Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VII, angl. - Paleo, Primal/Caveman

wallis, o kokie tarpai tarp maisto su tokiu amžinu kramsnojimu gaunasi? organizmas visą dieną nespėja atsigauti nuo amžino virškinimo mirksiukas.gif
dėl produktų pasirinkimo ir riebalų kiekio maiste čia jau atskira kalba...
Atsakyti
QUOTE(nomore @ 2013 07 07, 15:00)
wallis, o kokie tarpai tarp maisto su tokiu amžinu kramsnojimu gaunasi? organizmas visą dieną nespėja atsigauti nuo amžino virškinimo  mirksiukas.gif
dėl produktų pasirinkimo ir riebalų kiekio maiste čia jau atskira kalba...

na tarp pusryciu ir bananu su vysniu tai buvo 4 valandos. tada po valandos valgiau pietus- vista. tada pabuvau gal kokias 2 valandas nevalgius, o po negaliu pasakyti, bet tikrai nebuvo didelis tarpas. paskutinis valgymas buvo 19.30 Va man su pusryciais ir pietumis tai viskas OK, nu bet po pietu kas darosi, tai ne tas zodis. aisku, kartais atsilaikau visai normaliai, bet va buna kartais labai sunku...
Atsakyti
Kartais tai, kas atrodo kaip fizinis alkis, iš tikrųjų yra kokia nors emocija, kurią mes nugesinam valgymu. Pasinagrinėk, gal, tarkim, po pietų reikia veikti ką nors nuobodaus, ko tu nemėgsti, arba apninka kokios blogos mintys ir pan. Kai pagauni save už uodegos ir suvoki, kodėl kramsnoji, tą įprotį galima pažaboti sąmoningumu, t.y. valgymą keisti kažkuo kitu, kas "atkabina" tą psichologinį kabliuką.
O jei tikrai jautiesi alkana, vadinasi, arba organizmas dar nepriprato ir nepersijungė į energijos gamybą iš riebalų, tuomet reikia pakentėti, arba jam trūksta maistinių medžiagų, kad ir to paties riebalo. aš, pvz, valgymą užbaigiu gėrimu su kokosų aliejumi, ir ramu iki kito valgymo. o vaisiai, ypač du bananai (čia tiek angliavandenių, kad keturioms dienoms užtektų, neskaitant vyšnių ), išbalansuoja alkio jausmą.
Papildyta:
Mano vyras va taip vis sukasi apie užkandžius visokius ir vakar suskaičiavau, kad valgė septynis kartus unsure.gif Tai nuo vakar vakaro aš jau jį ėmiau už ausų ir pamaitinau normaliom porcijom, vakarenę, šiandien - pusryčius ir pietus. Normalaus dydžio porcijom pavalgius - viskas, ramu, nebebuvo jokių užkandžiavimų biggrin.gif Kai vakar pietums ant riebalo pasitroškinau kopūstų, jis išvertė akis: ar aš TIEK valgysiu? biggrin.gif Tiek ir valgiau, ir ką, nieko iki vakarienės nenorėjau visai. O jis po savo pietų dar kelis kartus ėjo užkandžiauti mano bambėjimo fone.
Sakiau, kad matyt dietų skyrelį kokį pasiskaitė su savo tais porcijų dydžiais biggrin.gif ir jis dar tikisi svorio priaugti doh.gif
Vaikui irgi velnių panašių nudaviau, kad palesioja, o po valandos aiškina, kad valgyt nori. Žodžiu, teoriją šeimai išdėsčiau gražiuoju, o praktiką įvedinėju diktatūra beveik biggrin.gif
Vaikas atranda vis naujus jam skanius dalykus, tas džiugina. Skonio receptoriai atpranta nuo perkrauto viskuo maisto ir pradeda jausti visai kitus skonius ir poskonius.
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 07 07, 14:54)
vakar ryte suvalgiau tris kiausinius su saukstu sviesto,
nesotu, mieloji, nesotu, nes kartu nevalgei jokių daržovių

QUOTE
tada pries pietus suvalgiau vysniu ir 2 bananus,


jei pergyveni dėl lašiakų, kokio velnio tuos bananus kemši? g.gif
Įprotis?

QUOTE
pietus buvo puse keptos vistos su kalnu salotuir vienu mazu agurkiuku plius saukstas grietines.

normalu , bet grietinės žymiai daugiau reikėjo, nes vištienoj dvigubai daugiau baltymo, nei riebalo- o riebalo turi mityboj būti daugiau nei baltymo.


QUOTE
po pietu griauziau daug riesutu,


keptų ir oksiduotų? g.gif

.
QUOTE
sad.gif valgiau tiesiog kad valgyt. stresai valdo mane


mažiau anglių -mažiau stresų mirksiukas.gif


Dar- nustok be reikalo išskirti insuliną niekam nereikalingais užkandžiavimais. Jei valgai- valgyk sočiai. Ir įprask daugiau riebalo užsimesti- jis turi dominuoti racione. Juk moki susiskaičiuoti viską...

na, tinimui priežasčių kaip ir nematau nebent tie riešutėliai buvo gerai sūdyti o druska sulaiko vandenį .
Atsakyti
QUOTE(nomore @ 2013 07 07, 15:33)

nomore, zinau apie ka Tu kalbi, apie ta emocini valgyma tai ypatingai, as tikrai kartais valgau tam kad valgyt, nei as noriu, nei ka. Paleo valgydama as is pradziu labai jutau alki, buvo paskui pora dienu, kada buvo viskas apsitvarke ir man buvo keista, kad as nenoriu valgyt. ir as nezinau kodel, bet einu ir valgau... su tais uzsiemimais tai atsimenu labai gerai, kai uzpraeita ziema as bandziau pati savo jegom ismokti megzti. man buvo taip idomu, kad as pusrycius pavalgius visa diena pramezgiau ir tik po to atsiminiau, kad nevalgiau nei pietu, nei vakarienes, o buvo jau 7 vakaro. O dabar as turiu daug mokytis, vos sedu skaityt, iskart apie maista galvoju, tada pradeda seiles kauptis... zodziu. Bet as nepasiduosiu, nu nors Tu ka!!! vis tiek viena diena isivaziuosiu i normalu kelia. Valgau paleo ir supratau, jokiu vaisiu!
Atsakyti
Wallis, tai tu ne valgyt nori, o tiesiog nenori mokytis smile.gif Tai tada sąmoningai pasakyk sau, kad nekimši į save maisto, kai nenori, susitark su savim. Kelias dienas nepasidavus tam impulsui, praeis wink.gif
O dėl alkanumo, tai riebalo visgi trūksta, manau. Šaukštas grietinės - mažai. Suprantu, kad sunku perlipti per riebalo baubą, bet kitaip toli nenuvažiuosi ax.gif
Kai atitaikai tas baltymų-riebalų - angliavandenių proporcijas, tai ir pasimato visas paleo gėris - taip maitintis yra stebėtinai nesunku bigsmile.gif Jokių valios pastangų nebereikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nomore: 07 liepos 2013 - 14:48
QUOTE(" voresta " @ 2013 07 07, 15:41)
nesotu, mieloji, nesotu, nes  kartu nevalgei  jokių daržovių
jei pergyveni dėl lašiakų, kokio velnio tuos bananus kemši?  g.gif
Įprotis?
normalu , bet grietinės žymiai daugiau reikėjo, nes vištienoj  dvigubai daugiau baltymo, nei riebalo- o riebalo turi  mityboj būti daugiau nei baltymo.


keptų ir oksiduotų? g.gif

.

mažiau anglių -mažiau stresų mirksiukas.gif


Dar- nustok be reikalo išskirti insuliną niekam nereikalingais užkandžiavimais. Jei valgai- valgyk sočiai. Ir įprask daugiau riebalo užsimesti- jis turi dominuoti racione. Juk moki susiskaičiuoti viską...

na, tinimui priežasčių kaip ir nematau nebent tie riešutėliai buvo gerai sūdyti o druska sulaiko vandenį .

voresta, na Tu nuostabi !
riesutai tai paprasti buvo, nezinau ka tas reiskia oksiduoti. bet tikrai ne sudyti. nusipirkau parduotuvej, ala ekologiski. Ten buvo ivairiu riesutu misinys.
Nu OK, metu riebalo daugiau, nes ju tikrai, papildomai viskas buvo tik sauksciukais.
Dabar kepu upetaki. viena zuvis apie 300 gr. Tai riebalo gausis tik 8,5 gr, o baltyu net 70,5 !! jokiu angliu. Prie to kepu baklazana, bet jis savo kalorijom tai juokingesnis jei juokingas. Ka daryt, grietines uzsiverst? ar lasinio pasipjaustyt smile.gif ar kokosu aliejaus uzsidet sauksta... na reikes daugiau riebalo imesti, nes kitaip tai as zinau, pavalgysiu ir vel noresiu valgyt... visokiu nesamoniu

o del tu bananu, tai zinok man vis dar vaidenasi, kad viena diena man gali labai pritrukti angliavandeniu doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Wallis: 07 liepos 2013 - 14:58
QUOTE(Wallis @ 2013 07 07, 15:49)
Dabar kepu upetaki.

prie upetakio labai sviestas tiktu happy.gif
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 07 07, 15:49)

o del tu bananu, tai zinok man vis dar vaidenasi, kad viena diena man gali labai pritrukti angliavandeniu  doh.gif

ir kas tada nutiks?
Atsakyti
QUOTE(vassara @ 2013 07 07, 16:02)
prie upetakio labai sviestas tiktu  happy.gif

Oki vasara, tai pagal paleo, kiek as tureciau dabar sviesto sunaudot. jei zuvis 300 gr, 70 gr gaunu baltyu, kelis gramus, tai kiek det man to sviesto? tiesa, baklazana atpepiau biskiuka grietines, na saukstas gavos geras su kaupu, tai sviesto jei dar koki 20 gr. imesciau, gerai jau butu?
Papildyta:
QUOTE(nomore @ 2013 07 07, 16:07)
ir kas tada nutiks?

man tada galva skaudes, as nieko nebeatsiminsiu, mano smegenys neveiks, as neparasysiu egzamino, as begdama nugriusiu i griovi, man bus silpna ir t.t. biggrin.gif va zinok, as taip galvoju. bet cia buvo kazkuri rasiusi, kad jei angliu nera, tai reik riebalo. apart vaisiu ir darzoviu nera pas mane jokiu angliu.
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 07 07, 15:41)
nesotu, mieloji, nesotu, nes  kartu nevalgei  jokių daržovių
jei pergyveni dėl lašiakų, kokio velnio tuos bananus kemši?  g.gif
Įprotis?
normalu , bet grietinės žymiai daugiau reikėjo, nes vištienoj  dvigubai daugiau baltymo, nei riebalo- o riebalo turi  mityboj būti daugiau nei baltymo.


keptų ir oksiduotų? g.gif

.

mažiau anglių -mažiau stresų mirksiukas.gif


Dar- nustok be reikalo išskirti insuliną niekam nereikalingais užkandžiavimais. Jei valgai- valgyk sočiai. Ir įprask daugiau riebalo užsimesti- jis turi dominuoti racione. Juk moki susiskaičiuoti viską...

na, tinimui priežasčių kaip ir nematau nebent tie riešutėliai buvo gerai sūdyti o druska sulaiko vandenį .



"riebalo turi mityboj būti daugiau nei baltymo" - va va, man čia Italijoj ir trūksta to riebalo, tik sviestas, ir tai neaišku kokio riebumo tuose mažučiuose pakiukuose;) grįšiu į LT šaukštais kokosų aliejų semsiu.
Kažkas turi eelektroninę knygos versiją apie Paleo, gal galit pasidalinti?
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 07 07, 16:11)
man tada galva skaudes, as nieko nebeatsiminsiu, mano smegenys neveiks, as neparasysiu egzamino, as begdama nugriusiu i griovi, man bus silpna ir t.t. biggrin.gif va zinok, as taip galvoju. bet cia buvo kazkuri rasiusi, kad jei angliu nera, tai reik riebalo.  apart vaisiu ir darzoviu nera pas mane jokiu angliu.

siūlau paskaityti daugiau paleo blogų, knygų, straipsniukų, tada viskas turėtų paaiškėti apie tas energijas, jų gamybą, angliavandenius ir kitus biesus biggrin.gif

man labiausiai ir patinka paleo tuo, kad viskas yra pagrįsta, logiška, ir suprantama, o darau ką nors ne todėl, kad, pvz., voresta ar Elata ar dar kas liepė biggrin.gif , o todėl, kad pati suprantu, kaip kas veikia. Prideda motyvacijos ir disciplina savaime atsiranda, kai supranti KODĖL yra taip ar kitaip smile.gif
Atsakyti