Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VII, angl. - Paleo, Primal/Caveman

QUOTE(kustuce @ 2013 06 27, 19:26)

Gal dar kuri galėtų įmesti savo meniu, ką valgote rytais?

, nes aš nepavešiu taip, badausiu  blush2.gif

mano pusryciai -kiausiniai su darzovem smile.gif

nebadausit 100 proc schmoll.gif biggrin.gif as irgi maniau kad prie 3 valgymu nepereisiu. Bet laisvai, kartais jau ir 2 uztenka..man kazkaip svarbu sotus pusryciai smile.gif
Atsakyti
man irgi labai patiktu, jei tos tikrosios paleolistos kartais parasytu tikrai mazdaug, siandien pusryciams valgiau ta ta, pietums ta ir ana, o vakarienei sita... nes tikrai manau bus galima ne vienam valgymui pasigaudyti ideju. As cia tik kelias dienas dar stengiuosi, bet man pavyzdziui labai truksta duonos. ypac kai valgau kiausini, tai man aplinkui skraido juoda duona, mmm... wub.gif jos turiu aisku, bet nevalgau. bandau kokia darzove uzkast, pvz brokoliu, bet po tokiu deriniu tai man labai greitai vel apetitas atsiranda. Lasinio tai turiu, man atrodo jis gal ir nelabai rukytas (gali taip but?) reikes rytoj issitraukti ir su kokiom darzovem pasikept, arba kiausinienes ( jau seiles kaupias, siandien vakare kazko esu alkana). bandziau keptis kelis kartus kopusta, skanu labai, bet paskui jauciu skrandy nelabai malonu jausma, jis man kazkaip griauzia, tas pats ir uzvalgius sviezio svoguno.
Mano svarstykles rodo siandien 61,1, nei pakilo, nei nukrito, nors per paskutines dienas tai atsiprasant, rijau... tik siandien jau isejo kazkaip susitvardyt.
Atsakyti
Taip, kasdienis meniu idomu butu, nors dauguma raso.

As netikroji paleoliste biggrin.gif bet parasysiu:
pusryciai -gabalelis kiaulienos nugarines (kepta orkaitej) su agurku ir pomidoru. Iprastai man tiek mazai butu, bet siryt nesivalge kazko.

pietus -guzas farso patroskintas keptuvej su kopustu ir kalafioru, svogunu.

vakariene -rukytu kaimisku lasiniu kelios riekeles su vienu pomidoru. Nelabai daug, bet irgi nesinorejo, po sociu pietu planavau isvis daugiau nevalgyt, bet grizom su vaikais is lauko, grynas oras padare savo, tad va vakariene mano gavosi 21 val doh.gif negerai...
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 06 27, 21:45)
mano pusryciai -kiausiniai su darzovem  smile.gif

nebadausit 100 proc schmoll.gif  biggrin.gif as irgi maniau kad prie 3 valgymu nepereisiu. Bet laisvai, kartais jau ir 2 uztenka..man kazkaip svarbu sotus pusryciai smile.gif


bet gal galima butu vos vos issamiau. Tu parasei tarkim, kad valgei kiausinius su darzovem. Bet tai dareisi, kiek tu kiausiniu? as galeciau pavyzdziui isivaizduoti, kad Tu issivirei 2 kiausinius ir suvalgei su dar dviem pomidorais arba su kokiais pavyzdziui burokeliais smile.gif tada galima isivaizduoti, kad kepeisi kiausinius ir valgei su kokiu kopustu ar keptom morkom smile.gif kad mums nereikia valgyt angliavandeniu, tai seniai sitas dasilo, bet kokiais kiekiais visa kita galima valgyt, nejau vel tas nelemtas kalorijas skaiciuoti. As su matematika neturiu problemu, bet tas skaiciavimas mane is proto veda, as esu kazkada labai skaiciavus, tad tikrai neblogai gaudausi, bet tas , ojezau, cia 100 kaloriju, o cia 150 penkiasdesimt... psichines ligos vos neisivariau lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(pumpica @ 2013 06 27, 21:53)
Taip, kasdienis meniu idomu butu, nors dauguma raso.

As netikroji paleoliste biggrin.gif bet parasysiu:
pusryciai -gabalelis kiaulienos nugarines (kepta orkaitej) su agurku ir pomidoru. Iprastai man tiek mazai butu, bet siryt nesivalge kazko.

pietus -guzas farso patroskintas keptuvej su kopustu ir kalafioru, svogunu.

vakariene -rukytu kaimisku lasiniu kelios riekeles su vienu pomidoru. Nelabai daug, bet irgi nesinorejo, po sociu pietu planavau isvis daugiau nevalgyt, bet grizom su vaikais is lauko, grynas oras padare savo, tad va vakariene mano gavosi 21 val  doh.gif negerai...

kiek Tu mazai valgai, ohoho, as pagal Tave apsirijele esu blush2.gif smile.gif
Atsakyti
Mano meniu:
Pusryciai - 2 lekstutes sriubos (burokeliu lapai, morkos, lasinuku truputis, druska, pipirai)
Pietus - kiaulienos kumpis pakeptas ant kokosu aliejaus ir patroskintas su morkomis ir kopustu, ir agurkas
Vakarenei - ant lasinuku 2 kepti kiausiniai ir salotu lapai su pomidoru krapai

na dar vis negaliu be kavos su medumi blush2.gif
Atsakyti
Sedindriukė mačiau klausė, kaip man sekasi smile.gif Ogi neblogai smile.gif ,maitinuosi daugiausia mėsa-žuvis-riebalas-daržovės. Miltų ir cukraus seniai nevalgau. Retkarčiais kietagrūdžių makaronų neatsisakau. Nesilaikau 100 procentų, bet stengiuosi. Kartais gaunasi tokios aplinkybės, kad negaliu valgyt savo maisto, tai tenka iš visų blogybių išsirinkt mažiausiai blogas smile.gif Tiesa, vaisių sunku atsisakyt... Ryte valgau dažnai bananinį omletą su trintom braškėm ar kitom uogom jei turiu (keptas ant sviesto). Ir stebiu savo organizmą. Kaip malonu, kai pilvo nepučia thumbup.gif . Bet užtenka suvalgyt šiek tiek krakmolo su mėsa, tai viskas tada doh.gif Tiesa, vakar vakarienei sukirtau riebaus (5 proc) natūralaus jogurto indą be nieko, tai pūtė, kaip turi būt. Ir nuo kefyro kažkodėl pučia. Matyt netoleruoju pieniškų nei raugintų, nei neraugintų. Nuo varškės beria.
Šiandienos pusryčiai: Du kepti kiaušiniai su dviem bryzeliais sūdytų lašinių, avokadas ir pomidoras. Net dabar seilės kaupiasi smile.gif Soti buvau 7 valandas thumbup.gif , dar būčiau tvėrus, nes alkis nebuvo toks, kaip anksčiau, kad net pykintų. Košytėm maitinantis reikdavo valgyt kaip kūdikiui- kas 3 val biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 06 27, 21:37)

tada tau lygtai yr jau hipoglikemija.  g.gif

mano vyro buvo ketogeninis(tas geresnis  biggrin.gif )
kai nukrenta cukrus tu puoli kažką užkąsti, ir taip gaunasi užburtas ratas. Pasiskaityk  ir jei pamėginusi mitybą, nutarsi jos laikytis, tai išsikapstysi. Ir tai vienintelis teisingas būdas išsprendžiantis visas  problemas iš karto.
Juk tikriausiai ir cholesterolis yr  padidėjęs?

gal, o tai ką man daryt?
---------
Būtent, aš pavalgau pietus ir iškarto vėl valgyt noriu, o tada ir užsikuria mano ėdimo mašina
Cholesterolio nežinau, reikės pasidaryti
-------
Skaitau aš ten viską, labai įdomu, net gi labai smile.gif

QUOTE(pumpica @ 2013 06 27, 21:53)
pusryciai -gabalelis kiaulienos nugarines (kepta orkaitej) su agurku ir pomidoru. Iprastai man tiek mazai butu, bet siryt nesivalge kazko.

pietus -guzas farso patroskintas keptuvej su kopustu ir kalafioru, svogunu.

vakariene -rukytu kaimisku lasiniu kelios riekeles su vienu pomidoru. Nelabai daug, bet irgi nesinorejo, po sociu pietu planavau isvis daugiau nevalgyt, bet grizom su vaikais is lauko, grynas oras padare savo, tad va vakariene mano gavosi 21 val  doh.gif negerai...

nu sūūūper smile.gif , man tokie patiekalai pats tas, nes sumuštinis manęs neužkiša, norisi rimtesnio maisto

QUOTE(Whagati @ 2013 06 27, 22:07)
Mano meniu:
Pusryciai - 2 lekstutes sriubos (burokeliu lapai, morkos, lasinuku truputis, druska, pipirai)
Pietus - kiaulienos kumpis pakeptas ant kokosu aliejaus ir patroskintas su morkomis ir kopustu, ir agurkas
Vakarenei - ant lasinuku 2 kepti kiausiniai ir salotu lapai su pomidoru krapai

na dar vis negaliu be kavos su medumi  blush2.gif

geras, koks fainas meniu smile.gif

Reikia dar daug perskaityti, kad suprasčiau kas ir kaip, bet šiandien valgiau:
ryte - du kiaušiniai su pomidoru
pietūs - kotletai du su salotomis pagardintomis aliejumi su citrina
vakarienė - salotos su tunu, viskas pagardinta aliejumi su citrina

Tarpuose suvalgiau obuolį ir viską valgiau be druskos, niekur nedėjau, o tas aliejus su citrina davė superinį skonį, atrodė, kad prisūdyta viskas
Atsakyti
QUOTE(cushy @ 2013 06 27, 22:42)
Šiandienos pusryčiai: Du kepti kiaušiniai su dviem bryzeliais sūdytų lašinių, avokadas ir pomidoras. Net dabar seilės kaupiasi  smile.gif  Soti buvau 7 valandas  thumbup.gif , dar būčiau tvėrus, nes alkis nebuvo toks, kaip anksčiau, kad net pykintų. Košytėm maitinantis reikdavo valgyt kaip kūdikiui- kas 3 val  biggrin.gif


Sunku man patiket smile.gif as valgau zymiai daugiau, bet esu alkana kaip vilkas.. kame reikalas? vaisiu siandien jokiu, tik darzoves ir kiti paleolitiniai reikalai g.gif nu viskas , rytoj bandau kiausiniene su lasiniais, ziuresim, kada valgyt isinoresiu smile.gif
Atsakyti
Skaitau, skaitau, skaitau - aš apakus, kiek tiesos ten rašo blink.gif
Suprantu, kad savo organizmui padariau didelę žalą
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 06 27, 21:49)
man irgi labai patiktu, jei tos tikrosios paleolistos kartais parasytu tikrai mazdaug, siandien pusryciams valgiau ta ta, pietums ta ir ana, o vakarienei sita... nes tikrai manau bus galima ne vienam valgymui pasigaudyti ideju.

matai, mano meniu visiškai paprastas ir neįdomu kaskart tą pat rašyti.
visad būna arba kiaušiniai, arba varškė arba mėsa (retai žuvies pagaunu) + riebalas+ daržovės (žalios arba troškintos) pagal sezoną, kadangi laikausi taisyklės kuo mažiau kaitinti tai mano maistas ruošiamas kuo paprasčiau ir trumpiau.
Šiandie ryte miške, žemuogių pievelėj pasiganiau (kokią stiklinę suvalgiau) vėliau pietums ~200 gr apsūdytų šerno šonkauliukų ~ 5 min pakaitintų verdančiam vandenyje+ lašinio + salotos +krapų+ agurko ir grietinės.
Vakarienei 4 kiaušiniai skystai virti+ sviestas su troškintom morkom su grietine .Ryte maistas daugiau riebesnis tur būti, o vakare baltyminis.
Kalorijų nereik skaičiuoti, tačiau reikia išlaikyti santykį, kad angliavandeniai sudarytų mažiau nei 1/3 raciono

Papildyta:
QUOTE(kustuce @ 2013 06 27, 22:43)
gal, o tai ką man daryt?

pradėk laikytis rekomenduojamos mitybos ir darykis tą metabolizmo tyrimą, tada gausi tikslias instrukcijas kiek konkrečiai tau riebalų baltymų ir angliavandenių(kokiu santykiu) valgyti ir kaip išsiveržti iš to užburto (insulinas ,žemas cukrus) rato .
QUOTE
Tarpuose suvalgiau obuolį ir viską valgiau be druskos, niekur nedėjau, o tas aliejus su citrina davė superinį skonį, atrodė, kad prisūdyta viskas

druskos nereik bijoti, ji reikalinga.
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 06 27, 21:53)

pusryciai -gabalelis kiaulienos nugarines (kepta orkaitej) su agurku ir pomidoru. Iprastai man tiek mazai butu, bet siryt nesivalge kazko.

pietus -guzas farso patroskintas keptuvej su kopustu ir kalafioru, svogunu.

vakariene -rukytu kaimisku lasiniu kelios riekeles su vienu pomidoru.


Tris kartus per dieną mėsa - man jau per daug. Labai mėgstu lašinukus, bet kasdien nevalgau.

Šiandien valgiau:

pusryčiai - salotos+agurkas+krapai+šaukštelis sėmenų aliejaus+oland.sūrio gabaliukai(kartais varškė pačios daryta),
kelios braškės,
žalia arbata be cukraus.
pietūs - 2 balandėliai(faršas be ryžių ir su daug kopūstų), viriau tik 12 min.!
(Per pietus kartais vietoj mėsos valgau žuvį).
kava su grietinėle, be cukraus.
vakarienė - 1,5 kiaušinis ir agurkas+krapai+svogūnų laiškai+grietinė(dviejų kiaušinių neįstengiau suvalgyti), arbūzas.

Per 10 dienų taip maitinantis numečiau 1 kg svorio. Viršsvorio neturiu. Anksčiau dažnai užkandžiaudavau ir atrodė vis neprivalgydavau. Dabar normaliai pasisotinu valgydama 3 kartus. Sunkiausia valgyti lašinukus be duonos tik su daržovėmis, man per riebu. Reikės pamėginti pasikepti kiaušinius ant lašinukų. Nors skaičiau vienoje knygoje, kad toks derinys nėra sveikas.
Atsakyti
QUOTE(Nijolė46 @ 2013 06 28, 01:06)

Per 10 dienų taip maitinantis numečiau 1 kg svorio. Viršsvorio neturiu. Anksčiau dažnai užkandžiaudavau ir atrodė vis neprivalgydavau. Dabar normaliai pasisotinu valgydama 3 kartus. Sunkiausia valgyti lašinukus be duonos tik su daržovėmis, man per riebu. Reikės pamėginti pasikepti kiaušinius ant lašinukų. Nors skaičiau vienoje knygoje, kad toks derinys nėra sveikas.

Ne derinys nesveikas, o nesveika bet koks ilgas gyvuliniu baltymu cirskinimas. Mesa, zuvis, kiausiniai be problemu paruosiami per 2-5 min. Kam prie tu puodu sukinetis valandas, kai maistas gali buti paruosiamas per keleta ar keliolika minuciu? O be to, jis toks ne tik vertingesnis, bet ir skanesnis. Buckis, panos wink.gif
Atsakyti