Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba VII, angl. - Paleo, Primal/Caveman

QUOTE(Muera @ 2013 07 01, 13:12)
blush2.gif  lotuliukas.gif  doh.gif buciau tikrai pievoje ieskojusi

as irgi 4u.gif lotuliukas.gif

Sveikos,

na bandau grįžti į doros kelią..tikiuo svaikai nebesirgs, ir namie chaoso, bent kurį laiką nebus... hihihi.gif

Šiandien gėriau kavos (negėriau virš 2 metų, o dabar negaliu...) rolleyes.gif

pietums 4 šaukštai grikių, kad sociau butu, sprandinės keptos..ir pievagrybių kepintų su svogūniuku..

vakarui net nežinau kas..bandysiu kiaušą keptis su šonine, bet jau dabar panika ima, ką ruoštis ryt pietums i r vakarui, nes kiaušų ne megėja, kasdien negalėčiau valgyti.. 4u.gif vakarui gal arbūzo..(taip vaisius, bet norisi liesiau...ir šeip skrandį reiktų sutraukti, nes bais alkana jaučiuos..)

O ko gi uogos taip blogai? kaip i r vaisiai, kad turi cukraus? g.gif
Atsakyti
Akutee, o kam tie grikiai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Whagati @ 2013 07 01, 14:24)
Akutee, o kam tie grikiai?  g.gif

Grynai dėl sotumo.. blush2.gif užkandziauti nesinori.. (nors aisku dar ir kaip norisi, bet kai neturi darbe salia, tai kenti biggrin.gif ) ir mesytes 1,5 gabaliuko tebuvo, pievagrybių pora šaukštų, zinojau, kad neistversiu visos dienos, daugiau nieko nesuvalgius, pilvas maršus gros..o ne viena kabinete.. blush2.gif

Reikia skrandį sutraukt ir seip isivaziuot.. ne viskas per vieną dieną ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Akutee @ 2013 07 01, 14:33)
Grynai dėl sotumo..  blush2.gif  užkandziauti nesinori.. (nors aisku dar ir kaip norisi, bet kai neturi darbe salia, tai kenti biggrin.gif ) ir mesytes 1,5 gabaliuko tebuvo, pievagrybių pora šaukštų, zinojau, kad neistversiu visos dienos, daugiau nieko nesuvalgius, pilvas maršus gros..o ne viena kabinete..  blush2.gif



gal tavo porcijos mažos g.gif kiek ten tos mėsytės pasvėrus išeitų?
aš va ką tik suritinau (pirmas valgymas šiandie) ~ prie 200 gr pagarintos liesokos šerno mėsos pridėjau dar ~60gr lašinio, ir didžiulė lėkštė salotų su grietine. na ir iki vakaro būsiu soti .
O valgymas fruktozės (vaisių ar uogų) neįtakoja sotumo hormono gamybos, tu negali pasisotinti fruktoze, net jei tavo skrandis prikištas iki gerklės, alkis lieka.

Papildyta:
QUOTE(Muera @ 2013 07 01, 13:12)
blush2.gif  lotuliukas.gif  doh.gif buciau tikrai pievoje ieskojusi

na juk jei vaikui niekas neparodo, tai iš kur jis gali žinoti užaugęs. Aš irgi kai kurių alia valgomų augalų neatpažįstu ir norėčiau kad man juos parodytų, nes bijau prašaut
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 07 01, 14:46)
gal tavo porcijos mažos g.gif  kiek ten tos mėsytės pasvėrus išeitų?
aš va ką tik suritinau (pirmas valgymas šiandie) ~ prie 200 gr pagarintos liesokos šerno mėsos pridėjau  dar ~60gr lašinio, ir didžiulė lėkštė salotų su grietine. na ir iki vakaro būsiu soti .
O  valgymas fruktozės (vaisių ar uogų) neįtakoja sotumo hormono gamybos, tu negali pasisotinti  fruktoze, net jei tavo skrandis prikištas  iki gerklės,  alkis lieka.

Papildyta:

na juk jei vaikui niekas neparodo, tai iš kur jis gali žinoti užaugęs. Aš irgi kai kurių alia valgomų augalų neatpažįstu ir norėčiau kad man juos parodytų, nes bijau prašaut

Kita karta pasversiu kiek te tos mėsytės..

Dėl vaisių uogų tikrai, tu teisi, atrodo privalgai, jauties sotus, atrodo ne gurkšni svandens nebetilps (taip po braškių ir arbūzo jaučiuos)..bet alkana biški, nei šeip nei taip.. blush2.gif

Tikrai, gyveni ir mokais..prisimenu frazę, nesenai kažkur skaičiau ir labai patiko "SVEIKA, žinoti, kad nežinai" .. drinks_cheers.gif
Atsakyti
laikiausi pazado ir siandien pavalgiau tik apie 13 val, iki tol geriau tik vandeni. issikepiau du kiausinius coco aliejuje, susipjausciau viena maza avokada ir milzina pomidora, tokie mesiniai kaip buna smile.gif apslaksciau citrinu sultimis, druskos, pipiru, svoguno laisku nepagailejau, siek tiek krapu. viska graziai susidejau ir atsisedau prie stalo, suvalgiau letai ir ramiai, po keliu kasniu jau valgyti nebesinorejo, jauciausi uzsikisusi. Sedeciau prie TV, tai nuo to kiekio man dar maza butu buve... bet suvalgiau visa lekste. Bevalgydama prakeikiau visokius angliavandenius: kruopas duonas saldumynus vaisius etc. jauciu kaip vel organizmas veikia, pilvas graziai kalba, nes vakar jis buvo totaliai ant manes supykes, as pati ant saves irgi blush2.gif

dar pas mane praeita savaite ivyko siokiu tokiu pokyciu, galvoju jau gal pati cia sau isitikejau, nes gal po tokios mitybos vos kelias dienas niekas nesidaro. Man jau ir anksciau labai lupinejosi veido oda, ypac nuo nosies ir virs jos ant kaktos, turedavau spuogiuku. Praeita savaite oda ejo tiesiog luobais, zodziu tas odos lupinejimasis labai labai paumejo ir atsirado dar daug spuogu. o kuno oda pasidare kaip aksomine, labai malonu liesti, tai po duso net glosciau savo rankas, nes keista buvo, kad tokia nuostabi wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Wallis: 01 liepos 2013 - 14:14
QUOTE(Wallis @ 2013 07 01, 15:06)
laikiausi pazado ir siandien pavalgiau tik apie 13 val, iki tol geriau tik vandeni. issikepiau du kiausinius coco aliejuje, susipjausciau viena maza avokada ir milzina pomidora, tokie mesiniai kaip buna smile.gif apslaksciau citrinu sultimis, druskos, pipiru, svoguno laisku nepagailejau, siek tiek krapu. viska graziai susidejau ir atsisedau prie stalo, suvalgiau letai ir ramiai, po keliu kasniu jau valgyti nebesinorejo, jauciausi uzsikisusi. Sedeciau prie TV, tai nuo to kiekio man dar maza butu buve... bet suvalgiau visa lekste. Bevalgydama prakeikiau visokius angliavandenius: kruopas duonas saldumynus vaisius etc. jauciu kaip vel organizmas veikia, pilvas graziai kalba, nes vakar jis buvo totaliai ant manes supykes, as pati ant saves irgi  blush2.gif

Sveikintina thumbup.gif

Ačiū kad dalinies meniu (kaip ir daugumai , taip i rman problema su fantazija)..

nes turiu begalę receptų ..i r moku..BET..netinka pagal Paleo doh.gif
Tad teks mokytis kulinarijos iš naujo biggrin.gif
Papildyta:
Šiandien tik kolkas sumasčiau..virsiuos burokėlius, pasiruošiu mišrainikės su žirneliais, biški svogūniuko.. (majonezo galima?) g.gif

O va ka prie jos dar niekaip neišmastau..jei jau gamint, tai kad ir į darbą liktų pasiimt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Akutee @ 2013 07 01, 15:13)
Sveikintina  thumbup.gif

Ačiū kad dalinies meniu (kaip ir daugumai , taip i rman problema su fantazija)..

nes turiu begalę receptų ..i r moku..BET..netinka pagal Paleo  doh.gif
Tad teks mokytis kulinarijos iš naujo  biggrin.gif
Papildyta:
Šiandien tik kolkas sumasčiau..virsiuos burokėlius, pasiruošiu mišrainikės su žirneliais, biški svogūniuko.. (majonezo galima?) g.gif

O va ka prie jos dar niekaip neišmastau..jei jau gamint, tai kad ir į darbą liktų pasiimt smile.gif


Del majonezo, tai jei pati pasigaminsi, dek. Taciau parduotuvinio jokiu budu nedeciau
Atsakyti
Sveikos mergičkos smile.gif oi, ir Silveri smile.gif
kaip laikotės? Man koks neįkvėpimas kur nors ką nors rašyt, tai ir čia patingiu parašyt... Baisu, aiškiai atostogų reikia smile.gif

Akutee, žirneliai tikiuos ne konservuoti? O majonezo galima, jei SAVO gamybos, nes parduotuvinių pagrindas rapsų ar saulėgrąžų aliejai, pridėta tirštiklių, standiklių, konservantų, cukraus, sojos... žodžiu, visko, ką tik gamintojai rado cheminių prekių parduotuvėj smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elata: 01 liepos 2013 - 14:18
QUOTE(Akutee @ 2013 07 01, 15:13)

Ačiū kad dalinies meniu (kaip ir daugumai , taip i rman problema su fantazija)..

nes turiu begalę receptų ..i r moku..BET..netinka pagal Paleo  doh.gif


na man ta pati problema buvo, kad as tikrai labai megstu ir sugebu gaminti, bet paleo man to daryti is tiesu nebeleidzia, nes atsiranda daug nebetinkamu dalyku, bet as netgi dziaugiuosi kad taip yra, nes nereikia daug ir ILGAI visko teliuskuoti, kad gauti skanu dalyka, ir maistas is paelo produktu man yra dieviskas, nes paprastas ir gerai veikia mane smile.gif Dabar valgau tikrai daug paprasciau, viskas sukasi daugiau maziau apie tuos pacius produktus, kiausiniai, zuvis, daug darzoviu. Va dar atsiminiau labai skanu dalyka, manau paleolistinis jis galetu buti ir labai tinkantis vasarai smile.gif Tai yra salta avokadu sriuba. Reikia prinokusio avokado, kefyro, siek tiek grietines, agurko, cesnako ir prieskoniu smile.gif is avokado reikia padaryti piure, tada uzpilti rugpieniu, ideti grietines, ispausti cesnako ir viska sumaisyti. as nezinau tiksliai kiek ko pilti, bet ziurekit kol iseis norima konsistensija. itarkuoti agurko, ideti prieskoniu pagal skoni, o pas mane tai bus pipirai ir druska. tikrai labai labai skanu.
Dar tiesa ieskojau paleo receptu online, yra primastyta visokiu sausainiu, pyragu, bet jie manes visiskai nesuzavejo schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 07 01, 15:17)
Sveikos mergičkos smile.gif oi, ir Silveri smile.gif
kaip laikotės? Man koks neįkvėpimas kur nors ką nors rašyt, tai ir čia patingiu parašyt... Baisu, aiškiai atostogų reikia smile.gif

Akutee, žirneliai tikiuos ne konservuoti? O majonezo galima, jei SAVO gamybos, nes parduotuvinių pagrindas rapsų ar saulėgrąžų aliejai, pridėta tirštiklių, standiklių, konservantų, cukraus, sojos... žodžiu, visko, ką tik gamintojai rado cheminių prekių parduotuvėj smile.gif

Na taip, kad ir kokį renkies, nesi tikras ką valgai, deja savo nedrįstu darytis, nes bijau žalio kiaušinio ..o dar kai ir vaikai ne tokie ir dideli.. g.gif

O ką dedat Jūs į burokų mišrainę (nes šiai dienai turiu tik konservuotų žirnelių), bais norėčiau kaip ir Jūs mokėti ir galėti kuo sveikiau maitintis.. pradžia sunkiausia, priprasti, išmokti..ech.. unsure.gif
Atsakyti
Labas visiems.

atostogautojai grįžo biggrin.gif

sekėsi įvairiai, kadangi atostogos buvo su maistu "iš bendro katilo". pvz, nekurie asmenys įdeda paslapšiom batono į mėsą ir sako "tai jis gi išviręs bus, tai nieko" doh.gif ir kitokie "prikolai" su nešimu ir grūdimu nesąmoningų saldumynų ir nervų gadinimu klausimais "tai ir to tau negalima? ir ano?" ne, ne man čia siūlė, vaikui biggrin.gif man tai kažkaip vienodai šviečia tie "skanumynai" ir batonai, nei aš jų noriu, nei ruošiuosi dėl jų galvą sukti. bet vaikui... o juo labiau, kai buvo paaiškinta labai aiškiai, kad viskas dėl jos sveikatos, kad jai taip reikia...
taigi, aš valgiau normaliai, įsimaišė, tiesa, kelios braškės, vienas naminis braškių - bananų ledas ir viena diena su keturiais valgymais. kažkurį rytą pusryčiams valgiau kiaušinių, ir man nuo jų nebesvaigo galva. manau, kad dar kol kas neliesiu aš jų, bet, matyt, ateity bus ramiai grąžinti į meniu bigsmile.gif o šiaip, jaučiuosi gerai, kelnės smunka bigsmile.gif , pasisvėriau - numečiau keturis kg per mėnesį. vadinasi, insulino baubukas nugalėtas bigsmile.gif
vaikui buvo sunkiau, psichologinis diskomfortas buvo, kol tam tikri žmonės neišvažiavo. po to, ačiū tiems žmpnėms, su kuriais likome, mitybą pasireguliuodavom be saldumynų, tai pagundos buvo mažos, ir vaikas nurimo. aišku, valgė nemažai uogų/vaisių, namie to nebėra, nes jos būklės taisymui reikalinga ketozė (ačiū skaistaveidei LumiLumi už straispnį vėl, nuo pirmų sakinių man kaip tik aktualus biggrin.gif ), bet guodžiuosi tuo, kad kiekiai nežvėriški, ir pavyko kitokių maistinių nesąmonių išvengti.
skaičiau čia vienos iš naujokių (sorry, nepamenu nicko doh.gif) pasibėdavojimus hipoglikemijos ir kandidozės klausimais, būsenas ir jausenas, ir lyg aš rašius būčiau biggrin.gif tai va, drąsos ir tik pirmyn, nėra tikrai taip baisu nei tas 2-3 valgymų režimas, nei vaisių nevalgymas ar neužkandžiavimas. o jausmas, kai savijauta nuolat gerėja, ir netgi svoris krist pradeda (tiesą sakant, maniau, kad ilgiau man teks šito palaukti...) neapsakomai geras, ypač, kai jauti, kad gerėja sveikata, o svorio kritimas - kaip malonus šalutinis poveikis prie gerėjančios savijautos biggrin.gif

ei, ir kam tie grikiai čia kažkam "dėl sotumo"? nuo jų gi tik dar greičiau valgyt norisi biggrin.gif
pasimatė vėl labai ryškiai ant šalia buvusių žmonių, pvz, mes valgom mėsą su daržovėm, kiti - tą pačią mėsą su tom pačiom daržovėm, bet su kruopom arba duona, ir psio, anie po dviejų valandų turi užkąsti, o mes dar nebūnam net pradėję galvot apie kokį nors valgį biggrin.gif
arba kai žmonės tiesiog iš proto eina dėl kokios saldainės, o labiausiai - dėl jos trūkumo. tai man taaaip gera, kad man tai jos nebereik. ir ne kankinantis nebereik, o šiaip biggrin.gif

o sveikai maitintis reikia ne priprasti ir įprasti, o tiesiog imti ir daryti. be atsikalbinėjimų, savęs teisinimų ir gailėjimų smile.gif
Atsakyti