Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VII, angl. - Paleo, Primal/Caveman

QUOTE(Muera @ 2013 07 05, 10:06)

Man atrodo cia pakankamai sveikiems tas tinka, ir siuo atzvilgiu as manau, kad voresta per daug bijo gamtiniu angliavandeniu.

aš laikau save pakankamai sveika, tačiau uogų periodas man savijautą pablogino. Aš jų nebijau, tačiau geriau be jų.

QUOTE
O su nutukimu ar ligomis, tai kuriam laikui tenka pereit prie low carb and low crap

thumbup.gif tik įvykdytos pagrindinės dvi sąlygos- insulino išskyrimo mažinimas retu valgymu ir carb'ų apribojimas -duoda rezultatus. Abiem atvejais.
Atsakyti
Blyn, mano virskinimui kazkas atsitiko pradejus daugiau riebalu vartoti. Iki tol problemu nebudavo, dabar daznai jauciu kaip maistas stovi skrandyje.

Ar koki mezym'a vartoti pradet?

Ir dar, kad issitekt iki 50 g angliavandenius, tai ir darzoves reik apriboti, nes vien su darzovem ju prisirenku 80-100 g. Tai kaip cia?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Muera: 05 liepos 2013 - 09:58
Muera, ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Akutee @ 2013 07 05, 10:36)
Ačiū, o kaip su grybeliu kovoti? čia ne sau...mergaitė pasigavus ant odos.. g.gif


moteriške, negi tau neužsifiksavo niekas galvoje- aš jau rekomendavau arbatmedžio aliejų- kaip priešgrybelinę, priešmikrobinę, priešvirusinę priemonę. Jis turi būti pas kiekvieną namuose. Universalus unikalus vaistas.
Tik vaikui netepk gryną, paimk kokoso alijaus šaukštuką ir įlašink keletą- gal 5 -lašiukus arb.aliejaus- pasigaminsi tepaliuką. Pati darykis inhaliacijas gerklei- o ne medum -cukrumi- tepliokis.
Būtina pasitikrinti dėl alergijos jam. tikrinimas yra jo patepimas ant odos- jei neparausta po poros val- alergijos nėra.
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 07 05, 09:53)
aha, sita fraze ir pas mus temoje neseniai sklande smile.gif

Wallis, tu viena gyveni?  smile.gif gerai vienai gyventi, kas liecia mityba...o kai reikia seimynai gaminti, tai saldytuve visko yra  biggrin.gif Kiek gi tau metu?  smile.gif

pumpica, taip, as dabar gyevnu viena kaip pensininke su katinu, nes taip jau susikloste gyvenimas, nors va sirdy nesu viena ax.gif bet man labai pasiseke, nes jis nera bambeklis ir valgo maista, kuri as pagaminu. Iskepu jam ir duonos, ir ryziu isverdu ar bulviu, as valgau kiausus be nieko, jis su duona, nes leidziu jam paciam rinktis, kaip jis nori, nieko jam neisakineju smile.gif tik va antra puse sako, na kas cia dabar, valgyk viska, o as va pagal zodiaka avyte, tai uzsispyrus tik sypsaus jam ir sakau, Tu valgyk ka nori, as ir valgysiu ka noriu, gerai? smile.gif O man 26. Kiek Tau?
Papildyta:
QUOTE(Muera @ 2013 07 05, 10:41)
Ir dar, kad issitekt iki 50 g angliavandenius, tai ir darzoves reik apriboti, nes vien su darzovem ju prisirenku 80-100 g. Tai kaip cia?

o kodel Tu nori tiek mazai angliavandeniu? 100 sakyciau tai jau irgi labai mazai ir su tokiu kiekiu yra greitai metamas svoris.
Atsakyti
QUOTE(Muera @ 2013 07 05, 10:41)
Blyn, mano virskinimui kazkas atsitiko pradejus daugiau riebalu vartoti. Iki tol problemu nebudavo, dabar daznai jauciu kaip maistas stovi skrandyje.

Ar koki mezym'a vartoti pradet?

Ir dar, kad issitekt iki 50 g angliavandenius, tai ir darzoves reik apriboti, nes vien su darzovem ju prisirenku 80-100 g. Tai kaip cia?



Pradejus valgyt riebalus , man buvo primygtinai rekomenduota valgyti riebalus tik siltus/karstus, salta riebala valgyt draudziama. Ir ...dar primygtinai pasiulyta vartoti karciu arbatu , pries maista. Taigi jau vakar nusipirkau karciuju melionu arbatos ir snd geriu. Ir sviesto salto jau nebevalgau smile.gif nes problemos su skrandziu (o gal kasa) iskart pasijaute sad.gif .
Atsakyti
QUOTE(Muera @ 2013 07 05, 10:41)
Blyn, mano virskinimui kazkas atsitiko pradejus daugiau riebalu vartoti. Iki tol problemu nebudavo, dabar daznai jauciu kaip maistas stovi skrandyje.

gal druskos rūgšties trūkumas- pažiūrėk savo rankų nagus gal jų paviršiuje matosi išilginės iškilios juostelės?
Jei jų nėr, tai gal tikrai virškinimo fermentų trūkumas.

QUOTE
Ir dar, kad issitekt iki 50 g angliavandenius, tai ir darzoves reik apriboti, nes vien su darzovem ju prisirenku 80-100 g. Tai kaip cia?

nezinau, iš kokių tu tiek anglių gauni- nebent morkos ir burokėliai dominuoja g.gif . pavardyk.
mano šiandieninis valgymas 200gr šviežios liesos varškės+ 150gr šviežios gruietinėlės, o anglių einu į daržą- žirnių lysvėn.
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 07 05, 10:19)
O man 26. Kiek Tau?


36 mirksiukas.gif

jeckau kaip karsta...tupim namie. Vaikis mano nesideda kepures, bijau eit, dar smugi gaus smile.gif reiks kist nosi laukan vakarop...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pumpica: 05 liepos 2013 - 10:45
QUOTE(" voresta " @ 2013 07 05, 11:28)
gal druskos rūgšties trūkumas- pažiūrėk savo rankų nagus gal jų paviršiuje matosi išilginės iškilios juostelės?
Jei jų nėr, tai gal tikrai virškinimo fermentų trūkumas.
nezinau, iš kokių tu tiek anglių gauni- nebent morkos ir burokėliai dominuoja g.gif . pavardyk.
mano  šiandieninis valgymas 200gr šviežios liesos varškės+ 150gr šviežios gruietinėlės, o anglių einu į daržą- žirnių lysvėn.


jo, visi nagai, tokiom juostelem. O is kur tos druskos rugsties gaut? Ar be recepto parduoda?

O del carbs, senai bevedziau, pasiziurejau atidziau, kad cia buvo dar tos dienos, kai pupeles dar valgiau. Riesutai ziuriu daug prideda.
Na siandien jau 15 g turiu su sparaginem pupelem ir keliais kopusciukais briuseliniai berods vadinas jie. Gal maziau, nes realiai daug nesuvalgiau, nes neskanu buvo man, su 2 plaktais kiausiniais valgiau. Ir siaip skrandis kazkaip nenorejo maisto, nors ir kartuji kieti isgeriau pries valgi. Vis dar stovi viskas
Atsakyti
user posted image

pažiūrėjau, na ir kokią naudą iš tų skrebėsių/ oksicholesterolio gaus mūsų organizmas?
tik krūvą šiukšlių, kurias reiks pervaryt per atliekų šalinimo sistemą.
Tačiau turės praeit nemažai laiko, kol toks vaizdelis nebeįjungs seilių tekėjimo reflekso.


QUOTE
Kokia pagrindinė skonio pojūčio paskirtis? Kam šis pojūtis sukurtas mumyse? Užduokite šį klausimą praeiviams ir dauguma jums net negalvodami leptels: „Kad patirti malonumą!“. Gyvename malonumų visuomenėje, trumpalaikių malonumų visuomenėje, todėl tokio atsakymo ir reikia tikėtis. Kelios dienos po gausaus šventinio pasivalgymo, todėl aplink dar girdisi dejonės, kurių kaltininkas patiekalų gausybės naikinimas kelias dienas iš eilės (neišmesi gi maisto, juk tiek buvo jo prisigaminta). O juk  skonio pojūtis yra  ne tik malonumui pajusti, bet ir tam, kad sugebėtume atskirti kas yra maistas ir kokia jo kokybė. Skonio ir kvapo pojūtis saugo mus nuo apsirijimo sugedusiu ar nekokybišku maistu. Tai mums kur kas svarbiau, negu malonumų gaudymas, nors ir malonumo pojūtis turi savo funkciją, kuri visada pajuntama  po to, kai jau kažką suvalgome – po sočių, bet netikusių organizmui pietų, jaučiamės apsunkę, o galvoje pakimba mintis „ir kam visa tai ir tiek aš valgiau?“. Ir atvirkščiai, pataikius suvalgyti tai, ko reikėjo organizmui, jaučiamės lengvai, energingai, nuotaika pakili...

Bet kokios kulinarinės manipuliacijos maskuoja tikrąjį maisto skonį, tai yra atima skonio receptoriams galimybę teisingai įvertinti maisto kokybę. Įpratusiam valgyti stipriai perdirbtą maistą iš pašvinkusios mėsos galima iškepti visai skanų kepsnį. Tereikia gerai  pamarinuoti, pasūdyti, pridėti gausiai įvairiausių prieskonių ir viską dar stiprokai pasvilinti įkaitintame aliejuje. Tačiau ląstelei toks patiekalas visai nepatiks ir  ji iš jo išsirankios tik tuos likučius, kurie dar tiks energijai gaminti, o likusį balastą su džiaugsmu  organizme sutiks mažieji gyvybės nedraugai – puvimo ir rūgimo bakterijos.

Kodėl žmogus ėmė taip stipriai apdoroti maistą? Todėl, kad žmonių prisiveisė tiek daug, jog dabar šviežio ir kokybiško maisto kiekvienam Žemės gyventojui susirasti ar užsiauginti nėra galimybės. Esame priversti valgyt maistą, kuris užauginamas naudojant chemines trąšas ir pesticidus, dar ir konservuoti, džiovinti, perdirbinėti, kad ilgiau laikytųsi nesugedęs. Prie viso to dar reikia pridėti ir bukagalvio ar „sąžiningo“ verslininko norą  įbrukti mums į skrandį  ką nors „patobulinto“ nevalgomais priedais, neretai labai įmantraus, sudėto akį traukiančioje pakuotėje.

Jei sergate gripu, peršalimais, uždegimais, infekcijomis, bijote šalčio ir skersvėjų, sunkios kojos ar galva, skauda sąnarius, raumenis,  esate vangus ir depresuotas, kankina nemiga, jei nesukelia didžiulio diskomforto šalia rūkantis ar automobilio išmetamos dujos, garuojantys asfaltas ar dažai, jei nepaleidžia vidurių nuo pasenusio ar stipriai perdirbto, konservuoto, rafinuoto maisto, jei pramoninių prekių parduotuvėje nepastebite tvyrančio kvapo, tačiau labai patinka kvepalų, tualetinio vandens, šampūnų ir muilų kvapas, juoda kava ir tokia pati arbata, jei suvalgius ko nors natūralaus per daug, sutrinka virškinimas ir maistas stovi akmeniu skrandyje,  jei nuolat save primena reiškinys, kurį vadina apetitu, jei valgote daug, o energijos antplūdžio jokio, jei lytinis potraukis valdo jus, o ne jūs jį, jei jau negalite per dieną dirbti 10 valandų, o vakare turėti dar norą pasišokti, jei žiemą skundžiatės šalčiais, o vasarą karščiais ir nuolat kalbate apie orą, jei ima byrėti raidės iš atmintyje saugomų vardų ir pavardžių, jei pokalbiui palaikyti vakarėlio metu būtina rankoje laikyti bokalą ar taurę, jei skundžiatės valios trūkumu, jei kitų pasiūlytam maiste ar gėrime dažnai ima trūkti druskos ar cukraus, jei penkis kartus daugiau to, kas erzina, negu to kas ne, TUOMET ŽVELKITE SAU PO KOJOMIS – ar nesimato šleivai numinto plataus kelio, kuris veda į  posūkį, už kurio pušyne bendrabutis, o jame butukai, visiems vienodi – du ant dviejų.

Jei viso to nėra, jei svetimi jums parūkymai, užstalės ir restoranai, kavinės, automobilių kamščiai, sekmadieninis miegas, poilsis, azartas, agresija, sporto klubai, dietos, pletkai, aplinkinių nuomonės, TV laidų aptarimai, užuojautos ir palaikymai, akinių rėmelių mados, mokslo pasiekimai medicinos srityje, gydytojų kabinetai... – jūs vis dar sveikas ir stovintis ant savo nenuminto takelio. Ko NIEKADA nereikia tokiam žmogui mityboje? Visų pirma tai cukraus ir visko, kame jo yra – saldžių vaisių ir jų sulčių, gazuotų gėrimų, bandelių ir pyragėlių, tortų, medaus, javainių, saldainių, šokolado. Augalinių aliejų, kurių yra tradicinėse sriubose, keptame maiste, majonezuose, margarinuose, konditerijos gaminiuose, čipsuose, krekeriuose, riešutuose, saulėgrąžose, džiuvėsiuose. Visų produktų, kuriuose yra mielių – tradicinių pyragų, riestainių, duonos ir alaus. Krakmolo, kurio gausu baltuose miltuose, bulvėse ir ryžiuose. Kuo gi ir kaip minta toks žmogus? Valgo tai, kas yra natūralu, žalia arba paruošta tik užpilant verdančiu vandeniu ar pavirta labai trumpai, tame tarpe ir mėsą ar žuvį. Nevalgo šildyto, konservuoto, koncentruoto, rafinuoto maisto. Vakare visada valgo baltyminį maistą. Jam asmeninė sveikata svarbesnė už tradicinės „šeimos“ įpročius. Jis  SUVOKIA, jog ligotas žmogus yra  našta visiems – tiek šeimai, tiek visuomenei, todėl elgiasi gyvenime atsakingai.


čia tik dalis straipsnio, galit susirasti visą mirksiukas.gif
(atsiprašau, 4u.gif jei ką nors užknisa mano HS nuolatinis citavimas, tačiau tai reikalinga smegenų perprogramavimui/perkodavimui biggrin.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 05 liepos 2013 - 10:56
TUOMET ŽVELKITE SAU PO KOJOMIS – ar nesimato šleivai numinto plataus kelio, kuris veda į posūkį, už kurio pušyne bendrabutis, o jame butukai, visiems vienodi – du ant dviejų.

nelabai isikirtau, cia kaip suprast? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Muera @ 2013 07 05, 11:49)
jo, visi nagai, tokiom juostelem.



dažnam perlipusiam 30 jos trūksta. Suvesk HS paieškos langelyje "druskos rūgštis." Jos trūkumas labai įtakoja sveikatą ir yra daugelio bėdų priežastis.


QUOTE
O is kur tos druskos rugsties gaut? Ar be recepto parduoda?


ieškoti vaistinės kurioje dar gaminami vaistai ir prašyti kad pagamintų 2 proc skiedinį. Girdėjau kad yra kapsulės HCL.
Pati prašiau bendraminčių iš Kauno- atsiuntė.
Papildyta:
QUOTE(pumpica @ 2013 07 05, 12:00)
TUOMET ŽVELKITE SAU PO KOJOMIS – ar nesimato šleivai numinto plataus kelio, kuris veda į  posūkį, už kurio pušyne bendrabutis, o jame butukai, visiems vienodi – du ant dviejų.

nelabai isikirtau, cia kaip suprast?  g.gif

ko nesuprasti- keliauji link ligų ir kapinių . Aš gi jau keliavau tuo keliuku ir netoli to bendrabučio buvau (vėžys), bet nutariau, kad dar ten nenoriu, todėl ir pasirinkau Paleo.
Papildyta:
QUOTE(pumpica @ 2013 07 05, 11:45)
36 mirksiukas.gif

jeckau kaip karsta...tupim namie.

karsta.gif jooo ir man teko gyvuliukus nuo bimbalų tvarte slėpt- ganomės tik naktimis.
Vakar prisidėjo naujas išlaikytinis - gandras visiškai (visa kulšis) amputuota koja, pakol kas neaišku ar išgyvens, pamaitinu prievarta - jis atryja ir nieko nelesa.
Šiandie lygtai pasiliko pora gabaliukų.
Ainu žiūrėt.
Atsakyti