Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VII, angl. - Paleo, Primal/Caveman

Akutee, viskas bus gerai 4u.gif
Tikrai nepasiilgsit tu kulinariniu mandrybiu, ju nereikia, maista ruosit paprastai ir nereiks kiauras dienas stoveti prie virykles. Mano brangusis nesiskundzia, jam viskas apie sita mityba paaiskinta, nepurkstauja. Jau ipratom taip valgyti, as dar pradzioj bandziau kepti kazkokiu pyragelius ar paleo duona, o dabar to nedarau, nu kam...
Parduotuviniuose leduose net padoraus pieno nerasit, geriau kokios kaimiskos grietineles su uogom susiplakti ar susisaldyti. Mes tai net cukraus nededam, o kazkuria diena tai priplakiau grietineles be nieko, uzbarsciau kakavos ir taip kapojom saukstais, maniskis net necyptelejo, viskas tiko. As pasakau visada, jei neskanu tai yra lasiniu saldytuve ir parodau pirstu saldytuvo kryptimi. Dabar kazkaip to maisto nesureiksminam, viskas pasidare labai skanu, nors pradzioj truputeli atbulais dantimis valgem. O jei labai norisi kazko kramsnoti, tai prisiskusdavom morku ir grauzdavom vietoj saldainiu, bet dabar net to nebereikia 4u.gif
As siandien vakare gaminsiu versiuko kepeneles, pakepinsiu morkytes su svogunu, imesiu kepeneliu ir gal kokio kalafijoro, zoleliu, druskos ir patroskinsiu truputeli. Viskas, nereik jokio marmalinimo.
Atsakyti
QUOTE(Akutee @ 2013 07 03, 13:29)
Nu bet jau mergos kai aš pasveiksiu Paleo dėka ir sukūsiu bent 20 kg, žinokit galėsiu būti paleo veidu, viršeliu...ir geriausiu įrodymu, nes dar priedo aš tokia baisi bevalė ir trizniotoja, kad geriau nesiplėsiu ... lotuliukas.gif ax.gif

neuzsidek labai dideliu tikslu, bus sunku smile.gif sakyk pirmiausia, kai sukusiu 3 kg smile.gif ar 5kg, bet ne 20 iskart smile.gif o geriausia negalvoti apie tuos skaicius, galvoti, kad tai ka valgai yra sveika, o ne skirta skaiciukus mazinti ir tiesiog atrasti save ir megautis gyvenimu smile.gif as tai gaminu pagal paelo ir kitiems zmonems ir jie nieko nesupranta, jei dar ryziu jiems ar bulve kokia isverdi, tai visai gerai iseina smile.gif Tu valgai pvz mesyte su darzovem, o kiti valgo, jei nori, mesyte su darzovem ir angliavandeniais. Ne visi juk nori to paleo smile.gif
Atsakyti
Akutee, pasižiūrėk pirmame puslapyje mitybos piramidės paveikslėlį. Taigi tiek gėrių!!! Ir viskas labai aišku mirksiukas.gif

Kitas dalykas, kurį reikia prisiminti, kad arba valgai, ką nori, arba atrodai/jautiesi, kaip nori ax.gif

Pradžioj, kai tik pradėjom Paleo laikytis, praleisdavau vos ne pusdienį virtuvėj. Vis ką nors bandydavau. Buvo ir bananų duona, ir pica su žiedinių kopūstų padu ir visokie primarmalinti kotletukai. Dabar viskas labai paprasta - daržovės, mėsa, kiaušiniai. Vakar ryte šaldytuvas buvo beveik tuščias, tai pusryčiams MB gavo "brandintos" jautienos (sekmadienį grilinom) kelias juosteles, ant ghee pašildytų cukinijų ir svogūnų. Man mėsos nebeliko, tai cukinijas ir svogūną valgiau su sūriu (panašus į labai tirštą jogurtą, gal kaip Creme Bonjour). Į sūrį dar česnako įspaudžiau.
Pietums MB į darbą buvau įdėjus salotas su tunu (salotų mišinys, agurkai, pomidorai, svogūnas, citrina, alyvuogių aliejus, tunas savo sultyse). Sau pietums norėjau išsivirti skystų kiaušinių, bet gavosi tokie pokiečiai, tai valgiau su sviestu. Dar agurką sugraužiau ir vyšninių pomidoriukų. Vakare su draugais ėjom į restoraną, tai MB neatsilaikė ir valgė picą, o aš užsisakiau vištienos krūtinėlę su rozmarinų padažu ir salotas.

Šiandien pusryčiams MB valgė keptus kiaušinius, o man pavyko išsivirti skystai. Niam niam. Pietums MB įdėjau salotas su lašiša. Aš turbūt pietų nevalgysiu, nenoriu. Vakarienei planuoju veršienos kepsnelius su citrinų, ghee ir kaparėlių padažu ir salotas.
Atsakyti
QUOTE(Sedindriuke @ 2013 07 03, 10:38)
Kaip norėčiau, kad LT to sviesto būtų įvairiau ir normaliom pakuotėm, o ne po 125 gr.. kažkoks pasityčiojimas...

nelabai supratau, cia apie Lietuvos PC kalba eina? g.gif taigi pilna sviesto po 200 gr mirksiukas.gif

Akutee biggrin.gif ot jus priklausoma nuo visokius padaziuku, imantriu patiekalu ir pan biggrin.gif taip, racionas gali atrodyti siauras, bent jau mano toks -kiausiniai, mesa, lasiniai, darzoves biggrin.gif viskas...bet man nuo to galvos tikrai neskauda, svarbu pasotint alki smile.gif o jei yra labai noras kazka gamint, tai gaminkit seimynai, sveciam..man irgi kartais uzeina koki torta ar pyraga iskept, nes gi kepdavau anskciau istisai, pats procesas traukia -graziai papuost ir pan. Nu tai ir iskepu biggrin.gif seimai, draugam biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 07 03, 13:39)
Akutee, viskas bus gerai  4u.gif
Tikrai nepasiilgsit tu kulinariniu mandrybiu, ju nereikia, maista ruosit paprastai ir nereiks kiauras dienas stoveti prie virykles.

*viskas pasidare labai skanu, nors pradzioj truputeli atbulais dantimis valgem. O jei labai norisi kazko kramsnoti, tai prisiskusdavom morku ir grauzdavom


aš žinok prie puodų irgi nestovių, nebent keptuvėj kepu, tada ilgiau, o šip tuose puoduose įdedu, ijungiu-isiungiu ir patys dasigamina, irgi taupo ir laika, i rnesuvirę gaunas maistas.. smile.gif Tik labai pabosta ta paty gamint, otdel skiau, kad tiek atradau visko ismokau..ne sviena sir tas pats nusibosta, na as gal dar priprasiu, bet va vyras ar vaikai... schmoll.gif

* man skanu budavo irgi, po badavimo..morka kaip pyragas gadziausias..bet neturejau tiek kantrybes kankintis, nors jauciausi gerai, bet reik buti stipriam ir valingam, kad daznai bent po para ar kelias badauti.. sunku, ne sdar ir vaikams, tai kasdien gaminti reikia, o cia uostai, gamini, o negali- nu kankynė.. doh.gif

QUOTE(Wallis @ 2013 07 03, 13:42)
neuzsidek labai dideliu tikslu, bus sunku smile.gif sakyk pirmiausia, kai sukusiu 3 kg smile.gif ar 5kg, bet ne 20 iskart smile.gif

as tai gaminu pagal paelo ir kitiems zmonems ir jie nieko nesupranta, jei dar ryziu jiems ar bulve kokia isverdi, tai visai gerai iseina smile.gif Tu valgai pvz mesyte su darzovem, o kiti valgo, jei nori, mesyte su darzovem ir angliavandeniais. Ne visi juk nori to paleo smile.gif

oj, ne neuzsidedu, juk sakiau bevale, pradziai uztektu, iprast ir suprast..po to jau kaip pasaliniu poveikiu dziaugdziaus, padangų mažėjimu ... biggrin.gif blush2.gif

kokia tu saunuole-gudruolė thumbup.gif
Atsakyti
Merginos akcija kokoso aliejui 500 gr, 22 lt. cia

einu pirkt mamukui.
Papildyta:
QUOTE(pumpica @ 2013 07 03, 11:55)
nelabai supratau, cia apie Lietuvos PC kalba eina?  g.gif taigi pilna sviesto po 200 gr mirksiukas.gif




jo pumpica, mačiau tokias pakuotes, siauri pokeliai tokie, nors kai lentynoj sudėta atrodo kaip normalūs... ir kaina nustebino kad kainavo tiek pat kiek normali pakuotė.. lia 200 gr... tai baisu pasidarė, kaip kniaukia kas tik kaip gali..o kokybės negerina..
Atsakyti
QUOTE(Sedindriuke @ 2013 07 03, 14:05)
Merginos akcija kokoso aliejui 500 gr, 22 lt. cia

einu pirkt mamukui.


Ačiū už pasidalijimą 4u.gif Man kaip tik reikia kokosų aliejaus, bet kad pristatymas 10 lt. Gal žinot, kokios kainos eko parduotuvėse? Ne internetu.
Atsakyti
QUOTE(gummy bear @ 2013 07 03, 13:47)
Akutee, pasižiūrėk pirmame puslapyje mitybos piramidės paveikslėlį. Taigi tiek gėrių!!!

Kitas dalykas, kurį reikia prisiminti, kad arba valgai, ką nori, arba atrodai/jautiesi, kaip nori :

Pradžioj, kai tik pradėjom Paleo laikytis, praleisdavau vos ne pusdienį virtuvėj. Vakarienei planuoju veršienos kepsnelius su citrinų, ghee ir kaparėlių padažu ir salotas.

aha.skanus paveikslėlis..

*oj geras šitas pasakymas net užsirašius turiu, N metų... BET..blush2.gif

QUOTE(pumpica @ 2013 07 03, 13:55)

Akutee biggrin.gif ot jus priklausoma nuo visokius padaziuku, imantriu patiekalu ir pan 

taip, racionas gali atrodyti siauras, bent jau mano toks -kiausiniai, mesa, lasiniai, darzoves biggrin.gif viskas...bet man nuo to galvos tikrai neskauda, svarbu pasotint alki


ar galima manęs nevadinti JŪS? negana to, kad stora, tai dar ir sena jaučiuos lotuliukas.gif

Ne tai kad įmantruma,s bet mėgstu skaniai pavalgyti, mėgstu įvairovę, nes tikrailabai dažnai, kone kasdien gaminu, tai patikėk, kaip viska snusibosta, ir ne man vienai, visai šeimai..kotleitai, troškinti, kepti.. su daržovėmis kepti..uj noriis kažko kito, nes nebenori po topusė metų žiūrėt biggrin.gif Būčiau viena būtų lengviau, bet turiu nuostabią didelę šeimą blush2.gif
O padažiukų nedarau, aš majonezą valgau tik sukiaušu, morkų česnako salotom, arba kartai smėsos marinatui, kai jau nusibosta tas pats skonis. VISKAS. Oj ne, meluoju, dar į mišrainę buroėklių.. ne visur, i rne kasdien.. rolleyes.gif o pomidorų padažą irgi retai, kai nusibosta tie patys klotletai tarkim, kad įdomiau būtų, nes jau "neskanu" valgyt mirksiukas.gif

* o racionas , man kolkas tikrai atrodo siauras.. ne kol išmoksiu ir suvoksiu.. kaip ir rašiau jei ne šeima, gal ir biški lengviau būtų.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(gummy bear @ 2013 07 03, 12:11)
Ačiū už pasidalijimą 4u.gif Man kaip tik reikia kokosų aliejaus, bet kad pristatymas 10 lt. Gal žinot, kokios kainos eko parduotuvėse? Ne internetu.



imk penkis, bus ilgam laikui ir papigiai labai. nes ana karta pirkausi keturis stiklainius kad nemokama pristatyma gauciau, dabar pigiau žymiai.

pigiau nebus manau... arba gal eis tau vietoj pasiimti jei pakeliui? pasiskaityk sąlygas. 4u.gif
Atsakyti
O jus, merginos, kasdien valgot lašinius, ir kokoso sviestą (o šitą nes skanu, ar vietoj deserto, ar kalorijų kad normaliai surinkt)?
Atsakyti
QUOTE(Akutee @ 2013 07 03, 11:29)
Beje, ledai tai pienas (o jei gamint paciai is grietineles) tai galima butu? Tai mano didelėėė silpnybėėė ax.gif

Turiu tiek klausimų kad jau nebezinau ir susipainiojau ko ir klausti.. doh.gif
Papildyta:
Nu bet jau mergos kai aš pasveiksiu Paleo dėka ir sukūsiu bent 20 kg, žinokit galėsiu būti paleo veidu, viršeliu...ir geriausiu įrodymu, nes dar priedo aš tokia baisi bevalė ir trizniotoja, kad geriau nesiplėsiu ... lotuliukas.gif ax.gif
prisizadejai dabar, tai gausi teseti tongue.gif
ledus is saldyto banano ir riebios grietineles pamegink. gerai sunokusi banana supjaustyk griezineliais, susaldyk, o tada i blenderi ar dar geriau virtuves kombaina su grietineles slakeliu, siek tiek vaniles ir niom niom. aisku bananas angliai ir visa kita, bet juk nekasdien ir nemilziniskais kiekiais.
Atsakyti
QUOTE(Sedindriuke @ 2013 07 03, 14:19)
imk penkis, bus ilgam laikui ir papigiai labai. nes ana karta pirkausi keturis stiklainius kad nemokama pristatyma gauciau, dabar pigiau žymiai.

pigiau nebus manau... arba gal eis tau vietoj pasiimti jei pakeliui? pasiskaityk sąlygas.  4u.gif


Šiandien kaip tyčia užsukau į eko parduotuvėlę pažiūrėti,kiek kokoso aliejus ne internetu kainuoja. Skelbiu, kad Sveikuose Produktuose kokoso aliejaus litras kainuoja 73-78 Lt. IKI parduotuvėje berods 74 Lt. Grįžau, įsijungiau ekopirk, galvoju, reikia kokius 5 nusipirkti iš ten, bus du kartus pigiau nei pardėse smile.gif

Mergaitės, žiūrėkit, avokado majonezas, be kiaušinių smile.gif Na, matyt jis kiek kitoks nei parduotuvinis majonezas, bet toms, kurios be majonezo nieko valgyt negali, tiks smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Akutee @ 2013 07 03, 13:29)

ir neapmėtykit pomidorais, nes yprasti reikia. O atrodo viska baisu imti i burna, nes negalima, nes gali buti cukraus..o valgyt norisi, o gamint privalau, nes yra šeima..o ką gamint??? scare.gif
Šiandien ryte specialiai pamiršau majonezo tris saukstukus isimest, nes nesiaus 3 kiausus...ant burokeliu uzsipyliau aliejaus(nors bais nemegstu salotu su aliejum, bet kitaip visai jau butu sausa).. kavą maniau gersiu be cukraus... tačiau po to (nemėtykit pomidorų) laižiau medų (pamaniau juk geriau nei cukrus),vėl uzejo baisus gerkles skausmas.. trecia savaitė..net kalbet nereik, kaip skauda, turiu ledinukų- bet neimu, nes ten dar nesveikiau, ir dar daugiau turbut cukraus..

Po pietų sėdžiu soti, tik trūko padažiuko.. ir su sąžinės graužimu, kad medaus prilaižiau.. ax.gif

Beje, ledai tai pienas (o jei gamint paciai is grietineles) tai galima butu? Tai mano didelėėė silpnybėėė ax.gif

Turiu tiek klausimų kad jau nebezinau ir susipainiojau ko ir klausti..


Medus geriau nei cukrus, bet... siūlyčiau pabandyti desertų visai atsisakyti. Nors trumpam, kad atprastų smegenys gauti ko nors saldaus, kai tik užsimano. Nes medus ar ledai ar vaisiai yra saldu gardu ir suteikia malonumą. Ir emociškai prisirišam mes prie viso to.
Aš, beje, tokia pati, man norisi ir viskas, emociškai, psichologiškai - man dzin. Noriu ir taškas biggrin.gif Tačiau maitinantis paleo po kurio laiko praeina ta saldumynų ir skanėstų manija, tik reikia pradžioje nepiktnaudžiauti jais iš viso. Aš lygiai tokia pati bevalė, prisiekiu, bet jei jau aš galiu, gali ir tu, Akutee smile.gif
O jei nuo medaus skauda gerklę, gal medui alergija yra, negali taip būti? Beje, nuo gerklės skausmo padės žolelių arbata su šaukšteliu kokoso aliejaus ir keliais gvazdikėliais (galvutėmis). Arba šaltalankio aliejum patepti gerklę smile.gif Aš vaikas būdama visada šaltalankiu tepdavau. Tiksliau man tepdavo mama... per prievartą. Yuck, bet padeda smile.gif
Atsakyti