QUOTE(VIKTORIJAEMILIJA @ 2013 06 19, 10:12)
laba, gal kas nors turite informacijos apie L-GLIUTATIONA, cia papildams vaikams autistukams. is kitu mamu pokalbiu suzinojau, kad jis padeda tokiu vaiku smegenelems. gal zinote kur ji isigyti ir tikslu pavadinima. ACIUKAS
Gliutationas
Gliutationas - mažas baltymas - tripeptidas, sudarytas iš trijų amino rūgščių: gliutamato, cisteino ir glicino. Jis organizme būna dviejų formų: redukuotas gliutationas - intraląstelinis antioksidantas ir oksiduotas gliutationas - gliutationo disulfidas. Redukuoto gliutationo susidarymui be amino rūgščių dar reikalingi vitaminai - riboflavinas (B2) ir nikotinamidas (B3), mikroelementas selenas, lipoinė rūgštis ir fermentas gliutationo reduktazė. Reikiamą organizmui gliutationo kiekį palaiko vitaminai piridoksinas (B6) ir riboflavinas (B2). Gliutationas dalyvauja baltymų sintezėje, transmembraniniame tarnsporte, leukotrienų sintezėje. Jis yra kofaktorius fermento gliutationo peroksidazės. Ląstelių viduje gliutationas veikia kaip stiprus antioksidantas, neutralizuojantis žalingą laisvųjų radikalų poveikį. Jis apsaugo DNR ir RNR bei mitochondrijas, kuriose vyksta ląstelių energijos gamyba. Gliutationas neutralizuoja peroksido molekules bei atkuria vitamino C antioksidacines savybes. Taip pat gliutationas dalyvauja detoksikacijos procesuose, vykstančiuose kepenyse. Jis padeda eliminuoti iš organizmo sunkiuosius metalus. Chemoterapijos kurso metu, gliutationas saugo kepenis ir inkstus nuo šalutinio vaistų poeikio. Gliutationas jungiasi su kai kuriais vaistais, padarydamas juos labiau tirpius vandenyje. Jis pagerina amino rūgščių transportą per ląstelių membranas. Gliutationas reikalingas imuninės sistemos aktyvumui - skatina limfocitų dauginimąsi. Vyresniame amžiuje gliutationo mažėja, todėl mažėja organizmo gebėjimas kovoti su laisvaisiais radikalais. Gliutationo yra šviežiose ir šaldytose daržovėse bei vaisiuose: avokaduose, arbūzuose, greipfrutuose, braškėse, apelsinuose, pomidoruose, špinatuose, brokoliuose, bulvėse, taip pat mėsoje, žuvyje, pieno produktuose, avižų dribsniuose. Gliutationo trūkumas gali išsivystyti kai trūksta amino rūgščių iš kurių jis sintezuojamas, bei dėl kepenų ligų sutrikus jo sintezės procesams. Gliutationo disulfido trūkumas būdingas sergant kvėpavimo organų ligomis: bronchine astma, lėtiniu obstrukciniu bronchitu, idiopatine plaučių fibroze. Rūkančiųjų organizme taip pat būna sumažėjęs gliutationo kiekis, nes jo daugiau sunaudojama. Dėl gliutationo trūkumo gali sutrikti kepenų veikla, vyrams sumažėti spermatozoidų.
Vartojimas
Gliutationo, kaip antioksidanto būna sudėtyje maisto papildų, skirtų akių apsaugai ir regėjimo stiprinimui, nervų sistemos funkcijų gerinimui, spermatozoidų apsaugai ir vyrų potencijai palaikyti. Jis dažniausiai yra derinamas su kitais antioksidantais, vitaminais, mikroelementais.