su medumi
kepta kiauliena su morkomis ir kopustu troskinta + agurkas

Pietūs - 500 g jei ne daugiau trešnių, kelios braškės

Vakare - tai yra beveik ką tik - 2 kiauššiniai pakepti ant lašinukų, pomidoras, burokėliai, griežinėlis agurko

ai, ir arbatos gėriau aišku be cukraus kelis puodus šiandien
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Whagati: 28 birželio 2013 - 17:53
QUOTE(kustuce @ 2013 06 28, 18:34)
o aš jau paišiau sau visokias ligas ir buvau pradėjus minti gydyojų kabinetų slenksčius, nes jaučiau, kad kažkas negerai, o kas - nesupratau.
Bet pasakykit man, kodėl gydytojai, sakykim, kad ir ta endokrinologė, tepasakė, kad nuolatinis alkis būna dėl kitų veiksnių, o kokie tie kiti veiksniai nepasakė, užsiminė tik, kad genetika kalta doh.gif . O tu žmogus, kankiniesi, vargsti, ieškai pagalbos, nekenti savęs dėl amžino alkio ir mažais žingsneliais eini link cukrinio diabeto  doh.gif
---------

gydytojai nemato visumos, jų to nemokina ir niekad nemokins. Kiekvienas yra specas savo srityje, "remontuoti" konkrečią vietą.
kapstykis HS metabolizmo skyriuje ir po kiek laiko žinosi ne mažiau nei aš. Čia tik noro reikia.



QUOTE
Iš kur man gaut gliukozės tablečių? Kai užeina noras valgyti, tik pavalgius, gerti gliukozės tabletę? O milteliai gliukozės ar tiktų?
o tai vaistinėj nėra? tiks ir milteliai, arbatinį šaukštelį išgert reikėtų kai jau visai blogai jausies, kai užpuls tas hipoglikemijos priepuolis. Tačiau tiksliau tau gali tik unimede išaiškinti.


QUOTE
nežinau kur dėtis iš laimės, kai supratau, kas su manimi vyksta, nes jau buvau priėjusi liepto galą, sakiau nuprotėsiu jei tai toliau tęsis, supratau, kad nebegaliu nieko padaryti, nebeturiu jėgų.
na, dabar tik turėk jėgų neliesti vaisių ir uogų, išgyvensi ir be to cukraus.
Nes Vaisių vartojimas visai eilei žmonių ne tik, kad nėra naudingas, jis gali kai kam (ypač tiems, kurių yra per daug užstimuliuota parasimpatinė nervų sistema arba kuriems dominuoja glikogeninis energijos gamybos būdas) tapti ir fatališku faktoriumi.


QUOTE
Tas pilvo pūtimas varo iš proto verysad.gif

dar keletas dienų ir jis baigsis, nes tie, kurie gamina tas dujas minta krakmolu . Vos tik jo negaus, baigsis ir dujos.

QUOTE
Ir dar, kas yra geras vanduo?

sunku pasakyti, aš semiuosi šulinio vandenį iš kaimynų. Kaimynė gyvena jau 98 metus, tai įrodo, kad vanduo geras biggrin.gif
Atsakyti